Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  6600gt vs. 9800pro melyik jobb? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) mh197


mh197
senior tag

Téma adott, nálam járt Leadtek winfast 6600GT, és club3d 9800pro . A kettő közül a 9800pro 3dmarkban 5800pont, 6600GT 7800pont alapon.
Szóval ezek alapján 6600GT-nek jobbnak kellene lennie.
Jött a játék teszt : 9800pro sokkal szebb képet adott, mint 6600GT, és ezt nem csak én láttam szebbnek!! Ha a 6600GT-nél szűrőket bekapcsoltam, akkor 3dmark03 1800pont!!!! És ez a játékban teljesen halál!
Szóval részemről aki teheti 6600GT-t messze kerülje, inkább vegyen ATI kártyát!
Írhatna vki, akinél járt esetleg mindkét fajta kártya, és tesztelte is őket, mert tényleg nagyon kíváncsi lennék már, hogy itt az univerzum működik másképp, vagy tényleg ez az igazság a két kártyáról?!!!

(#2) GEIL válasza mh197 (#1) üzenetére


GEIL
addikt

6600GT.....ha jövőre gondolsz.
(technológia......technikai újdonságok...stb-stb....):R

Amúgy amit írtál az f@szság !

1024x768x32....full graphon.....16xAF + 4xAA -ba elvisz MINDEN GAME-et !!!

DOOM III
Far Cry
Half-Life II

Ezek amik a legjobban megfektetnék...de még itt is jó a 4xAA...de inkább 2xAA és CSÓÓK !!!
:C

[Szerkesztve]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#3) woodpaul válasza mh197 (#1) üzenetére


woodpaul
őstag

9800pro-ról váltottam, nekem eddig csak jó tapasztalataim vannak a 6600GT-vel...

Androidő

(#4) mh197 válasza GEIL (#2) üzenetére


mh197
senior tag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!

1024x768x32....full graphon.....16xAF + 4xAA -ba elvisz MINDEN GAME-et !!!

Na : Farcry : 1280x1024x32 ----> próbáltad már mire áll be alapbeállításoknál???
Na mire : textúra : low, egyéb dolgok medium, és low vegyes beállítása!
Ezt már máshol megírtam, de akkor még egyszer : ha szűrő bekapcs, meghal a farcry a 6600GT-vel, szűrő nélkül még csakcsak elmegy, de úgysem az igazi!
3dmark eredmények tükröződnek a játékban!

És ha gondolod, azt is bevállalom, hogy ha vki beállítja nálam azt, hogy full grafon farcry megy 1280x1024-ben Mint írtad 16xAF + 4xAA, akkor rekesz sört is kap tőlem az utiköltsége mellé!
Csak megemlítem, hogy kb 10 drivert próbáltam ki, xp újrainstall, driver cleaner, farcry 1.3 patch, és semmi erőteljesebb változás!!!
És érdekes, akinek vittem a régi 9800pro kártyámat, ő is megjegyezte, hogy a 9800pronak sokkal szebb a képe, ezért nem csak szubjektív a véleményem!
De biztos én vagyok hülye, hogy 1 hónapja vettem egy 9800pro karit, agpvel , pci-e miatt váltanom kellett, ezért jött a 6600GT, mivel mindenki azt mondta ez a jó, és most vissza akarom cserélni ATI kártyára, mindezt 1 hónap alatt! De biztosan nekem a mániám a vga cserélgetés! :DDD

(#5) Petya25 válasza mh197 (#1) üzenetére


Petya25
addikt

A két kártya nem egy korosztály. A 9800pro korosabb, de jó kártya és megkapni 30-35 körül. A mai játékok is szépen elfutnak rajta. A 6600GT egy mai kártya valamivel nagyobb teljesítménnyel és árral 40-45. Ez a jövő, mármint ha elég egy közepes kártya, 1 év mulva ott lesz ahol most a pro.
Én magam ATI párti vagyok, volt is 9800pro-m, havernek is szépen fut, de nem szidom a GT-t, mert az még nem volt (és nem is lesz).
Lehet, hogy csak valamilyen driver probléma lesz a kisebb teljesítmény mögött.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#6) t_ferenc válasza mh197 (#1) üzenetére


t_ferenc
őstag

ezeket én is így tapasztaltam. és több külföldi tesztoldal is azt írta, hogy élsimításokkal az nvidia technika még mindig nincs olyan jó, mint az ati. egy ilyesmi kártyánál meg azért érdemes bekapcsolni ezt-azt.

