Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Guruka


Guruka
senior tag

Sziasztok.

Azzal kezdeném, hogy felteszek egy kérdést. :)
Lehet abból probléma, ha 20 tűs táppal használom ezt a lapot? Tuningnak lehet ez a visszafogója?

Ha van ilyen topic, akkor kérem ennek a bezárását! ;)

Üdv!
És BUÉK! :)

(#2) Suliro válasza Guruka (#1) üzenetére


Suliro
senior tag

ha jól tudom, semmi gond nem lehet belőle és a tuningot sem befolyásolja.

I believe in Dodge power!

(#3) RECSKA válasza Suliro (#2) üzenetére


RECSKA
veterán

Szerintem jól tudod, mert én is így vagyok vele... ;]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#4) Guruka


Guruka
senior tag

Köszi. :)
Más vélemény? :)

(#5) Guruka


Guruka
senior tag

UP

(#6) zsulboy válasza Guruka (#5) üzenetére


zsulboy
senior tag

Nekem a második gépemben van egy AG8-V 2.53 cerka D-vel és gond nélkül megy a 20 tűs táppal.:DD:DD:DD

(#7) Terk


Terk
csendes tag

Nektek csinl oyat az alaplap, hogy belép a windows-ba (xp), s rögtön újra is indul? Pedig már letöltöttem egy bios frissítést is.

Abit AG8 alaplap, Abit X600Pro-GURU videokártya, P4 LGA- 775 proci, 2x 256Mb Kingmax Hardcore Color RAM

(#8) Guruka válasza Terk (#7) üzenetére


Guruka
senior tag

Nem lehet, hogy nincs megfelelően felrakva a hűtő? Esetleg kicsi a táp?
Azóta vettem egy 24tűs tápot és tökéletesen megy a lap. :)

(#9) Guruka válasza zsulboy (#6) üzenetére


Guruka
senior tag

Mennyit megy a Cerka benne?

(#10) Terk


Terk
csendes tag

400W-os 20 tűs táp van benne.

Abit AG8 alaplap, Abit X600Pro-GURU videokártya, P4 LGA- 775 proci, 2x 256Mb Kingmax Hardcore Color RAM

(#11) Terk


Terk
csendes tag

400W-os 20 tűs táp van benne.:DD:DD

Abit AG8 alaplap, Abit X600Pro-GURU videokártya, P4 LGA- 775 proci, 2x 256Mb Kingmax Hardcore Color RAM

(#12) Guruka válasza Terk (#11) üzenetére


Guruka
senior tag

Milyen márka? Mert csalóka lehet. ;)

(#13) Terk


Terk
csendes tag

Codagen

Abit AG8 alaplap, Abit X600Pro-GURU videokártya, P4 LGA- 775 proci, 2x 256Mb Kingmax Hardcore Color RAM

(#14) Guruka válasza Terk (#13) üzenetére


Guruka
senior tag

Én lecserélném valami erősebb (márkásabb), jobb tápra, bár egy kis pricival nem lehet gond. :)

(#15) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Nekem sima AG8 van. 2.8-as Intel 800/1M figyel benne gyári hűtéssel. Enermax 300W hajtja mindezt. Igaz 22A tud +12V-on és stabil a gép tuning nélkül. Ja még van egy sata vinyó és egy dvd író is.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#16) Guruka válasza SAMYka (#15) üzenetére


Guruka
senior tag

Azért az Enermax a 300Wattos tápja nem éppen egy gyenge táp. ;)

(#17) Terk


Terk
csendes tag

Alaplap: Abit-AG8 3rd eye
Videokártya: Abit RX600Pro-Guru
512MB DDR 500 Kingmax Hardcore RAM
LGA-775 Intel 3,0Ghz processzor
DVD író
DVD olvasó
Két vinyó (egy mobil rack-be)
LCD kijelzős gépház
plus 2x 8cm-esw hűtő venti és 1 neon, de az nem mindig megy.

Lehet hogy ezt nem bírja a 400W-os drága tápocskám?

Abit AG8 alaplap, Abit X600Pro-GURU videokártya, P4 LGA- 775 proci, 2x 256Mb Kingmax Hardcore Color RAM

(#18) exile válasza Terk (#17) üzenetére


exile
tag

Szia!

Simán bírnia kéne a tápodak.

A procit húztad már? Vagy most is húzva van? Meddig bírtad? Milyen fesz beállításokat használsz?

Tudom ez egyszerre sok, de már régóta meg akartam ezeket kérdezni egy ag8 tulajtól.

Köszi

(#19) Terk


Terk
csendes tag

Nekem egy gombnyomás a tuning, mert Guru-s. Igen játéknál fel szoktam húzni.

