SSD meghajtók technológiai áttekintése

Az egyre növekvő elterjedtség miatt szeretnék egy komolyabb áttekintést nyújtani az SSD meghajtókban alkalmazott technológiákról

Bevezető

Bizonyára sokak számára ismerősen csenghet egy napjainkban rendkívül populáris és sikeres új technológia az SSD (solid state drive - szilárdtest-meghajtó). Ezek az eszközök nagyban megkönnyítik, és felgyorsítják a számítógép-használatot; gyakorlatilag új élet lehelhető egy öregedő konfigba egy SSD személyében. Szerverparkokban is nagy hasznát veszik, hiszen jóval gyorsabb adatelérést tesznek lehetővé, mint a hagyományos merevlemezek.

Emiatt, és az egyre növekvő elterjedtség miatt szeretnék egy komolyabb áttekintést nyújtani az ezen eszközökben alkalmazott technológiákról, a két szilárdtest-meghajtó közötti különbség okairól.
A cikkben kitérek a merevlemezekkel történő összehasonlításra, a technológiai különbségekre; az SSD-k alapvető felépítésére; az SSD-kben alkalmazott különböző technológiákra (pl.: Garbage Collection, Wear Leveling, TRIM, Over Provisioning, alignálás; SLC, MLC, TLC, aszinkron és szinkron NAND chip…); ill. szeretnék szót ejteni a notebook-okban nagy jövőre számító M.2 csatolóra, ill. a Samsung 3D V-NAND fejlesztésére.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt