Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JackD


JackD
csendes tag

Sikerült még a sulinetben hozzájutnom egy egész kellemes kis MSI alaplaphoz, de amikor elkezdtem összeszerelni a gépet vele, észrevettem egy eddig részemről csak szerver lapokon látott táp-foglalatot az alaplapon. :U
Ez egy 8 tűs foglalat és a leírás szerint a CPU tápellátását hivatott megoldani (gondolom a 4 tűs P4 dugasz helyett kell ez a 2 magos prociknak).
Ugyanakkor az itthoni tápegységeim egyike sem rendelkezik ilyen dugaszal, sőt végigjártam egy csomó nagykert, kiskert Bp.-en és egyik kapható tápegységen sem leltem ilyen dugót (na jó, találtam egy 650W-os Enermaxot 28e-ért, de ez nagyon drága nekem :F ).
Tud valaki segíteni abban, hogy hol találok olyan átalakítót ami az alábbi képeken látható, vagy valami olcsóbb (<15e) tápegséget ami rendelkezik ilyen dugasszal?
[kép]
[kép]

(#2) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Lehet elég neki a 4tűs csati is erre a helyre.
Milyen alaplap is ez?
Egyébként könnyen lehet ilyen átalakítót csinálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) JackD válasza kraftxld (#2) üzenetére


JackD
csendes tag

Sajna a hagyományos 4 tűs csati nem nagyon megy rá erre a foglalatra, gondolom direkt így van megcsinálva.
A lap típusa:
[link]

(#4) Csaba_20_ válasza JackD (#3) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Rá megy, méghozzá pont úgy, ahogy kell, hogy rá menjen. Ne a közepére próbáld dugni, hanem a szélére. Nézd meg az alaplap kézikönyvében a 2-9-es szekciót, ahol az ATX 12V Power Connector: JPW1 címszó alatt megtalálod a jellemzését a 8 érintkezős csatlakozónak. A lyukaknál megfelelő helyen vannak a trapéz alakúak a 4 érintkezősön is és a képen látható csatlakozó felső részén.

[Szerkesztve]

(#5) balbla


balbla
tag

Ugyanezt mondja az MSI is:

[link]

Nyugodtan használhatod a négytűs csatlakozót.

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#6) JackD válasza Csaba_20_ (#4) üzenetére


JackD
csendes tag

Igaz. Kicsit régen volt az oviban a ''megfelelő formák megfelelő lyukakba illesztése'' nevű játék. ;)
Valóban csak középre próbáltam rádugni. Bár a szélére dugva meg nem kattan rá a pöcök a foglalatra, remélem nem csúszik ki.
Akkor már csak annyi kérdésem maradt, hogy szerintetek ez az 1 db 4 tűs dugasz elég lesz az alaplapnak vajon (ez az átalakítós megoldásnál is kérdés)? Egyelőre csak egy egymagos 3GHz P4 630 van benne.

(#7) Csaba_20_ válasza JackD (#6) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Azon a csatlakozón 216-264W teljesítményt lehet nagyjából továbbítani. A csatlakozó bírja, kérdés, hogy a tápod bírni fogja-e.

(#8) RAMBÓ


RAMBÓ
aktív tag

CSé.
Na kicsit felfrissítem a topikot. Most vettem 1 MSI P35 Neo 2 alaplapot és egy Core2Duo E6550 procit és úgyanúgy jártam mint a kolléga feljebb. Alaplapon 8tűs csati, nekem a tápon 4 tűs!? Rakjam össze, nem lesz semmi baja?! Jah a táp egy 420W-os chieftec.
A segítséget előre is köszönöm!!

(#9) Trava


Trava
tag

Szia!

Én is így jártam, mint Te. 8tűs foglalat de csak 4 tűs kábel.
Az alaplapom amit tegnap vettem: [link]
Azt csináltam vele, hogy a táp videokártya csatlakozójából (ami 6tűs) bekötöttem a fenn maradt helyre 4-et, pont az alsó kép szerint a 12v-ok egysorba (sárga kábel) illetve a testek egysorba (fekete kábel).
Nem vettem miatta másik tápot. Egyébként szerintem elmenne csak a 4 kábellel is, de nem akartam kisérletezni, ez az átalakítás megvolt 5 perc alatt.

(#10) v.tom válasza RAMBÓ (#8) üzenetére


v.tom
őstag

Szerintem teljesen felesleges kísérletezni a más kábelek átalakításával. A legtöbb alaplap leírásában benne van hogy kell eljárni iylen esetben. Nekem is 8 pines csati van az alaplapon, és ugyanígy 4 pines a tápom. Egyszerűen követtem a leírást. Tökéletesen megy és stablilak a feszültségek.

(#11) crz


crz
csendes tag

Hello!
Hasonló a problémám!
http://www.giga-byte.hu/products/mb/overview/ga-ma785gm-us2h_10.html
Ilyen alaplapot veszek a napokban, hozzá egy Phenom II X4 920-at. 4pines a cpu csati. Elég lesz neki szerintetek? Nem lesz OC, sőt, külön VGA sem, mivel az integrált fog üzemelni.
Üdv.

http://swtor.hu

(#12) 14adam válasza crz (#11) üzenetére


14adam
addikt

Bőven elég ha tuningolnál még akkor is elég neki a 4 pin.Nem erről megy amúgy az integrált vga,erről csak a proci

(#13) crz válasza 14adam (#12) üzenetére


crz
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!
Hosszútávra tervezett irodai gép lesz, így legtöbbször idleben fog menni. Akkor megnyugodtam, elég lesz a 20pin+4pin.
:R

[ Szerkesztve ]

http://swtor.hu

(#14) sanyesz79


sanyesz79
csendes tag

Hali!

