Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  1 kártya több monitor (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Surv


Surv
tag

Sziasztok,

ahhoz szeretnék tőletek tanácsot kérni, hogy ha szeretnék venni egy olyan videokártyát, amelyik egynél több monitort is támogat, melyik most a legjobb beszerezhető típus? Plazma lenne az egyik kimenet, míg a másik hagyományos monitor. Melyik kártya most erre a legmegfelelőbb?

Köszönöm! :R

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#2) Brae válasza Surv (#1) üzenetére


Brae
őstag

Ezt akármelyik mai VGA tudja, amelyiken van DVI.

(#3) Ribi válasza Surv (#1) üzenetére


Ribi
nagyúr

Plazma monitorrol meg nemhallottam. Ha tft-re gondolsz az akkor okes. Amugy lehet aztis hogy az egyik a tv es masik a monitor kimenetre van kotve. Legalabbis az 5900-nal csinalt ilyet egyszer.

(#4) Surv válasza Surv (#1) üzenetére


Surv
tag

Köszi, de úgy értettem, hogy melyik a legjobb ezek közül, ha plazmára akarom kötni?
Félreérthető volt a kérdés, bocsesz.

Az a baj, hogy sok a teszt és nem nagyon igazodom el rajtuk.

Tulajdonképpen mozgóképet akarnék ki küldeni a tévére vele. Nyilván ez jár gépfejlesztéssel is, de az egy másik mese.

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#5) Surv válasza Ribi (#3) üzenetére


Surv
tag

Plazma tévére gondoltam. Rendes, nagyméretű plazmára.

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#6) Male válasza Surv (#5) üzenetére


Male
nagyúr

Ha a plazmán van DVI, akkor teljesen mindegy, a képminőség kb ugyan az ezesetben...

Mondjuk ha a monitort is DVI-n akarod közben bekötni, akkor csak olyat vehetsz, amin két DVI kimenet van, ez leszűkíti a kört, de azon belül mindegy hogy melyiket veszed...

(#7) Ribi válasza Male (#6) üzenetére


Ribi
nagyúr

A monitor sima monitor. Szal kb olyan vidkari is eleg amin 1 kinemet van + tv kimenet. Vagy ha tenyleg van a plazman VGA bemenet akkor az jo. A plazmanak milyen felbontasa van es milyen bemenetek vannak rajta ??? Mert ha csak sima bemenetek (TV) akkor akarmelyik tv outos kari is megteszi.

(#8) Male válasza Ribi (#7) üzenetére


Male
nagyúr

Nem írta, hogy mivel kötné be a monitort...


Ha TV kimenetre köti a plazmát, akkor tényleg érdemes válogatni.... ott azért vannak minőség beli különbségek... (az nVidáké még most se az igazi, bár 7-es sorozatbelieket még nem néztem)

[Szerkesztve]

(#9) Surv válasza Ribi (#7) üzenetére


Surv
tag

Sajnos nem tudom, ugyanis az egész még csak elmélet :)
Szal a lényeg az lenne, hogy nagyon jó sebességgel menjenek ki a jelek, legyen teljesen folyamatos mozgókép. Kvázi mintha filmet akarnál nézni a PC helyett tévén. Nyilván azért a videokártya nem mindegy, mert jó volna, ha nem szállna fel a gép a sok hűtőventillátoztól, legyen viszonylag halk a hűtés és ne legyen horror az ára. Drága lehet, csak horror ára ne legyen :)

Köszi

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#10) Male válasza Surv (#9) üzenetére


Male
nagyúr

Ha TV kimeneten kötöd be, akkor egy Radeon 9200SE bőven jó, és 3K körül megkapod többnyire, és egy apró kis borda van csak rajta, 0 zaj :)

Mindenképpen elöbb azt döntsd el, hogy mire is kötöd, és azon milyen bemenet lesz... addig nem érdemes nagyon tervezni a gépet hozzá...

