Hirdetés

Mi2 - Téma összefoglaló

Ár-érték arányban verhetetlen a Xiaomi Mi2, napjaink egyik legerősebb hardvere mellett a MIUI is jobb, mint valaha. Ha kérdésed van a készülékkel vagy a használatával kapcsolatban, kérlek előbb olvasd el ezt az összefoglalót.

Főbb jellemzők:
- Méretek: 126 x 62 x 10,2 milliméter
- Tömeg: 145 g
- SIM-foglalat: normal
- Kijelző: 4.3 inch, 720p (720*1280), IPS, DragonTrail
- Processzor: 1,5 GHz-es, négymagos Krait (ARMv7), APQ8064 Snapdragon
- GPU: Adreno 320
- Belső memória: 16GB / 32GB háttértár, 2GB RAM
- Memóriakártya: nincs
- Hálózat 2G: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
- Hálózat 3G: HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
- UMTS / DC-HSDPA / HSDPA / HSUPA: van / 42 Mbps / 21 Mbps / 5,76 Mbps
- Bluetooth: v4.0 A2DP
- WLAN: 802.11a/b/g/n, DLNA, WiFi hotspot, Miracast
- USB: microUSB, OTG
- GPS: A-GPS, S-GPS, GLONASS
- Kamera (elsődleges): 8 MP, autofókusz, LED
- Kamera (másodlagos): 2 MP
- Videó: 1080p@30fps, 720p@90fps, 480p@120fps
- Fülhallgató kimenet: 3.5 mm jack
- Akkumulátor: Li-Ion 2000 / 3100 mAh
- Operációs rendszer: MIUI

Windows Phone - 2. játékválogatás

Asphalt 4: Elite Racing

Bevezető:

A cikksorozatom következő csomagjába autós játékok kerültek, hogy lássátok van az élet Windows Phone-on négy keréken is.

Asphalt 4: Elite Racing

A Gameloft eddig is nagy figyelmet fordított a Windows-os telefonok felé, de az utóbbi hónapokban egyre igényesebb és látványosabb játékok kerültek ki a kezeik közül. A jelenlegi játékválogatás első két és utolsó szereplője is tőlük érkezett.

Elsőként - hogy kövessem az ABC-t - az Asphalt 4: Elite Racing-et vesszük gyorsan górcső alá. Az Asphalt-széria a Gameloft egyik legsikeresebb autós játéksorozata, amely már az 5. résszel is büszkélkedhet, de az eddig csak iPhone-ra jelent meg.

A negyedik résznek sincs azért oka panaszra, igen színes a repertoárja. Nyolc álomautó és két motor parkol a virtuális garázsban, olyan nagy nevek mint Aston Martin DBS, BMW M3, Bugatti Veyron, Corvette ZR1, Ferrari F430 Spider, Nissan GT-R, Mini Cooper S, Ducati 1098 és Ducati Monster 696. A versenyzés színteréül pedig olyan városok adnak otthont, mint Monte Carlo, Beverly Hills, Shanghai, NYC, Dubai és Párizs.

Windows Phone - 1. játékválogatás

Flight Commander

Egy kis bevezető:

Ezt a cikksorozatot azért terveztem elindítani, hogy bemutassam, hogy a Windows operációs rendszerrel ellátott telefonokra is készülnek kiváló minőségű játékok. Igaz nagyon sok az egyszerű, nehezen használható, fantáziátlan játék és sajnos ezek között néha elég nehéz megtalálni az igazi gyöngyszemeket.

Mivel én sem vagyok tökéletes, ezért várom a tippeket, hogy szerintetek melyik játék férne bele még ebbe a kategóriába. Természetesen ez egy szubjektív cikksorozat, ezért biztos vagyok benne, hogy nem minden szereplő tetszik majd mindenkinek, de jó is, hogy nem vagyunk egyformák. Következzen az első válogatás.

Flight Commander

A tesztem első szereplője Color Stone boszorkánykonyhájából került elő, a keresztségben pedig a Flight Commander nevet kapta. A fejlesztők először iPhone-ra készítették el ezt a játékot, az iTunes-ban Flight Control néven találhatjuk meg.

