Hirdetés

Dooge MIX IMEI visszaállítás

Tavaly vettem kínából egy Doogee MIX típusú telefont, ami jól működött egy darabig, de valamikor tavaly nyáron megállt az OTA frissítése. A hivatalos honlapon pedig jöttek ki folyamatosan a frissítések, de ezeket csak FlashTool-lal lehetett feltenni. Ez elég veszélyes művelet ezért halogattam amíg csak lehetett.
Egy nap mégis rászántam magam ami azzal járt - sajnos - hogy elfeleljtette az IMEI számait. Kis keresgélés után találtam rá megoldást (azt hittem véglegeset), de a minap gyári alaphelyzetbe állítottam a telefont, ami után újra jelezte az IMEI hibát. :F
Ezért újra keresgéltem és szerencsére találtam rá végleges megoldást. :K Ezért most leírom magamnak és hátha másnak is segít, ha ilyen problémája van.

Töltsük le és telepítsük a CDC VCOM drivert. [link]
Töltsük le és csomagoljuk kis a SN Write tool -t. [link]

Chuwi Hi8Pro nagy mértékű battery drain megoldása Android rendszeren

Valamikor augusztus környékén érkezett meg a nagyon jó ár/érték arányú tabletem egy Chuwi Hi8Pro.
A kezdetetektől két nagy hibája volt: Android alatt baromi gyorsan merült, és az SD kártyát hol látja, hol nem. Windows alatt egyáltalán nem. Ez utóbbira a Chuwi adott ki hivatalos javítást, de nekem az nem működik. De nem is ez a mostani cikkem tárgya. Ha arra is meg lesz a jó megoldás majd azt is megírom.

Szóval, az én tabletem a májusi kiadáshoz tartozik. Az volt az egyik nagy baja, hogy ha éjszakára bekapcsolva hagytam, alvó üzemmódban, akkor is merült, de nem annyit mint általában a tabletek (4-5%), hanem elég nagyot harapott az akksiba olyan 40-50%-nyit. Próbálkoztam root után mindenféle governor és processzor maceráló programokkal, battery save app-okkal, de egyik sem hozta meg a kívánt eredményt.
Végig próbáltam az összes FW-t amit kiadtak hozzá, BIOS-okból is jó párat. Ez utóbbit inkább már az SD kártya miatt, de egyikre sem hozott megoldást. BIOS beállításokkal is játszottam, de ezek, szerintem max a Windows-ra hatnak. Már feladtam az egészet és powerbank és dokkoló pároson gondolkoztam, és elkezdtem az SD kártyával foglalkozni. Ekkor letöltöttem a Chuwi fórumban található driver csomagot, amit kibontva szöget ütött a fejembe a neve. "Driver for HI8 Pro and VI8 Plus.rar"
Utána néztem egy kicsit a Vi8 Plus-nak. Csont ugyan az mint a Hi8 Pro, egy "aprósággot" leszámítva, a kijelző csak HD felbontású. És nem olvastam róla a battry drain hibáról. Tovább fokozta az azonosságba vetett bizonyosságom amint letöltöttem a Vi8 Plus firmware-ét is. "cht_cr_mrd_w-flashfiles_P03_ILife_C806_Chuwi_Vi8_Plus_NG_W_DS_New_V1.0.0_A1"
"ILife_C806"... Eddig a pontig teljesen ugyanez a neve a Hi8 Pro FW-nek is. Kíváncsiságból rákerestem erre C806-ra. Ez nem más mint az China-iLife nevű OEM gyártó egyik tablete, ami megszólalásig hasonlít a H8Pro és Vi8Plus tabletekre. És mivel itt nincs két változat belőle feltételeztem, hogy a Vi8 Plus-ban is FullHD kijelző van, csak szoftveresen lebutították HD-ra.
Innen már egyszerű volt az ötlet. Tegyük fel a Vi8 Plus Androidját a Hi8 Pro-ra.