Alapból van 3 féle beállítás az első az alapértelmezett ami 204MHz (Ez 3060MHz )

Van egy Normál mód: 212MHz (3180MHz)
Van Turbó mód: 220MHz (3300Mhz)
Van Saját beállítási lehetőség: 240MHz (3600MHz) ezen még stabil, de már elggé melegszik (73˙C volt nekem terhelésél)
És kipróbáltam még 250MHz-n (3750MHz) De nekem itt már fagyott a gép.
Tehát kb 50MHz-t (600Mhz) lehet rajta húzni biztonságban.


Nem tudom mi baja lehet akkor. Minden Windows belépéskor újraindul egyszer. (kivétel amikor nem)

[Szerkesztve]

Abit AG8 alaplap, Abit X600Pro-GURU videokártya, P4 LGA- 775 proci, 2x 256Mb Kingmax Hardcore Color RAM

(#20) Guruka válasza Terk (#19) üzenetére


Guruka
senior tag

Nálam is így van. ;)
Csak engem zavar, hogy emelkedik a PCI Express frekim. :)
És mellesles a lapom nem szereti a Hynix D43-as memóriáimat. :)

(#21) Terk válasza Guruka (#20) üzenetére


Terk
csendes tag

Nekem Kingmax Hardcore DDR500-as ramom van és a lap csak DDR400-nak ismeri, szerintetek ha veszek bele még egyet ugyan ilyet akkor felismeri őket 500-asnak? mert jó lenne a nem 800Mhz menne dual-ba, hanem 1Ghz-n

Abit AG8 alaplap, Abit X600Pro-GURU videokártya, P4 LGA- 775 proci, 2x 256Mb Kingmax Hardcore Color RAM

(#22) Guruka válasza Terk (#21) üzenetére


Guruka
senior tag

Az alaplap akkor is csak 400asnak fogja felismerni, a procit rakd 250es fsb-re, akkor menni fog 500on. :)

(#23) Terk válasza Guruka (#22) üzenetére


Terk
csendes tag

Erre még nem gondoltam

Abit AG8 alaplap, Abit X600Pro-GURU videokártya, P4 LGA- 775 proci, 2x 256Mb Kingmax Hardcore Color RAM

(#24) Terk


Terk
csendes tag

Ez nem fog soha menni nekem 500-on Mert a alaplap biztosági része nem engedi csak 240-en.

Abit AG8 alaplap, Abit X600Pro-GURU videokártya, P4 LGA- 775 proci, 2x 256Mb Kingmax Hardcore Color RAM

(#25) Terk


Terk
csendes tag

Megvan miért indul újra állandóan a gépem, nem a táp a gond, hanem a windows a szar. Kikapcsolat azt a menüpontot, hogy automatikus újraindítás rendszerhiba esetén, azóta egyszer nem indut újra. Kiderült, hogy a 3 hetes windowsom haldoklik.

Abit AG8 alaplap, Abit X600Pro-GURU videokártya, P4 LGA- 775 proci, 2x 256Mb Kingmax Hardcore Color RAM

(#26) Guruka válasza Terk (#24) üzenetére


Guruka
senior tag

Ott szerintem más gond van, olyan nincs hogy nem engedi 250-en, viszont az lehet, hogy 500fölött nem bírja a ram, mert nekem is úgy van, hogy ha belövöm 250-re az FSB-t, akkor 520 körül hajtja a memóriákat..

(#27) szilchi


szilchi
őstag

Üdv.Terveztem mostanság venni egy Abit AG8-V lapot.Akinek ilyen van,annak milyen tapasztalata van vele?Elsőnek valszeg csak Celeron D lesz bele.Mennyire tuningbarát ez a lap?Bár nekem zavaró lesz az egy db IDE csati,mivel 3 ATA meghajtóm van.Max. szerzek egy Seriell2 átalakítót és SATA-t csinálok a PATA winchesteremből.Ja és nem tudjátok,mennyibe kerülhet egy 775-ös keret Zalman 7000A ALCU-hoz??

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#28) szilchi


szilchi
őstag

Még egy dolog lemaradt:B.A PH-s tesztben olvastam,hogy a 915-ös chipkészlet tud 533Mhz/400Mhz CPU/RAM arányt.Ez megy ebben az Abit lapban?

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#29) Guruka válasza szilchi (#27) üzenetére


Guruka
senior tag

Szia!

Tapasztalat csak jó van vele, bár van egy két apró hibája, ami az alaplapon levő chipset-nek tulajdonítható be.
Elsőnek ajánlanám inkább az Abit GD8-at, ami abban tér el az AG8-tól, hogy 3db IDE csatlakozó van a lapon. :)

Másodszor a tuning, a fő gond az vele, hogy nem tudod lefixálni a PCI Express frekvenciáját és amikor emeled az FSB-t, akkor nő vele a PCI E frekie is és ez nem a legjobb és gátat is szab egy bizonyos szint felett a procinak, pl.az enyém 260-as FSB-vel már nem hajlandó normálisan működni, megzavarodnak a sebességmérő progik meg ilyeneket csinál, 258-as FSB-vel még elmegy ''rendesen''. A proci még SZVSZ bírná feljebb, mert nem fagyás gond lép föl.