SZERK.: viszont tény, hogy az nvidia mostani kártyái fejlettebb technikát képviselnek. a képminőséget és az élsimítást kivéve.

[Szerkesztve]

if you fall seven times, stand up eight

(#7) _cirmos_ válasza mh197 (#4) üzenetére


_cirmos_
őstag

lehet hogy csak a te kártyáddal van valami bibi (direkt nem b*szogatlak driver-cserével meg ilyenekkel, mert írtad hogy megvolt), próbáld meg másik gépben, ill. másik 6600gt-t a te gépedben. ha tényleg olyan szar lenne akkor nem vinnék a népek úgy mint a cukrot, ezt ugye te is belátod.



p.s. ez nyugodtan befért volna a 6600 GT topikba, de neeeem, neked újat kellett nyitni...




helyesírás rulz

[Szerkesztve]

(#8) mh197 válasza GEIL (#2) üzenetére


mh197
senior tag

''Ezek amik a legjobban megfektetnék...de még itt is jó a 4xAA...de inkább 2xAA és CSÓÓK ''

Ha bekapcsolom a 2xAA-t, akkor drabos lesz minden!, és akkor a textura még csak higyban van, és a többi grafika sincs max-on!! Pl : AF2x-en megy, mert egyébként játszhatatlan!!

(#9) mh197 válasza _cirmos_ (#7) üzenetére


mh197
senior tag

Mint írtam, a kártya 11k-t tud 9 pont hiányában 3dmar03-ban!!!
Akkor csak nem lehet szar! Ja, még garis is! És még a hab a tortán, hogy másik gépben is volt már próba, ott is ugyanezek nagyjából a teljesítmény értékek!
Szvsz nem a géppel van gond, és nem a karival!
Ha tényleg viszik mint a cukrot, vigyék el az enyémet, és hozzanak nekem helyette x700pro-t, ami ugye sokak szerint meg gyengébb!!

Hogy miért nem fért bele egy 6600gt topicba, mert ott általában csak a 6600GT tulajok járnak, és ha elolvastad mit írtam : olyanok írjanak, akik tesztelték már mindkét kártyát!

De mint írtam, sört annak, aki akadásmentesre összehozza a farcry-t 16AF, és 4 AA-val, mert ezt a 9800pro-m tudta régen!!

(#10) Boxer001 válasza mh197 (#8) üzenetére


Boxer001
veterán

na ezt a farcry dolgot este én is ki fogom próbálni...

(#11) mh197 válasza t_ferenc (#6) üzenetére


mh197
senior tag

Na, végre vki, aki Nem csak a 6600GT-k technikai tudásával jön, hanem azt nézi, hogy mit tud a kártya! Mert lehet nekem olyan kártyám, ami mindenféle szépnevű dolgokat, funkciókat tud, ha egyszerűen a kép minősége meg nem jó!!
És mivel lesz szebb a kép minősége : élsímítás, és egyéb szűrők!
NV gyors, de ha vmi képsímítást kellene csinálni, belassul, és kész! Ehhez képest az ATI kártyák inkább kiegyensúlyozottabb teljesítményt nyújtanak!

