Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) husheridan


husheridan
csendes tag

Sziasztok!

Napok óta keresek megfelelő hűtőpadot az Acer Aspire 8942G-726G64BN laptopomhoz. Az a helyzet ugyanis, hogy nem viccből vettem olyan gépet ami ilyen paraméterekkel bír - nagyon gyakran, olykor napokig tartó számításokat, szimulációkat futtatok a gépen. Ez leköti mind a nyolc szálat és a GPU-t is. Emellett a legújabb játékokat sem vetem meg, úgyhogy el lehet képzelni, hogy így a gép jól felmelegszik (főleg, mikor a 26-28 fokos szobában napokig számol) és nagyon tartok attól, hogy esetleg hamar tönkre fog menni benne valami.

Akarok hozzá venni egy hűtőpadot, de nem tudom, milyet... Keresgéltem (Zalman, Thermaltake, etc) de 17" feletti géphez (ha jól tévedek az enyém kb. 18" alapterületű) nem találtam olyat, ami jó volna.

Akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, az kérem, hogy adjon tanácsot, hogy hol keresgéljek tovább, esetleg konkrét típus volna a jó...

Jó volna ha USB-ről menne, minél vékonyabb és halkabb... persze ez nem biztos, hogy mind megoldható...

Köszönöm!

(#2) FÖNÖK válasza husheridan (#1) üzenetére


FÖNÖK
tag

hi!
én nem vennék hozzá. megemelném úgy hogy a gép alatt is áramolhasson a levegő (2cm) és a szobai venitllátorral orvosolnám a problémát.
milyen a gép? én a kistesót nézegetem 7741 vagy 7745

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#3) enamessias válasza husheridan (#1) üzenetére


enamessias
aktív tag

17"-os gépekhez ajánlott hütökön biztosan stabilan fog állni. Én teszteltem kis ideig 15"-os hütöpaddal is, átmenetileg jovolt, husszutávon men ajánlanám. Nem azért, mert nem volt stabil, hanem mert a ventillátora középen volt, a gép also szellözö nyilásai meg nem, ezért nem nagyon segitette a hütést.

4 cigisdoboz a gép 4 sarka alá + szobai ventillátoros megoldás a legforrob gépeket is hidegre teszi a nyári kánikulában is! Tapasztalat :P

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.