(#11) Ribi válasza Surv (#9) üzenetére


Ribi
nagyúr

ööö nem teljesen vilagos hogy most mi a fraszt akarsz. Miazhogy ''nagyon jó sebességgel menjenek ki a jelek'' Elektronversenyt akarsz rendezni vagy mi ??? Vagy azt akarod hogy jo legyen a frissites ? Ha valami problemad van eloszor fogalmazd meg normalisan vagy ird le pontosan hogy mit akarsz es milyen celra. :(((

(#12) Surv válasza Ribi (#11) üzenetére


Surv
tag

Ok :) Bocs, ne huzd fel magad. :U

Szóval szeretnék egy olyan videokártyát, ahol az egyik kimeneten keresztül tévén jelennének meg egy céges diszpécserközpont kameraképei. Amelyiket képet a sokból kiválasztjuk, azt szeretnénk látni a tévén. Ennyi a lényeg. No meg persze a másik kimeneten a Windows-t hagyományosan használni. A szoftver amin a kameraképeket most látjuk már rendelkezésre áll, csak most hagyományos monitoron nézik azok, akiknek ez a dolga. Remélem érthető :B

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#13) Male válasza Ribi (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem elég egyértelmű volt: attól tart, hogy szaggatni fog a kép....

(#14) Surv válasza Surv (#12) üzenetére


Surv
tag

Szóval a két kimeneten különböző dolgokat szeretnék látni, mint a Windows kiterjesztett asztalán...

Monitor: Windows
TV: Monitoron futó progiból kiválasztott kameraképek

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#15) Surv válasza Male (#13) üzenetére


Surv
tag

Köszi ;)
Azt szeretném, ha a rendeltetésének megfelelően lehetne használni.

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#16) Male válasza Surv (#12) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem szerezz olyan plazmát akkor amin van DVI bemenet... (a sima TV kimenet használatát nem javaslom, mert ekkora felületen már elég vacak lesz a képminőség... szerintem :) ) VGA meg akkor szinte mindegy, már a pár évvel ezelöttiek is tökéletesen meg tudták ezt oldani.

(#17) Ribi válasza Male (#13) üzenetére


Ribi
nagyúr

De miazhogy szaggat a kep ? Ha pl filmet nez akkor annyira mindegy hogy milyen vidkarit vesz, mert sosem fog szaggatni. Ha jatszani akar akkor sem szagagt a kep max lassu a jatek. Itt teljesen masrol szol a ket dolog.

Amugy en ugy emlexem hogy az en 5900-amnal ugyanazt a felbontast kuldte ki TV outon mint amit a monitor felbontasavolt. Igy volt olyan eset hogy ahogy mozgattam az egeret a tv-n ugy vandorolt a kep mert cska egy reszet rajzolta ki. Szoval az is tud nagy felbontast, bar nemtom mennyi a max. Szal amikor filmet neztem mindig vissza kellett venni a felbontast TV felbontasra.


[Szerkesztve]

(#18) Surv


Surv
tag

Sajnos most el kell húznom, de minden info morzsát felcsipegetek holnap :)

Köszi mindenkinek, aki hozzászól(t)!

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#19) Male válasza Ribi (#17) üzenetére


Male
nagyúr

Úgytűnik nem használtál még elég TV kimenetet... bizony a régiekkel előfordult, hogy szaggatott a film a TV kiemenetet, monitoron nézve meg tökéletes volt... (ezzel szívtam egy TNT2-es kártyával, lecseréltem egy R9200SE-re, és tökéletesen megy azóta).

(#20) rlazol


rlazol
addikt

mire kell?
mire használod a géped?
ha grafikus munkára, akkor csakis MATROX jön szóba. nekem G550-m van, de inkább javaslok egy P750-et vagy méginkábbb egy Parhelia-t.

a játszani akarsz, akkor tk minden mai középkategóriás kártyával kielégítő eredményt fogsz kapni.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#21) Ribi válasza Male (#19) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hat lehetseges. Akkor en voltam tudatlan. :R

(#22) robian válasza Surv (#18) üzenetére


robian
csendes tag

szeva, nem te vagy murga1 a premiere fórumról?(index/videov adobe premiere), ha nem, akkor videovágáshoz kéne a másik monitor?

