Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-26 13:31:54

LOGOUT.hu

Xiaomi 11 Lite 5G NE (lisa)
Xiaomi.eu rom telepítése, root, root elrejtés, stb.: [link] (dchard írása, Maist közreműködésével)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) mgaben válasza dchard (#2100) üzenetére


mgaben
senior tag

Az a baj, hogy attól még a google wallet, meg egyre több app nem engedi a módosított oprendszert. :(

Valaki tudja esetleg, hogy A 13 alatt most hová menti a témákat ez a csuda?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2102) mgaben


mgaben
senior tag

Megtaláltam, tárgytalan.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2103) dchard válasza mgaben (#2101) üzenetére


dchard
veterán

A Microsoftból is kivasalták hogy a retek böngészőjét el lehessen távolítani, igaz 20 évbe telt... Értem a problémát, de egyelőre az látszik, hogy a BL unlock és a root a két legfontosabb "szabadságjog", ha ezek megvannak mindig van esély rá, hogy valahogy meg tudják kerülni ezeket, ha mást nem úgy, hogy bezárják őket a saját kis homokozójukba (ahová egyébként valók), aztán emulálnak nekik mindent amit csak látni szeretnének. Eddig működött, most is sikerült a hozzászólások alapján aki kipróbálta, helyreállt minden, a Wallet is. A 14-re meg nyilván nem lesz szabad az első között váltani, biztos bele fog tellni pár hónapba, mire kitapasztalják az új rendszert.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2104) xabolcs válasza dchard (#2103) üzenetére


xabolcs
őstag

En azt varom, hogy a Xiaomi telefonokon is mukodjon az avb_custom_key-es visszazaras.

A DivestOS-en mindegyik Xiaomi-nal "Relockable: Will Brick" van. :U

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#2105) mgaben válasza dchard (#2103) üzenetére


mgaben
senior tag

Öreg vagyok én már ehhez. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2106) fa4hu válasza Thrawn (#2094) üzenetére


fa4hu
őstag

Nem volt szándékomban eddig rootolni a készüléket, de a Google szórakozása ebbe az irányba terelt. Elvégeztem az új ROM telepítését (ide felmásoltam, mert nekem 3 óra alatt jött le), telepítettem a leírtak szerint, beállítottam, és működik a Wallet, a McDonalds és az MBH alkalmazás is, ha elrejtettem előlük a rootot.

A telepítéshez egy kiegészítés:

A "fastboot flash boot_ab magisk_generated_name.img" alatt valójában a "fastboot flash boot a_magisk_által_generált_rom_neve.img" értendő.

(#2107) mgaben válasza fa4hu (#2106) üzenetére


mgaben
senior tag

Kíváncsiságképp tedd már fel légyszíves a telekom tv go appot (rejtsd el ezt is). Érdekelne hogy elindul e.

Köszi neked is az infókat.

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2108) fa4hu válasza mgaben (#2107) üzenetére


fa4hu
őstag

Sajnos a root ezen alkalmazásra vonatkozó elrejtésével sem működik a Telekom TV GO. Nem tudom mit lehet állítani még a Magisk-en belül, annyira nem vagyok otthon benne.

Azért aggályos ez a jelenség, mert a Google is ha ezt az ellenőrzést fogja használni, akkor minden el fog hasalni.

(#2109) mgaben válasza fa4hu (#2108) üzenetére


mgaben
senior tag

Köszi. :R

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2110) fa4hu válasza fa4hu (#2108) üzenetére


fa4hu
őstag

Érdekes, hogy a sima Telekom app meg gond nélkül fut.

(#2111) mgaben válasza fa4hu (#2110) üzenetére


mgaben
senior tag

Igen, tiszta zizik... Én nem is értem mire ez a fenenagy biztonság... :F

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2112) mgaben


mgaben
senior tag

No, én is végigcsináltam a leírást. A check okés. A fizetést majd holnap. Aztán meglátom lesz e kedvem mókolni legközelebb is. Egyelőre újra belekni a telefont még kevésbé van kedvem. :DDD Esetleg majd az ünnepek alatt, vagy ha mégsem megy majd a fizetés. A telekom meg... ;]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2113) this is life válasza mgaben (#2097) üzenetére


this is life
Ármester

Ezen ok miatt adtam fel én is a xiaomi.eu romot.Nincs lelkem "várni" hogy mikor ..opat le ismét a google a security potméter tekergetésével. Megy az nélkülük is :DDD
Két fájó dolog van számomra a Taiwani romban, az aod hiánya, és egy nem kompatibilis téma telepítés lehetőségének elbukása amit csak a notif center teljes átlátszóvá tételére használtam. Backupból nem megy fel, manuálisan pedig nem lehet hozzá adni.
Eddig minden oké. Annyi tenni való van csak, hogy a fejlesztői beállításokban a szélességet nagyobbra kell tenni, ez volt az egyetlen baki.
Laza 6 órát vitt el az életemből az újra belakás. Hogy szakadna rájuk egy mázsányi @&#Đ

