Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  A GTA tényleg gyilkossá tesz? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
1 újabb eset,hogy a GTA-ra kennek 1 gyilkosságot. Nektek mi a véleményetek? A GTA tényleg gyilkost farag a játékosból? Én már több éve GTA-zok és eddig még nem öltem meg senkit:D Szerintem pusztán csak a GTA-ra kenik,ha egy gyerek megöl valakit...(Hallottam,hogy 1 gyerek megölte a haverját mert ''GTA-zott''...az áldozat anyja beperelte a Rockstart pár millió (!) dollárra és meg is nyerte. A gyereke meghalt,de legalább milliomos lett. És mit kelett tenni? Csak meg kelett egyezni a gyilkossal,hogy mondja azt,hogy szereti a GTA-t...nevetséges.

Jah és az újabb eset(Idézet a GS.hu-ról)
''Halál Liberty Cityből!
Kicsit fura lehet a cím, de engedjétek meg, hogy elmagyarázzam. Helyszín: Tokyo, Japán. Időpont: pár nappal ezelőtt... Szereplők: 15 éves srác, anya, apa, osztálytársak. Történet: hol volt, hol nem volt, volt egy 15 éves japán srác, akinek a neve nem fontos, úgysem tudnánk leírni, fogta magát, és megölte a szüleit. Eddig is gáz, de még elmebetegebb az idézet, ami a srác szájából hangzott el a letartóztatás után. (18+ karika ON) ''Meg akartam ölni az apámat, mert mindig hülyeként kezelt. Ugyanígy meg akartam ölni az anyámat is, mivel állandóan azt mondta, hogy meg akar halni a munkája miatt. Sajnáltam ezért.'' (18+ karika OFF, de legalább is elhalványítjuk) A sztori ott folytatódik, hogy a srác osztálytársai elmondták, hogy a fennt nevezett illető nagy videójáték fan, illetve az elmúlt időszakban nagggyon sokat játszott egy ismeretlen GTA III című játékkal''
Bővebben: link
Szerintem a gyerek alapból beteg és csak a GTA-ra akarja fogni,hátha kevesebbel megússza....ez az egész GTA miatt öltem dolog kezd nevetséges lenni :((( Mellesleg ott is van a dobozon a korhatár jelzés,mi a fenének veszi meg a szülő a kis p*cs gyerekének,ha így is gyengeelméjű??....Nektek mi a véleményetek?

[Szerkesztve]

(#2) neongorack válasza Darth_Revan (#1) üzenetére


neongorack
senior tag

szerintem akiben megvan a hajlam az előbb utóbb úgyis arra adja a fejét, max ha ezzel játszik akkor előbb kiváltja belőle de így most konkrétan nem lehet egy game-re fogni! SZVSZ!

(#3) @rglaaf válasza Darth_Revan (#1) üzenetére


@rglaaf
veterán

Nálam anno a Driver okozott némi zavart amikor játszottam vele először, mert utána mentem a kocsival és azon tűnödtem hogy el kéne ütni pár gyalogost de komoly ,azután gyorsan kivertem a fejemből szerencsére.

PSN:BiZzare_0 ️

(#4) szucsi


szucsi
őstag

Akinek eleve beteg az agya, annál kikattanhat valami esetleg. Annak idején pl. Beavisre és Buttheadra kenték, amikor egy gyerek felgyújtotta a házukat. A rendőröknek azt mondta, azért csinálta, mert a B&B-ben látta. Manhunt, Postal, ezek mind ocsmány gyilkost játszatnak veled. A GTA ''csak'' mezei bűnözőt, aki így vagy úgy, előbb vagy utóbb ölni kényszerül. Ettől lehet rosszul lenni, hányni, rosszakat álmodni, de aki ennyitől öl, az eleve sík kattant volt.

(#5) ByB


ByB
addikt

Szerintem az ilyen jellegű játék csak az utolsó csepp: a családi környezet, a környék ahol élsz, a haverok sokkal inkább okolhatóak! De tény hogy míg számomra móka és kacagás a játék, valaki számára a hétköznapi megaláztatások visszaadásának egyik eszköze! :(

(#6) ByB válasza @rglaaf (#3) üzenetére


ByB
addikt

Nálam a NFS okozott parát, néha úgy éreztem, nem Pesten vezetek... komolyan zavaró volt!

(#7) Juve


Juve
aktív tag

Sztem is hajlam kérdése az egész.
Én sokat jáccok F1essel gammákkal,de sosem jutna eszembe túl gyorsan hajtani a kocsiban...első a biztonság.
A gép pont arra való hogy ott kiéljük azt amit az életben nem tehetünk meg....aki ezt nem fogja föl és ezáltal kárt tesz vki másban...azt meg csukják le jópár 10 évre.