(#23) robian válasza robian (#22) üzenetére


robian
csendes tag

ja látom nem :)

(#24) Surv válasza rlazol (#20) üzenetére


Surv
tag

Szia!

Nem játékra kell, kizárólag munkára. Ahogy leírtam a lényeg, hogy foylamatos mozgókép legyen, kvázi mintha tévét néznél. Az a lényeg, hogy semmiképpen ne a grafikus kártya legyen a szűk keresztmetszet.

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#25) Surv válasza robian (#22) üzenetére


Surv
tag

Az meg ki? :)
Nem én vagyok szerintem.

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#26) Surv válasza rlazol (#20) üzenetére


Surv
tag

Akkor, ha jól összegzem amit javasoltok:

MATROX P750-et vagy Parhelia
ATI Radeon R9200SE?

Ha valaki nagyon elégedett a videokarija topikban leírt használatával az kanyarintsa ide a típusát legyen szives. Bízom benne, hogy akkor 3-4 kártyánál többnek a tesztjét nem kell elolvasnom. Tulajdonképpen 30-50K-t simán lehet erre költeni, ha lényegesen többet tud a többinél, akkor talán kicsit többet is.

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat és várom ha valakinek van még ötlete.

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#27) Male válasza Surv (#26) üzenetére


Male
nagyúr

Addig semmiképpen se dönts, amíg nem tudod, milyen csatlakozó lesz a plazmán....
(R9200-aknál pl volt gond a DVI csatlakozóval, a TV kimenet viszont nagyon jó rajtuk)

Matroxból pedig egy G550 is bőven elég szerintem.... persze ha a lényeg a pénzszórás, akkor ;]


Amire neked kell, abban az utobbi években nem igazán volt fejlődés, 3D képességekre semmi szükséged, így tényleg elég egy olcsóbb kártya.

[Szerkesztve]

(#28) Ribi válasza Male (#27) üzenetére


Ribi
nagyúr

Annyi kartya van, es mostanaban nem hallani ilyan problemarol. Atinal az X300-rol felfele vagy x1300-tol. nvidianal meg megrosszabb, mert ott megtobb kartya van :) fx szeria is mar megfelel szal fx5x00-tol felfele ami jolesik. 6000-es es 7000-szeria. Nemkell feltetlen valami Matrox ize.

[Szerkesztve]

(#29) L3zl13 válasza Male (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

6-os nVidia kari és az előző Radeon 9500Prom tv-outjának minősége között nem találtam minőségbeli különbséget.
Csak egy apró, de idegesítő BUG ami zavar az nVidiánál. Nevezetesen teljes képernyős videó módban, mindig túlméretezi a képet a TV-men, és lelóg a kép a képernyőről, és ezt csak külön progival tudom áthidalni... :(

Azt nem értem, hogy ez miért csak nálam jelentkezik. (De nálam különböző kártyákkal, különböző oprendszerekkel, különböző TV-kkel stb. és csak a 7-es sorozatú driver óta... :((()

Aki hülye, haljon meg!

(#30) Male válasza L3zl13 (#29) üzenetére


Male
nagyúr

Hm, 6-os nVidiam csak kb két hétig volt, annyit nem teszteltem... ami biztos, hogy az FX TV kimenete láthatóan rosszabb volt, mint az ATI-é.

A fekete keret/körbe lelógó kép tipikus nVidia baj.... driverben egy ideje állítható (most nincs nVidiam, de amennyire emlékszem volt egy csúszka 100%-okkal). Többek között ezért is javasoltam az ATI-t, mert ott érdekes módon eddig összedugtam a TV-vel, és kapásból pontosan jó volt a kép...

Nade még mindig nem tudjuk, hogy a topicnyitó milyen csatlakozóval fogja használni... addig kár is vitázni a kártyákról, hiszen nem mindegy, hogy TV kimenetet vagy DVI-t használ majd...

