Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-26 13:31:54

LOGOUT.hu

Xiaomi 11 Lite 5G NE (lisa)
Xiaomi.eu rom telepítése, root, root elrejtés, stb.: [link] (dchard írása, Maist közreműködésével)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) laci laci válasza juve600 (#1350) üzenetére


laci laci
addikt

Azzal még várjunk.Ma jött az infó,hogy elmarad a mi13 bemutató,úgyhogy lehet a miui14 is..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1352) GoodSpeed válasza juve600 (#1350) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Az meg nem mikor érkezik majd meg? Nekem is fent van már, és kivételesen OTA-n kaptam meg a novemberi sec. update-et :K

https://helloxiaomi.hu/hivasrogzites-ami-mukodik-minden-xiaomi-telefonon/

Ezt használja valaki?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#1353) fa4hu válasza GoodSpeed (#1352) üzenetére


fa4hu
őstag

Régóta használom ezt a tárcsázót (nem a hívásrögzítés miatt, hanem mert a Google tárcsázót teljesen alkalmatlannak tartom). Emlékeim szerint kihangosítás nélkül nagyon halk a felvétel, de nagyobb hangerőn hallható, kihangosítással jobb a helyzet.

(#1354) laci laci válasza laci laci (#1351) üzenetére


laci laci
addikt

Meghalt a kínai elnök úgy néz ki..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1355) Viktor0610 válasza laci laci (#1354) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Volt elnök, de igen.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#1356) Indiant válasza Viktor0610 (#1355) üzenetére


Indiant
addikt

Ha meghalt, akkor volt..
Xiaomi.eu rom-ot használ valaki? Fényképezés az sd-re, de szerintem nem jó az sd kezelés.
Van hogy nem készíti el a képeket. (olyat is láttam már, hogy a telefon nem látja az sd-t)

(#1357) GoodSpeed válasza Indiant (#1356) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Enél a modellnél, ahogyan a sima 5G-nél is problémás az SD kártya kezelés. Nálam 128 GB-os SD kártyával is instabil volt.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#1358) Indiant válasza GoodSpeed (#1357) üzenetére


Indiant
addikt

Köszönöm, ezek szerint egy ilyen alap funkciót is sikerült elrontaniuk. :W

(#1359) laci laci válasza Indiant (#1356) üzenetére


laci laci
addikt

A volt kínai elnök halt meg itt,csak volt volt kínai elnök 😆

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1360) GoodSpeed válasza Indiant (#1358) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Samsung Galaxy A50-ről váltottam. Ott volt külön fizikai hely két SIM-nek meg egy SD kártyának. Már eleve ez a megosztott fizikai hely nem volt szimpatikus, mert akárhogy is nézzük, választanod kell, hogy két SIM vagy 1 SIM és 1 SD, tehát az A50-hez viszonyítva visszalépés. Vásárlás után én úgy döntöttem, hogy 1 SIM + 1 SD és akkor 128 +128 GB ...no és ekkor jött a meglepetés... igen, sikerült még ezt is elcseszniük :D Így most két SIM van benne :D

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#1361) Messeplatz


Messeplatz
friss újonc

Sziasztok!
A probléma a következő, gondolom, nem lesz ismeretlen itt. A messenger üzenetekről nem kapok értesítést. A családban 3 xiaomi, redmi teló is van (nekem 5G NE), mind a háromnál uez a helyzet. Így a messenger gyakorlatilag használhatatlan. Korábban is volt ez a gond a telómmal ( 2021 novemberében kaptam), de egy időre "elmúlt", megkaptam az üziket. Aztán 2-3 hete újre előjött, értesítések nem jönnek.
Van vmi beállítási vagy egyéb varázslat, ami segít ezen a dolgon?
Köszönöm a válaszokat.

(#1362) spiderpig820 válasza Messeplatz (#1361) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

A miui kanosszajárás megvolt?