Celeron D-vel nem tudom, hogy hogy menne a tuning. :)

Ami még a tuninghoz tartozik, hogy nem hajlandó megbírkózni a Hynix D43-as memóriával, alapon működik, de amint egy kicsit húznám rögtön nem indul bármilyen időzítést és feszt állítok be a memóriáknak.

Az S775-ös keret 1500HUF körül van Zalmanhoz.

Üdv!
Guruka

(#30) Guruka válasza szilchi (#28) üzenetére


Guruka
senior tag

Elméletileg menni kell. :)

(#31) szilchi válasza Guruka (#29) üzenetére


szilchi
őstag

:R:R:R

Köszönöm a részletes felvilágosítást.Valszeg AG8-V lesz,mivel Gianninál csak ez van listán.;) Pedig a GD8 jobb.Na mindegy.Akkor vagy kidobom a CD olvasót és csak winchi+DVD író marad,vagy tényleg szereznem kell egy PATA-SATA átalakítót.Memória nálam Infineon van,de ezek a mostani lapomban nem mennek 415Mhz-nél tovább.De ez szvsz a 2. modul miatt van.Az első 430-on is ment.Na esetleg ezt is cserélem.De akkor nem D43-as ramokra:).A Celeron D-k elvileg jól húzhatók,de a topikjában eddig csak S478-as tapasztalatok vannak.Na majd kiderül,ha rászánom magam a cserére.A keretet meg majd Pestről kell hozatnom,mert itt vidéken(mifelénk) mégcsak Zalmant se lehet venni,nemhogy 775-ös keretet hozzá.Itt leragadtak a Spire hüttőknél..:DDDEsetleg itt a hardware piacon megkérdem TTS-t,van e neki.Ó..és ez a 915 tudja majd fogadni a 64bit-es Prescottokat??Mert a kétmagost nem,azt már lolvastam valahol.Köszi a segítséget mégegyszer.:)

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#32) Guruka válasza szilchi (#31) üzenetére


Guruka
senior tag

Szerintem tudja a 64bites procikat. :)

(#33) Terk


Terk
csendes tag

Én az AG8-ba az IDE problémát egy PCI-os bővítőkártyával oldottam meg így máris van plus 2 PATA port a Mistrál-ba lehet kapni. Asszem

Abit AG8 alaplap, Abit X600Pro-GURU videokártya, P4 LGA- 775 proci, 2x 256Mb Kingmax Hardcore Color RAM

(#34) szilchi válasza Terk (#33) üzenetére


szilchi
őstag

Erre a kártyára már én is gondoltam.Bár van egy SBLive-om meg akkor az az bővítőkártya és akkor foglalva is van a két PCI port.Apropó!Létezik egyáltalán már 1x-es PCI-Es bővítőkártya.Mintha eddig még nem láttam volna....

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#35) Terk


Terk
csendes tag

Még Magyarországon én sem láttam, de külföldön se nagyon. :((:((

Abit AG8 alaplap, Abit X600Pro-GURU videokártya, P4 LGA- 775 proci, 2x 256Mb Kingmax Hardcore Color RAM

(#36) Guruka válasza szilchi (#34) üzenetére


Guruka
senior tag

Sajnos én sem tudok róla, pedig kíváncsi lennék rá. :)

(#37) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Ha nem létezik kártya PCIe 1x-be akkor minek van 3db a lapomon? Lehet jobban jártam volna +2 PCI-vel. Valahogy olyan érzésem van mint ha nem igazán akarna elterjedni a PCI-e (kivéve a vga-kat igaz ott sem nagyon). Ilyenkor elgondolkodok vajon jó választás volt ez a lap? Nem fog ugy járni mint a BE6-II és a Slot1?

:F:F:F:F:F

[Szerkesztve]

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#38) szilchi válasza SAMYka (#37) üzenetére


szilchi
őstag

A PCI-E videókártya port előbb vagy utóbb le fogja váltani az AGP portot.Viszont kételkedem erősen,hogy a PCI-t le fogja e váltani a PCI-E 1x port.Mivel hangkártyáknak,Raid kártyáknak szvsz egyenlőre elég a jelenlegi PCI bus sebessége.Szal ha így nézzük,tényleg jobban jártál/jártunk volna több PCI bussal,mint PCI-E 1x-el.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#39) SAMYka válasza szilchi (#38) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Mivel tud többet a PCIe 1X mint a PCI?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#40) szilchi válasza SAMYka (#39) üzenetére


szilchi
őstag

A PCI sebessége 133MB/s,a PCI-Expressz 1x-é pedig 500MB/s.Legalábbis az Abit honlapján így reklámozzák az 1x-es PCI-E buszt.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#41) Terk


Terk
csendes tag

Ez szerintem meggyőző. Nekem most PCI Expresses videokártyám van és észre lehet venni a különbséget.
AGP 8x 2,1Gb/s
PCI Express 16x 8,5Gb/s

[Szerkesztve]

Abit AG8 alaplap, Abit X600Pro-GURU videokártya, P4 LGA- 775 proci, 2x 256Mb Kingmax Hardcore Color RAM

(#42) Guruka


Guruka
senior tag

Eladtam ezt a remek kis lapot. :)

(#43) szilchi


szilchi
őstag

Nekem meg ma jött meg ez a remek lap:).Pár érdekes megjegyzés vele kapcsolatban.Amikor először elindítottam,érdekes dolgokat csinált.Egy 2.8-as Celeron D van benne.Első indítás után kírta,hogy ''Hyper Threading Enabled'':Y:Y.Hmm..na mondom,széép..És ha beléptem a biosba és átállítottam valamit,akkor nem tudtam kilépni a biosból,a ''save&exit'' pontra semmit sem reagált,mintha lefagyott volna.És a POST után is csak az F1-el tudtam továbblépni.De aztán jött a biosfrissítés és megoldódtak a gondok.Viszont egy érdekes dolog még van.Bios frissítés után beléptem a proci tulajdonságának menüpontjába és láttam,hogy a proci szorzója ÁLLÍTHATÓ.Egy enterre nyomva írta,hogy adjak meg egy értéket(min.14-max.21)Egyenlőre hagytam.Everest is ezt írta ki,''CPU szorzója minimum/maximum 14/21''.Viszont újraindítás után inaktív lett ez a funkció.Már nem tudom állítani a szorzót.De Everest szerint még mindig 14/21 a szórzó min./max. értéke.Hmmm...érdekes.Pedig jó lett volna a 2.8Ghz-et az eddigi 133*21-ről átállítani 200*14-re.Márha ment volna.De amúgy meg vagyok vele elégedve,a tuning megy benne gond nélkül.Most 3.25Ghz-en(155*21)megy,mert csak a gyári cooler van rajta(a Zalmanhoz nem jött még meg a keret).De ezen stabil.A ram meg 208Mhz-en megy(2:3 ratio).

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#44) Guruka válasza szilchi (#43) üzenetére


Guruka
senior tag

Érdekes. :)
Nem is bírja tovább a proci alap hűtővel? Nekem elég jól lehűtőtte az alaphűtő is a procit, illetve csak szerintem, mert elég rosszul mér az alaplap hőmérője. :)
Ha fent lesz a Zalman, akkor leírhatnád, hogy mennyit sikerült kihozni a prociból. :)

(#45) szilchi válasza Guruka (#44) üzenetére


szilchi
őstag

Ugye..:))
Próbáltam feljebb is,de 3.6-on már pl. a Super Pí lefagyott.De 3.4-en is ment stabilan.Most alapon 45 fok,játék és tesztek után 60 fok.Talán még a héten megjön a Zalman keretem.Aztán majd megint megnézem a 3.6-on.:)

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#46) Guruka válasza szilchi (#45) üzenetére


Guruka
senior tag

Feszültségek? A prescott cerkákat nagyon jól lehet húzni. Barátnőm nek is az van, a 2.66os procit fel húztuk alapfeszen 3.4gigára alap hűtővel. ;)

(#47) szilchi válasza Guruka (#46) üzenetére


szilchi
őstag

Na a feszt nem bántottam.Megnézem alapfeszen mennyit megy.Ha Zalmannal meglesz a 3.5Ghz stabilan,akkor az már elég nekem.Alapfeszt nemigen szoktam bántani,annyira nem akarom extrémen húzni.;)De majd meglássuk....

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#48) szilchi


szilchi
őstag

Nya..rajta van a Zalman,kicsit ''lazán'',de rajt van.A proci most 3,46Ghz-en megy,minimálisat emeltem a feszt.Viszont azért itt a vége,mert az egyik 512-es Infineonom csak 410-415Mhz-et bír,amíg a másik 430-at.Szal a proci 165*21-en megy,a ram pedig 206-on(412).A hőmérséklete 40 fok alapon,terhelve 55 fok körül van.Jobb rammal azért még lehetne belőle kicsavarni pár száz Mhz-et,de nekem egyenlőre ez is elég.:)

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#49) szilchi válasza szilchi (#48) üzenetére


szilchi
őstag

Néztem alapfeszen és érdekes módon ment ott is 3.46Ghz-en.Szal nem is tudom,miért emeltem feszt...:)

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#50) Guruka válasza szilchi (#49) üzenetére


Guruka
senior tag

Grat hozzá! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.