(#31) Male válasza Ribi (#28) üzenetére


Male
nagyúr

Tényleg, még azt se tudni, hogy AGP vagy PCIe kártya kell neki :)


Az FX-eknek még nem volt jó a TV kimenete annyira... javult a régihez képest, de akkor még nem érték be az ATI-t....

Matroxot nem én javasoltam, csak kiegészítettem, hogy nem kell a kimondhatatlan nevű (Parhelia), elég erre egy G550 is, amit párezerért megkap...

Most látom, hogy még simén beleszerkeszthettem volna ezt.... már megint nem figyeltem...

[Szerkesztve]

(#32) Brae válasza Surv (#26) üzenetére


Brae
őstag

Nem kell erre 30-50k-t költeni, mikor 10k alatt is meg lehet oldani... Esetedben a 3D teljesítmény teljesen elhanyagolható szempont és ez az ami megdrágítja a kártyákat. Ha AGP rendszert építesz elég egy Radeon 8500 vagy 7500 (ha DVI-s), ha újat akarsz akkor 9200se. PCI-E-ből meg bőven elég egy X300se.

(#33) Surv válasza Brae (#32) üzenetére


Surv
tag

Köszönöm mindenkinek!

99%-ban DVI csatlakozót fogok használni, az minden modern plazmán van szerintem. És AGP kártyában gondolkodnék, nem tudom érdemes-e emiatt olyan alaplapot venni, ami PCI-Express-es és ahhoz való kártyát. ''Félek'' itt ennek semmi jelentőssége.

Azért a hozzászólásokból kiderült, hogy nem egyértelműen jó minden kártya erre a célra (túlméretezett kép, stb.). Szóval azért fontosak a tapasztalataitok. Köszi :R

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#34) Csontikka


Csontikka
aktív tag

Sziasztok!

nem 1000%-osan a témába, de majdnem:

Szóval:

Adott egy Asrock P4vm800 alaplap [link]
integrált VGA-val

XP-n belül 2 monitort szeretnék vele használni, nem játszani, csak windowsos könyvelő programogat használnék vele.

Kérdésem az lenne, megoldaható-e az, hogy veszek bele egy akármilyen legolcsóbb AGP-s videokarit és annyi?

Tudja egyszerre használni mindkét kártyát a win, vagy valami más trükközés szükséges?

Ti mit javasoltok?

Előre is köszi a segítséget!

Üdv
Csontikka

(#35) vittuka


vittuka
aktív tag

Baromi egyszerü a helyzet, nem kell ezt eltúlozni ezt a dvi meg hagyomanyos csatlakozót.. Vegyel egy agp-s kártyát amin van dvi kimenet is és veszel egy átalakítót ha a másik monitor mondjuk sima csatlakozós. En is 2 monitort használok az egyik átalakítóval üzemel, de egy jobban szerelt kártyához kapsz azt is. Egy teljesen hagyományos monitor is megy dvi csatlakozón ;) Az integrált karit meg kikapcsolod.

[Szerkesztve]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vittuka | Ha lehet privit vagy emailt írjatok, a hirdetés hozzászólásokat ritkábban nézem!

(#36) rlazol válasza Csontikka (#34) üzenetére


rlazol
addikt

Matrox G550
Radeon 9200

és tsa. Matroxot javasolok, feltelepíted mellé a powerdesket és kész.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#37) puffneki válasza Csontikka (#34) üzenetére


puffneki
tag

egyébként nem kell semmit trükközni, csak telepítsd a kártya driverét, utána a beállítandó dolgok már magától értetődőek leszenek (ki kő választani melyik az elsődleges monitor, meg hogy milyen üzemmódban szeretnéd használni őket -clone, dualview).

egyébként az nvidia driverei nagyon felhasználóbarátak ezügyben. telepítés után rögtön megkérdezik, hogy mit hogy szeretnél és be is lövik kb. 3 lépesben a dolgot.
az ati egy kicsit nyűgösebb és pl driverfrissítés után szereti felcserélni az elsődleges-másodlagos monitort. de alapvetően, ha már beállítottad, akkor azzal sincs gond.

(#38) Csontikka


Csontikka
aktív tag

Sziasztok!

köszönöm a segítségeteket.

Bár a kérdésem leginkább az lett volna, mi történik akkor ha hagyom az intergrált VGA-t az alapmegjelenítőnek, és mellé berakok egy akármilyen régi agp-s kártyát. Mint amikor egyszerűen csak 2 VGA kártyát rakok egy gépbe, mondjuk két PCI-ost. Azt is tudja kezelni a win egyszerre nem?

(#39) vittuka


vittuka
aktív tag

Szerintem nem lehet. De miért ragaszkodsz ennyire az integrált karihoz? Valszeg nem vmi nagy eresztés..

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vittuka | Ha lehet privit vagy emailt írjatok, a hirdetés hozzászólásokat ritkábban nézem!

(#40) Lortech válasza Csontikka (#38) üzenetére


Lortech
addikt

Ez teljesen alaplapfüggő. AGP-nél nem fog működni szvsz, mert az integrált is az AGP buszon van vsz., és egyszerre csak az egyik AGP-s fog menni, beállítástól függően. Viszont pl PCI-E-es integrált VGA-s lapoknál működik/működhet a dolog külső PCI/PCI-e vga-val. Vagy esetleg AGP-s integrált vga-ssal, ha nem AGP-s külsőt raksz mellé, hanem PCI-osat. Szóval nem egyszerű a dolog, és nem is lehet általános igazságokat megfogalmazni, utána kell járni, ki kell próbálni az adott lappal. szerk: szóval én azt tippelem, csak PCI kártyával fog menni mindkettő, AGP-vel nem.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#41) vittuka


vittuka
aktív tag

Akkor sincs értelme 2 kártyát használni ha egy is el tudja látni a dolgot. Nem látom értelmét, de ha valaki tud erre reális magyarázatot adni akkor tegye meg :) Teljesítményvesztéssel egyáltalán nem jár a dolog, legalábbis nálam nem, igaz én 7800gs-t használok.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vittuka | Ha lehet privit vagy emailt írjatok, a hirdetés hozzászólásokat ritkábban nézem!

(#42) Csontikka


Csontikka
aktív tag

Hello!

Vettem egy karit, MSI FX 5200, mivel azt mondtátok bármilyen olyan kártya jó amint van DVI kimenet. Na most a probléma a következő:

Vettem egy DVI->Analóg jelátalakítót is hozzá. Na most az átalakító csatlakozója a következőképpen néz ki:

Az egyik oldalán van ugye egy szélesebb tüske mellette 2-2 kis tüske, a másik oldalt meg a többiek:

* * * * * * * * * *
----- * * * * * * * *
* * * * * * * * * *

Na most a kártyán nincs ott a 4 kis luk bal oldalt és a középső hossz csatlakozó is véknyabb, tehát nem tudom összedugni.Kb így néz ki:

* * * * * * * *
--- * * * * * * * *
* * * * * * * *




Próbaképp egy ilyen átalakítóból kitörtem a 4 bal oldali tüskét, mivel ugye a kártyán nincs is rajta, szóval nyilván nem használja.

Gép elindít, de nem megy a DVI kimeneten ki a jel. Nem csak windowsban, de bootoláskor sem. Mi a megoldás ilyenkor? Mégse tudja ez a kártya kezelni ezt a kimenetet? Rá lehet valahogy eröltetni, mint a TV-t? Vagy esetleg a DVI csatlakozónál 2 szabvány van, másik átalakító kellene?

Aki tud segítsen légyszi!

Előre is köszi!

Üdv
Csontikka

na mingyá linkekel inkább valami képet, mert ez igy biztos nem érthető mivel elcsúsztak a csillagok

[Szerkesztve]

(#43) Csontikka


Csontikka
aktív tag

Juhé

[link]

Ezek szerint a hiányzó 4 csatlakozó pont az analóg monitor rácsatlakoztatását teszi lehetetlenné? Ez most komoly?

[kép]

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  1 kártya több monitor (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.