4B

(#1363) zorzy4


zorzy4
őstag

Most már én is feltenném a költői kérdést, hogy az android 12 mikorra várható, 11s-hez?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#1364) GoodSpeed válasza zorzy4 (#1363) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Android 12 már vagy 1 éve fent van :D

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#1365) AiRLAC válasza GoodSpeed (#1364) üzenetére


AiRLAC
addikt

11s-hez keres, mondjuk nem tudom miért ebben a topicban :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1366) GoodSpeed válasza AiRLAC (#1365) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Ja csak én arra gonoltam, hogy mivel Xiaomi 11 Lite 5G NE az az s csak odakerült, ezek szerint nem :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#1367) GoodSpeed


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Egyébként érdekes, hogy idei készülék, és mégis Android 11-gyen maradt. Meg jelent meg.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#1368) gps76 válasza GoodSpeed (#1360) üzenetére


gps76
őstag

Komoly, hogy kb.100 GB-on nem fértek el telefonon? Egy SD kártya töredék sebességet tud elérni véletlenszerű írás-olvasáskor, fogja a telefont is, mivel gondolom nem 50 GB videót másolsz rá. UFS 2.2 tárhely, közel ssd sebességű.
Ugyanilyen agyament dolognak tartom ezt a RAM bővítésnek nevezett akármit, mai telefonokban LPDDR4X, LPDDR5 van(ez a mienkben), és lelassítjuk az UFS-el sebességével. Én azonnal kikapcsoltam. Android 13-ban szamszungéknál is kikapcsolható, mert anomáliákat okozott, de ott eddig nem lehetett teljesen kinyomni.
messeplatz: Próbáld meg a messengernél a kapcsold be az automatikus indítását, kapcsold ki a Miui akkukímélőt nála, az alkalmazásváltónál a lakatot tedd rá a messengerre. Nem szabadna kilőnie, nekem Mate 20-on volt utoljára ilyen gond, de itt nálunk nem panaszkodott senki rá. Nekem klónozva is van, jön a sok pittyegés, a 2.-on is("ez még megvan?") :W

[ Szerkesztve ]

(#1369) Indiant válasza gps76 (#1368) üzenetére


Indiant
addikt

Nem az elférés a lényeg. Légy kedves 100Gb családi fotódat, videódat tárolni a telefon belső memóriájában. Majd ha elveszik, próbáld meg visszaállítani. Nem lehet. Az sd-ről pedig igen. Nagyjából ennyi a különbség.

(#1370) gps76 válasza Indiant (#1369) üzenetére


gps76
őstag

Ebben igazad van, de én a fotóimat le szoktam menteni, nem mind ott van a telefonon, rendszerezni is körülményes ekkora mennyiséget. Erre van az OTG. Többször felmerült bennem mire is kellene a fontos dolgokat menteni, mert van a RAM lemez ami híres a hibajavításról, megbízhatóságról, de lassan nem lesz mivel írni-olvasni. Nálam van hdd-n mentve fontos dolgok, meg felhőben és microSD-n is, de egyikre se bíznám az életem, hogy évek múlva is ott lesz.

(#1371) GoodSpeed válasza gps76 (#1368) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Úgy alapból nem erről van szó. Példának okáért az iPad 2018- ban még tárhelyet sem lehetett bővíteni. Aztán 32 GB volt a belső tárhelyem :D Az SD kártyát én főleg fényképezni, videózni szerettem volna használni, mert arra megfelelő a sebessége, és azért az az írás sem a telefon tárhelyet terheli. A Xiaomi meg megcsinálta ezt a hibrid módot... amivel dilemmát okozott eleinte nálam, hogy akkor most 2 sim legyen e... mivel az SD kártyás dolog eldőlt (más SD kártyáimnál is ugyanazt produkálta), és alapból nem szeretném üresen hagyni a helyet, és eleve két számom volt, így ez is eldőlt, hogy nem kell másik telefon a vaterázáshoz, azt a sim-et tettem bele. Legalább a dual simet kezeli probléma nélkül.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#1372) DroiDMester válasza Indiant (#1369) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Minek 100giga családi fotó/videó a telón!

Heti 1x lemented(pc/laptop-ra, vagy OTG pendrive.ra) mindég azt a párat ami 1hét alatt készült, és nem veszik el semmi! Vagy használj online felhő alapú tárhelyet!

És mivan ha elhagyod/el lopják a telód, akkor is annyi az összes eddigi művednek!

