Hirdetés

Az RBC szerint az új Macbook a második negyedév végén, az új iPhone október eleje körül érkezhet

Az RBC Capital Markets keddi véleménynyilvánítása szerint az Apple legújabb szériás Macbook gépei a második negyedév végén, míg a legújabb iPhone készülékei szeptember-október körül érkezhetnek.
A megjegyzést egyébként Amit Daryanani elemző tette, melyet a piaci elvárásokra, valamint az Apple lehetséges rövidtávú terveire alapozta. Ezzel igazán újat persze nem mondott, mert eddig is hasonló dátumokról szóltak a hírek.

A befektetési bank kitért az Apple részvényeire is, melyeknél szintén erős növekedésre számít az év további részében, s itt egy 700 dolláros értékkel kalkulálnak. Az álomérték eléréséhez egyébként 6-12 hónapra lesz szüksége az Apple-nek, amely főleg az új Macbook, iPhone és egy lehetséges iTV esetén válhat biztosabbá, s számításuk szerint ehhez hozzájöhet még az iPadek nyári eladási mutatóinak növekedése is.

„Retina” kijelzők egymás ellen, avagy Apple iPhone 4S vs. Sony Xperia S!

Hosszú idő után döntöttem úgy, hogy bizony eladom a szeretett iPhone 4 telefonom és kísérletet teszek a nagyra tartott – nem mellesleg Android rendszert használó -, sok-sok év után újra saját telefonos márkaként visszatérő Sony Xperia S megvásárlására. Mikor annak idején bejelentették a telefont, elsőként természetesen az iPhone-hoz hasonló pixelsűrűség, valamint a 12 megapixeles kamera fogott meg, de most jött el az a pillanat, hogy bevállaljam a konkurens megoldást. Mielőtt bárki kérdezné, hog releváns-e a cím, azelőtt nyugodtan mondhatom, az lesz, mivel három hónap alatt volt ezelőtt iPhone 4S telefonom is (hogy miért váltogattam, most az lényegtelen, de volt okom rá). Gondolom valamelyest mindenki érdekel, hogy mi a különbség a két telefon között. Igyekeztem mindent objektíven nézni és aszerint is közölni Veletek, szóval lássuk is a tényeket.

Először talán a külsőről szeretnék említést tenni. Az iPhone 4S-t talán mindenki ismeri, minőségi gorilla üveg elöl és hátul amelyhez egy elegáns alumíniumkeret társul az antennamegoldást tartalmazva. Mérete éppen kézbe illik, úgy, ahogy a 3.5”-os kijelző is, amelyet egy kézzel nagyon könnyen kezelhetünk. Ezzel szemben áll a Sony új zászlóshajója, amely már 4.3”-kel operál. Ez véleményem szerint az a méret, amelyen a böngészés lélegzetelállító, viszont az egykezes használat minimum nehézséges, de általában inkább kivitelezhetetlen egy átlagos kézzel rendelkező ember számára. Anyaghasználat tekintetében a Sony megoldása messze elmarad az Apple-ével szemben, ugyanis többnyire a műanyag dominál. Egyetlen előnye ennek maximum az, hogy egy véletlenszerű leejtés esetén kisebb az esélye a károsodásnak, de mindenképpen olcsóbb a cserélése. Az antennák itt az alsó részen helyezkednek el, amelyet egy szép átlátszó megoldás vezet a készülék fő részéhez. Vastagság tekintetében az iPhone viszi a prímet, ugyanis bő 1mm-rel vékonyabb az Xperia S-nél. Dedikált gomb az előlapon csak az iPhone-nál van, az Xperia S három – Androidhoz szükséges – érintésérzékeny “gombbal” rendelkezik, viszont elég buta megoldásként az ikonok felett kell ezeket megnyomni, és elég nehezen lehet eltalálni őket, megszokással már növelhető eme átlagérték. Ami nekem még tetszik nagyon a Sony-ban, hogy van a kijelző felett egy információs LED, ami több színen képes villogni, SMS, whatsapp, töltöttségi szint szerint.

Novemberben jön a Microsoft Office az iPadre?

Jó ideje hallani arról pletykákat, hogy talán a Microsoft is szemezget annak lehetőségével, hogy a sokak által PC-ken használt Office programot portolják az Apple iPad gépére is. Érdekes, hasznos és meglepő lépés is lenne talán, de a fogyasztók mindenképpen profitálhatnának belőle!

A The Daily már egyszer leközölte a hírt, miszerint hamarosan érkezik az említett szövegszerkesztő irodacsomag az Apple táblagépére, ám akkor a Microsoft kategorikusan tagadta ennek akár az ötletét is. Mindez annak ellenére történt, hogy a The Daily a Microsoft egyik belső munkatársától kapott demó változatra hivatkozott, amely valljuk be, autentikus forrásnak tekinthető.

