Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PLacc


PLacc
senior tag

Hello!

Bővebben: link
Ezen gondolkodom netto 150-ért, kinek milyen tapasztalata van vele?
Milyen a Centrino Celeron?

Köszii!

(#2) dat


dat
senior tag

Ha az áfát visszakapod, akkor 150, ha nem tudod, akkor sulinetes helyeken is hozzá lehet jutni 250 körül -60= 190.
Asszem mintha a fórumon valakinek lenne ilyen.
Celeron M az nem centrino. Centrino= pentium M + wlan kártya + intel lapka. Celeron M ben nincs speedstep azaz nem tudja változtatni a proci sebességét terheléstől függően. De még mindig halkabb/vékonyabb/könnyebb mint az én Acer TM2201-em.:DDD

[Szerkesztve]

(#3) PLacc válasza dat (#2) üzenetére


PLacc
senior tag

Köszi, én úgy tudom/tudtam, hogy ez egy butíott Centrino, mert ez is 400Mhz-es FSB-s: Bővebben: link

Amire pedig Te gondolsz, az szerintem ez: Bővebben: link

Nem? :F

(#4) Blackmate válasza PLacc (#3) üzenetére


Blackmate
senior tag

Szerintem dat kollega is a Celeron M-re gondolt.

Valoban ez egy ''butitott'' valtozata a Centrino platformban talalhato Dothan magos procinak. A Celeron M 512KB vagy 1 MB cache-sel rendelkezik, mig a Centrinos Dothan 1 v 2 MB cache-sel. A masik lenyeges különbseg, hogy nincs olyan ''fejlett'' energiatakaros üzemmodja, mint a Centrinosnak, tehat az üzemideje rövidebb az ilyen notiknak.

(#5) dat válasza PLacc (#3) üzenetére


dat
senior tag

Igazad van, mondhatjuk hogy ''butított centrino'' , de a celeron-M eket nem centrinonak hívják. Inkább butított pentium-M. Ma már lehet ezt venném a 2201 helyett.

''Szerintem.''

(#6) PLacc válasza dat (#5) üzenetére


PLacc
senior tag

Ja, ja...
A ''Centrino''-t a procira értettem, de helyesen az tényleg proc+wlan+chipset, de asszem a Cerka M is Intel chipsetes, és Extrem2 VGA van benne (ami elég gagyesz).
Egyébként a pontosság kedvéért a Dothan 2M caches, a Banias az 1M :)
És ez a Celeron M 1M-es.

(#7) dat


dat
senior tag

Megbeszéltük :)
Írhatna valaki, akinek ilyen gépe van, engem is érdekelne. :D

(#8) Blackmate


Blackmate
senior tag

Epp vasarlas elött allok. Szerintetek megeri az + penz a Centrinonak? 230-rol menve nagyon erezhetö az 2szer annyi cache? Fognak most az arak lefele menni?
Igy nagy hirtelen ennyi kerdes ötlött fel bennem :)

[Szerkesztve]

(#9) PLacc válasza Blackmate (#8) üzenetére


PLacc
senior tag

Szerintem hálózatról használva nem érezhető annyira a különbség, minthogy a Dothan, és a Banias között sem számottevő...
Mondjuk én még várnék vele 1-2 hónapot, ha nem sürgős, amíg bejön az új Intel platform, és kicsit (talán) lemegy a régebbi ára.

(#10) PLacc


PLacc
senior tag

Még senkinek sincsen tapasztalata a fenti masinériával? :(

(#11) yerico


yerico
senior tag

Jujj, de sok minden marhaság hangzott el már itt eddig.

Először is, nekem egy ilyen gépem van, csak 512 MB Rammal.
Celeron M 1.5-ös procival szerelték, ami 512KB Cache-sel bír. Messze nem Centrino, mivel az nem processzor, hanem egy hardverkonfig összesége (proci + alaplap + wifi).
Amúgy korrekt, csendes gép, szép kijelzővel. Az igaz, hogy karácsony előtt vettem, de immár harmadik hete szervízben van, mert meríti az akksit kikapcsolt állapotban. Egyszer majd csak visszakapom. :( Két ilyen gépet is vettünk szinte egyszerre, abból az egyikkel volt ilyen gond, a másikkal nem.

(#12) sailorhu


sailorhu
csendes tag


Hello,

Nekem is ACER 2303NLC-m van, 512Mb RAM-mal, WinXP-vel.
Tudtok-e megoldást arra, hogy hogyan kell a standby (készenléti) funkciót engedélyezni? Ui. a gépet nem lehet standby módba kapcsolni. :O

Néztem a BIOS-ban is, meg a gyári energiaellátási beállításokat, de sehol semmi.
Ötlet?

Banderas

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.