Hirdetés

Redmi Note 4 Global - MIUI szelidítés (frissítve 2018.01.03.)

A lenti bejegyzést, csak azoknak javaslom akik rom-olásban jártasak. Esetleges károkért nem vállalok felelősséget.
Ezt azoknak írom, akik szeretik a MIUI oprendszert, de a stabil kevesebb funkciója után vágynak valami újdonságra, de nem kívánnak szenvedni a fejlesztői global (nem globe) rommal. Nekik szoktuk javasolni a xiaomi.eu forrásból származó romokat, amik china dev-en alapulnak. Ezen fejlesztői romok hétköznapi használatra tökéletesen megfelelnek.

Én próbáltam stabil/global dev/globe dev/epic romokat, utóbbi mellett tettem le voksom, de pár módosítást azért el kell végezni rajta, legalábbis szerintem. Ennek részleteit fogom röviden bemutatni, illetve pár beállítást is mutatok amit el szoktam végezni ezen romoknál amik nálam beváltak.

Hogy miért Epic? Mert akkumániás vagyok, és ennek legjobb a készenléti ideje.

A fájlok innen letölthetőek amikre majd szükségünk lesz.

Nem szándékoztam Ádám és Évától indulni, a Bootloader nyitás és TWRP telepítés menete a Prohardver Mido topikösszefoglalóban megtalálható.

Viszont a fájlok közé feltettem a többek által javallott Redwolf TWRP-t, amit megszerettem én is. Ezen a 0-val kezdődő fájl telepítése, tehát opcionális. A számozott fájlokat sorrendben kell telepíteni TWRP alól, wipe után.

Pár magyarázat a fájlokhoz:

0_redwolf_3.2.0_023-mido.img - a fent említett recovery, opcionális

1_Epic_Miui9_HMNote4X_7.12.1-global_7.0.zip - ez maga a rom

2_Epicrom_mido_7.12.1_statusbar_disabled.zip - ez a romhoz egy kiegészítés. Alapból a rom státuszsora kicsit át van szabva, pl bal oldalt vannak a térerő ikonok stb, én rögtön fel szoktam tenni ezt is. (később is telepíthető, ha valaki kíváncsi milyen a moddolt)

3_velvet-r5.4-mido-beta.zip - egy custom kernel, több governorral, képernyőállítási lehetőségekkel, hangbeállításokkal, illetve kernel szintű wakelock tiltás opcióval.

4_MIUI_Camera_1.7_-_(NoiseOFFmod_by_Fudi,Camera_denoiseOFF).zip - ez az általam módosított kameraapp. Miui féle zajszűrést kikapcsoltam már a kép, már a video részen is. FIGYELEM, mivel moddoltam a fájlt, a panoráma mód így nem működik. Tehát ez is opcionális.

5_SuperSU-v2.82-201705271822.zip - Úgy gondolom őt nem kell bemutatni, ez helyett természetesen Magisk is telepíthető ha valaki azt szereti, a rom amúgy nem rootolt alapból!

6_xposed-v88.2-sdk24-arm64.zip - Hivatalos xposed framework a Miui rendszer wakelockok szelítítéséhez használom, részletek lejjebb. Rengeteg hasznos modul letölthető hozzá, másra is használható. Szintén opcionális.

Ami nem twrpből települ majdan:

sajat_velvet.sh - Init.d script, memória és proci finomhangolásokkal, de ez kimondottan a Velvet kernelhez van, jópár beállítás csak így működik benne.

XposedInstaller_3.1.4.apk - Miui alól telepíthető, framework frontend, modulok letöltéséhez és beállításához.

Tehát ha a recovery telepítésekkel megvagyunk, max 5-7 perces indulást követően üdvözöl minket a miui, alapvető beállításokat el kell végezni rajta.

Ezek után én a következő MIUI beállításokat szoktam használni:
Beállítások-> A telefonról->MIUI verzióra 4-5 alkalommal rá kell bökni, ezek után megjelenik a menüben a fejlesztői beállítások menüpont a Beállítások/További beállítások alján.
Itt amit állítani szoktam:
Miui optimalizáció - kikapcs (újra kell indítani rögtön)
Memóriaoptimalizálás - alacsonyra(itt is kéri az újraindítást)

Beállítások->További beállítások->Adatvédelem->Ismeretlen források bekapcs, így fogjuk tudni telepíteni a mellékelt apk fájlokat.
Többi miui beállítás ízlés szerint.

Miui moddolt kamera javallott beállításai:
Automatikus éjszakai kép javítás - kikapcs
Képminőség - kiváló
Kontraszt - alacsony
Élesség - alacsony

Videónál pedig FullHD-re kell átállítani, figyelem 4k is használható, de ha bezárod az alkalmazást visszaugrik egy alacsonyabb felbontásra.

No jöhet az init.d script.

Én a playből a következőt használom: Init.d scripts support
A mellékelt sajat_velvet scriptet én a sdcard/scripts mappába szoktam elhelyezni, természetesen létre kell hozni. A programot pedig elindítva kattints a try to acquire root privileges-re és adj root jogot neki.
Root scrips at boot time legyen bekapcsolva, execution delay pedig no delay. Selected folder pedig akkor a scripts könyvtárat add meg neki, ahol a fenti script van. Run scripts now-al akár újraindítás nélkül lefuttathatod a scriptet. Ezzel finomhangoltuk kernelünket, de Kernel Adiutor programmal play-ből még további beállításokat is elvégezhetünk. Ne feledjük a biztonság / alkalmazás kezelése / engedélykezelő / automatikus indításban engedélyezni, hogy induláskor automatikusan lefusson.

Frissítés 2018.01.03. : sajat.sh scriptet is feltöltöttem azoknak, akik nem akarnak custom kernelt használni, hanem a gyárit inkább interactive governorral, nos ezt picit megpiszkáltam, hogy energiatakarékos legyen. Saját szájíz szerint lőttem be, ha valakinek teljesítményprobléma van, kérem jelezze. (az elv azonos a neten található xda tweak-kel, annyi, hogy jobban kitoltam a határt, ahol a magasabb frekvenciákat használja a rendszer) Ezen a képen egy 3 napos használat frekvenciahasználatát láthattok, csak az arányokat nézzétek, mert az idő értékek a telefon újraindulásakor mindíg nullázódnak:

Megjegyzés: ha valaki magisket használ, akkor a scriptből törölje a logd sort, illetve ha használ ujjlenyomatolvasós feloldást, akkor pedig a fingerprintd sort. Köszönet az észrevételért Crock kollégának!

Xposed:

A framework települt twrp-ből, az apk fájlt pedig miui alatt kell feltelepíteni. Ez után javaslom az Amplify nevű program beszerzését, azt fel kell telepíteni. A programok között található Xposed installer programban pedig a modules résznél engedélyezni kell és újraindítani a gépezetet. Ezután Amplify lefuttat, root jogot megad és már jöhet is a wakelock-ok elleni küzdelem. Amit kimondottan javaslok: Home/wakelocks-> ConnectivityService-re rábök, settings* Allow every 50240 sec beállít.

Végül pedig egy kis Goolge szelidítés következik:
Playből két programra lesz szükség: Titanium Backup ★ root, Disable Service

Titanium backuppal a backup/visszaállításnál Google alkalmazást egy az egyben törölni szoktam.
DisableService alkalmazásnál pedig System fül/Google Play-szolgáltatásokon belül keresőre rábök, majd beír hogy "measure" és az összes találat elől a pipákat ki kell venni.

Ezeket végigjátszva, kapunk egy kellőképpen fürge és akkukímélő oprendszert. Én a 12.1-es verziót használom, Epic oldaláról viszont beszerezhetőek a régebbi és újabb verziók is.

2017.12.16.-i kiegészítés: Nagyrészt wifi böngészés, játék semmi, kevés telefonálás, 30 óra bluetooth-miband mobilnettel.
Kijelzőidő:

Készenléti idő:

Velvet kernel, alucard governor:

Este levéve töltőről, éjszakai merülés készenlétben, wakelockokkal:

Még van hozzászólás! Tovább