Mivel előző egerem megadta magát, kénytelen voltam új után nézni. Egérben „sajnos” nem szeretem a gagyit, 2-3.000 Ft-os történeteket, ilyenekkel szórakoztam már eleget korábban, grafikai munkára teljesen alkalmatlanok.
Segítségemre voltak az egeres fórumtopikban is, ahol ketten a Logitech G9-est javasolták. Én ennél újabbakat néztem, mivel mindenképpen 20.000, de még inkább 15.000 Ft alatt akartam maradni árban, a G9-es pedig úgy élt bennem, mint egy csúcs Logitech játékos egér 20.000 Ft feletti árcédulával. Megdöbbenve tapasztaltam, hogy már 14.000 Ft-ért is hozzá lehet jutni, így esett hát a választásom rá.
Bejegyzésem bár nem hiánypótló, mindenképpen szeretnék pár szót ejteni új szerzeményemről, mert úgy érzem, megérdemli.
Mit rejt a doboz?
- Logitech G9 egér
- Kétféle markolat
- Súlykészlet
- Logitech SetPoint telepítő CD
- Használati utasítás CD
- Használati utasítás (könyv)
Mindez igen ötletesen és ízlésesen tálalva, kettényitható mágneszáras kartondobozban, ehhez ért a Logitech, na.
Forma, fogás
Korábban is volt szerencsém pár pillanat erejéig egy G9-eshez, már akkor megragadott a széles forma, a kényelmes fogás. Kétféle markolat jár hozzá, a csomagolásban alapból rajtlévő nekem kényelmesebb, jól kitölti a tenyerem. Anyagminősége első osztályú, a két markolat más-más felületű műanyag.
A LED-ek színe állítható a SetPoint szoftverrel. Túl sok dologra nem jó, annyi szolgálatot viszont tud tenni, hogy a különböző profilokhoz különböző színt rendelhetünk, így látható, hogy melyik profil van éppen működésben.
Az az érzésem, hogy a súlykészlettel sem fogok sokat babrálni, beletettem az egérbe a maximális mennyiségű (4 darab) és maximális súlyú (7 gramm) nehezéket, szeretem érezni az egér súlyát.
A testreszabhatóság Kánaánja
3 alap profil található alapból az egér beépített memóriájában, melyeket szintén a SetPoint-tal tudunk testreszabni (törölni és átnevezni a gyári profilokat nem lehet). Ha ez nem elég, újakat hozhatunk létre, szintén átküldhetjük őket az egér memóriájára. Érdemes ezekkel első használatkor bíbelődni, hogy később ne kelljen vacakolni.
Az ember bekapcsolja az automata alkalmazás felismerést, aztán mehet a móka. Játékot, böngészőt, bármit indítva úgy programozzuk a rendelkezésre álló gombokat, ahogy akarjuk, billentyűkombinációt, funkciókat rendelhetünk hozzájuk.
Egy-két példa: mivel viszonylag sokat internetezek, olvasok gépen, fontos a gyors navigáció a FireFox-ban, sok kis tized másodperc már perceket jelent hosszútávon. Ezért például a böngészőmben egyetlen gomb található, a Könyvjelzők. A vissza és előre funkciót a görgő balra-jobbra pöcögtetésével érem el, frissítés és betöltés leállítása pedig F5 illetve Esc gomb, ezeket csak ritkán használja az ember.
Másik példa a profilok hasznosságára, hogy létrehoztam egy „PhotoShop” nevű profilt is, amely a programba belépve csökkenti az egér érzékelőjének felbontását, így lehetővé téve az egész finom mozgásokat.
Konklúzió, értékelés
Meddig fog tartani? Feltehetőleg a garanciális idő (2 év) alatt nem fog tönkremenni. Nagyon kényelmes, nagyon szeretnivaló és egyáltalán nem csak játékhoz ajánlom, mivel jómagam sem vagyok egy nagy gameguru. Tervező- és grafikusprogramokhoz, mindennapi használatra is tökéletesen alkalmas, ennyi pénzért pedig az egyik legjobb vétel! Pár hátulütőjét összegyűjtöttem a cikk végén, mert semmi sem tökéletes.
U.i.: egy jóminőségű egérpad beszerzését javaslom hozzá, meghálálja. Soha nem volt még drágább egérpadom (értsd: 300 Ft feletti), de ezúttal egy SteelPad QcK Mini-t választottam alá, élmény az egér mozgatása, össze nem lehet hasonlítani egy sima egérpadon való mozgatással.
Pro:
+ Kényelmes, minőségi egér
+ Kiváló ár/érték arány
+ Teljes testreszabhatóság
+ Precíz, gyors reagálású lézer
+ Jó szoftveres támogatottság
+ Tartós, szövettel húzott kábel
Kontra:
- A profilok cserélgetése lehetne pár tizedmásodperccel gyorsabb
- A görgő funkciója csak az egér alján kapcsolható