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2114) mgaben válasza this is life (#2113) üzenetére


mgaben
senior tag

Az AOD alatt mit értesz? Egyáltalán nincs benne a funkció? Vagy csak a 10 sec (én csak azt használom)?
A szélesebbre vétel a System wide variable font akar lenni?
Ebben is benne van minden nyelv, vagy csak inglis?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2115) mgaben


mgaben
senior tag

Nálam is működik a wallet, a banki alkalmazások is. Úgyhogy egyelőre marad ez, a tv go-t elengedem. Meglátjuk mit hoz a jövő.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2116) this is life válasza mgaben (#2114) üzenetére


this is life
Ármester

AOD csak 10mp. A szélesebbre vétel, nem system wide variable font, hanem a legkeskenyebb szélesség menüpont(smallest width), ami kissé alacsonyabb értékre van beállítva, mint ildomos lenne, nálam 387dp-n hozza a megszokottat.
Tartalmazza a rom az Eu-s nyelveket,közte az angolt is, ha pedig a csirkelábas írásjelekre lenne igény, azok is megtalálhatóak.
A recovery sajnos kínai, mivel stock taiwani romról van szó.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2117) mgaben válasza this is life (#2116) üzenetére


mgaben
senior tag

Köszi az infót.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2118) this is life válasza mgaben (#2117) üzenetére


this is life
Ármester

Nincs mit.
Érdemes duplán telepíteni, mert érdekes módon az első flash után, volt egy kevés bloatware app, ami a második flash után eltünt, és jóformán csak a megszokottak maradtak előre telepítve pl fb, game center és a google cuccai..stb
Ui.: semmilyen jelentős különbséget sem érzek a stock vs custom x.eu rom viszonylatban. Vsz bátran vállalható a Taiwani fw.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2119) tom81042 válasza this is life (#2113) üzenetére


tom81042
tag

A Google wallet nalam is fogta es megszunt mukodni az NFC fizetés ugy hogy amugy nincs is root-olva a telefonom, csak egy sima stabil xiaomui.eu ROM van fenn.
Nem tudom mi a faszt kepzelnek, engem ne korlatozgassanak semmilyen modon, szoval en elengedtem a google-t meg sem probalom megoldani hogy mukodjon, hanem inkabb keresek ra alternativakat! A simple alkalmazas-t hasznalom jelenleg a sajat virtual kartyajaval, amit vagy direkt bankkartyaval vagy revolut virtual card-al toltok fel. Csak Magyarorszagon lehet vele fizetni, de mukodik. Az Alipay-en az NFC nem mukodik sajnos.

Jo lenne pedig direktbe a Revolut kartyat hasznalni NFC-vel mobiltelefonnal valo fizeteshez kozep arfolyam kozeli váltással, de ez van. A nyomorult Google bekaphatja. Ha lesz alternativa hasznalom azt ha nem akkor meg kp, azt is leszarom. De nekem akkor se mondja már meg senki hogy milyen rom-ot használok!

(#2120) this is life válasza tom81042 (#2119) üzenetére


this is life
Ármester

Mivel nem aláírt sw fut a telefonon, illetve a bl is nyitva van, jön a tiltás. Root nem szükséges hozzá(már mint a tiltáshoz) ellenben magisk, és magisk modullal megkerülhető az akár hetente frissülő a kiskapu. Esélyes, hogy root-ra is szükség van a cél elérése érdekében, de erre nem tudom a pontos választ mert nem ástam bele magam a témába.

Nincs lelkem vesződni, és állandóan mókolni a google x@rakodása miatt, ezért került fel a tw rom. Az enyém mellett sem áll rendőr, úgy hogy bekaphatják.
Hozzád hasonlóan bele futottam az alipay-en a fizetés lehetetlenségébe, és okozott pár kellemetlen percet terminálok esetében is a BAN.