Az Oukitel K6000 Pro driver telepítése, TWRP felrakása és rootolása!

Az írást Gloob kollégától kaptam, én csak közlöm. Ezúton is köszönöm a munkáját!
Ha valakinek kérdése van az tegye fel a cikk alatt a fórumban!

Először is felhívom mindenki figyelmét arra, hogy az itt leírtakat kizárólag saját felelősségre csinálja meg!
Nálam működött, másnál is fog, ha mindent helyesen csinál. Felelősséget viszont nem vállalok az esetlegesen téglásított eszközért!!

Az alább leírtak Nálam az OUTKITEL_K6000 Pro_v8.0_20160607 build számú szoftverrel működtek!!!!

Akkor ugorjunk bele a dolgokba:

Először szükség van a telefon driver-ének a helyes telepítésére. A driver letöltési helye, és az installálás menete képekkel, és szöveggel magyarázva: ITT A diver be van csomagolva zip-pel. Kicsomagolásnál ha jelszót kér, akkor a jelszó: tehnotone.com

MyAudio 708AG belseje

Ma szétkaptam a tabletemet, mert érintőpanelt kellett cserélnem benne. Sajnos találkozott a padló kövével ezért vált szükségessé a beavatkozás. Felrakok ide néhány képet, hátha valakit érdekel ennek, vagy egyáltalán egy tabletnek a bele.


Az érintő panel


Az gép belseje


Bal oldalt az akksi, jobb oldalt alul a SIM foglalat.

Póráz nélkül avagy a Bluetooth világa

Tavaly tavasszal vettem egy MyAudio 708AG tabletet, és az már az elején feltűnt, hogy a hangszórója nem túl fényes.
Halk, a hangok sem tisztán törnek elő belőle, kézenfekvő volt a fülhallgató használata. Viszont a zsinórral sok gondom volt, ezért karácsonykor úgy döntöttem, hogy meglepem magam egy Bluetooth hangágyúval.

Az egyik nagyáruház leakciózta 4000 Ft-ra a KitSound PocketBoom nevű hangszóját, így le is csaptam rá.

A hangszóró leírás szerint 1 W teljesítményre képes, 100 Hz - 15 kHz közötti frekvenciákat szólaltat meg, és támogatja a HandsFree funkciót is, tehát hívásokat is lebonyolíthatunk a segítségével.

"Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!"

Eme közkedvelt mondás sarkalhatta azokat az embereket amikor megalkották ezt a rendkívül praktikus és hasznos fejfedőt. :DD

Nemrég kaptam a páromtól, hogyha a garázsban dolgozom ne fázzon a fejem. (Meg kéznél legyen a sörnyitó! ;) )

Építsünk NAS-t szemétből!

Íme a hardver

Régebben építettem egy Média szervert amikor sikerült vennem egy K|I|S|S| DVD lejátszót, ami képes volt PC-n tárolt média anyagok hálózaton keresztüli lejátszására. Mára már lecseréltem a K|I|S|S| lejátszót egy HTPC-re, de a szerver azóta is jól szolgál. Most egy kisebb felújítást csináltam rajta ezért jutott eszembe, hogy hátha mást is érdekelhet egy ilyen gép megépítése így megírom ezt a cikket.

A legnagyobb problémát a doboz kiválasztása okozta. Nem akartam sima PC házba szerelni, mert nem igazán tudtam volna hova elhelyezni. A műhelyemben van egy szekrény a falra felszerelve, a tetején volt némi holt tér. Logikusnak tűnt ezt a helyet kihasználni erre a célra. Viszont ide egy laposabb doboz kell a sima PC-ház nem fér el! Volt egy pár leselejtezett régi típusú UPS-em aminek szép nagy lapos doboza van. Ahogy néztem elfér benne egy alaplap meg egy táp és még a HDD mobil rack is. Nosza essünk neki, kibeleztem.