Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mormota


mormota
senior tag

egy közeli ismerősömnek kb 3 éve volt egy utóbalesete, és azóta rokkantnyugdíjasként él. tud mozogni meg minden, de szinte alig tud szorítani, meg a járás is nehezére esik, és természetesen nem is tud munkát végezni.

a munkájából kirugták természetesen, mert nem volt képes ellátni a munkakört.
a biztosítótól várta a pénzét, merthogy addíg kellene hogy fizessenek, amíg nem éri el a nyugdíjkorhatárt.

a biztosító, mint ez általában így szokott lenni, fellebbezett, hogy ők ugyan nem fizetnek.

és itt kezdődött szegény ember kálváriája. immáron kb. 3éve járkál a bíóságra, és várja az elmaradt pénzt. immáron a táblabíróságon volt döntés (erről tanultam, hogy ez a legfelsőbb bíróság, és hogy ennek a döntése minden felett áll).

erre mondja fater, hogy mondta az ismerős neki, hogy a bírósági tárgyaláson a bíró visszautalta ELSŐ fokra az ugyet, mert a 2 szakértő véleménye ellenkezik, és hogy nem tárgyaltak egymással a szakértők.

most valószínűleg az lesz, hogy megy az ügy az ombutsmanhoz, és végre döntés születik.


ennyit arról, hogy a legfelsőbb bíróság jogerős döntést hoz minden esetben.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#2) Gambit válasza mormota (#1) üzenetére


Gambit
őstag

Nem egészen így van. Az ítélőtáblákat azért hozták létre, hogy tehermentesítsék a legfelsőbb bíróságot, és a megyei/fővárosi bíróságokról hozzájuk mennek fellebezések, de a felülvizsgálati kérelmeket továbbra is a legfelsőbb bíróság intézi. Egyszerűen az történt, hogy megsemmisítették az elsőfokú ítéletet, mert kivetnivalót találtak a szakértői véleményekben. Most elsőfokon újratárgyalják az ítélőtábla ajánlatait figyelembe véve. Mellesleg jelenleg 3 ítélőtábla van (Debrecen, Pécs, Szeged), de ötöt terveznek.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#3) mormota válasza Gambit (#2) üzenetére


mormota
senior tag

akkor úgy mondom, hogy felsőfokú döntést semmisítettek meg, és küldték vissza az első fokra. a szakértők meg nem is konzultáktal egymásal.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#4) Gambit válasza mormota (#3) üzenetére


Gambit
őstag

Szerintem nem volt felsőfokú döntés, csak elsőfokú. Az ítélőtáblára tudtommal csak olyan ügyeket küldenek, amit eleve megyei/fővárosi bíróságon tárgyalnak, és emiatt a másodfokú ítéletet a legfelsőbb bíróság hozná. Namármost olyan sok ügyet fellebeztek a megyeiekről, hogy létre kellett hozni még egy lépcsőt, az ítélőtáblákat. Tehát ez jelenleg úgy néz ki, hogy ha az ügy a helyi bíróságon kezdődik (egy bíró), akkor onnan a megyeire/fővárosira lehet fellebezni (3 bíró), és onnan meg mennek a legfelsőbb bíróságra (5 bíró). Ha viszont már eleve megyei/fővárosi szinten kezdődött a tárgyalás (első fokon), akkor a fellebezést a tábla tárgyalja. Majd innen mehet felülvizsgálatra a legfelsőbbre. Az is változás, hogy régen mindenki mehetett a legfelsőbbre, ma már komolyan meg kell indokolni, hogy miért támadják meg az ítéletet. Szóval a tábla és a legfelsőbb tök más. Szerintem simán másodfokon tárgyalták, és úgy dobták vissza.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#5) mormota válasza Gambit (#4) üzenetére


mormota
senior tag

lehet. ezt nem tudom annyira.
de azért 3 év alatt nehogy már csak 2 lépcsőt menjen előre... bár a mai viszonyok között... kicsit túlterheltek a bíróságok...

