Hirdetés

Synology DiskStation DS920+ NAS

Bevezetés, hardver

A NAS érdekessége, hogy a 2022-ben megjelent modellel, a DS923+-al ellentétben ez a modell Intel processzorral rendelkezik. A készülékben egy Intel Celeron J4125 muzsikál, míg a frissített DS923+ modell egy AMD Ryzen Embedded R1600-as processzorral érkezik.

DS923+ vs. DS920+ - Főbb különbségek

Bizonyára néhány olvasóban felmerül a kérdés, hogy mi változott. Noha részletesebben nem kerül kivesézésre a kettő modell közötti különbség ebben a tesztben, úgy vélem, hogy röviden kitérhetünk rá azért a teljesség igénye nélkül.
Összességében elmondható, hogy mindkét modell rendelkezik előnyökkel és hátrányokkal. Az Intel mellett szól többek között a Quick Sync, a hardveres gyorsítás és a beépített grafikus egység, ellenben ezek szükségességét ki-ki ítélje meg maga, felhasználástól függően. Ha valaki kimondottan Plex Server támogatással keres eszközt és szeretne transzkódolást ott elsősorban az Intel processzorral és grafikus chippel ellátott DS920+ jöhet szóba. Ellenben ha valaki több RAM-ot szeretne valamilyen okból (Docker, VMS stb.), videót szerkeszt, ahol jól jöhet a 10 Gbps képes opcionális RJ45 hálózati modul; avagy gyorsabb processzort szeretne (kb. +30%), annak ideális lehet a DS923+ modell. Mindenesetre ha konkrét felhasználásra keresünk NAS készüléket, akkor érdemes részletesen utánaolvasni az adott eszköznek.

Raid Segédlet - Általános útmutató

Bevezetés

Az alábbi rövid leirás azért készült, hogy az érdeklődő átlagfelhasználó röviden tájékozódhasson arról milyen lehetőségek érhetőek el az úgynevezett RAID rendszer keretei között, példaként egy Synology NAS-on keresztül kerül bemutatásra, de az információk nagyobb része általános érvényű.

Mintaképek a Synology 920+ esetében

Nagyon röviden és leegyszerűsítve, a RAID egy rendszer mely által az információk több lemezen tárolhatóak, tehát lényegében mint a fenti leirás is mutatja, kötetekbe, avagy ahogy itt nevezik Tárolókészletbe rendezzük a fizikai tárolókat. Több fajta lehetőség áll itt rendelkezésre, itt főleg az igényeink és a felhasználási mód lesz az ami megszabja melyiket érdemes használni. Fő célként fel lehet hozni itt az adatbiztonságot és az adatátviteli sebesség növelését, ezek alapján érdemes meghatározni a szükségleteinket.