Monitor Audio RS1
Az előzőek alapján úgy döntöttünk, hogy maradjon az alaprendszer az Asus-Mogami-Denon és kicseréltük a hangfalakat a Monitor Audio RS1-re. Egyértelműen ennek a doboznak a kialakítása vitte a prímet, mind közül ez volt a legmasszívabb. Kell is a stabilitás, ugyanis annak ellenére, hogy kisebb mint a Sound Art W2, ebben 16 centis mély-közép dolgozik. Első hallgatásra fel is tűnt, hogy ez a doboz ment a legmélyebbre. Kb. 16-18nm-en hallgatva már gyakorlatilag felesleges hozzá mélynyomó. A teszt végén játszottunk vele, hogy hozzá lehet-e illeszteni szubot, de arra jutottunk, hogy ez 95%-ban semmilyen előnnyel nem járna. Próbálkoztunk RCA kábel cserével, és az Atlas kábel nagyon sokat dobott a rendszeren, egyértelműen mosolyt csalt mindkettőnk arcára amikor a sztereó színpadnak megjött a mélysége, illetve nagyon komoly dinamikával és pontossággal szólaltak meg a zenék, külön kiemelném a magas hangok részletességét. Ebben az összeállításban kiderült, hogy nem véletlenül az Atlas kábel a legdrágább az összes közül, viszont kell hozzá partner is, ami a Monitor Audio volt. A legjobb teret ez a rendszer állította elő, ezt ahogy már írtam, a színpad mélységben vettük észre.
Nagyon zenei hangfal, és nem küszködik mély hiánnyal sem, így a W2-vel ellentétben nem annyira válogat a zenei stílusok között. Az én személyes meglátásom szerint ezt sem rock és metal zenékre találták ki, sokkal inkább jól érzi magát a jó minőségű hangszeres,énekes zenéken, és gyakorlatilag bármilyen elektronikust is lehet neki adni, hiszen elég mélyre le tud menni hozzá.
Összességében úgy gondoljuk, hogy a Sound Art W2 és a Monitor Audio RS1 hangja egy irányba mutat, nagyon sok köztük a hasonlóság, de az RS1 azért kifinomultabb és sokoldalúbb doboz. A W2 kicsit jobban válogat a zenék között, viszont Csaky úgy fogalmazott (neki lehet, mert az övé volt az RS1 :) ), hogy ha figyelembe vesszük az árakat (W2 - újan kb 55e forint tuninggal, RS1 - 160e forint volt újan, jelenlegi utódja, az RX1 is ennyiért kapható) akkor végülis a Monitor Audio csúnyán elbukta az ár/érték arány győztese címet, legalábbis a W2-höz képest mindenképpen. De ez megszokott dolog hogy ahogy megyünk felfele a létrán, egyre kisebbeket lépünk, viszont a zsebünket egyre jobban húzza :) Az RS1-ben ráadásul érzékeny hangszóró dolgozik, így nem éreztük, hogy annyira válogatna az erősítők között, ez itt már ízlés kérdése, hogy kinek melyik hangkarakter tetszik jobban, bár Csaky szerint az RS1 "nyers" hangzását jól kompenzálta a lágyabban megszólaló Denon.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!