(#8) emvy


emvy
nagyúr

Azt tessék észrevenni, hogy a kiváltó okok mindig nagyon komplexek. A GTA magában biztos nem tesz gyilkossá - de magában semmi sem tesz. Rengeteg dolognak kell együttállni - viszont a GTA lehet egy elem a sok közül. ''Beteg elme'' - ebben nem hiszek, legfeljebb megbetegedett elmében.

while (!sleep) sheep++;

(#9) illusiON


illusiON
őstag

ez oylan, hpogy vki megdegel pirulaszedésben, és monjduk a pacmant betiltják, vagy a sok raymanezéstől kesztyüket dobál az utcán egy ember és a raymant tiltják be:D csak a pénzt szedik ki még a szarból is, sajnálják a cégektőla pénzt.. sok sok szar, ennyie rővel a rapet is ebtilthatnák, vagy a rockot, emr nem salonképes a beszéd benne és rosszra ágaz... tök lol az egész cucc... ha emg vkinek tleg annyira hiányos az agya, vagy még 8 éves csak, akkor emg ne engedjék gép eé... gta is 18 év korhatáros aztán én is átszok vele, de mégse gondltam rá hogy elcsórok egy suprát s csapatok vele egyet a gyalogosokon :D najó, azt bevallom ha gtaba lennén a tanáraim nem huznák sokáig, meg a gyurcsány se ;]

( : no woman no cry : )

(#10) Korcsii válasza Darth_Revan (#1) üzenetére


Korcsii
őstag

Én a GTA Vice city óta játszok vele a San Andreas is megvan. Én még nem éreztem semmi olyasmit ami a játék hatására történt volna. De szerintem ha valakiben megvan a hajlam az előbb utobb ölni fog függetlenül attol hogy GTA-zik vagy sem.

Egyébként meg csak a boltokbn lehet megszerezni.(haerok,internet)

(#11) bLaCkDoGoNe válasza Darth_Revan (#1) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Baromság.

Persze könnyebb a GTA-t hibáztatni, mint a szülőket meg az undorító, mocskos médiát.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12) bLaCkDoGoNe válasza illusiON (#9) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Atyaisten, Neked egyszer szavazati jogod lesz? :U

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#13) Esmein


Esmein
nagyúr

Én meg 17 óra diablózás után át akartam teleportálni a szobámba, ugyanígy 17 óra folyamatos tehenezés után röhögtem mint egy idióta és azt mondtam mindenre hogy Moo... Beteg vagyok ? Nem hinném.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#14) V.ki válasza Darth_Revan (#1) üzenetére


V.ki
aktív tag

Ez egyszerűen nevetséges...Ha valaki EMBERT öl,akkor ott már nem csak a játék állhat a háttérben...Ráadásul a szüleit...Ha a gyerek korrektül,igazságosan és SZERETETTEL van nevelve,akkor ez kizárt dolog.Ebben a szülők is hibásak,és nem,nem a játék puszta megvételére gondolok,hanem arra,hogy nem magyarázza el a gyereknek,hogy ez nem szép,ezt nem szabad...

(#15) I. Richard válasza emvy (#8) üzenetére


I. Richard
senior tag

Szerintem le sem írom, hogy mit gondolok, emvy már megtette helyettem.

Remélem ilyen legközelebb nem fog előfordulni!:(

(#16) szucsi válasza Esmein (#13) üzenetére


szucsi
őstag

Én gimista koromban 3 nap wolfenstein klassik-ozás után kerestem a sült csirkéket, meg a kék tölténytárakat a padlón, meg az utcán is. :Y

(#17) szucsi válasza emvy (#8) üzenetére


szucsi
őstag

A lényeg szempontjából kurva mindegy, hogy mitől beteg, a génjeitől, a környezetétől, vagy a kettő interakciójától. A jelen szempontjából a mal- vagy diszfunkcionalitáson van a hangsúly, nem az eredetmítoszon.