MWC: Touch Diamond2

A HTC bemutatta a Touch Diamond2-t, amely korábbi modelltől eltérően nagyobb képernyőt, microSD slotot és 5Mpx-es kamerát kapott. Úgy tűnik a HD sikerén felbuzdulva nem restek nagyképűnek lenni, az új Diamond már 3.2"-on engedi magát simogatni. Szeretném is, az már biztos! :)

Voltak szerencsés emberek is akik már kezükben foghatták a "friss húst" és erről videó is készült. Ennek köszönhetően már mozgásban is láthatjuk a kicsikét. Ráadásul erre a készülékre a Windows Mobile 6.5-öt is rápakolták így megnézhetjük hogyan bírják egymást.


Videón a Touch Diamond2

Ami a Windows Mobile 6.5-öt illeti kinézetre szerintem semmi probléma nem lesz, de a méhsejtes menü scrollozás közben eléggé elgondolkozott, reméljük ezen még dolgoznak majd a Microsoft-os srácok. Persze idejük még van bőven az év végéig.

MWC: Hivatalos WM 6.5 képek

Javában dübörög a Mobile World Congress Barcelonában, ahol a Microsoft is bemutatta a Windows Mobile 6.5 aktuális buildjét. A korábban látott méhsejtes elrendezés elsőre kaotikusnak tűnt, de a bemutató után már világosabb és ígéretesebb képet kaphattunk a működéséről.

Eleddig csak különféle külsős programokkal lehetett megoldani a kényelmes használatot, de végre a Microsoft is felismerte, hogy ezt ők is meg tudják oldani. Így a legújabb Windows Mobile már rendes képernyőzárat kapott, amit nem kell mindig feloldani, hiszen a hívásfogadást, a napi teendőket és még pár apróságot lezárt állapotban is intézhetünk, láthatunk.

Asztalra Vista, baby!

Avagy hogyan rakjunk Windows Vista-t netbookunkra.

Miért akarom fárasztani szegény kis gépet a Windows Vista-val? Mindig is szerettem a maximumot kihozni azokból a kütyükből amik kezeim közé kerültek. Az XP gyors, az asztali gépemen is az van, mert ott fontos minden másodperc amit munkával töltök. A Vista igaz kicsit talán lomhábbnak tűnik, ellenben az Aero-nak köszönhetően igen látványos operációs rendszer, és azért nem csak ebben merül ki az előnye. Mindemelett megfelelő optimalizálással közel azonos szintre lehet őket hozni, de erről majd a következő bejegyzés fog szólni. (Szolgáltatások optimalizálása, rendszerbeállítások...)

Persze az XP-t is fel lehet ruházni látványos felhasználói felülettel, de azért ha valakinek megmutatjuk a gépünket és Vista fut rajta, akkor azzal további elismerést gyűjthetünk be és az sem mellékes hogy szemünknek is tetsző. Szóval nem erőszak a disznótor, mindenki eldöntheti maga, hogy XP-t avagy Vista-t rak fel a kis kedvencére. Az elején már megjegyzem, hogy a bátrabbak a Windows Vista telepítő fájljait behelyettesíthetik a Windows 7-vel is.

Első körben az optikai meghajtó hiányát kell ledolgozni - már ha még nem szereztünk be külső, USB-s meghajtót -, ebben a cikkben most ebben segítek. Egy jobb USB 2-es pendrive-ról amúgyis gyorsabban tudjuk feltelepíteni a Vistát, mint mondjuk DVD-ről.

Bios frissítés Eee PC-nken

Ahogyan az asztali PC-knél itt is azt hallhatjuk, hogy akkor érdemes frissítenünk a BIOS-szoftvert, ha a gépünk nem működik megfelelően. Ugyanis ha valami balul sül el a frissítés közben, akkor egy egyszerű "újra installálással" nem tudjuk korrigálni a hibát. Ezzel a megállapítással én is egyet értek, ám érdemes más aspektusból is megközelíteni a problémát. Vannak olyan BIOS frissítések amik stabilabbá tehetik a gépünket vagy netán újabb tulajdonsággal ruházzák fel. Ezért talán már megéri a minimális rizikó.

