Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Incognito


Incognito
senior tag

Halihó.

Egy nagy szivességet szeretnék tőletek kérni:

Fórumot szeretnék csinálni (tudom hogy ez nem ilyen egyszerű) és ehhez kéne egy kis MySQL. Elöször csak egy sima adatbázist szeretnék amiben lehet keresni. Ezekhez kéne nekem magyar dokumentáció vagy ami jobb, forráskód. Vagy hely ahonnan le lehet tölteni.

Előre is köszi.

(#2) biker válasza Incognito (#1) üzenetére


biker
nagyúr

teljesen kész dolog: phpbb (www.phpbb.com)
félkészek: www.phpresourceindex.com
amúgy www.mysql.com, nem tudom, magyar van-e.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3) Som@


Som@
őstag

Gondoltam felélesztem ezt a régen elfeledett és tartalmas topicot. :))
Én egy konkrét probléma megoldásában kérném a segítségeteket. Tudatlan fejemmel most kezdek el foglalkozni az adatbáziskezelés rejtelmeivel.

A konkrét probléma, ami megoldásra vár:
Adott két adattábla. Legyenek tábla1 és tábla2. :DD Tábla1-ben állandó adatok vannak, konkrétabban az összes magyar településnév irányítószámmal és megyével együtt. A tábla2-ben pedig egy sor rekord. Lényegtelen, hogy mi. Azonban minden rekord tartalmaz egy település nevű mezőt. Az lenne a feladat, hogy tábla2-ből csak azokat a rekodokat kellene kilistázni, ahol ''település'' mező értéke nem szerepel a tábla1-ben. Azaz nem magyarországi a település neve (esetleg rosszul van írva)
Ennyi lenne. Szerintem nem bonyolult (legalábbis annak, aki már hosszabb ideje foglalkozik ilyesmivel. Azaz nem 2 napja, mint én :DDD)

A segítségeteket előre is köszönöm. Azonban reménykedem, hogy csak építő megjegyzéseket kapok. (Bár a PH-ra! ez a jellemző. Ezért is tetszik! :P)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#4) hb400 válasza Som@ (#3) üzenetére


hb400
tag

Ha SQL-be kell akkor:

select * from tabla2
where tabla2.telepules not in (select telepules from tabla1)

(#5) Som@ válasza hb400 (#4) üzenetére


Som@
őstag

Kösz! :DD :DD :DD
Müxik!
Örök hála...

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#6) Divi


Divi
aktív tag

--------------------------------------------------------------------------

Jóestéket!

A következő dologban kérem a segítségeteket:

El kellene magyarázni nekem, hogy kapcsolótábla segítségével, HOGYAN lehet létrehozni N:M kapcsolatot.

Nemis az, hogy hogyan kell, hanem, hogy minek mi a szerepe, mi miért történiék, és hogyan.

Valaki bátor el tudná nekem magyarázni?

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#7) Divi válasza Divi (#6) üzenetére


Divi
aktív tag

GerÁppá

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#8) Biaggio


Biaggio
őstag

Új téma: adott egy adatbázis, talán DOS alapú. Zippelve kaptam, a kitömörítés után 20 fájl kb. 5 könyvtárban jelent meg. A megadott exe program segítségével nem indult el, folyamatosan hibát jelez (nem találja az adott fájlt). A config fájlban már próbáltam módosítani az elérési útvonalat, de nem sikerült így sem :( Milyen adatbázis kezelőkkel érdemes próbálkozni ''kinyereni'' az adatokat és átalakítani valami korszerű formátumban?

Nagyon fontos lenne, előre is köszönök minden segítséget!

(#9) Biaggio


Biaggio
őstag

Exception EDatabaseError in module FILENEV.EXE at 00B:11EB
An error occured while attempting to initalize the Borland Database Engine (error $2108)


A fájlkiterjesztések MB, PX, XG0, VAL, YG0, stb. Több könyvtár is van: DB, IDAPI, SQL

Valakinek bármi tippje, mi lehet ez? :F

(#10) Biaggio


Biaggio
őstag

up, mert fontos lenne nekem :))

(#11) k3nny válasza Biaggio (#9) üzenetére


k3nny
csendes tag

Üdv!

A program valószínüleg BDE-t (Borland Database Engine) használ. Ha magát a programot akarod feléleszteni, akkor megpróbálhatod feltelepíteni a BDE-t, pl. az itt található installer (BDEInfoSetup.zip) használatával: [link] .
Ha csak az adatok kellenek, akkor pl. az itt: [link] található MiTeC Data Editor nevű progival is hozzájuk férhetsz, s csv formátumba exportálhatsz. Ez utóbbihoz nem kell a BDE-t sem feltenni. Az adattáblák ott vannak, ahol .db, .mb, .px, stb.-re végződő fájlokat látsz, maguknak a tábláknak .db a kiterjesztése (Paradox formátum).

(#12) Biaggio válasza k3nny (#11) üzenetére


Biaggio
őstag

Nagyon köszönöm, megpróbálom mindkettőt :)

(#13) Biaggio válasza k3nny (#11) üzenetére


Biaggio
őstag

A BDE használatát nem teljesen értem, hol lehet ehhez segítséget találni?