Két út van, vagy a tw stock rom, ami közel xiaomi.eu romnak megfelelő, hiányosságai csak a global rom alapok miatt vannak. A másik út a magisk. Mind a két módszerrel vissza kapod az nfc,, google pay fizetés lehetőségét.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2121) Indiant válasza tom81042 (#2119) üzenetére


Indiant
addikt

Pedig egyre inkább afelé megyünk, hogy ők mondják meg mit és meddig használhatsz és mit telepíthetsz az általad nem is olcsón megvásárol készülékedre.
Úgyhogy a moddereknek nem az újabb android verziókat kellene portolniuk a telefonokra, hanem a régebbieket, amiknél még szabadság volt.

(#2122) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Néhány hónapja nem tölti fel rendesen a képeket a Onedrive-ra (előfizetéses) a telefon.
Kb. 1/3-át tölti csak fel, ahogy éppen gondolja. Van, hogy 10 képből 7 felmegy egyik nap, utána napokig semmi.
Semmilyen összefüggést nem találok....
Ti nem tapasztaltatok ilyet?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2123) Indiant válasza Laca0 (#2122) üzenetére


Indiant
addikt

Miben próbálod feltölteni? Én a OneSync: Autosync for OneDrive-ot ajánlom, vagy a Autosync - File Sync & Backup-ot. (én az utóbbit használom)gdrivera
De mivel azt hallottam, hogy radikálisan csökkenteni akarják a tárhelyeket a OneDriveon, lehet mást kellene keresni. (persze ez lehet a te előfizetésed nem érinti)

[ Szerkesztve ]

(#2124) Laca0 válasza Indiant (#2123) üzenetére


Laca0
addikt

Onedrive appot. Ver 6.91.2
Megnézem azokat az appokat, amit írtál.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2125) Indiant válasza Laca0 (#2124) üzenetére


Indiant
addikt

Saját appal elég gáz szerintem a Onedrivera nézve...

(#2126) Laca0 válasza Indiant (#2125) üzenetére


Laca0
addikt

Igen, elég gáz...
Nagyon régóta használom a onedrive-ot, eddig nagyon megbízható volt és nem csökkentette le a képek méterét.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2127) this is life válasza Laca0 (#2122) üzenetére


this is life
Ármester

Töröld és telepítsd újra a onedrive appot, pár hónapja hasonló probémám volt és csak ez segített. nálam egy frissítés okozta, esélyes, hogy valami az alkalmazás update-kor csúszott félre.
Csak a felfele szinkronizálást használom telefonon, pc oda-vissza beállítással használom.
Megpróbálhatod az app adat összes törlését is, nálam nem jött be, ezért az alkalmazás is törölve lett, majd újra telepítve.

Az ms mint hibátlan, ahh, az authenticator-uk Is megszívatott, be volt kapcsolva a mentés, biztonsági mentés a 2FA appoknak, a tw rom flash utáni belakáskor szmbesültem vele, hogy valamikor, valamiért kikapcsolódott ez a ficsőr, én pedig kizáródtam jó néhány fiókból.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2128) this is life


this is life
Ármester

Sziasztok.
Nem tudja véletlenül valaki, hogy a telefon képes e egyszerre több bluetooth hang eszközhöz is csatlakozni? Gyári toyota kihangosítóról és xiaomi roidmi 3s bt/fm transmitterről lenne használatról lenne szó. Értelemszerűen az elöbbi a hívások lebonyolítására lenne használva, az utóbbin pedig zene lenne streamelve.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2129) Laca0 válasza this is life (#2127) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi! Lehet, hogy ez tényleg megoldja. Újratelepítés után egyből elkezdett minden kimaradt képet feltölteni.
Pár nap alatt kiderül szerintem, hogy ez tartós siker-e.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2130) this is life válasza Laca0 (#2129) üzenetére


this is life
Ármester

Nálam a reinstall után hiba nélkül működött, amiatt múlt idő, mert időközben romot cseréltem, és így már nem tekinthető javított használatnak. Lekopogom, a clear and lock utáni telepítéssel is jól működik. Sírba vitt a 60%-os feltöltési arány amit a hiba miatt produkált.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2131) Indiant válasza this is life (#2128) üzenetére


Indiant
addikt

Hali, kipróbáltam. Képes. De egyszerre egy aktiv. Kettő van csatlakozva.

