Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-26 13:31:54

LOGOUT.hu

Xiaomi 11 Lite 5G NE (lisa)
Xiaomi.eu rom telepítése, root, root elrejtés, stb.: [link] (dchard írása, Maist közreműködésével)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) Thrawn válasza dchard (#2350) üzenetére


Thrawn
félisten

Az utolsó MIUI-ra épült Xiaomi.EU ROM-ot használtam root nélkül, fastbootos módszerrel dirtyflashel ment fel a HyperOS - Xiaomi.EU ROM. Eddig hibátlan, de sokat nem nyomkodtam azóta. Fura, hogy béta helyett egyből stabilként jött ki.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2352) fa4hu válasza Thrawn (#2351) üzenetére


fa4hu
őstag

Én is felraktam dirty flashel, de nagyon nem vagyok elájulva tőle, sem sebességben, sem kezelhetőségben. Persze egy teljesen tiszta telepítéssel javulhat, de nem most fog arra sor kerülni.

(#2353) dchard válasza Thrawn (#2351) üzenetére


dchard
veterán

Köszi! Amíg valaki ki nem próbálta, hogy az ismert módszerekkel megy a root rendesen, én most nem tudok kockáztatni. De nem hangzik rosszul.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2354) Thrawn válasza fa4hu (#2352) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem tűnik sem gyorsabbnak sem lassabnak, mondjuk én mindig kikapcsolom az animációkat, ezért elég pattogósak a menük. Ma reggelre nem volt semmi rendkívüli akksimerülés vagy ilyesmi, szóval ez is rendben van.

dchard: igazából nincs szükségem rootra, és nem is szívesen erőltetném. Amióta "G" előszeretettel tiltogatott le pif-eket ami keresztbetett a GPay-nek, azóta pláne nem sok kedvem van még ezzel is vacakolni.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2355) fa4hu válasza Thrawn (#2354) üzenetére


fa4hu
őstag

Amiket észrevettem a HyperOS jelenlegi ROM-jával kapcsolatban:

- A telepítés után az értesítési sáv gyorskapcsoló gombjainak beállításait alapértelmezetté tette.
- Egyes alkalmazások értesítéseinél bekapcsolta a rezgést.
- A képernyőzár nem konfigurálható (legalábbis én nem jöttem rá, hol lehet beállítani), az általam korábban beállított szöveget csonkolva hozza csak.
- A szoftverfrissítés menüpontból kikerült a Google Play patch-ra frissítésének szükségességére való figyelmeztetés.
- Rengeteg helyen kevert magyar és angol szöveg.
- A kikapcsoló menü nem működik bővített módban.

Szóval szerintem ez inkább béta, mint stabil változat, de tény, használható vele a telefon.

(#2356) tom81042 válasza Thrawn (#2354) üzenetére


tom81042
tag

Én pont azóta root - olom a telót amióta a Google szemétkedik. A play integrity fix és az autopif next működik, egyszer talált egy jó pif-et ami nincs bannolva és kb 3 hete az van, előtte 5 naponta új kellett

(#2357) p@gabi válasza tom81042 (#2356) üzenetére


p@gabi
tag

Csak amiatt felesleges rootolni,plusz macera
Tökéletesen működik a beépített XiaomiEuModule appal is,január 15.-én volt frissítve(ami pár másodperc),azóta tökéletesen működik,ezidáig még nem lőtték ki

(#2358) fa4hu válasza p@gabi (#2357) üzenetére


fa4hu
őstag

Meg tudom erősíteni, a XiaomiEuModule app óta nem kell root, tökéletesen kezeli a Wallet-ot, és lehet, hogy a Google feladta, mert már régen kellett frissíteni. :)

(#2359) dchard válasza tom81042 (#2356) üzenetére


dchard
veterán

Valakinek az OTP bank appjára van megoldása root mellett? Minden más appom elől sikerült elrejteni a root-ot, több egyéb banki app is frankón megy, de a tetű OTP az nem megy. Vicces kontraszt hogy a Simple na az megy.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2360) p@gabi válasza dchard (#2359) üzenetére


p@gabi
tag

Esetleg crok-ot a Magisk topikban nem kérdezted még meg?

[ Szerkesztve ]

(#2361) mgaben válasza dchard (#2359) üzenetére


mgaben
senior tag

Húúúú, ezért de lehülyéztek engem, mikor mondtam, hogy az otp változtatott és nem működik. 🤣 Nem úgy van az, működik... 🤣 Oké, akkor jóvan akkor...

