Hirdetés

Razer Deathstalker v2 Pro TKL teszt

Előszó

Mivel közel egy éve, kettő esetenként három különböző laptopot használok ugyanannál az asztalnál és monitornál, ezért szükségessé vált egy olyan vezeték nélküli billentyűzet beszerzése, ami alkalmas arra, hogy kettő vagy több géphez tudjon csatlakozni és a gépek közötti váltás egy gombnyomással megoldható legyen.

A fő kritériumok az alábbiak voltak:

- TKL kialakítás
- mechanikus silent linear switch-ek
- billentyűzet világítás
- 2.4GHz-es és Bluetooth kapcsolódási lehetőség
- fentebb említett egy gombnyomásos váltás a csatlakoztatott gépek között
- Mac OS-el való kompatibilitás

A fenti kritériumok alapján a legkézenfekvőbb megoldás a Logitech G915 X TKL lett volna, de tekintetbe véve, hogy a gyártó termékei (főleg egér fronton) folyamatos minőség romláson mennek keresztül az elmúlt években, ezért nem akartam egy 75.000 Ft környéki billentyűzettel kísérletezni, hogy minőségben mennyire lesz jó, avagy sem.

Egér bemutató - Keychron M1 Wireless

Előszó

Tavalyi év decemberében hosszas mérlegelés után vásároltam magamnak egy 2023-as M2-es 15 collos MacBook Air-t főleg munkára és napi tartalom fogyasztásra. Bár touchpad szempontjából a MacBook-oknál nincs jobb a piacon, azért vannak olyan munkafolyamatok, amelyekhez nekem egy egér megléte mindenképpen szükséges volt.

Mivel Windows-os vonalon már több éve a Razer mellett teszem le a voksomat mind laptop, mind pedig perifériák tekintetében, ezért a „napi használós” egerem egy Razer Viper V2 Pro jelenleg. Igen ám, de a kígyós vállalat valamiért a mai napig nem óhajtja kiadni az aktuális Synapse szoftverének MacOS-sel kompatibilis verzióját, ezért más alternatíva után kellett néznem.

A jelöltnek az alábbi feltételeknek kellett mindenképpen megfelelnie:

- 2.4 GHz-es és Bluetooth wireless mód
- USB-C wireless receiver
- számomra elfogadható akkuidő
- MacOS kompatibilis szoftver, ahol egyszer be tudom állítani a kívánt beállításokat az egérre
- belső memória
- elérhető legyen fehér színben

Dell Optiplex GX 620 Desktop Edition újraélesztés

Sziasztok,

Minap szüleimnél jártam és megtaláltam a címben szereplő asztali gépet. Mivel nem volt rá szükségük, így elhoztam és most azon gondolkodom, hogy a házat meghagyva érdemes lenne-e telepakolni mai középkategóriás hardverekkel.

Régóta agyalok azon, hogy az asztali gépem szerepét ellátó laptopot helyettesítsem egy valódi asztalival.

Elképzelések:

- i5-ös processzor
- 8-16 GB RAM
- a mostani játékokat közepes vagy annál magasabb beállításokon futtató videokártya (valószínűleg ez lesz a szűk kereszt metszet, mert ha ezt a házat akarom használni, akkor csak LP videókarik jöhetnek szóba)
- alaplapból egy olyan ami elfér a jelenlegi helyén

A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e szenvednem olyan komponensek beszerzésével, melyek elférnek a jelenleg használni kívánt házban vagy hagyjam a fenébe és ruházzak be egy nagy toronyra?

Üdv:
Snow

Cumizás igen nagy Elan-nal

Előszó:

Nem gondoltam, hogy valaha is blogot fogok írni Logout-on,de az elmúlt napok eseményei olyan mély nyomot hagytak bennem, hogy úgy érzem meg kell osztanom veletek, hátha valaki ugyanúgy rászalad ugyanerre a problémára, amire én.

Előre szólok, hogy hosszabb lélegzet vételű lesz az iromány, valamint helyenként vulgáris szavakat is tartalmazhat, úgyhogy sört meg valami krékert érdemes bekészíteni, a 18 éven aluliak pedig még most zárják be a böngésző ablakát. :DDD

A nagy cumi:

2015. május 20-án kaptam egy értesítés a Windows Update alkalmazáson belül, hogy jött egy fontos frissítés a gépemre, ami a touchpad driver-t hivatott frissíteni.

A frissítés becses neve: ELAN Touchpad 11.8.43.1_X64_WHQL

Gondoltam, nosza rajta telepítsük fel biztos nagyon sok hasznos és új feature lesz benne, ami majd a könnyebb kezelést hivatott elősegíteni. Most páran jogosan azt gondolhatjátok, hogy micsoda madár, hát Windows Update által felajánlott driver frissítést messzire elkerüljük (később majd elmesélem, hogy sajnos ezt a metódust ebben az esetben nem lehetett megtenni). Én viszont gyermeki naivitással akkor még azt hittem, hogy ha ott van mögötte a WHQL betű kombináció, akkor nincs mitől félnem.