Sd tényleg baromság telóba, ha kevés a 100giga belső hely vegyél 256.gigàs telót! Kb pont annyival drágább mint ha veszel bele egy jobb 128as SD.t :C

[ Szerkesztve ]

(#1373) Indiant válasza DroiDMester (#1372) üzenetére


Indiant
addikt

Ismét igaz. "Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna."
Az asszony, a gyerek nem fog mentegetni. Azt se tudja mit kellene, pláne honnan.
"Sd tényleg baromság telóba" - na ez meg aztán iszonyat dilettáns hozzászólás.

(#1375) zorzy4 válasza GoodSpeed (#1364) üzenetére


zorzy4
őstag

Jaj bocs nem ide akartam.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#1376) scream24 válasza Indiant (#1369) üzenetére


scream24
senior tag

Én személy szerint rühhellem az sd kártyát. Nem kevés bosszúságot okoztak, elég sok adatom elveszett. Még a telefonból semmi. Persze van felhő mentésem is. Egy rakás telefonba nem véletlenül nem lehet beletenni.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1377) AiRLAC válasza Indiant (#1369) üzenetére


AiRLAC
addikt

2022-ben miért nem felhő?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1378) DroiDMester válasza AiRLAC (#1377) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

én írtam neki 4.féle megoldást is!

ő szerinte ezek bonyolultak, és egy olyan illető aki tudja kezelni az okostelefont meg tud vele fényképezni videózni, az nem tud feltölteni a felhőbe hetente néhány képet, vagy nem tudja bedugni a telóba az OTG pendrájvot és rámásolni az elmúlt heti anyagot!
Mert ezekhez már agysebészeti képesítés kell! :C

[ Szerkesztve ]

(#1379) AiRLAC válasza DroiDMester (#1378) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem is kell feltöltögetni, egyszer beállítja a Google Photost az ember és kész is van.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1380) ZephX


ZephX
senior tag

Hali!

A mai remek esőben biciklin annyira megáztam, hogy a kabáromból szinte facsarni lehetett a vizet. Sajnos pont ottvolt a telefonom is egy zsebben. Megnéztem a zsebet, amiben volt nedves lett, de nem tocsogott a víztől. Az alján ahol a hangszóró és a mikrofon van volt egy egy csepp víz. Tokban volt, így talán az is védte a a réseken. A dugalj ugye védtelen, de ott meg szerencsére nem láttam vizet. Kibír ennyit a teló? Kivettem tokból és nem látom vizesnek sehol, egyedül a dugaljtól tartok, de ott meg nem láttam semmit.

(#1381) scream24 válasza ZephX (#1380) üzenetére


scream24
senior tag

Én idén beleejtettem a tengerbe. Igaz csak pár másodpercig. De köszöni jól van. Úgyhogy ne stresszeld túl . 😊

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1382) AiRLAC válasza ZephX (#1380) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ha tutira akarsz menni, akkor tedd bele egy légmentesen záródó dobozba rizsbe pár órára

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1383) juve600 válasza AiRLAC (#1382) üzenetére


juve600
nagyúr

és mondj el pár imát :)

(#1384) GoodSpeed


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

A Google napok óta nem frissül. Nálatok nem fordult elő? :(((

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#1385) mgaben válasza GoodSpeed (#1384) üzenetére


mgaben
senior tag

De, szokott, csak más applikációval. Meg nem ezen a telefonon, hanem a Mix 2-n.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1386) ZephX válasza scream24 (#1381) üzenetére


ZephX
senior tag

Egyébként köszi a válaszokat, teljesen jól van a telefon, csak elefeljtettem válaszolni. Nagyobb volt az ijedtség, mint a probléma. :D

(#1387) scream24 válasza ZephX (#1386) üzenetére


scream24
senior tag

Én is befostam kicsit mikor buggyant a tengerbe. 😂 Olyan kevés lehetőség van, ahol a víz bejuthat, szerencsére. A lényeg, hogy nem lett baj. Pláne, hogy a Xiaomi 12 lite nem lett nagy eresztés, hogy arra cserélje le bárki is.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1388) scream24


scream24
senior tag

Ha netán érdekel valakit, Lisa-ra is kijött a xiaomi.eu stabil rom miui 14-el.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1389) p@gabi válasza scream24 (#1388) üzenetére


p@gabi
tag

Köszi:R
Persze,hogy érdekel,hetek óta figyelem,hogy mikor jön ki rá
Ma még pont nem néztem rá
Úgyhogy öröm van:DD
Ha jól nézem akkor ez fastboot rom
Nem arról volt szó,hogy már csak recovery lesz?(vagy azt esetleg csak később lesz rá?)

[ Szerkesztve ]

(#1390) scream24 válasza p@gabi (#1389) üzenetére


scream24
senior tag

Mivel android váltás is van, így újra várni kell amíg feltörik a tárhelyet. Addig marad a fasboot rom. Ráadásul kikerült a beta programból, így jó , ha 3 havonta jön majd egy rom. Azt meg ki lehet bírni. 😊

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1391) p@gabi válasza scream24 (#1390) üzenetére


p@gabi
tag

Tényleg,igazad van,erre nem gondoltam,ez már 13-as android,egyenlőre még nincs helye a tárhelyen a recoverynek
Köszi mégegyszer:R

(#1392) scream24 válasza p@gabi (#1391) üzenetére


scream24
senior tag

Pontosan. Most dobtam fel, meglátjuk. 😊

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1393) p@gabi válasza scream24 (#1392) üzenetére


p@gabi
tag

Nekem még várnom kell pár napot sajna,nem telt le a 168 órám,hogy tudjam nyitni a bl-t:O
Azért majd ha te már használod és tapasztalsz valami rendellenességet,anomáliát,írd már be légyszi
Meg persze aksiidő és egyebek
:R
Szerk.:
Van egy másik NE készülékem is,amin átálltam hetire,még mielőtt kiderült volna,hogy kiveszik a heti listából
Az lenne a kérdésem,hogy ha ezt a mostani romot telepítem rá (tisztában vagyok az adatvesztéssel) akkor nem lesz semmi gond ugye?
Azon már orangefox van,és akkor telepítés után visszakapom a "gyári" recoveryt?

[ Szerkesztve ]

(#1394) scream24 válasza p@gabi (#1393) üzenetére


scream24
senior tag

Türelem nyitott bl-t terem. :DDD Mindenképpen. Páromnak a sima 11 lite 5g van, azon már fent van pár napja, eddig nem panaszkodott semmire. De én is tesztelem majd élesbe. 😁 A memória bővítményt kapcsold majd ki. Feleslegesen lassítja a telefont s az akku időbe is beleszól, nem jó irányba.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1395) p@gabi válasza scream24 (#1394) üzenetére


p@gabi
tag

Az az elsők között van amit ki szoktam kapcsolni,köszi:C
Olvasd majd el lszi az előző hsz em szerkesztését is:R

(#1396) scream24 válasza p@gabi (#1395) üzenetére


scream24
senior tag

Nem lesz adatvesztés. Bétáról stabilra simán át lehet állni. Én is beta romon voltam, most pedig feldobtam a stabilt, nem volt semmi gond, minden megmaradt. A lényeg, hogy a rom telepítésénél ne a first installt válaszd.

Ja igen, gyári recovery kerül vissza. Bár jelen esetben nem sok szerepe van.

[ Szerkesztve ]

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1397) p@gabi válasza scream24 (#1396) üzenetére


p@gabi
tag

Hát ez igazán jó hír,én már felkészültem pedig az újra telepítgetésekre,de akkor így nekiesek ha lesz egy kis időm és gép közelébe leszek :DD
Amíg várok a másik bl nyitására,kicsit elfoglalom magam
Köszi a jó híreket és a hasznos infókat :R

(#1398) mgaben válasza scream24 (#1388) üzenetére


mgaben
senior tag

:R Köszi!

Úúúú, de jó hír, hogy nem kell bétáról tisztán telepíteni. :D

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1399) dchard válasza scream24 (#1392) üzenetére


dchard
veterán

Ha esetleg megnézed, hogy az ismert módszerek működnek-e továbbra is (root, Magisk, zygisk, safetynet stb.) az komolyan növelné a magabiztosságot a telepítésre :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1400) scream24 válasza dchard (#1399) üzenetére


scream24
senior tag

Régóta xiaomi.eu romot használok, teljes megelégedessel. Banki appok ( több banknál is voltam időközben) nfc-s fizetés gond nélkül mennek. Rootot és társait nem én fogom kipróbálni, mivel semmi szükségem rá. Viszont a xiaomi.eu forumán senki nem panaszkodott, aki használná.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.