(#18) Esmein válasza szucsi (#17) üzenetére


Esmein
nagyúr

Kinyírta a szüleit, őt meg élete végéig dutyiba rakják, ezt hívják természetes kiválogatódásnak...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#19) @rglaaf válasza szucsi (#16) üzenetére


@rglaaf
veterán

JA és még a Spinter Cell nél volt olyan hogy a lakásba ha égett a villany valahol akkor megáltam a sötét előszobában és forgattam a fejem:) szal sokat nem szabad egyfolytában játszani

PSN:BiZzare_0 ️

(#20) -Jackson- válasza Darth_Revan (#1) üzenetére


-Jackson-
őstag

hülyeség, kb 11 éve gépezek, kb ezek voltak a kedvencek: wolf3d, doom1-2, duke nukem3d, quake2, counter-strike(több mint 5 évet gameltem vele), és ezekmellett a jófajta autós és f1 játékok.
valahogy eddig még nemöltem embert, mégcsak megsem szurkáltam:D.
najó, szoktam száguldozni, de nem veszélyeztetek senkit sem. egyszer mértek be eddig csak, 10k-val megúsztam.
amit a srác a gta-ból meríthetett, azt akármelyik péntekesti akciófilmből is lelesheti

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#21) gyurc válasza neongorack (#2) üzenetére


gyurc
tag

engem a ''SZVSZ'' tudna gyilkossa tenni....

Mindig legyen nalad a törülköződ

(#22) szucsi válasza -Jackson- (#20) üzenetére


szucsi
őstag

Carmageddonra érdekes módon egy tömgbehajtást sem fogtak még. Az volt az első, ahol nem a rossz fiúkat hentelted, henem civileket kellett halombaölni pontokért. A németeknél csak zöld robotos verzió jöhetett ki egy olyan bevezetőszöveggel, hogy gonosz robotok lepték el a földet, és egy maréknyi autós maradt, hogy kiirtsa őket. Játszhatatlan volt. Eredeti formájában meg gyomorforgató, mégis kurvára addiktív.

(#23) -Jackson- válasza szucsi (#22) üzenetére


-Jackson-
őstag

naigen, a 3dfx korszakban azzal is játszottam eleget:)

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#24) GodHeart


GodHeart
senior tag

én kb 1 évig napi 3-4 óra rendszerességgel csztem, és már oda fajult a dolog, hogy amelyik szobába bementem, mindig beakartam dobni egy flashbang-et! :D Azt rá két hónapra abbahagytam az egészet, úgy, hogy most már kb 2 hete egy percet nemjátszottam, és sokkal boldogabban élek! : ) nem kiabálok annyit, és sokmindenre másképp nézek. Persze ölni akkor sem jutott még eszembe se!!!

GTA-hoz hozzáfűzve, én soha sem tudnék ölni 1 darab játéktól sem. GTA meg szvsz még light-os game is. Én is szeretek száguldozni a játékban, de életben ha kocsit vezetek, valóban fő a biztonság. És sosem játszom el, hogy vajon beférek e az előzésben, vagy egy árkon átugratás lesz-e!? :D Ez hülyeség, akinek egy kis alap valóságelemzése képessége van, az nem keveri össze a valóságot az élettel. Persze én magamból indulok ki.

(#25) Motion_Blur válasza Darth_Revan (#1) üzenetére


Motion_Blur
félisten

LoL

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26) WN31RD válasza szucsi (#4) üzenetére


WN31RD
addikt

Ha nem jelentél volna itt meg, osztani az észt, valószínűleg zártam volna a topicot, de így talán van értelme. :D

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#27) GodHeart válasza WN31RD (#26) üzenetére


GodHeart
senior tag

:D

(#28) -Jackson- válasza GodHeart (#24) üzenetére


-Jackson-
őstag

A Gamer's Day, kötelező darab, a film a valóságot mutatja be;)
Bővebben: link
sok mega és vagy 40 perces a film,
de érdemes, mert profi munka:U

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#29) Arpika22


Arpika22
csendes tag

Szerintem ez úgy hülyeség ahogy van! maximum akkor lehetséges ha 10éves kis kölökről van szó és a szüleinem magyarázta elneki hogy a filmek sose valósak. meg a videójátékok sem.nézzük vissza a múltba ott a dragon ball ott is hány hülye gyerek levágta a karját meg kiugrot az ablakon meert azt hitte hogy a kristálygömbök majd feltámasztják. ez úgy hülyeség ahogy van.nem vagyok raszista de ha 1-2 hülye japán megöli egymást mert GTA-val álmodik az nem próbélma ígyis van belőlük elg :DD

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#30) Zenty


Zenty
őstag

Nah megint egy nagyvilág téma topic .. :D

Nah szoval Gta-ra azért fognak rá mindet(meg hasonlo gamekre) ,mert kell egy pici kifogás,meg hát zsét is le kell lenyulni konkurenciátol az meg nem rossz dolog ám!

Miért kell kifogás?
Kifogás kell a valódi tettek ellen ,mert az nem lenne illendő vagy szimpatikus az áldozatokat vádolni akármit is követek el az elkövetövel szembe.
Ezért kell egy jó kis kitalált indok amibe még pénz is van!
Ezekre a legjobb pl : Amcsi sulik ahol történek némi lövöldözéses esetek. ilyenkor kapásból gamekre fogják ,meg hogy szimplán elmebeteg volt a diák és ok nélkül lövöldözött!
Igen valószinü.......

Azt véletlenül se emlittik ,hogy esetleg a gyerköc 4 éven át full poklott élt át tanárai, oszt társai miatt... stb és mondjuk otthon sevolt leány álom neki.
Nemtudom ,hogy vagytok vele de ha engem 4 éve át( megaláznának, kiközösitenek,verés,soha no igazad, zárkozotság )Egy idő után egy normális embernek is megfordulna a fejében, hogy talán nem ártana már kiniyrni a szadizoimat vagy csak valahogy vissza adni nekik amit vele tettek!
Az más kérdés ,hogy meg is teszi e? Meghogy megéri és meg is tudja e valositani?
Ezt már mindenkinek magában kell le rendezni és eldönteni mit csinál és hogy oldja meg!
Tudom durván hangzik ,de ez van.
A gamek is ilyenek, el kell dönteni ,hogy tul komolyan veszed vagy nem.
Film ajáló: ) 9 áldozat, Meghalsz és kész :D

Nah vissza térve a válasz :''NEM'' Már 10 éves gyerköc is tudja ,hogy mi az a game meg a valóság. A mostani fiatalság már éretteb generáció készülöben :)


[Szerkesztve]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#31) -boyscout- válasza Esmein (#13) üzenetére


-boyscout-
tag

...17 óra folyamatos tehenezés ...

ez melyik játék? :F :)

(#32) Cargo


Cargo
tag

Hát érdekes én a gta-t már az első rész óta üzöm de még mindig nem vagyok büntetett előéletű... :D Az embereknek vannak gyilkos ösztönei de ha alapvetően normális akkor ezek csak elmélet szintjén maradnak. Persze lehet valami igazság benne de ahoz hogy az emberből valami nem normális hatást váltson ki egy játék szerintem minimum több napon át folyamatosan játszania kell. Ami megint köszönhető a szülők figyelmetlensége miatt. Egy gyereknek főleg nem szabad napokon keresztűl a monitort bámulnia. Ilyenkor az emberben egyfajta agymosás mehet végbe. Az egészért véleményem a szülők okolhatók mert nem figyeltek a gyerekükre. A játékokkal kapcsolatos legdúrvább hír amit eddig hallotam az az amikor a gyerek több napig folyamatosan zárástól nyitásig játékterembe járt és egyszer csak lefordult a székről. Szivrohamot vagy agyvérzést kapott és meghalt. Azér esse semmi de alapvetően ez is a szülő hibája.

nothing

(#33) peltar válasza -boyscout- (#31) üzenetére


peltar
tag

Diablo 2

Peltar#21369

(#34) szucsi válasza WN31RD (#26) üzenetére


szucsi
őstag

hehe...

Van egyébként már egy ilyen ''keverted-e vagy?'' tottyik, az is elég vicces: Bővebben: link bele szoktam kukkantani.

:)

(#35) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Amikor sokat Gta-tam, bennem is felmerült, hogy feltépem egy autó ajtaját és elhúzok a verdával. Vagy a budai rakpartról az egyik gyalogos lépcsőn hajtok ki.:DDD
Viccet félre, biztos hogy hozzájárulnak a játékok, rajzfilmek, filmek ahhoz, hogy egy kiforratlan elme elveszítse realitásérzékét, pláne ha genetikailag is hajlamos erre.

[Szerkesztve]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#36) x_o_n


x_o_n
veterán

mindenesetre a napokban divatba jött mo-n hogy az embereket kirángatják az autó-ból és ugy lopják el a kocsit!
ajánlott bezárkozni,és ez nem vicc 2-3 napja rángattak 1 nőt igy az autóból.

borzalmas:(((

(#37) blackmoto válasza -Jackson- (#28) üzenetére


blackmoto
senior tag

Ezen a filmen (Gamer's Day) milyen a szinkron? Angol, vagy német?

(#38) tiv83us válasza blackmoto (#37) üzenetére


tiv83us
veterán

Nincsen benne szoveg..../egyszer tan ordit a gyerek az anyjara (nemetul) meg beszel a telefonba a baratnojevel, de azt szvsz akkor sem ertened ha nemet anyanyelvu lennel/.
Amugy nekem csak a low-quality-t sikerult leszednem, mert a hi-qualitys linkekbol 1 kapasbol 404, a nemet oldal a download gomb utan visszabasz a fooldalra, a 3. oldalbol meg nem vettem ki semmit....:U

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#39) blackmoto válasza tiv83us (#38) üzenetére


blackmoto
senior tag

Köszi! Így mindegy.
Az angol még jó lett volna.