Illusztrálok, tehát vagyok

(#6) Gambit válasza mormota (#5) üzenetére


Gambit
őstag

Simán lehetséges. A tanárom most zárt le egy asszem 7 éves pert. Pedig egyszerű volt a történet, öreg nyomdász csávó tiszta beteg lett a sok belélegzett sz@rtól, de a munkahelye nem akart neki fizetni, csak simán kirúgták. Az az ügy is megjárta az összes bíróságot oda-vissza. Mondjuk megnyerte.

Ja, és előre szólok, hogy tudtommal az ombudsman csak ajánlást tehet, szóval sokat ne várjatok.

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#7) mormota válasza Gambit (#6) üzenetére


mormota
senior tag

de azért gondold el... mi a rákoból tartja fent a családját ez alatt a 3 év alatt? (van egy gyerek+feleség) az összes lóvé a feleség fizuja+rokkantnyugdíj (ami nem túl sok)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#8) Gambit válasza mormota (#7) üzenetére


Gambit
őstag

Ha nyer, minden lóvét megkap visszamenőleg. Sajnos ez van, tényleg szomorú.

Ismét mondom, az ombudsman nem biztos, hogy a végső megoldás lesz.

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#9) mormota válasza Gambit (#8) üzenetére


mormota
senior tag

tudom... valami egész nagy nagyságrendű összegről van szó.
meg ha nyer akkor nem csak visszamenőlegesen kapja meg a pénzét, hanem a nyugdíjkorhatárig lezáróan egy igen tisztességes összeget.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#10) mormota válasza Gambit (#8) üzenetére


mormota
senior tag

...tanácsolva lett neki, hogy keresse meg az ombutsmant. irni fog neki.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#11) Gambit válasza mormota (#9) üzenetére


Gambit
őstag

Sajnos a biztosítók ilyenek. Addig vagyunk csak jók, amíg fizetünk nekik. Ha már nekik kéne fizetni, akkor már kevésbé készségesek. :(((

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#12) mormota válasza Gambit (#11) üzenetére


mormota
senior tag

hát ez is nagy disznóság...:(
annyit kaszálnak hogy az már kisüti a szemüket. pofátlanság...

Illusztrálok, tehát vagyok

(#13) Gambit válasza mormota (#10) üzenetére


Gambit
őstag

Remélem, a levélben helyesen írtátok... ;) (Ombudsman) Amúgy neki csak annyi a jogköre, hogy ajánlást tehet az illetékes szervnek, majd ha nem teljesítik az ajánlást, akkor nyilvánosság elé tárhatják az adott ügyet. Mondjuk ő elvileg országgyűlési biztos, tehát nem hiszem, hogy sokat tudna tenni az ügyben. A bírói függetlenség elve miatt nem hiszem, hogy az ombudsman segíthet az ügyben. Ugyanis a bírói hatalom független mindentől.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#14) mormota válasza Gambit (#13) üzenetére


mormota
senior tag

hmm... a levél még nem készült el szerintem, de aki írni fogja, az biztos tudni fogja, hogy hogyan kell írni.

honnan tudsz te ennyit a bíróságokról?:)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#15) Gambit válasza mormota (#14) üzenetére


Gambit
őstag

Mert jogot tanulok... :D Gondoltad, hogy elítélt vagyok, vagy mi? :DDD

Amúgy szépen megfogalmazva az ombudsman az Állampolgári Jogok Országgyűlési Biztosa.

4 darab van belőlük, az általános, a helyettese, a nemzeti- és etnikai kisebbségek ügyével foglalkozó, és az adatvédelmi biztos.
Szerintem nincs igazán értelme írni neki, mert ők az állampolgári jogok megsértését vizsgálják a különböző hatóságok részéről. (Pl. a gyes ügy az anyáknak)

De mint írtam, a bírói hatalom teljesen független. Senki és semmilyen hatalom nem befolyásolhatja a döntést. (Elméletben persze...) Ezen kívül létezik még a bírói monopólium elve is, miszerint igazságszolgáltatási tevékenységet csak a bíróság végezhet, és az mindenkire kötelező érvényű.

Egyszóval, ne nagyon bízzatok az ombudsmanban, szerintem nem a hatásköre.

