Ahogy az előző cikkben szó volt róla, egyszerre van szükségünk tisztább, ugyanakkor olcsóbb, a kőolajtól független energiaforrásra is. Obama a héten jelentette be, hogy a kormányzat 8,3 milliárd dollárt költ két új nukleáris reaktor építésére Georgia államban. Az Egyesült Államokban évek óta ez az első fejlesztés a területen.
Magyarországon is nemrégiben, 2009 márciusában döntött a parlament jelentős többséggel új paksi blokkok építése mellett, melyeket 2020-2025-re terveznek átadni. Figyelembe véve, hogy áramtermelésünk 40%-át jelenleg is a nukleáris energia fedezi, Magyarország ebben a tekintetben az EU élezőnyébe kerülhet, közvetlenül Franciaország mögé felsorakozva.
Nemzetközi szinten a politikai pártok és az egyes államok lakossága között is megoszlik a nézet azt illetően, hogy az atomenergia milyen kockázatokkal jár, és versenyképes-e más energiaforrásokkal. Egy dolog biztos: a nukleáris energia ára sokkal kevésbé van kiszolgáltatva a piaci változásoknak, független például a kőolaj árának folyamatos ingadozásától, de a jelentős befektetési költségek miatt arányaiban még az urán árfolyama is csak kevéssé befolyásolja.