A napokban viszont újra felröppent hír az Office lehetséges megjelenéséről, mely már egy pontosabb; novemberi dátumot jelent, legalábbis Jonathan Geller (BGR) szerint. Jelenleg ott tart az ügy, hogy a Microsoft is megszólalt az ügyben, és nyilatkozatuk szerint “a The Daily rossz infókat közölt, de a következő hetekben végre kiderül az igazság”.

Foxconn: 210 millió dollár egy új Apple gyártósorba

A China Daily beszámolója szerint a Foxconn 210 millió dollárt igyekszik befektetni egy új Apple gyártósorba, amely a kínai Huai’an városban kerülne felépítésre. A gyár alapterülete elég nagy területet, számokkal kifejezve 40 ezer négyzetmétert jelentene, amely körülbelül 35800 embernek adna munkát. Ugyan ezek elég nagy számok, mégis a többi Foxconn gyárhoz képest kisebb üzemet jelent. Az előzetes várakozások szerint a gyártósoron évente nagyságrendileg 1 milliárd dollár értékű termék készülhetne el.

Természetesen az még nem tisztázott, hogy itt készülnének-e az Apple termékei, de az már kijelenthető, hogy az építkezés idén októberben kezdődik, amely előrevetíti azt is, hogy a hatodik generációs iPhone biztosan nem itt kerül gyártásra. Pletykák szerint az új iPhone készítése már júniusban megkezdődik és a munkálatok nagy része Foxconn legnagyobb, Shenzhenben taláható üzemében fognak zajlani.

Jobb hangszórók kerülhetnek az iOS készülékekbe

A jelenlegi egy hangszórós megoldás már számos kritikát kapott, ugyanis nem hozza azt a hangminőséget, vagy hangzást, amit úgy az ember már elvárna egy ilyen felső kategóriás készüléktől. Erre most már az Apple is ráeszmélt, és egy ezzel kapcsolatos szabadalmat le is védetett, így a jövőbeni iPad és iPhone modellek már egy továbbfejlesztett hangszórót kaphatnak.

Az új szabadalmat tegnap jegyezte be az U.S. Patent & Trademark Office, mely egy új kihangosító rendszerre vonatkozik. Dióhéjban annyi elmondható, hogy az új rendszer egy áttervezést és egy újrapozicionálást takar, amellyel egy relatíve kicsi helyen elhelyezett, mégis jobb hangszórómodul kialakítása lehetséges. Bár a szabadalom semmi konkrét előnyt nem jelent a felhasználók számára, az Apple mégis úgy tartja, hogy ezzel a megoldással egy erősebb hangzás érhető el még dokkolót használva is.

Steve Jobs film: a lehető legautentikusabb helyekkel

Nemsokára készül a Steve Jobs életét bemutató film, amellyel szemben igencsak nagyok az elvárások. Sokan gondolkodtak azon, hogy vajon mennyire lesz hiteles a film?! Nos, a készítők igyekeznek minden eredeti forrást felhasználni, így valódi helyszíneken fognak forgatni, mint például Jobs eredeti lakóhelye, amelynek garázsában először dolgozott.

Ez a garázs volt az eredeti “főhadiszállása” az Apple-nek, mielőtt egy bérelt irodába költöztek volna Cupertinóba. Itt született meg az első Apple számítógép, ahogy az Apple II is, mely a vállalat első igazán nagy dobása lett.

Maga a film a “jOBS” elnevezést kapta, melyben Steve-et Ashton Kutcher játssza és az 1971-2000 közötti időszakot játssza, mely intervallumban Jobs megalapította az Apple-t, formálta a NeXT és Pixar cégeket, majd pedig visszatért az Apple-höz s ezzel egyidejűleg felvásárolta a NeXT-tet. A film készítői ígérik, a filmben ténylegesen a legfontosabb események lesznek feldolgozva, semmi spekulációt nem fog tartalmazni Steven Paul Jobs életéről.

A Macbook Retina kijelzője drága, de vajon a felhasználók fizetik majd meg?

Egyre inkább biztosabb, hogy az új Macbookban, Macbook Airben és iMacben már a jól ismert Retina kijelző teljesít szolgálatot, amely eddig csak az iOS eszközök számára volt elérhető. Ez a megjelenítő viszont köztudottan drágább, így felvetődik a kérdés, hogy vajon az új eszközök árait mennyire fogja ez befolyásolni?