Lehet, hogy uncsi, de nekem is ilyesmi kérdésem lenne, nekem is 8 tűs a lapom:
http://www.pcx.hu/termek/asus-m4a88t-v-evo-usb3-alaplap-68009

Az lenne a kérdésem, hogy használjam 4pinnel, vagy 8-al? szal miben más, ha 8 tűvel használom?

(#15) mr_ricsi válasza sanyesz79 (#14) üzenetére


mr_ricsi
veterán

4 tűvel 95W-os, 8 tűvel pedig 190W-os procit lehet árammal ellátni.
Természetesen ez a tényleges fogyasztásra vonatkozik, nem a gyári adatra, ezért tuningnál a megnövekedett fogyasztást kell figyelembe venni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#16) sanyesz79 válasza mr_ricsi (#15) üzenetére


sanyesz79
csendes tag

Köszi a választ!

Nem vagyok annyira penge a témában, szal még az lenne a kérdésem, hogy ilyen procim van: http://www.pcx.hu/termek/amd-phenom-ii-x4-955-black-edition-processzor-24793
úgy látom, hogy 125W- a fogyasztása, az alaplapom max CPU fogyasztása 140W. Szóval használjam inkább 8pinnel?

(#17) Petzval válasza crz (#11) üzenetére


Petzval
senior tag

Csak az integrált videokártya az alaplapi RAM-ból veszi a videoramot.

(#18) mr_ricsi válasza sanyesz79 (#16) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem teljesen világos, hogy mit akarsz.
A procidat a fogyasztása miatt kötelező mind a 8 pinen megtáplálni, mert különben fagyizhat a CPU, vagy megolvadhat az alaplapi tápcsati.

A 4->8 pines átalakító értelmetlen, a molex->8pin az OK lehet, ha a tápod 12V-os tápága bírja a procit hajtani.

Ha a tápodon van egy 4 pines és egy 8 pines csati, és ezek külön drótokon vannak, akkor a 8 pines csak 6 pines, mert a 3 sárga vezetékkel egy sorban egy fekete vezeték a negyedik. Ha ezt dugod az alaplapi 8pin aljzatba, akkor rövidzár miatt nem indul el a tápod.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19) nordav22 válasza mr_ricsi (#18) üzenetére


nordav22
csendes tag

A molex -> 8pin vga-hoz való, az itt nem megoldás. 4pin->8pin kell ide, és elméletbe ha csak a 4 pin-t dugod be, az nem jó...

(#20) mr_ricsi válasza nordav22 (#19) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"4pin->8pin kell ide, és elméletbe ha csak a 4 pin-t dugod be, az nem jó..."
Ha a 4 pin magában nem elég, akkor 8 felé szétágaztatva mi változik :F

"A molex -> 8pin vga-hoz való"
Ha a 8-as végén 4 sárga drót van, akkor alaplapba, ha csak 3, akkor VGA-hoz.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#21) nordav22 válasza mr_ricsi (#20) üzenetére


nordav22
csendes tag

4 pin azért nem jó elméletbe, mert nagyon melegszik a csati. Molex -> 8pin átalakítót még csak vga-ra láttam, mert cpuhoz 4pin -> 8pin átalakító is tökéletesen megfelel. De lehet létezik... Lényeg a lényeg, ha 4 pin-ből kap áramot akkor oké a dolog, amíg nem igényel nagy áramfelvételt a proci, mert egyébként melegszik.

(#22) mr_ricsi válasza nordav22 (#21) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"4 pin azért nem jó elméletbe, mert nagyon melegszik a csati."
És ahol a táp 4 pinese az átalakító 4 pinesével van összedugva, az nem ugyanaz? Ott miért nem fog melegedni?

"Molex -> 8pin átalakítót még csak vga-ra láttam"

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#23) V60


V60
aktív tag

Sziasztok

Van egy lap EVGA P55 FTW. 2 db 8 pines csatlakozó van a cpu-nak. A tápon FSP Bluestorm II 500W amin viszont csak 4 pines csati van. Ezt össze lehet dugni valamelyik 8 pinbe? és balról vagy jobbról az aljzatba?

A segytséget előre is köszönöm :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#24) mario11 válasza v.tom (#10) üzenetére


mario11
tag

Teljesen egyetértek.Nekem is volt már hasonló

mario11

(#25) V60 válasza mario11 (#24) üzenetére


V60
aktív tag

Tehát akkor rá lehet dugni nyugodtan valamelyik 8-as csatlakozóra? és melyik részére? balról vagy jobbról? :F

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#26) andronymus


andronymus
tag

sziasztok
nekem csak annyi lenne a kérdésem hogy milyen problémákat okoz az hogy 4 pinen kapja a cpu az áramot és nem 8 pinen azon kívül hogy melegszik?
köszönöm előre a választ! :)

[ Szerkesztve ]

(#27) #65675776


#65675776
törölt tag

Az ilyen kérdéseket leginkább a Tápokról alaposan - mélyvíz vagy az Azonnali alaplapos kérdések órája topicban kell feltenni.

Ezt zártam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.