Google Pixel 6: téged meggyőzött?

Újabb év, újabb Pixel... Jó kamera, jó hardver, jó szoftver? Mit nyújt számunkra a Google 649 euróért?

Doboz, külső

Környezettudatosságra hivatkozva a Pixel 6-os dobozában már nem fogunk töltőfejet találni. A tartozéklistát áttekintve kapunk még egy USB-C to USB-C típusú adatkábel, egy normál USB adaptert, egy minimalista felhasználói kézikönyvet és egy SIM-tűt. Nincs 3,5 milliméteres jack adapter és Type-C fülhallgató sem. A kontinensünkön egyáltalán nem forgalmazott 5A volt az utolsó Pixel, ahol még tettek töltőt a csomagba. Mostanában mindenki arra hivatkozik, hogy úgyis van otthon töltőnk, használjuk azt, ne dobjuk ki, csökkentsünk a karbon-lábnyomunkat. A külön megvásárolható 30 wattos Pixel gyorstöltő pedig 30 euró, ami szerintem teljesen felesleges, ha tényleg nincs otthon egy régebbi töltő akkor ne vegyétek meg.

[Google Pixel 6 doboz]

A készülék az USB-PD 3.0 PPS töltést részesíti előnyben vezetéken keresztül maximum 30 wattal. Itt azonban a 30 wattos teljesítmény nem feltétlenül állja meg a helyét. Az Android Authority oldal tesztelte a gyári töltő mellett más töltőkkel, és egyiknél se értek el 22 wattnál nagyobb teljesítményt.

Én is elvégeztem pár mérést, és 3 különböző töltőt használva a teszt időszak alatt, mivel kíváncsi voltam, hogy a 4614 mAh-s akkumulátort mennyi idő alatt lehet ténylegesen feltölteni. Az első egy Samsung 'Adaptive Fast Charging' 15 wattos töltő volt, amivel a leggyászosabb eredményt értem el. Több, mint 3 óra kellett a 0-ról 100 százalékra töltésig. A második töltő egy 18 wattos ’Turbo Power’ Motorola töltő, aminek már elég volt 2 és fél óra. Harmadik versenyzőm egy 30 wattos OnePlus ’Wrap Charge’ volt, amivel körülbelül 3 óra alatt érhető el a 100 százalékos töltöttség. Itt azért ne felejtsük el, hogy fontos az is, hogy az adott töltő támogatja-e a Google által használt szabványokat.

Hirdetés

Emellett vezeték nélküli töltővel is tudjuk tölteni a telefont maximum 21 Watt-tal és a hátlapra elhelyezett – vezeték nélküli töltést támogató – eszközöket az Akkumegosztás opcióval vissza is tudjuk tölteni. Itt beállítható, hogy a telefon maximum hány százalékos töltöttségi szintjéig engedje a töltés átadását más eszközök részére.

[Akkumegosztás]

A telefon hátlapi borításának nem a tavaly alkalmazott „bio-resint”, hanem újra üveglapot alkalmaztak, mégpedig a „jól csúszik” fajtából. Ha tok nélkül szeretnénk használni, akkor én mindenképpen javaslok egy matt vagy bármilyen texturált „skin” vagyis hátlapi matrica felhelyezését. Az összeszerelés példás, a telefon masszívnak tűnik, és a mostani szériában nem fordult elő az előző generáció egyes példányain megfigyelhető „gap issue” jelenség sem.

[a doboz tartalma]

A hátlapon eléggé hangsúlyosra sikerült a kameraszigetnek már alig-alig nevezhető kamerasáv. Egy előnye van ennek a kialakításnak – nevezetesen nem billeg a telefon az asztalon, hiszen az stabilan megtámasztja teljes szélességben a készüléket. A harmadik lényeges változás a kameraszenzor esetében figyelhető meg. Több évnyi Sony IMX363 használat után most a Samsung GN1-es szenzorát építették be a Pixel 6-osokba. A második lencse egy ultraszelés modul, ami viszont nem a korábbi 16 megapixeles egység, hanem egy 12 megapixeles lencse. A kamerasávon helyett kapott még 1-2 szenzor, a vaku és egy mikrofon is. A szokásos, jól használható és megbízható hátlapi fizikai ujjlenyomat olvasót ne keressük, az most a kijelző alá költözött.