(#12) mh197 válasza Boxer001 (#10) üzenetére


mh197
senior tag

Na, az jó lenne, ha megvan a teszt, akkor kérlek írd meg, hogy milyen géppel, milyen 6600GT-val ment a teszt, milyen driver, pci-e- es 6600GT volt-e a tesztalany, milyen farcry pl : nekem 1.3-as patch van fenn!
Szűrőkkel is próbálj ki egy 3dmark03-at 1280x1024-ben. Ilyen felbontásban nekem a 9800pro 5300pont körül adott max szűréssel, és a 6600GT 1800pontot hozott max szűréssel! :))
Farcry esetén pl a BOAT nevű pálya első harmada érdekelne, hogy mennyire megy simán max szűréssel!!
(Gondolom meg sem kell jegyeznem, hogy a drivernél állítsd be a szűrést max-ra, mert csak úgy kapcolja be ténylegesen! :) )

(#13) sirály12


sirály12
őstag

Egyértlműen a 6600GT. Én 9800Pro-ról váltottam, szerintem megéri.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#14) mh197 válasza sirály12 (#13) üzenetére


mh197
senior tag

Írnál 3dmark03 eredményeket max szűréssel a 6600GT-ről? Kössz!

(#15) BOOSTER válasza mh197 (#12) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Én használok 6600GT-t és mondhatom hogy minden mai játék gond nélkül elmegy AFés AA val...(Igaz én a játékoknál állítom ezeket tehát alkalmazásvezérelt) De hasít minden...
A képminőséggel szintén nincs gond...( Habár az ATI-sok még mindig azt mondjákhogy igen de én hallotta ezt is azt is: Volt aki azt mondta hogy minek a jó képminőség ha nem futtatja játszhatóan és van aki azt mondja hogy egyszerűen rosszabb a képe a 6600GT-nek...)Ezt nem értem ez ellentmondás...

Mindenki hülye aki nem normális?

(#16) BOOSTER válasza mh197 (#14) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

3dMark-ra nem alapoznék...:F

Mindenki hülye aki nem normális?

(#17) mh197 válasza BOOSTER (#16) üzenetére


mh197
senior tag

Én sem alapozok 3dmark03-ra, de azért némi összehasonlítást adhat pl 6600GT és 6600Gt közt nem??
Ha van időd futtathatnál egy mark03-at max szűréssel, kíváncsi lennék az eredményre!!!!!
Nálam 1800Pont!

(#18) sirály12 válasza mh197 (#14) üzenetére


sirály12
őstag

2x ment el. :(

[Szerkesztve]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#19) sirály12 válasza mh197 (#14) üzenetére


sirály12
őstag

Már jóideje nincs semmi ilyen hárondémárkó a gépemen, mert nem látom értelmét. A játékokhoz vajmi kevés köze van. Én ha leülök játszani, ami mostanában nemigen fordul elő (nincs időm), akkor megy minden játék 1024*768-ban, nekem ez számít.

A kari képe szép. Más nem számít.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#20) KaraiRacek válasza mh197 (#14) üzenetére


KaraiRacek
csendes tag

Ha jól értem pci-e-s 6600 GT-d van????? Én úgy hallottam, hogy jobban muzsikálnak a 6600 GT-k AGP interfészen......de javítsatok ki ha tévedek:DD

Bízzál Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!

(#21) mh197 válasza KaraiRacek (#20) üzenetére


mh197
senior tag

Erről nem tudok, de ha tényleg így van, akkor ez lehet egy ok az akadásra! Amúgy igen PCI-E csatolású GT-m van!

(#22) mh197 válasza sirály12 (#19) üzenetére


mh197
senior tag

Ok, de összehasonlításnak jó két 6600GT közé, mert itt nagyságrendi ugrások vannak nálam a szűrés bekapcsolásánál, és kíváncsi lennék, hogy másnál mit tud egy PCI-e 6600GT 3dmark03-ban max szűréssel!

(#23) Boxer001 válasza KaraiRacek (#20) üzenetére


Boxer001
veterán

Sztem ez egy oltári nagy baromság...
Szted melyik az újabb technológia...:F

(#24) mh197 válasza Boxer001 (#23) üzenetére


mh197
senior tag

Egy újabb technológia is lehet rosszabb, kezdeti nehézségek pl.
Neked milyen csatolású 6600GT-d van ? Írsz majd 3dmark03 eredményeket max szűréssel 1280x1024-ben?

(#25) KaraiRacek válasza Boxer001 (#23) üzenetére


KaraiRacek
csendes tag

jah mondjuk igaz....pci-e messze lekörözi sávszélességben AGP-t...szal akkor nem tudom miért teljesít rosszul az a 6600 GT......

Bízzál Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!

(#26) Jim76 válasza mh197 (#21) üzenetére


Jim76
aktív tag

Biztos hallotál már azóta arról ,hogy a Farcry nem ismeri fel normálisan az újabb driverekkel támogatott 6600/6800-as kártyákat és alapból is csak Low-ra tesz mindent, de ez tök mind1 mert ha mindent high-ra teszel ugyanúgy megy(mondom tökugyanúgy, mert nem igazán veszi észre a Low és a High közti különbséget olyan gyenge kari:DDD ) Na most kérdezem, az összes NV4x kari olyan gyenge, hogy elhiggyük, hogyha a Farcry Low-ra tesz egy 6800GT v. Ultrát akkor az Ati 2003-as kártyája jobb???:F:F:F

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#27) mh197 válasza KaraiRacek (#25) üzenetére


mh197
senior tag

3dfx esetén is volt olyan kari, amelyik pci slotban jobban ment, mint agp-ben!

(#28) Troy. válasza mh197 (#24) üzenetére


Troy.
addikt

Te nagyon ATI párti vagy ..:o

.

(#29) mh197 válasza Jim76 (#26) üzenetére


mh197
senior tag

Ok, az lehet, hogy nem ismeri fel az újabb karikat, de ha elkezded felrakni a low-t high-ra, akkor nem igazán az van, hogy semmi változás, hanem igenis egész szépen belassítja a grafikát. Pl a textúrát ha felrakod very high -ra akkor már az egy szép lassulás, aztán jön AA, és AF fel maxra, és a többihez hozzá sem kell nyúlni, mert már ekkor vége van. Igaz nem teljesen, de akad nagyon!

(#30) BOOSTER válasza Troy. (#28) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Ez érdekes mert ha ATI páti akkor nem vett volna nVidiát...:(

Mindenki hülye aki nem normális?

(#31) mh197


mh197
senior tag

Írna vki végre 3dmar03 eredményeket max szűréssel, és nélküle 1280x1024-ben 6600Gt-ről?? Kíváncsi vagyok mit tud ez a kari másnál pci-e kivitelben!!

(#32) BOOSTER válasza mh197 (#29) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Én felraktam mindent low-ról very-high-ra és nem lassult le egyáltalán...Úgy is mondhatnám hogy olyan könnyedén viszi mint ha CoD-oznék...Még mindig érthetetlenűl állok a problémád előtt...:)

Mindenki hülye aki nem normális?

(#33) mh197 válasza BOOSTER (#32) üzenetére


mh197
senior tag

3dmark03 eredmények max szűréssel?? 1280x1024? Erre nagyon kíváncsi lennék!! Pci-e-s karid van?

(#34) BOOSTER válasza mh197 (#33) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Alul olvasható hogy AGP-s...
A gépem otthon van én meg koliban ezért csak hétvégén tudok tesztelni...Most egy jóval gyengébb netezős gép előtt ülök a szobámban...

Mindenki hülye aki nem normális?

(#35) mh197


mh197
senior tag

Most mennem kell, de várom a 3dmark03 eredményeket, amit már írtam olyan beállításokkal. Tényleg csak az összehasonlítás végett!!!

23h-kor leszek újra! Addig is Up!

(#36) mh197 válasza BOOSTER (#34) üzenetére


mh197
senior tag

Ok, akkor is jó lesz, de addig is várok minden 3dmark03 eredményt a kártyáról!

(#37) Boxer001 válasza mh197 (#24) üzenetére


Boxer001
veterán

nekem agp-s, majd késő este tesztelek, rajta leszek...
de nemsokára lesz pci-e helyette, és azzal is tesztelek majd akkor ;]

(#38) fLeSs válasza mh197 (#35) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nincs túl sok értelme másokra ráerőltetnek a véleményedet, mellesleg már van ilyen topik, máskor javaslom a kereső használatát: Bővebben: link
Ezt zárom.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  6600gt vs. 9800pro melyik jobb? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.