Hirdetés
...műanyagból.
Gondoltam makettes szerencsétlenkedéseimet itt fogom több-kevésbé dokumentálni. Nagy dolgokra nem kell gondolni, sok-sok kezdő elcseszés lesz inkább.
[ ÚJ bejegyzés ]
...műanyagból.
Gondoltam makettes szerencsétlenkedéseimet itt fogom több-kevésbé dokumentálni. Nagy dolgokra nem kell gondolni, sok-sok kezdő elcseszés lesz inkább.
#65675776
törölt tag
A képek alapján ezt nagyon szépen megépítetted. Jól látom, hogy elég sok matrica volt hozzá?
Csipeszből meg kb bármilyen jó. A hegyes kialakítás nem mindig előny, ahogy a nagy szorítóerő sem. Feladatfüggő. Mai napig a középsuliban gyakorlaton fűrészlapból gyártott csipeszemet használom a legtöbbet. Vettem egy ilyen készletet pár éve, de igazából leginkább csak a fiókban pihennek. Ezekkel mondjuk versenyeken a börzén is rendszeresen találkozni, természetesen 3-4x-es áron. Ahogy pipettákat is veszedelmesen drágán képesek adni börzéken. Inkább ezt is megvettem az eredeti forrásból. Ugyanezt veszi az ember a kufároktól is, csak ennyiért max 4-5 darabot.
Alg
veterán
Pilótafülke kész. Nyilván lehetne profibban is ( ) de az én szintemen, ebben a méretben szerintem tök jó lett.
Kell viszont vennem egy-két kisebb/precízebb csipeszt, mert a mostanival kínszenvedés volt a kisebb alkatrészekkel dolgozni (Alin már kinéztem, 11.11-el rendelem, de ha valakinek van ajánlása jöhet).
Következő lépés a motor festése, majd irányzék, hátsó futómű és utána kb össze is tudom tenni a két törzsfelet.
Alg
veterán
Ma megvolt az alap festés (Tamiya XF-5 - tudom hogy ez nem a sztenderd "interior green" de most ez volt kéznél és nem volt kedvem több színből keverni...).
Illetve bíbelődtem kicsit a pilótafülke fotómaratott részeivel. Megcsináltam a műszerfalat is, a műszerek Micro Krystal Klear-ből kaptak fedő-üvegeket.
Nem ma lesz kész a gép úgy érzem, szerintem év végéig kb. a két féltörzs fog összeállni.
Alg
veterán
Végre volt pár órám nekifogni: Motort összeraktam, kapott pár gyújtáskábelt 0,2-es ólomhuzalból, illetve a pilótafülke darabjait készítettem elő a fotómaratáshoz (ez többnyire a részletek lecsiszolását jelentette, illetve egy kis állványt gyertya felett nyújtott keretből).
Festőcuccot nem volt már energiám ma összerakni - következő lépések a motor illetve pilótafülke festése, fotómaratások felragasztása, pilótafülke összeszerelése.
A fém fegyvercsöveket úgy néz ki nem fogom tudni használni, lehet marad a műanyag és megfúrom majd... vagy zárva lesz mindkét szárny, és akkor nem kell betennem a fegyverzetet ami miatt nem férnek el a fém csövek.
wetomi
aktív tag
Jöhetnek a további bejegyzések a témában, egyértelműen szükség van rá. Bár érdemben még nem tudtam hozzászólni, de az utóbbi időben meglepően felpörgött makett topic rendszeres követője vagyok.
Néhány héten belül talán már én is jelentkezek valami anyaggal, de az nem műanyag lesz, ha sok év után végre befejezem.
És ha van időd írni, akkor jelzem, hogy a régi túranaplóidat is bírtam...
Alg
veterán
Első áldozat:
Academy P-47D "Gabreski" edition, 1:48.
A gépről és a pilótáról nem írnék, akit érdekel rengeteg infót találni mindenfelé a neten, ajánlani ezt a videót tudom. Gabby Gabreskiról benne 31 perctől beszélnek.
A kit:
2010-es kiadás, de az eredeti szerszám 1996-os, szóval nem mai gyerek. Eléggé kezdő kit, viszonylag kevés darab, nincsenek benne nagyon bonyolult és apró részletek. Ami tetszik benne hogy bőven adnak hozzá fegyverzetet: 3-féle droptank, 2-féle bomba, rakéták és bazooka is található az egyik kareten, ezen kívül összesen 3+1 átlátszó keret van. Érdekessége hogy a szokásos vizes matricák mellett van néhány "rub-on" azaz rádörzsölős is.
Hogy kicsit érdekesebb legyen a dolog, vettem mellé fém fegyvercsöveket a 8db .50 -hoz, Eduard fotómaratást a pilótafülkéhez és maszkot a festéshez. Fotómaratást még sosem használtam.
Nem fogok 100% történelmi hűségre törekedni, nem érdekelnek árnyalatnyi különbségek a színekben vagy a kit eltérései a valóságtól, a saját szórakozásomra építek.