Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-26 13:31:54

LOGOUT.hu

Xiaomi 11 Lite 5G NE (lisa)
Xiaomi.eu rom telepítése, root, root elrejtés, stb.: [link] (dchard írása, Maist közreműködésével)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) gps76 válasza negroo (#1797) üzenetére


gps76
őstag

Kontakthibás a bekapcs. gomb, nem kell annyit nyomkodni, koppintásra ébred, navi gombokra.lehet elalvást programozni, ikont kirakni. Ujjlenyomathoz meg nem kell lenyomni. :K

Evko: P40 Lite jó telefon lenne,.de hát gugli nélkül van sajnos, és a keretrendszere sok programnak elengedhetetlen. A52S volt nekem, ez a 11 Lite jobb nála, főleg a hálózatkezelése, jel érzékenysége, meg a samu 2G-4G-5G kapcsolgatása instabilabb, ott 6 GB RAM van, itt meg 8. Ennek van egy egész használható autófókuszos makró kamerája, a főkamera minőségben simán hozza a P30 Pro főkameráját(ez is van, volt hogy ugyanazt a témát fotóztam) , erőteljes sztereó hangszórói. A 10T Pro se lenne rossz(ilyenem is volt), de az LCD fényereje elbújhat e mögött jócskán. Ha ki tudsz fogni egy garisat, nem találsz ár/teljesítményben jobbat, mondom ezt úgy, hogy volt.már S21, S21Fe, sima S22, stb., fiamnak S22 Ultrája van és nincs meg az a hú mennyivel jobb érzés.

[ Szerkesztve ]

(#1802) GoodSpeed válasza gps76 (#1801) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

"A52S volt nekem, ez a 11 Lite jobb nála, főleg a hálózatkezelése, jel érzékenysége, meg a samu 2G-4G-5G kapcsolgatása instabilabb, ott 6 GB RAM van, itt meg 8."

Nekem az első Xiaomi 5G (780G) 6 GB RAM-mal volt szerelve, mielőtt az NE-t vásároltam volna (778G) a Samsungon is töprengtem, de mivel nem volt belőle 8GB-os variáns ezért az egyik okként be is húztam ezt a Xiaomi vonalon maradás mellett.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#1803) mgaben válasza gps76 (#1801) üzenetére


mgaben
senior tag

Nekem is pont emiatt van a képernyő dupla kopp ébresztés/alvás meg a ki/be kapcs gombra is dupla kopp az ébresztés/alvás beállítva, hogy megelőzzem.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1804) laracroft válasza mgaben (#1803) üzenetére


laracroft
aktív tag

Én is szeretném de a zsebemben mindig feléled... Ezért ki is kapcsoltam. Kerestem a zseb módot de xaiomi.eu rom-ban nem találom.... Ti hogyan oldjátok ezt meg?

(#1805) mgaben válasza laracroft (#1804) üzenetére


mgaben
senior tag

Úúúú, azt nekem is feloldja sokszor. Zsebmód nincs, állítólag azért, mert már nincs fizikai közelségérzékelő ezekben. De a ki/be kapcsoló gombon jó a dupla érintés a lezárásra, vagy nekem még az állapotsoron is van egy kapcsoló erre. Szóval a képernyő koppot lehet én is letiltom.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1806) topas100ec


topas100ec
csendes tag

Szerda este furcsa jelzést adott a telefon, földrengésre figyelmeztetett, a jelzést követően kb 15-20 másodpercre érzékeltük is. A rengés központjától kb 80 km-re lakunk békés-ben. Érdekes, hogy akiknél érdeklődtünk, nekik a telefonjuk nem jelzett. Nálunk a két 5G-s xiaomi jelzett a redmi 10 (2022) nem.

(#1807) Viktor0610 válasza topas100ec (#1806) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Beállítás kérdése, plusz ROM-verzió függő is.
Amennyire emlékszem, a MIUI 14-gyel, de inkább a droid 13-mal került bele a MIUI-ba/droidba ez a feature.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#1808) GoodSpeed válasza topas100ec (#1806) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Klassz funkció.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#1809) topas100ec válasza Viktor0610 (#1807) üzenetére


topas100ec
csendes tag

A beállítás ugyanaz, viszont a 10-es csak 64GbB-os.
Tényleg jó funkció, viszont akkor hírtelen azt se tudtuk mi van.