(#40) Poctar


Poctar
senior tag

Elgondolkodtató ez a GTA+gyilkos dolog. Szerintem csak az lesz gyilkos, aki az akkar lenni. Egy játék nem hiszem, hogy lehetne felelős.
Gamoltam már vele pár órát, de még se vagyok gyilkos. Igaz, néha előfordul, hogy a városban érzem a ''gta feelinget''. De ez csak akkor van, mikor vmi furcsát vagy egy érdekes és ritka járgányt láttok.

(#41) szucsi válasza Poctar (#40) üzenetére


szucsi
őstag

ehh, szabad akarat...

(#42) Type-R válasza Darth_Revan (#1) üzenetére


Type-R
őstag

Az ilyen dologon én is el szoktam gondolkodni, de egy kicsit mindig másik szemszögből, mert ha már a játékra kenik a dolgot, akkor miért nem vizsgálják meg, hogy a gyerekhez egyáltalán hogy került egy olyan stuf amin ott van a 18-as karika, ő maga vette, akkor le kéne tartoztatni a boltost, és a fegyver is hogy került a gyerekhez, mait ebben az esetben nem neveznek meg, de a többi lövöldözős esetnél, hogy került egy tizenéveshez egy sörétes, vagy egy 9mm-es. Ezekről a dologről sohase beszélnek,és nem a GTA-t akarom védeni, de nekem úgy tünik, hogy egy játékra a legegyszerűbb fogni a dolgot, ahelyett, hogy megkeresnénk a valós okot.
Ez a szegény srác is, nap mint nap azt kellett halhassa, ''hogy fiam de hülye vagy'', meg hogy ''de utálom a munkahelyem, meg akarok halni'', ezek után én nem csodálkozom, hogy ilyen tettre volt képes, ki tudja valójában mi játszódik le afejében, de itt is a legegyszerűbb ok, a GTA a hibás.

(#43) Cargo válasza Poctar (#40) üzenetére


Cargo
tag

Szerintem csak az lesz gyilkos, aki az akkar lenni.

Nah ez egy nagy tévedés. Bárki lehet gyilkos még véletlenségből is. (mondjuk ezt inkább felelőtlenségnek szokták hivni) Te is elcsaphatsz egy embert anélkűl hogy tudatosan el akartad ütni. És ebben az esetben is gyilkos vagy. Ugyhogy ez nem igaz.

Abba viszont nem vagyok teljesen biztos hogy ez a játék dolog valakit gyilkossá tenne. Az viszont teljesen igaz hogy hajlamosság kell rá. Egy ember alapvetően nem ől. Általában túlélésért teszik (legalábbis valamijen módon fellelhető benne ez az ok) Ha valaki kedvtelésből ől annak biztos hogy valami neurológia oka is van. Ezek pedig nem a játék miatt vannak. A gyerek sem ölne meg egy embert ha a szülei rendes nevelnék. De ez a mai világban eléggé elkorcsosult. A gyereket nem ütik meg mert akkor ez meg az van. Pedig néha nem árt lekeverni egy pofont. Azokból a gyerekekből lesznek gyilkosok akiknek a szülei nem igazán törödnek hogy mitcsinál a gyereke.

nothing

(#44) Darth_Revan válasza @rglaaf (#3) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Kezdek félni tőled...:D

(#45) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Halkan megjegyzem,hogy én még a Manhuntal is játszottam sokat,amit tényleg nevezhetűnk gyilkos képzőnek! és mégse öltem meg senkit...;]

(#46) Darth_Revan válasza x_o_n (#36) üzenetére


Darth_Revan
veterán

És ha elkapják a tettest,akkor azt mondja:''Na de a GTA-ban is így csinálják''...:(((

(#47) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha beleszólhatok, nem egy játéktól lesz v.ki gyilkos...
Kell hozzá egy kis elfolytott agresszívitás, hajlam az ölésre, a játékok/filmek itt, mint ''katalizátor'' lépnek a képbe...

Samsung Galaxy A54

(#48) I_Am


I_Am
veterán

Többször kibeszélt téma, a diablos gyilkos, most meg ez. Pszichiátriai eset, orvos válaszol rovat.

Zártam.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  A GTA tényleg gyilkossá tesz? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.