Egyébként szerintem hasonló dolgot csinált, mint a telekom a tv go-val. Nem rootot elkenőriz. Nálam a root nélküli eu romon sem ment egyik sem. Valahogy azt nézheti, hogy nem eredeit gyári szoftver van rajta.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2362) dchard válasza mgaben (#2361) üzenetére


dchard
veterán

Na ezt jó tudni, hogy nem mókolt EU-n sem megy.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2363) dchard válasza mgaben (#2361) üzenetére


dchard
veterán

Sikerült az OTP appot elindítani root alatt, a Magisk topicba beírtam a megoldást.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2364) mgaben válasza dchard (#2363) üzenetére


mgaben
senior tag

Na, az jó. Mondjuk nekem már nem kell, mert visszatettem a gyárit. Nem akartam mókolgatni.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2365) dchard válasza mgaben (#2364) üzenetére


dchard
veterán

Hogy őszinte legyek, én akkor adtam fel amikor valaki ajánlgatta a negyven hatodik hekket, ami csak binárisban volt elérhető. Annak semmi értelme nincs ha csak úgy root-olhatom a telefont, hogy közben mindenféle ellenőrizhetetlen szart kell hozzá telepíteni ahhoz, hogy a megkerülhetetlen appok működjenek.

Most kizárólag a Magisk van rajta, illetve egy app a Play store-ból, és minden megy, így oké a dolog. Az a baj, hogy nekem egy apphoz mindneképpen kell a root, ezért nem tudom elhagyni.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2366) vampire17 válasza fa4hu (#2355) üzenetére


vampire17
addikt

A kinai stabil alapjan keszult a xiaomi.eu ROM, soval sztm ezert van a kevert magyar/angol szoveg. Majd jon global/EU is sztm hamarosan...

(#2367) dchard


dchard
veterán

Valaki 14-es Androiddal próbálta már a voda vowifi-t? Elvileg A14-gyel kellene megérkeznie, na nem mintha eddig nem lehetett volna megoldani, de kíváncsi vagyok hogy megy-e gyárilag.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2368) fa4hu válasza dchard (#2367) üzenetére


fa4hu
őstag

Honnan lehet tudni, hogy a hívás VoWifi-n megy ki? Kell a Vodánál külön engedélyezés, beállítás ehhez, vagy elég a telefonon?

(#2369) dchard válasza fa4hu (#2368) üzenetére


dchard
veterán

Ha a VoLTE már megy, és van gomb Vowifi bekapcsolásra, és bekapcoslod, akkor a kimenő híváskor a wifi hívás felirat vagy valamilyen wifi ikon meg fog jelenni. Voda elvileg minden előfizetésen elengedte a vowifi-t, de a Vollte-nak mennie kell, mielőtt a vowifi-t próbálod. Feltételezem, hogy a VoLTE nálad már működik.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2370) fa4hu válasza dchard (#2369) üzenetére


fa4hu
őstag

Bekapcsoltam mindent, de nem jeleztem hogy wifin menne a hívás. A Vodafone-s kártyám feltöltőkártyás, ez számíthat?

(#2371) dchard válasza fa4hu (#2370) üzenetére


dchard
veterán

A VoLTE az megy rendesen? Amíg nincs VolTE Vowifi sem lesz.

Így néz ki ha megy a Vowifi: [kép] A jobb felső sarokban a Vowifi felirat nem biztos hogy lesz, de hívás közben a tárcsázóban a wifi icont látnod kell. Ha nem látod, akkor mit látsz helyette?

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2372) fa4hu válasza dchard (#2371) üzenetére


fa4hu
őstag

VoLTE hívást mutat közben, tehát az megy. Utána kellene nézni, hogy a Vodafone-nál feltöltőkártyával engedélyezett-e a VoWifi?

(#2373) dchard válasza fa4hu (#2372) üzenetére


dchard
veterán

Az ÜFSZ tudja megmondani. ha ők biztosra mondták, hogy megy a kártyádon, és a menüben is be van kapcsolva is még mindig nem megy, akkor a Xiaomi kamuzott hogy Android 14-gyel jön a voda vowifi profil. Természetesen ha nincs a kártyádon felültve a vowifi, akkor kérésre bekapcsolják.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2374) dchard válasza dchard (#2373) üzenetére


dchard
veterán

Megválaszolom a saját kérdésemet: nem még mindig nem megy a Voda Vowifi mókolás nélkül. Ergó kamu volt, hogy Android 14-gyel jön.

Amúgy minden más működik A14-en is, root, root elrejtés stb. OTP is :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2376) vampire17 válasza vampire17 (#2375) üzenetére


vampire17
addikt

Ezzel a trukkel elv mar most fel lehet rakni (sajat felelossegre!!)

https://techmukul.net/update-hyperos-now-using-rename-trick-2-0-in-xiaomi-devices/

(#2377) szotyika4


szotyika4
csendes tag

Köszi a linket! Megpróbáltam feltenni a leírás alapján többször is, de már a mostani Miui14-es romnál, ami jelenleg fennt van. A zip betallózasa után "Other reason" hibát dob. Nemtudom hogy csak nálam csinálja ezt?

(#2378) kalasz101 válasza szotyika4 (#2377) üzenetére


kalasz101
újonc

Hali!
Én innen töltöttem le: "https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/HyperOS-STABLE-RELEASES/HyperOS1.0/" és fastboot-tal frissítettem még csak nem is tiszta telepítéssel.. Eddig semmi baj nincs vele.

[ Szerkesztve ]

(#2379) Garf.


Garf.
tag

Átraktam, Svájci régióra és megjött a frissítés.

(#2380) mgaben válasza Garf. (#2379) üzenetére


mgaben
senior tag

Mármint a gyári romon?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2381) kj007 válasza mgaben (#2380) üzenetére


kj007
tag

Gyári Global ROM-on hiába tettem át svájci régióra (14.0.7 TKOMIXM), semmi.
(Garfnak akartsm válaszolni).

[ Szerkesztve ]

(#2382) Garf. válasza mgaben (#2380) üzenetére


Garf.
tag

Igen Gyári romon. Az asszonyét is át raktam arra még nem jött.

(#2383) mgaben válasza Garf. (#2382) üzenetére


mgaben
senior tag

Itt sincs miui hangfelvevő, tárcsázó, üzenetek, stb? Csak a gugi cuccok?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2384) Garf. válasza mgaben (#2383) üzenetére


Garf.
tag

Nincs hangfelvevő, ugyanazok vannak mint miu14 alatt.

(#2385) mgaben válasza Garf. (#2384) üzenetére


mgaben
senior tag

Köszi.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2386) Hukkle123


Hukkle123
csendes tag

Senkinek sem tudom ajánlani ezeket a mobilokat.

Garancia lejárta utáni ujjlenyomat olvasó hiba jött elő. Javították, majd 2 hónap múlva töltésvezérlés adta meg magát, 1 hónap múlva akkucsere.

Ott lett elengedve a mobil, amikor a közelségérzékelő is megadta magát.

(#2387) mgaben válasza Hukkle123 (#2386) üzenetére


mgaben
senior tag

Ja, más gyártónál sosem fordul elő ilyesmi. :D Nekem 3 Xiaomi telefonom van, egyiknek sincs semmi baja. + még 2 db van a családban, azok is tökéletesen működnek. :P
A 3 telefonomból 2 már rég nem garis, az egyik 7 éves, a másik 9 éves készülék.

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2388) Garf. válasza Hukkle123 (#2386) üzenetére


Garf.
tag

Nekünk is van a családban 2db már egyik se garis, és semmi probléma nincsen egyikkel se!

(#2389) GoodSpeed


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Nálam lassult, ilyen volt:


Ilyen lett:

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2390) fa4hu válasza GoodSpeed (#2389) üzenetére


fa4hu
őstag

Ez még erősen béta, nálam néha részlegesen újraindul.

(#2391) dchard válasza fa4hu (#2390) üzenetére


dchard
veterán

Épp írni akartam, hogy nálam is megtörtént a random restart (összesen egyszer), ami soha még ezen a telefon nem fordult elő korábban. Ami jó hír, hogy más gond nincs, nem merül jobban a teló, de a beígért voda vowifi például nem jött meg Android 14-gyel. Minden korábbi root módszer is pont ugyanúgy működik mint Android 13-mon.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2392) GoodSpeed


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Újdonság:

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2393) fa4hu válasza GoodSpeed (#2392) üzenetére


fa4hu
őstag

Ezt hogyan lehet előcsalni?

(#2394) GoodSpeed válasza fa4hu (#2393) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

A tárhely analízis alatt van.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2395) fa4hu válasza GoodSpeed (#2394) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszi! :R

(#2396) Thrawn válasza GoodSpeed (#2392) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez mekkora kamu :DDD
Mióta van HDD egy telefonban, hogy töredezettségmentesíteni kelljen?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2397) AiRLAC válasza Thrawn (#2396) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem csak HDD lehet töredezett.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2398) Thrawn válasza AiRLAC (#2397) üzenetére


Thrawn
félisten

Mióta töredezettségmentesítünk NAND-ot? SSD-n messziről kerülendő és nem kell összekeverni a TRIM-mel se. Ez így ebben a formában full kamu és ha tényleg azt csinálja ami oda van írva akkor az eléggé hátrányos a NAND élettartamára.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2399) AiRLAC válasza Thrawn (#2398) üzenetére


AiRLAC
addikt

Na akkor ezt írd meg a Xiaomi mérnökeinek, ne dolgozzanak feleslegesen :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2400) GoodSpeed válasza Thrawn (#2396) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Én sem értettem, azért tettem be ide, hogy újdonság. 😆

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.