Hirdetés

Myphone UP Smart ( A túl buta okos, vagy túl okos buta telefon ?)

Érdekes kis szerzet ez a Myphone UP Smart, küllemre kellemes, relatív sokat tud nyilván a kategóriájában és helyén kezelve. Árazása és az ebből fakadó ár érték arány webshop és boltonként változhat. Na de lássuk milyen s mit is tud.

Csomag .

Természetesen a sorrend a szokásos, itt is első a csomagolás, és utána tárul szemeink elé a bel tartalom. Milyen jó lenne egyszer fordítva.. előbb kapnánk kézbe a telefont majd abban lenne a doboz ... na de lássuk mi tárul szemeink elé ha vásárolunk egy ilyen telcsit.

Apró dobozka, kék és fehér szinekben egy gusztusos fotóval diszítve ami természetesen magát a kütyüt ábrázolja. Nem maradhat el a KaiOs logo sem . Forgatva a kis csomagot fény derülhet a képességek tárházára amikkel majd kényeztet minket a kis nyomógombos. Van itt nekünk, usb c, wifi, 5mpx kamera, ( nem vga nem 1.3 mpx ) , és fantasztikus 3g network.. Nyilván ez nem az a specifikáció amitől ma megremeg az átlag ember lába, de ha követjük a hagyományos telefonok piacát akkor azzal szembesülünk hogy ez azért nem olyan rossz felhozatal.

Olcsó bluetooth hangszórócska.

Filléres hangkeltő, avagy, inkább 5 sörike vagy ez a holmi ?

Ár fekvés gyakorlatilag az ingyen kategória 3100 ft.. ami nevetséges összeg ha használható a cucc pláne, ha nem akkor viszont inkább sörözni kellet volna. Na de lássuk mit is kapunk a PEPCO istállójából 3 db pisztolyorrú mátyásért.

A csomagolás meglepően gusztusos és igényes.. egy minimalista kis dobozka, márkajelzéssel és a mütyürt ábrázoló szexi kis grafikával karöltve .
Nem maradunk TEKNIKAI információ morzsák nélkül sem, így megtudhatjuk hogy FM rádiós, Micro sd kártyával bővíthető ( nyilván erről le is tudja játszani a muzsikákat ) és usb-s média lejátszást is támogat, ez a kis kékeszöldes szappantartó.
Tartozékként kapun kegy egy micro usb-usb kábelt ami egyébként fm rádió antennája ként is szolgál. Természetesen tölteni is ezen át tudjuk a kis " rettenetünket."

Közelebbről szemügyre véve sem tűnik annyira űber gáznak mint amit az ára sugallana.
Nyilván érezhetően az olcsóbb piaci szegmensben versenyzik a portéka de 3000ft ért ne várjunk prémium anyag használatot.

Edifier R1580Mb: kompakt hangfal olcsón

Bevezető gondolatok

Nem kellett böhöm, nem kellett fejletépő hangerő, de kefires dobozokat sem szerettem volna. Így esett a választás a címben megjelölt eszközre. Megragadom az alkalmat, és felhívom minden kedves olvasó figyelmét, amennyiben nem bírod a kissé fanyar, fárasztó humort, vagy az őszinte írásstílust, nem neked való az iromány.

Csomagolás, tartozékok

Teljesen átlagos kartondobozban kaptam meg a csomagot, nem is nagyon nagy, nem is pici. Natúr színben, egy hangfalat ábrázoló egyszerű kis grafikával, és a főbb jellemzőket felvonultatva. Valljuk be őszintén, azért látszik a csomagoláson, hogy nem egy felsőkategóriás hangrendszer. De ugye az árcédulát szemünk előtt tartva nem is szabad túlzott elvárásokat támasztani, a csomagolással szemben pláne. A teszt megszületésének pillanatában a doboz sajnos már a padláson pihen, így remélem, könnyekkel küszködve, de lemondtok a fotókról, amik egy kartondobozt ábrázolnak. Ne haragudjatok, hogy nem gondolkodtam időben.
Ahogy felbontjuk a kis csomagot, egy tojástartó-szerű újrahasznosított karton fedelet találunk, ezt eltávolítva, meg is pillanthatjuk a két kis jószágot.
Valamint a tartozékokat, amik a következők.

Jó vétel e egy hajdani csúcsmobil, manapság 38db pisztolyorrú Mátyásért? Garival

Akik nyomon követik a mobil kommunikáció fejlődését, ha nem is napi aktualitások szintjén, de képben vannak a friss modellekkel, a rengeteg gyártóval és a hardveres specifikáció is mond számukra valamit (azon a rengeteg reklámon és jól hangzó, de valójában semmitérő információhalmazon túl, amivel a műszaki áruházak próbálják rásózni a gyanútlan vevőre a portékát.)
Ők, azaz mi, gyakran botlunk szerintem ismerősök, illetve kevésbé hozzáértők kérdésébe, kérésébe:
-Milyen telefont vegyek, ha bedöglött a régi? Nem akarok drágát mert nekem csak netezésre, Facebook-ra, meg Youtube-ra kellene.

Tudjuk jól hogy szinte ez a 3 dolog is terheli a hardver-t rendesen manapság, vége van azoknak az időknek amikor egy fapados okos telefonon is lehetett gond nélkül böngészgetni híreket olvasni. A böngészők és úgy általában az Android-rendszer memóriakezelése, tudjuk, nem mindig tökéletes. Így hamar nézünk görbén és szisszenünk fel a feljebb említett kérdés hallatán. Sorra kerülnek elő a „noname” gyártók termékei mint alternatíva és egy költséghatékony megoldás az új készülékvásárlási dilemma megoldására. De vajon valóban jó választás-e egy ilyen nevesincs termék? Van-e, illetve lesz-e rá update, mit teljesít abból amit a rövid, jól csengő információkkal teletűzdelt készülékismertető ígér? Sajnos általában mindig van valami keserű szájíz, ami elrontja az összképet. Vagy a gyenge kijelző, a kevés ram, a gyenge proci, a pocsék kamera, lehetne sorlni. Természetesen nem minden ismeretlen gyártó terméke tartozik az ipari hulladék kategóriába, akadnak szép számmal feltörekvő vagy már köztudatba beférkőzött, remek ár-érték arányú készülékek. Nem egyszerű feladat megtalálni azt a bizonyos tűt a szénakazalban. Írásom alanya azonban nem egészen a „budget-noname” kategória versenyzője, sőt, meglehetősen borsos ársávban versenyzett valamikor 4-5 évvel ezelőtt. 200.000 Ft körül lehetett hozzájutni, amit akkoriban sérelmeztek is a szaklapok és túlárazottnak tartották. Rántsuk hát le a leplet a ma is kapható Sony Xperia X Performance-ról és derítsük ki, 2020-ban meg éri-e az olcsóbb telefonok körében is barátinak számító 38.000 Ft-os vételárat.

Navon Infinity, a végtelenbe és tovább

Doboz, tartozékok, csomagolás előszó

A Navon név hallatán sokaknak a GPS juthat eszébe, esetleg pár felejthető ipari hulladéknak számító telefon, vagy simán egy hidegrázáshoz hasonló érzés indul el a hátukon, és az ellenszenvet libabőrré alakítva jelzi a nemtetszést a márka irányában. Megmondom őszintén, sok tapasztalatom nem volt eddig a gyártóval kapcsolatban, mert semmilyen terméküket nem használtam.

Az interneten kutakodva nem találtam róluk tetemesebb mennyiségű információt. Annyi biztos, hogy 2008-ban alakult cég teljes neve NAVON Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság. Székhelye Budapest, profilja pedig számítógép, periféria, szoftver nagykereskedelem. Leszögezhetjük a tényt, miszerint nem számít nagy öregnek a piacon és eddig sajnos a termékeik minősége sem volt az a kifejezett etalon. A bemutatómban főszerepet kapott Navon Infinity kellemes csalódás, remélem így is marad. Természetesen az árkategóriájában kell elkönyvelni, mint versenyképes szereplőt a mobilkommunikációs piacon.

SAL 10 STUDIO Bluetooth aktív hangfalpár

A SAL, azaz a Somogyi Elektronic Kft. több, mint 35 éve van jelen a hazai és nemzetközi piacon. Elektronikai berendezésektől kezdve, villamosságon át, hangtechnikáig rendkívül széles termékkörrel, az egészen olcsó belépőszinttől a magasabb kategóriákig. Törekedve a jó ár-érték arányra. Hogy az utóbbi mennyire sikerül nekik, ezt mindenki döntse el maga.

Csomagolás

A doboz meglehetősen nagy, a csomag terjedelméből egy tisztességesebb asztali-polc hangfalra lehet következtetni, nem a kefires doboz méretű csipogókra. Megjelenését tekintve fehér alapon egy diszkrét halványkék hullámmotívum húzódik meg a háttérben, bal felső sarokban a márkajelzés, alatta a hangfalakat ábrázoló fotóval. Jobbra pedig aranyszínű kis négyzetekben katonásan, vertikálisan felsorakoztatott piktogramok, amik tudatják velünk hangkeltőnk főbb képességeit.

Nokia n8, valahol elérhető még a Symbian Belle ??

sziasztok, hozzájutottam egy némileg viseltes állapotú, de úgy néz ki hibátlanul üzemelő Nokia N8-hoz :) Szép emlékek fűznek az öreg jószághoz ezért is csaptam le rá, ennyiért meg főleg:).
Valahonnan, valahol, magyar nyelvű leírással elérhető az update és annak telepítési menete ?? :)

5.1 átalakítása, tanácsok segítség kérés

Sziasztok.
Van egy labtec 5.1 em.
Azt szeretném megkérdezni hogy kibelezve a mély ládát amiben az erősítö van, két dobozt építve lehetöség lenne e 2.0 -ás sztereó hangfalpárrá alakítani.
Gondolok itt arra nyilván hogy az erösitö részt az egyik hangfalba beépiteni és a subra kötött bekötést megosztani 2db mélyhangszóróvall. Hangfalamként ugye 1db. meg közép és magas. Nem tudom érthető e a kérdésem :D Tanácsokat elfogadok :)

Mit főzzünk vacsorára.

Pár éve elkezdett foglalkoztatni a főzés, na nem nagyon komolyan inkább autodidakta módon, meg ugye tv paprika hatására. Mai receptem egy kis lazább könnyedebb fehérbor kíséretében szerintem szint visz a hideg téli estébe ha egyedül vagy akár családdal fogyasztjuk el .

Roston sült csirke Zöldséges rétessel sajtszósszal

Csirkemelleket felszeljük hosszában, mérettől függően 2-3 szeletre. ( 2 csomag csirkemell filé.)
5 evőkanál étolajból, fél doboz sörből, vegetából 2 gerezd reszelt fokhagymából kevés borsból és reszelt narancshéjból pácot készítünk. A felszeletelt csirkemelleket tálba tesszük ráöntjük a szoszit és összeforgatjuk . Eltesszük hűtőszekrénybe amig előkészítjük a többi holmit.

Zöldséges rétes

Kicsit furán hangozhat, mert a köztudatban ugye a rétes általában édesség de higgyétek el nagyon finom akár önmagában is de kis sült hús mellé pláne remek a rizs a sültkrumpli és az egyéb "snassz" köretek után.