(#2132) this is life válasza Indiant (#2131) üzenetére


this is life
Ármester

Köszönöm. :R

Alapesetben, nincs szükség a duál aktívra, a lényeg az, hogy ha hívás jön azt a kihangosító kezelje, zene a roidmi-rol szóljon. Az külön hab lenne a tortán, ha oda-vissza probléma nélkül menne automatikusan az bl eszköz váltás.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2133) mgaben


mgaben
senior tag

Update az új root-al kapcsolatban. Az otp nem működik sajnos. A múltkor csak megnyitottam az appot, azt engedte, de most be akartam lépni, és nem tudtam. Hiába a rejtés. Úgyhogy valamikor rászánom az időt és megy fel a taiwan rom.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2134) Bruck


Bruck
csendes tag

Kint a 14.0.13.0

(#2135) mgaben válasza Bruck (#2134) üzenetére


mgaben
senior tag

Azt akkor újra is kellene root-olni?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2136) fa4hu válasza mgaben (#2135) üzenetére


fa4hu
őstag

Igen, minden frissítés után újra kell csinálnia rootolást, elrejtést stb.

(#2137) Bruck válasza mgaben (#2135) üzenetére


Bruck
csendes tag

Nem tudom,elengedtem én a Lisa-t,a gyári romot sehogy sem tudom vissza varázsolni,így vettem egy 12 lite-ot. Élvezem,h lehet rajta telefonálni,fizetni...

(#2138) dchard válasza Bruck (#2134) üzenetére


dchard
veterán

Felment minden gond nélkül, minden műkködik ami eddig is.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2139) fa4hu válasza mgaben (#2135) üzenetére


fa4hu
őstag

A boot.img patchelését újra kell csinálni és utána a Magisk-kel újra kell magát telepíttetni, majd ezután a telepített Magisk modulok közül frissítettem a Magisken belül a Play Integrity Fix-et, újraindítás, és minden beállítás megmaradt a Magisken belül.

A 14.0.13.0-es már november 1-i biztonsági csomaggal van ellátva.

[ Szerkesztve ]

(#2140) Thrawn válasza dchard (#2138) üzenetére


Thrawn
félisten

Szintén :K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2141) mgaben válasza fa4hu (#2139) üzenetére


mgaben
senior tag

Én is elengedem ezt az eu romot. Az otp app nem megy, hiába rejtem el. Azt meg elég gyakran használnám. Szóval szerintem a héten felteszem a taiwan romot.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2142) this is life válasza Bruck (#2137) üzenetére


this is life
Ármester

Nyitott bl mellett a xiaomi adb fastboot tools használatával pikpak össze jött . Nálad min hasalt el? A miflash, nálam már a telefon felcsatolásakor elbukott (2022-es verzió) miután fel került a taiwani rom, találtam 2023-as kiadásút ami talán működött volna, de nem próbáltam,hisz amire használtam volna azt mással megoldottam.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2143) GoodSpeed válasza Bruck (#2134) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Hol?
Xiaomi 11 Lite 5G NE – MIUI Download Xiaomi Official ROM (ezbox.idv.tw)
Mert itt nincs...

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2144) dchard válasza GoodSpeed (#2143) üzenetére


dchard
veterán

Ez nem is a hivatalos forrás.

[link]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2145) GoodSpeed válasza dchard (#2144) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Ja csak eléggé megtévesztő volt... mert fő szabály szerint, arra gondolna az ember. Aminek egyébként ideje is lenne megjelenni lassan.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2146) Thrawn válasza GoodSpeed (#2143) üzenetére


Thrawn
félisten

De ott van: V14.0.13.0.TKOCNXM (China stable -> ebből készül a xiaomi.eu ROM), amit megtalálsz dchard linkjén.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2147) GoodSpeed válasza Thrawn (#2146) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Ja tényleg. Hát... nem sietik el az Android 14-et, mert az is 13-as lesz... Miközben az A54-esem már megkapta:

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2148) dchard válasza GoodSpeed (#2147) üzenetére


dchard
veterán

Senki nem ígért Android 14-et idénre. Arról volt szó, hogy november végén talán megjelenik a béta belőle a tesztelőknek.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2149) GoodSpeed válasza dchard (#2148) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Az igaz, csak pár héttel ezelőtt gyorsabbak voltak mint a Samsung... de na... igen elvileg még sokáig az is levegőben lógott, hogy a Lisa megkapja e, aztán kiderült, hogy minden bizonnyal megkapja, a sima Renoir ár viszont nem.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2150) Bruck válasza this is life (#2142) üzenetére


Bruck
csendes tag

Mi flash tool-lal próbálkoztam. Előbb az antirollback dobott hibát,azt megoldva soarce crc hiba jött elő. Aztán valahogy sikerült, kiírta,h flashing success. A telefon újraindult,elkezdte betölteni,majd pár százalék után elsötétült, System has ben destroyed lett a vége. Mivel nem tudom,mi volt rajta eredetileg,így globál,és eu rommal is így jártam. A bootloadert zárta. Később próbálkoztam a mi flash tool V2-vel,de ott hamar 43as hibakódot dob.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.