[Pixel 6]

A fizikai méreteket tekintve egy 158,6 x 74,8 x 8,9 mm-es méretű készüléket kapunk, ami a kamerasávnál még kb. 2-3 milliméterrel vastagabb. A készülék súlya 207 gramm, a súlyelosztása jó, nem „fejnehéz” a készülék. Az előlapon egy viszonylag vastag káva szegélyezi a 6,4 colos 1080×2400 pixeles, 20:9 képarányú 411 ppi-s HDR 10+ támogatottságú AMOLED kijelzőt.

A panel csak 90 Hz-es képfrissítést tud. A „Smooth Display” funkció bekapcsolásával a készülék a megjelenített tartalomnak megfelelően maga dönti el, hogy mikor emeli 60Hz-ről 90 Hz-re a képfrissítést. A Pro verzió széles tartományban változó képfrissítésű LTPO paneljét nem kapta meg a kistesó, így csak ez a két mód van. A kijelző adaptív módban maximum 843 nit körüli fényerővel rendelkezik. Erős őszi napsütésben a kijelző jól látható, a betekintési szögek jók. Az előlapra a Corning-féle Gorilla Glass Victus üveglapka került, hátulra pedig Gorilla Glass 6.

[Pixel 6 - fekete szélű üvegfólia az előlapon]

Az előlapon fent középen található 1 szolid kameralyuk, ami felett – jól láthatóan – helyezkedik el a beszélgetésekhez használható hangszóró. A Pixel 5-ös kijelző alá került megoldását hál istennek nem erőltették tovább, így a felső hangszóró jól használható, és tisztán érthetőek a hívások is, nincs dobozhang. Ahogy fent utaltam rá, az ujjlenyomat olvasó már a kijelző alá került. Az első nyilvános tesztek alapján sokan elégedetlenkedtek az optikai szenzor teljesítményével, amit viszonylag hamar, az október 28-ai forgalmazás megkezdését követő pár napon belül javítottak. Az ujjlenyomat-olvasó a 6-osok esetében akkor a legjobban megbízható, ha fólia nélkül használjuk a telefont. Sima kijelzővédő fóliákkal kis mértékben romolhat a feloldás hatékonysága, némely üvegfólia esetén pedig már komolyabb problémákba is ütközhetünk. Ha üvegfóliával szeretnénk használni a telefont, javaslom, hogy a fórumokon és az adott termék értékeléseit elolvasva válasszuk a megfelelő típust. Az esetleges lassú feloldásra, vagy többszöri próbálkozásra a Google hivatalos válasza ez lenne: emelt szintű biztonsági algoritmusok.

A készülék jobb oldalán a hangerő szabályozó gombok és felettük egy (a Pixelekre korábban jellemző mindenféle színes árnyalatot mellőző) közönséges fekete bekapcsoló gomb található. A gombok nyomáspontja megfelelő, nem lötyögnek. Az első teszteknél pár youtuber megjegyezte, hogy milyen fura a gombok felcserélése – az azonban a Pixeleken mindig is így volt.

[Felcserélt bekapcsológomb]

A készüléken alul középen található a 3.1-es USB-C csatlakozó, amelyet szimmetrikusan egy mikrofon lyuk valamint egy hangszórórács fog közre. Összesen három darab mikrofonunk van: a második a kameránál, a harmadik pedig a keret bal felső részén kapott helyet. 3,5 milliméteres jack csatlakozót már ne keressünk, itt se kapunk, ahogy az 5-ösnél sem volt már.

[eSim beállítás]

A keret bal oldalán alul található a SIM-tálca, amely csak egy darab nano SIM fogadására alkalmas. Az IP68-as szabványának megfelelő por- és vízállóság adott, amit a tálca gumírozott borításán is láthatunk. A magyar szolgáltatók közül a teszt időpontjában a Telekomnál és a Vodafone-nál lehetséges eSIM előfizetést igényelni. A Pixel 6-ost a teszt időszaka alatt Telekom eSIM-mel és Telenor fizikai simmel duál SIM módban használtam. Hibákat nem tapasztaltam, egyedül azt vettem észre, hogy némelyik eSIM-es hívás befejezését követően statikus zörej volt hallható pár tizedmásodpercre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények