Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) crok


crok
nagyúr

Remek írás, köszönjük!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2) kukinyo


kukinyo
addikt

Szuper.
Kedvet kaptam egy kis romoláshoz. Bár a MIUI nem tetszik annyira de egy próbát megér.
Köszönjük szépen :R

[ Szerkesztve ]

(#3) bala6120


bala6120
senior tag

Köszönöm ;)

(#4) Oldman2 válasza bala6120 (#3) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi!

Még úton az új 4/64-es készülékem, de ki fogom próbálni az Epic ROM-ot!

(#5) Maist


Maist
senior tag

Ide is beírom, mint a Note 4 B20 topicba, és egyben ki is egészíteném az azóta tapasztaltakkal:
Üdv! Ez a leírásod használható-e/érvényes-e az ugyanúgy az Epic oldaláról letölthető 9.0.5.0 stabil rendszerre?
Én most egy régebbi 7.10.26-os Epic rom-ot tettem fel a hozzászólásodban linkelt leírásoddal, és eddig nagyon meggyőző, amit tapasztalok. Készenléti fogyasztásom, amikor ki van kapcsolva a kijelző, két sim, bluetooth mi band 2 miatt megy, és az eddig 2-3% is volt óránként (xiaomi.eu stabil 8.5.1.0 volt fent), az most az előbb példaként 77%-on elment egy órát, és még utána elővéve, és használva a telefont, tartott jó pár percig, míg 76%-ra nagy nehezen lement. A stabilt csak azért raknám fel, ha ahhoz is jó a leírásod, hogy nem lesz-e esetleg mégjobb. Azt lehet-e tudni, hogy melyik heti rom volt a legjobb/legjobban sikerült ezután a 7.10.26 után? Régen valamikor használtam Greenify-t, xposed-el valamelyik Redmi-n, már nem emlékszem melyiken, de arra igen, hogy nagyon durván le lehetett szedálni vele a telefont, egészen annyira, hogy semmiféle értesítés nem jött meg (beállítás kérdése természetesen), de valahogy meggyőzőbbnek tűnt, mint ez az Amplify. Van valami ellenjavallat, hogy az Amplify helyett/mellé felrakjam a Greenify-t? Te próbáltad már ezt a programot?

Kiegészítés 2017.12.16. 15:30:

Már gyanús volt reggel óta, de kellett egy kis idő, hogy rájöjjek: A script-et egyáltalán nem szereti a Chrome böngésző semmiféle verziója. Más böngésző (Dolphin, gyári) wifi, és mellette egy aktív sim alatt, megközelítőleg 8 percet tud 1% esés alatt. Ez lett gyanús, hogy Chrome-val meg merül, ezért nézegettem, és 3-4 perc alatt ugrott 1%. Viszont, gondoltam újraindítom úgy, hogy nem alkalmaztam a script-et (egyszerűen kivettem a megadott mappából), és a Chrome is tudja a 8-9 perc böngészést 1% fogyasztásnál. Többször újraindítottam, újra script-el is, de az eredmény ugyanaz: script-el 3-4 perc/1%, nélküle 8-9 perc/1%. A rom még mindig a 7.10.26. Esetleg megnéznéd a 7.12.1-el, amit használsz, hogy csak nálam jelentkezik ez az anomália, vagy nálad is az újabb rom-on is?

[ Szerkesztve ]

(#6) fudi2002 válasza Maist (#5) üzenetére


fudi2002
veterán

No pont most próbáltam ki. Wifivel, két simmel, automata fényerővel, chrome legújabbal (asztali módra állítva) 9 perc/1%. Pontosan azt csináltad amit leírtam? Kernel stb? Azt tudom elképzelni, hogy az alucard governor szabályai szerint valamiért a chrome megtekerte a procit olyan frekvencián amin nem lenne indokolt futnia böngészéskor. Bár nálam jó. Greenify nekem nem jött be. Azt akkor raknék max, ha akkugyilkos alkalmazások lennének a telómon (lásd fészbúk), de azt a miui is ki tudja gyilkolni kikapcsolt képernyőnél, beállítás kérdése, tehát még azért se raknám azt. Nekem az amplify nagyon bejött, igen hatásos. Pláne, hogy itt az ébresztésre a szabályzás nem tiltás alapú (mert ott akkor nem fognak jönni értesítések stb), hanem szabályozza, hogy mennyi időegységenként ébresztheti a rendszert az adott dolog. Persze, ha ésszerűtlenül magas időértékekkel dolgozol és eszetlenül alkalmazod olyan process-ekre is amire nem kéne, a végeredmény ugyanaz lesz, nem fognak működni funkciók.

Megjegyzem anno volt 10.26-os, emlékeim szerint semmivel nem volt rosszabb mint a mostani, tehát nem ott lesz a kutya elásva. Amúgy én stabil változatot nem használok, de a srácok a topikban írták, hogy elég sok funkció ami a devben van (és működik!) azt valamiért kihagyták a stabilból.

Ha pont azt végigjátszod amit leírtam(verziókra is figyelve) és nem jó, akkor adok egy másik receptet, ahol nem kell custom kernel, és adok egy másik scriptet a gyári interactive tuningolásához.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#7) Maist válasza fudi2002 (#6) üzenetére


Maist
senior tag

Igen, a 0. lépés, a 7.12.1, és a módosított kamera felrakásának kivételével mindent sorban úgy csináltam, ahogyan írtad. Lehet, akkor, hogy a 7.10.26 lesz a ludas a dologban, hogy a script lefuttatásakor gyorsan merül a Chrome használatával, anélkül meg nem. Az más kérdés, hogy ami nekem fontos volt, és eddig nem igazán tudtam más rom-on kordában tartani -a magas készenléti fogyasztás- a script lefuttatása nélkül is tökéletes most. Ilyen még soha nem volt, hogy elteszem a telefont jelen pillanatban éppen 49%-nál, és egy óra múlva is úgy veszem elő, hogy ugyanannyi a %. Kb. nekem ez már így is nagyon jó lesz. Azt majd még lehet megpróbálom, hogy a régi 8.5.1.0-át (amivel nagyon elégedett voltam egyébként) felokosítom Velvet kernel-el, amit úgy néztem van 6.0-ra is, aztán némi Xposed, Amplify annak is, aztán ránézek milyen, csak kíváncsiságból.

[ Szerkesztve ]

(#8) Maist válasza fudi2002 (#6) üzenetére


Maist
senior tag

Na, itt lesz a kutya elásva: 2 képernyő mentés osztott képernyőn, Alucard governor-on, de akár interactive-on is készíthettem volna a két mentést.

Tehát az első kép, mobil nézetes oldal megnyitva, nem hozzáérve, csak mintha olvasnám:

Proci terhelés szépen, szinte alapon.

2. kép, asztali nézet, ez is mintha olvasnám, nincs hozzáérve a képernyőhöz:

Jól látszik, hogy 50-60% terhelésen pörgeti a procikat, miközben tényleg hozzá sem érek, csak mintha olvasnám.

Minden böngészővel, gyárival, Chrome-al, régivel, újabbal, betával, dev-vel, mindennel ezt csinálja az asztali nézetes mobilarena fórum böngészgetés.
Az index.hu főoldala sem pörgeti ennyire a procit, 20-30% terhelésen tartja csak. Na, ezért van az, amire eddig nem bírtam rájönni, hogy miért tart néha 3 percig egy % akku fogyás, máskor meg 8-9 percig is kitart az egy %. Hát ezért!

(#9) fudi2002 válasza Maist (#8) üzenetére


fudi2002
veterán

Ezt írtam kettővel lejjebb. Rakj egy system monitort és osztott képernyővel nézz meg vele egy process fült.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#10) fudi2002 válasza fudi2002 (#9) üzenetére


fudi2002
veterán

Még valami. Adblocker ami az epicben van, aktiváld. Nem szabadna, de lehet valami reklám vicceli meg a böngészőket ami mobil nézetben nem töltődik be.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#11) Oldman2 válasza Oldman2 (#4) üzenetére


Oldman2
veterán

Ma megérkezett a készülék, már fent is van az Epic 12.21 -es verziója.

Magisk-et telepítettem rá, de az AdAway -t nem tudom működésre bírni.

Mi ennek a titka?

(#12) fudi2002 válasza Oldman2 (#11) üzenetére


fudi2002
veterán

Passzolom. Supersu párti vagyok, azzal tuti megy.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#13) Maist válasza fudi2002 (#12) üzenetére


Maist
senior tag

Üdv! Amikor alkalmazom a sript-et (jelenleg xiaomi.eu 7.12.21-en), akkor az init-d programban, mikor megnézem a "show last execution results" menüben, hogy mit alkalmazott a script-ből, akkor az alábbit írja ki pirossal:
Jó ez így, vagy valami nem OK?

Közben szerintem rájöttem, gondolom ahhoz van köze, hogy nincs memóriakártya a telefonomban. Jól sejtem?

Executing scripts from /storage/emulated/0/scripts (2017. dec. 29. de. 11:46:30)

sajat_velvet.sh

/storage/emulated/0/scripts/sajat_velvet.sh[28]: can't create /sys/block/mmcblk1/queue/read_ahead_kb: No such file or directory
/storage/emulated/0/scripts/sajat_velvet.sh[29]: can't create /sys/block/mmcblk1/queue/iostats: No such file or directory
/storage/emulated/0/scripts/sajat_velvet.sh[30]: can't create /sys/block/mmcblk1/queue/add_random: No such file or directory

[ Szerkesztve ]

(#14) fudi2002 válasza Maist (#13) üzenetére


fudi2002
veterán

Igen, viszont ha raksz bele egyet akkor némileg gyorsabban fog működni, mint gyárilag.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#15) Oldman2


Oldman2
veterán

Az újabb verziók nem ajánlottak továbbra sem?

(#16) fudi2002


fudi2002
veterán

Dede. 8.1.11,de a többiben volt mind hiba.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17) Oldman2 válasza fudi2002 (#16) üzenetére


Oldman2
veterán

Látok már 8.1.21 -et is.
???

(#18) fudi2002 válasza Oldman2 (#17) üzenetére


fudi2002
veterán

Epicből én nem.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#19) Oldman2 válasza fudi2002 (#18) üzenetére


Oldman2
veterán

Bocs, elnéztem. Az a Pixel Experience.

(#20) Imi1981


Imi1981
veterán

Szia! Nekem szükségem lenne magisk rootra mert használok otp alkalmazást és csak azzal tudom elrejteni előle a rootot. Megoldható, hogy magisk root legyen használva supersu helyett? És ha igen akkor pontosan hogy csináljam? Egyszerűen a supersu zip helyett a magisk zippet telepítem twrp-ből?

(#21) fudi2002 válasza Imi1981 (#20) üzenetére


fudi2002
veterán

Így van, simán twrpből a supersu helyett.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#22) Imi1981 válasza fudi2002 (#21) üzenetére


Imi1981
veterán

Nagyon kösz! :)

(#23) G48


G48
senior tag

Köszi a leírást. Csak MIUI-n érdemes megcsinálni ezeket? (AEX-m van.)

(#24) fudi2002 válasza G48 (#23) üzenetére


fudi2002
veterán

Most tesztelek rr alatt, korai lenne nyilatkoznom.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#25) G48 válasza fudi2002 (#24) üzenetére


G48
senior tag

Értem. Majd megosztod velünk a tapasztalataidat? (Az Amplify ill. a DisableService-s részt megcsináltam.)

(#26) fudi2002 válasza G48 (#25) üzenetére


fudi2002
veterán

Lassan halad, mer túl lassan merül ez a vacak és még pár kernelteszt visszavan.... :DDD

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#27) G48


G48
senior tag

A DisableServices rész mit csinál? A Doze for GMS Magisk-os modullal van valami összefüggés? Köszi a válaszokat.

DisableService alkalmazásnál pedig System fül/Google Play-szolgáltatásokon belül keresőre rábök, majd beír hogy "measure" és az összes találat elől a pipákat ki kell venni.

(#28) fudi2002 válasza G48 (#27) üzenetére


fudi2002
veterán

Azon szolgáltatások sokszor ébresztik a procit. Ezeket tiltod. Doze for gms sem rossz.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.