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#16) mormota válasza Gambit (#15) üzenetére


mormota
senior tag

erről a független bírói hatalomról tanultam énis.
meg hogy csak a bíróságok ítélkezhetnek.

(igaz kicsit gyérebb formában)

azért köszi a segedelmet:)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#17) Gambit válasza mormota (#16) üzenetére


Gambit
őstag

Nincs mit, nagyon remélem, hogy a bíróság végül valóban igazságot fog szolgáltatni. A szemét biztosítók meg elgondolkozhatnának, hogy ez nekik azért korántsem akkora jelentőségű összeg, mint az ismerősödnek. :(((

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#18) Dévári válasza Gambit (#2) üzenetére


Dévári
csendes tag

Hali!

Gambit, jól leírtad az ítélőtáblák funkcóját, csak annyit tennék hozzá, hogy a három működő ítélőtábla Pesten, Szegeden és Pécsett van, a két tervezett a debreceni és a győri.

A kivétel erősíti a szabályt - és romba dönti a költségvetést...

(#19) Notes


Notes
senior tag

A legjobb az egészben, hogy a jogerős döntés is csak annyit ér amennyit végre tudnak (akarnak?) hajtani belőle. Ismerősömtől kölcsönkért egy ''barátja'' pénzt (szerződés készült róla). Aztán nem adta meg soha. Bíróság>8 év múlva ítélet. De a fickó azóta sem fizet, már a második végrehajtó jár el az ügyben, de nem túl nagy elánnal. Azok is inkább csak kiszámlázzák a kamu költségeiket. Most már lassan 12 éve húzódik az ügy.

Romanes eunt domus!

(#20) Gambit válasza Dévári (#18) üzenetére


Gambit
őstag

Ok, elhiszem. Én csak elméletben tanultam így, de úgy látszik rosszul tudta a tanárunk. Ciki... :B

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#21) mormota válasza Gambit (#20) üzenetére


mormota
senior tag

a bíróság, mint végleges döntés visszautalta első fokra az ügyet a szeakértők egyet nem értése miatt.
hát mondanom se kell, ki volt bukva mindenki. utolsó elhatározásként még az szerepelt a tervek között, hogy egyszemélyes demonstrációt tart a biztosító épülete előtt. (hogy ebből mi lett, azt nem tudom)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#22) Gambit válasza mormota (#21) üzenetére


Gambit
őstag

Akkor az ombudsman értesítéséről gondolom lebeszélte az ügyvédje.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#23) mormota válasza Gambit (#22) üzenetére


mormota
senior tag

fogalmam sincs, hogy mi történt, mert mostanában nem beszéltünk erről a témáról

Illusztrálok, tehát vagyok

(#24) Gambit válasza mormota (#23) üzenetére


Gambit
őstag

Ok, köszi, ha megtudsz valamit, esetleg megírhatnád. Tanulságos eset, és szerintem meg fogja nyerni, ahogy jósoltam. Ezért vagyok kíváncsi. :B

Szerk: Ja nem, azt nem is írtam, hogy meg fogja nyerni, mivel nem is ismerem a konkrét ügyet. Na mindegy, azért érdekel. ;)

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#25) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Cégbíróságot hogyan lehet elérni? Telefont nem veszik fel.
Társadalmi szervezet kivonat kellene egy alapítvány részére. Mekkora szívásra készüljek fel szerintetek? Valaki tudja mi kell hozzá?

I am having fun staying poor.

(#26) Drizzt válasza Drizzt (#25) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Végül sikerült.

I am having fun staying poor.

(#27) Eagl3


Eagl3
veterán

Sziasztok!