Richard Shim, a DisplaySearch elemzője szerint a Retina kijelző egy prémium tulajdonság lesz. Ha a 15.4″-os Macbookot nézzük, a Retina felbontás 2800×1800 pixelt jelent, s egy ilyen megjelenítő 160 dollárba kerülne az Apple-nek, szemben a mostani panelek 68 dolláros árával. Ugyanez a 13.3″-ra vetítve 2560×1600-at jelent, melynek ára 134 dollár, viszont a mostani gépek kijelzője ehhez képest csupán 69 dollárra rúgnak.

1 milliárd mobil-előfizető: Kína megelőzte az USA-t

Kína mindig kiemelt fontossággal bírt az Apple számára, melyet Tim Cook már többször kijelentett. Hogy miért? Nos, az elmúlt néhány negyedév bebizonyította, hogy Kína nem csak globális nagyhatalommá valamint gazdaságilag fejletté vált, hanem a felvevőpiaca is rendkívüli módon erősödött, megelőzvén többek között az Amerika Egyesült Államokat is.

Ahogy Kína Iparért és Információs Technológiáért (MIIT) felelős minisztere nyilatkozta, a világ legnépesebb országában a mobil-előfizetők száma átlépte az egy milliárdos álomhatárt. Ezt az adatot hónapokra lebontva egy 1.18 százalékpont / hó eredményt kapunk, ami az egymilliárdos számot nézve hatalmas szám. Ebből az következik, hogy az Apple-nek nagyon keményen támadnia kell a piacot, és a lehető legteljesebben ki kell használnia azt.

A Catalyst legújabb kutatásának eredménye is azt mutatja, hogy immáron Kína rendelkezik a legnagyobb okostelefon piaccal, amely 81%-kal nőtt évről évre, szemben az USA 5%-val. 2012 első negyedévében a világ mobiltelefon szállítmányának 22%-át Kínába küldték, Amerika viszont ebből ”csak” 16%-ot tudhat magáénak. A növekedés betudható annak is, hogy az iPhone 4S a mostani év első negyedévétől már a kínai előfizetők számára is elérhető a China Telecom jóvoltából, hiszen előtte általában külföldről vagy internetről rendelték a kínaiak.

Hogyan lehetne javítani az iOS szövegbevitelén? – Így!

Ha valamibe bele lehet kötni az iOS rendszer keretében, az a szövegbevitel módosítása, mely mindig fáradtságos volt. Jelenleg a kijelöléshez dupla “kattintás” szükséges az adott szónál, a kurzor mozgatásához pedig folyamatos képernyőn tartott ujj kell. Egy danielchasehooper nevű felhasználó feltöltött a YouTube videomegosztó oldalra egy érdekes videót, amelyben demonstrálja, miként lehetne az előbbi kritikán vagy megoldáson javítani.

YOUTUBE

A fenti videón az látható, hogy a klaviatúra felső részét használva lennénk képesek a kurzor mozgatására. A gyorsabb helyváltoztatás kétujjas megoldással lenne elérhető, valamint új opcióként fellelhető a billentyű lenyomásával és kurzor mozgatásával történő szövegkijelölés is. Igazság szerint a videó nagyon ötletes és valóban érdemes lenne ezt az Apple-nek is átvennie. A felhasználó ezen felül ösztönzi az embereket, hogy mindenképpen támogassák ötletét az Apple honlapján. iPaden mindenképpen segítene gyorsabban gépelni. Ti is így látjátok?

Eredetileg fizikai billentyűzettel is piacra kerülhetett volna az első Apple iPhone

Tony Fadell, a iPod sorozat atyjaként emlegetett volt Apple igazgató felettébb érdekes információt osztott meg a nagyérdeművel, hiszen elmondta, hogy az első generációs iPhone kiadása előtt az Apple eljátszott a gondolattal, miszerint a készüléket egy fizikai billentyűzettel szerelnék fel. Végül a multitouch miatt ösztönösen elvetették ezt az ötletet, habár nem sokon múlott a dolog. Milyen jó megérzés volt, nemde?

Fadell az iPhone 2007-es bemutatása előtt is még háromfajta verzióval rendelkezett, melyek közül ki kellett választani a legmegfelelőbbet. Egyik volt ezek közül a fizikai keyboardos lehetőség, volt egy iPod-telefon hibrid, valamint a végül piacra kerülő iPhone. Fadell eljátszotta ezt az iPod sorozatnál is, hiszen nem kevesebb mint 18 opciót mutatott be a lehetséges dizájnt illetően (képzelőereje volt, az biztos). 2008-ban ugyan elhagyta az Apple-t, ám 2010-ig Jobs tanácsadója maradt, egészen addig, amíg a Nest elnevezésű cégét megalapította.