A második kis apró program szerintem jó lenne, de ''űÉp›é=Z#×lťź]G'' formátumban adja ki az adatokat, az adattábla szerkezetét viszont látom rendesen. Ez azt jelenti, kódolt a tábla? Talán kaptam valami jelszavat, körbenézek... :(

(#14) k3nny válasza Biaggio (#13) üzenetére


k3nny
csendes tag

Ha ez a Data Editor a szöveges oszlopokban ilyen tartalmat mutat, akkor vagy a tábla formátumát nem ismeri (nem túl valószínű), vagy tényleg kódolt a tartalom. Mivel Paradoxban nem ismerek ilyen beépített lehetőséget, gyanítom, hogy csak a program fogja tudni dekódolni az érintett mezők tartalmát. Próbálj belenézni valamivel (pl. Total Commander - F3) a .db és .mb fájlokba, ha szöveg van kódolatlanul eltárolva bennük, akkor az látszani fog (ez esetben másik utilityre lesz szükség a kibontáshoz).

A program beüzemeléséhez jobbik esetben elég lehet, ha feltelepíted a BDE-t (a linkelt oldalról letöltött installert nem próbáltam ki, de elvileg működnie kell). Telepítés után kapsz a vezérlőpultra egy plusz ikont (BDE Administrator), mást nem kell tenned vele.
Ha a program ezt követően sem indul (vagy másfajta hibát dob), akkor lehet, hogy a telepítőprogramja végezne el egy-két beállítást, vagy arra van szüksége, hogy az adattáblák egy előre meghatározott elérési úton legyenek.
.

(#15) Biaggio válasza k3nny (#14) üzenetére


Biaggio
őstag

Total Comm Nézőke nem mutat semmit, csak krixkraxot. BDE feltelepítve, találtam egy ini fájlt is:

[IDAPI]
DLLPATH=c:\VASUT\IDAPI
CONFIGFILE01=c:\VASUT\IDAPI\IDAPI.CFG

[Borland Language Drivers]
LDPath=c:\VASUT\IDAPI\LANGDRV



Van egy IDAPI könyvtáram is, itt van IDAPI.CFG és BDECFG.EXE fájlok.

A BDE feltelepítése után a következő hibaüzenet jött:

Exception EDBEngineError in modeuleVASUT:EXE at 00B:124A. Cannot load driver.


(köszi, hogy ennyit segítesz :B )

(#16) k3nny válasza Biaggio (#15) üzenetére


k3nny
csendes tag

Most látom csak, hogy valószínűleg 16 bites alkalmazásról van szó. Lehet, hogy nem tud mit kezdeni a 32 bites új BDE verzióval.
Feltételezem, hogy az ini-ből származó sorokban megadott elérési utak figyelembe vételével helyezted el a zipből származó fájlokat. Találtál dll-eket és egyebeket itt:

c:\VASUT\IDAPI


illetve .LD kiterjesztésű fájlokat itt:

c:\VASUT\IDAPI\LANGDRV


?
Ha igen, akkor valószínűleg a (régi, 16 bites) BDE is a zipbe van csomagolva.

Az iniből idézett sorok helye pedig a win.ini, ahová valószínűleg az installer tenné őket.
16 bites BDE installert is találtam: [link] oldal alja.
Azt mondjuk nem tudom, mit csinál ez az installer egy WinXP-n (gondolom azon próbálod).

Ha megvannak a dll-ek és egyebek, akkor próbáld meg a win.ini-be beszúrni a pár sort, s úgy indítani a programot. Ha nem megy, próbálkozhatsz a 16 bites BDE telepítésével, de nem tudom, milyen lehet az eredmény...

Az, hogy a progi kódolva tárolja az adatokat, nem sok jót sejtet arról, hogy megengedi-e ezek exportálását, ha ez a célod.

(Nincs mit :) )


(#17) Biaggio válasza k3nny (#16) üzenetére


Biaggio
őstag

Igyekeztem az elérési utakat figyelembe venni, ill. javítani. A DLL és LD fájlok a helyükön vannak, ahol írtad. Megpróbálom a 16 bites BDE-t is :)

Az exportálás pont amiatt lenne fontos, hogy megmentsem ezeket az adatokat.

(#18) Biaggio


Biaggio
őstag

Ha a saját EXE-vel próbálom az adatbázist elindítani:

unknown database. Alias: vasut
aztán beírhatnám a felhasználónév/jelszót, DE
bármit írok be: cannot perform this operation on a closed dataset :(

Találtam még egy programot, ezt az adatbázison belül: Database Desktop 5.1
Ahogy tanulmányoztam, ez elméletileg nyitná az adatbázisokat, de jelszavat kér, és az én jelszavam úgy tűnik, nem jó :O

(#19) Biaggio


Biaggio
őstag

Hosszas kísérletezgetés után úgy tűnik, a win.ini módosítása megoldotta a problémát, és sikerült az adatok túlnyomó részét Excelbe áttennem. Nagyon köszönöm a sok segítséget, ha még lesz kérdésem, jelentkezem. :R :) :DD

(#20) DeniBoy


DeniBoy
aktív tag

Sziasztok !


Valaki látott már adatbázis kezelőt ami .tab kiterjesztést használ ?


1.'' †¶ŢË Ŕ˜D''

2.'' ...¶ŢË ŕ E ‡¶ŢË ŕ E †¶ŢË ŕ E''

valami ilyen tartalom van benne, mivel láthatnám az adatokat vagy szerkeszthetném ?


Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#21) Osiris


Osiris
őstag

hi!

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy Postgresql adatbázisszerveren megoldható e, hogy létrehozzak egy olyan usert, akinek van joga módosítani egy adatbázisban a táblákat és törölni vagy létrehozni őket, de(!) nincs joga látni a táblák tartalmát (az adatokat).
..ha megoldható, azt is jó lenne tudnom, hogy hogyan? :F :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.