Még tavaly történt egy cserbenhagyásos baleset velünk Budapesten (személyi sérülés nem történt) én mint tanú szerepelek a történetben (ha jól tudom egyedüli tanúként).
Én székesfehérvári vagyok, itt Fehérváron már ki is hallgattak az ügyben, erre ma kapok egy idézést, hogy meg kell jelennem februárban Budapesten tanúskodni...
Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

Hogy őszinte legyek sem időm, sem energiám nincs más hülyesége miatt Pestre rohangálni, az útiköltségről nem is beszélve. Mivel a sértett hozzátartozóm, így nem veszem félvállról a dolgot és szeretném ha a vétkes megkapná a megérdemelt lehető legmagasabb büntetését.
De kérdem én, miért nekünk kell felmászkálnunk, miért nem jön az a senkiházi Székesfehérvárra?
Illetve ha nem jelenek meg attól még a vétkes ugyan olyan büntetésre számíthat mintha ott is tanúskodnék, mint írtam korábban már 2x is voltam tanúskodni ez ügyben, a nyomtatvány is nálam van ezzel kapcsolatban. Lehet esetleg kérvényezni, hogy Fehérváron legyen a tárgyalás?

(#28) .:Kristian:. válasza Eagl3 (#27) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Fura, hogy Nektek kell Pestre rohangálni. Nekem is van egy bírósági ügyem, én voltam a feljelentő és egyben a tanú is, és nem nekem kell rohangálni Pestre, hanem a srácnak kell Pestről lejönni. :F
Útiköltségtérítést kérhetsz a bíróságon, 100%-ig megtérítik az összeget, max. csak az idődbe és energiádba kerül.
Ha nem jelensz meg keményen megbüntethetnek, emlékeim szerint 1000 és 100.000ft közt szabhatnak ki büntetést.
Nem jó az ilyennel tréfálni. Kérvényezésnek szerintem mindenképp érdemes utánajárni, rendőrségen vagy a bíróságon meg tudják mondani.

(#29) kraftxld válasza Eagl3 (#27) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És az a kemény, hogy téged mint tanut megb@sznak, ha a vádlott nem jelenik meg simán elnapolják a dolgot. Volt már részem benne, majd 10 éves ügyben, "eléggé" bosszantó dolog, mivel komoly dologról volt szó....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#30) Calogero válasza Eagl3 (#27) üzenetére


Calogero
addikt

Nem fogják egy tanú kedvéért átrakni az ügyet. Ha pedig nem mész el a tárgyalásra, rendbírsággal fognak kiszabni rád, melyet ha nem perkálsz be nekik akkor átváltoztatják azt börtönre.

Az útiköltségedet a bíróság megtéríti. Ha kocsival mész akkor 9 Ft/km kocsikopást valamint apeh árral kiszámolt üzemanyagköltséget is megtéríti. Csak mondani kell a bírónak hogy autóval mentél

kraftxld Most gyorsítani akarják a bírósági ügymenetet és azt tervezik hogy most már nem kell majd a vádlottnak jelen lenni, elég ha védője ott van.

[ Szerkesztve ]

(#31) Eagl3


Eagl3
veterán

Kösz a válaszokat.
Nem is a pénz idegesít igazából, mert ha már felmegyek Pestre, akkor elintézek pár dolgot... csak most erre kurvára nincs se időm se energiám. Ha meg kap valami lepkefingnyi pénzbírságot azért amit elkövetett, minket meg felrángatnak Budapestre, akkor elborul az agyam.

(#32) .:Kristian:. válasza kraftxld (#29) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

És az a kemény, hogy téged mint tanut megb@sznak, ha a vádlott nem jelenik meg simán elnapolják a dolgot.

Elnapolják, és rá is kiszabnak egy bírságot. Mindenkire egyformán vonatkozik a törvény. Első mulasztásnál 1000 és 200ezer között, ismételt mulasztásnál 500ezer-ig is szabhatnak ki pénzbírságot.
Ráadásul ha nem jelenik meg akkor elővezetik, ha nem sikerül elővezetni akkor elfogatóparancsot adnak ki, és előzetesbe is vehetik.

[ Szerkesztve ]

(#33) degu


degu
senior tag

Velemenyem szerint egyszeru kabuki-szinhaz az egesz! Parasztvakitas!
Nem a torveny,hanem a bankszamlad merete,es a barataid hatalma donti el a pereket!
/Kiveve azokat,akik nem tudnak megfizetni egy fifikas ugyvedet!/

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.