Orion HI-FI
Orion HI-FI
Még egy Orion HIFI torony videó:
[link]
A nagy torony létezett ezüst és fekete színben is.
Részegységei:
Felülről haladva az alap Hifi-hez akkoriban még tartozott lemezjátszó. amiről viszont abszolút nem tudok nyilatkozni. Már amikor nekem megvolt a kis és nagytorony is, akkor nem használták már annyira a bakelitet.
Viszont következik az SE 260-as Erősítő.
Néhány adat róla:
Orion SE 260 integrált hangfrekvenciás teljesítmény erősítő
2x100W kimenő telljesítménnyel. A hangerőszabályzója nem fokozatmentes, hanem apró kattanásokkal lehet kapcsolgatni. Ezzel megakadájozták a fő potméternek a gyors kopásá és a hangerőállítás közbeni recsegést.
Alatta helyezkedett el a Tuner egység melyről már írtam a Rádióknál.
Orion HI-FI Stereo Tuner ST-240
És alul foglalt helyet a SM-250 es magnodeck.
Ebből kétfajta volt először a sima 250 es jött ki telljesen sima billenőgombos mechanikával, aztán ami a képen is látható új 250B jelzésű már elektromechanikával.
Némi infó róla:
- Alps gyártmányú Japán mechanika
- külön szabályozható jelszint felvételnél a két oldalra
- bemenetválasztó kapcsolók
- 6,5 ös Jack csatlakozó két mikrofonnak és a fejhallgatónak
- VU jelszintmérő a két oldalra.
Mini HIFI:
Megfigyelhető, hogy a kis toronynál már nem magyarul, hanem angolul írták rá a feliratokat. Ebből is látszik, hogy ekkor már a gyár is nyitott a külföldi piacok felé. A deck már nem mechanikus kapcsolós, hanem elektronikusan vezérelt volt. A hagyományos VU métert két LED sor váltotta fel. A tuner már tulajdonképpen egy kis egyszerű frekvencia kijelzőt kapott. 2*20W kimeneti teljesítmény erősítő fronton. AM/FM stereó tuner.
Részegységei:
ORION HIFI STEREO AMPLIFIER SE 1025B
ORION HIFI STEREO AM-FM TUNER ST 1025
ORION HIFI STEREO CASSETTE DECK SM 1025
Különlegességek. A deck nél a felvélteli szintet úgyszintén mindkét oldalra szabályozhatjuk, csak itt már ledek segítenek ebben. Itt már megjelent a kazettafajta választó gomb. Ugyanis akkoriban még ugye sia FE, vagy CR kazettákat használtunk. FE mint ferrit, vagy a CR mint chrome osokat. A Chrome kazettáknál jobb volt a magashang és talán az egész felvétel minősége. Akkoriban az Orionhoz nagyon sokan a hazai gyártású Polimer kazettákat használták. Aztán megjelent a TDK a BASF (Ma már EMTEC)
Találtam egy nagyon jó kis leírást, amit a gyár adott a HIFI mellé, hogy mit csomagolnak hozzá.
Nagy így kellene ma is!
- kinagyítva is olvasható marad.
Orion Orister SE-1015
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!