Az elszúrt frissítésért legtöbb esetben a kisebb-nagyobb áramszünet okolható, de mivel most amúgyis netbookról van szó ezért ezt most kipipálhatjuk. (Annyit azért megjegyeznék, hogy az akkumulátort érdemes csurig feltölteni.) A másik elterjedt probléma lehet - ami itt is előjöhet - a nem megfelelő ROM választás, ezért erre fokozottan érdemes figyelni. Ha biztosra akarunk menni, akkor csak a kisgépünk gyártói oldaláról szerezzük be a kis fájlt. Szóval ha odafigyelünk és nem kapkodunk, akkor a rizikófaktor konvergálhat a "0" értékhez.

Touch Commander "Ultimate"

Már itt is van a "nagy" nap, már pénteken elkészültem az "Ultimate" csomaggal, hétvégén meg nyúztam. Hibákkal nem találkoztam sehol. Ehhez hozzátartozik, hogy amikor kiadtam az "Aero" csomagot a Touch Commander-es srácok nagy fejlesztésbe kezdtek, pár napon belül kétszer is frissítették a programot.

Jelenleg az 1.0.2-es a legújabb, de mindegyikkel sikerült tesztelnem a csomagokat. Az új verziók stabilitást hozták, az első verzióhoz képest az új verziók használata közben még egy "I/O error"-ral sem futottam össze. Más azonban nem változott, - persze a stabilitás a fontosabb - az ikonkezelés még mindig kaotikus, de már bátran lehet menedzselni a felületet.

Az új "Ultimate" csomagban megnöveltem az ikonok méretét. A program alapban 48x48-as ikonokat használ, ezt én felnyomtam 64x64-re. Szerintem így sokkal látványosabb és használhatóbb. Ezekkel az ikonokkal és háttérrel nekem nagyon tetszik ez a program, szóval most egy ideig így marad. Ezen az új videón kicsit részletesebben mutatom be a Touch Commander használatát, mint az "Aero"-son. Fogyasszátok egészséggel.

Touch Commander "Aero"

Bevallom ha tetszik egy program és huzamosabb ideig használom mindig elfog a buherálhatnék. Szeretem magamra szabni, a telefonom/oprendszerem designjához alakítani a többi programot.

Kezdtem a Wisbar témákkal, majd az iGO bütykölésébe kezdtem. Kb. egy hónapja került a látóterembe a Touch Commander, ami galád módon a HTC Touch kezelőfelületének egy szeletét másolva árulja magát.

Engem ez a piszkosság nem hat meg, a HTC tényleg nagyot alkotott és a jó dolgokat szeretem a gépemen látni. ;) Használom már pár hete intenzíven a Touch Commandert és zavart egy kicsit, hogy nem illik egészen az aktuális Todayemhez. Ezért fogtam és elzarándokoltam a program könyvtárába és elkezdtem benne garázdálkodni.

Ki is derült számomra azonnal, hogy a fejlesztő srácok elég hánya-veti módon oldották meg a dolgokat. Ami egy részről jó hír, mert lehet buherálni, más részről meg nem annyira jó, mert például a program ikonkezelése kész katasztrófa. Három(!) különböző könyvtárból szemezget egyszerre, aki nem hiszi járjon utána.

Wisbar - MacBook téma készítés 3.

A munka szépen halad, jelenleg béta verziónál tartok már, amit ha valakinek van kedve letesztelni, megteheti ha letölti innen ([link]) a bétát. Észrevételek, bugok, panaszok jöhetnek ide a bejegyzés fórumába.

Két kép a bétáról:

[kép]


[kép]


A tegnapi nap a Wisbar Advance-ról olvashattatok, ma ahogyan ígértem a Resco Explorer 2005-t mutatom be nektek röviden.


[kép]


Resco Explorer 2005

Hivatalos honlap: [link]
Ára: 25$
Próbaverzió: van, 14 napos


A Resco fejlesztőcsapat számos programot készített Pocket PC-inkre, Photo Viewer, Audio Recorder, Pocket Radio, Keyboard Pro, de egyik legnagyszerűbb programja, a Resco Explorer 2005, amelyet akár programcsomagnak is lehetne nevezni.

Bontsuk is fel modulokra, hogy megtudjuk mit is kapunk a pénzünkért.


[kép]

The File Manager

Ez a modul az operációs rendszer alap fájlkezelőjét, a File Explorer-t hivatott lecserélni. Azon egyszerű oknál fogva, hogy egyszerűbben végezhetünk el műveletet és minimális buherálás nélkül mászkálhatunk be operációs rendszerünk legrejtettebb bugyraiba is.
A ''Menu/Options'' beállítási panelen sokmindent testreszabhatunk. Rejtett fájlokat lássuk, ha tudjuk kezelni őket, vagy éppen legyenek elrejtve nehogy kárt okozzunk. Innen tudjuk beállítani a legtöbb modult.


[kép]

Recycle Bin

A PC-nkről már ismert ''Kuka'' Pocket PC-s verziójával találkozhatunk, amely a letörölt fájlokat tárolja meghatározható tárterületen. Ennek a programnak a segítségével a véletlenül letörölt fájlokat menthetjük meg.


[kép]

Today Plugin

A gépünk főképernyőjén(Today) különböző mérőegységeket és program ikonokat helyezhetünk el. A szabad memóriánkat (ROM, RAM) és akkumlátorunk töltöttségét vizuálhatjuk meg. A mérőegységek (Meters) skinezhetőek, ahogyan az előzetes MacBook témámon láthatjátok is. De mindenki elkészítheti a saját skinjét is vagy keresgélhet a neten. Készült már pár említésre méltó darab.


[kép]

Strong File Encryption

A programnak ezen moduljával óvatosan kell bánni, fájlokat kódolhatunk le akár 128bit-es kódolással. Az eredeti fájlt pedig töröltethetjük is. Így akár bankszámlaszámot és jelszót is tárolhatunk a gépünkön, mert megfelelő jelszó nélkül szinte lehetetlenség idegennek kinyernie az információt. Ez azonban ránk is vonatkozik, ha a jelszót elfelejtjük, akkor azt a fájlt is elfelejthetjük.

[kép]

ZIP Compression

Ez a modul azoknak hasznos, akiknek a gépe nem bővelkedik memóriában, de muszáj adatokat tárolnia. Egy egyszerűen használható zip tömörítőt kapunk.


[kép]

The built-in viewer

Ez egy beépített fájl és képnézegető, amivel a fájlok kódját listázhatjuk ki, vagy képet nézhetünk meg. A fájlokat TXT, BIN vagy HEX formátumban nézhetjük meg, képek közül a JPEG, GIF, BMP és a PNG-t ismeri.


[kép]

The Network Browser

Egy újabb hasznos modulhoz érkeztünk. Ennek a kis programnak a segítségével a hálózaton megosztott meghajtókat és könyvtárakat érhetjük el olyan egyszerűen, mintha a gépünkön lennének.


[kép]

The Registry Editor

A PC-nkről már ismert Regedit program Pocket PC-s verzióját üdvözölhetjük ennek a modulnak a személyében. Erről többet mondani nem is lehet, aki ismeri a registry-ben való turkálást az tudja majd használni, aki meg nem az inkább ne indítsa el a programot. A program további érdekessége, hogy előre megírt .reg fájlokat is importálhatunk. De jól nézzük meg, hogy mit!


[kép]

The FTP Explorer

Ezt a modult a The Network Browser-hez lehetne hasonlítani működésében. Annyi a különbség, hogy itt nem hálózati meghajtókat csatlakoztathatunk, hanem FTP-ket listáztathatunk ki és végezhetünk el műveleteket.

Röviden ennyi lenne a Resco Explorer 2005 bemutatása, következő alany mint a listából is láthatjátok, az ingyenes rlToday lesz.


[kép]