(#1810) laracroft válasza mgaben (#1805) üzenetére


laracroft
aktív tag

Nálam most úgy van hogy dupla koppal kikapcsol de be nem.

(#1811) mgaben válasza laracroft (#1810) üzenetére


mgaben
senior tag

Igen, az is jó.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1812) avl válasza laracroft (#1810) üzenetére


avl
senior tag

ez a kepernyöre vonatkozik (hogy dupla kopp-ra kikapcsol) csak, nem ?

be lehet allitani, hogy teljesen kikapcsoljon a telefon erre vagy egyeb az erintökepernyö megfelelö érintésére/seire ?

(#1813) scream24 válasza avl (#1812) üzenetére


scream24
senior tag

Csak a képernyőre vonatkozik. De időzítővel ki tudod kapcsolni, ha ez a cél.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1814) gps76 válasza avl (#1812) üzenetére


gps76
őstag

Dupla kopp-ra a főképernyőn kikapcsol? Ez hol van? Én csak a home gomb hosszan nyomására tettem ezt. Meg a főképernyőn ikon formájában van.

[ Szerkesztve ]

(#1815) Viktor0610 válasza gps76 (#1814) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A MIUI Launcher nem tud ilyet sajnos. :(

Xiaomi 13T

(#1816) avl válasza scream24 (#1813) üzenetére


avl
senior tag

az időzítő teljesen kikapcsolja a telefont ?
milyen időzítő ? (pl. alap “gyári”? valami app? melyik?…)

sima gyari MIUI-val megtehető ?

köszi

(#1817) GoodSpeed válasza avl (#1816) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Olyasmi lehet mint a Samsungnál az ütemezett újraindítás. Még az A50-esemnél ajánlotta, hogy naponta egyszer indíttassam újra ütemezetten, de sosem alkalmaztam. Ennek az oka az volt, hogy a telefont PIN kóddal, és biometrikus azonosítással is védtem. Ha ezt az opciót ilyen védelem mellett használtam volna, akkor ameddig be nem azonosítom magamat, nem tudnak hívni, és ha elfelejtem feloldani, mert abban a hitben vagyok, hogy fel van oldva, akkor megint az van, hogy nem tudnak hívni :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#1818) mgaben válasza gps76 (#1814) üzenetére


mgaben
senior tag

AOD funkció és képernyőzár menüben kell lennie, az a ki/be kapcshoz jó.
És de, a MIUI Launcher tud ilyet, a Kezdőképernyő beállításokben ott van, hogy Double tap to lock screen. Legalábbis a xiaomi eu rom-ben, a gyáriból valamiért kiszedték.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1819) avl válasza GoodSpeed (#1817) üzenetére


avl
senior tag

nekem nem baj, ha nem tudnak hivni, igen szoktlanul hasznalom a telefont (akkor kapcsolom be, ha en akarok valamit, különben, ami az idö ~90%-a, ki van kapcsolva)

(#1820) scream24 válasza avl (#1816) üzenetére


scream24
senior tag

Ez ugyan egy másik Xiaomi, az enyémet már lecseréltem, asszony még nincs itthon. De a 11 lite 5g-ben is pont itt volt. Tudod ütemezni a ki-be kapcsolást, igen ilyenkor kikapcsol a telefon. Az automatikus feladatok alatt pedig rengeteg funkciót be tudsz állítani. Pl . Mikortól meddig legyen repülős módba, vagy csak a wifit , Bluetooth akarod kapcsolható. Stb stb. Én használom. Kényelmes.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1821) laracroft válasza gps76 (#1814) üzenetére


laracroft
aktív tag

Igen xiaomi.eu kell hozzá

(#1822) kalasz


kalasz
tag

Üdvözlet!
Bocs a láma kérdésért. A "tgz" kiterjesztésű romot recovery-vel lehet kell telepíteni?

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1823) Thrawn válasza kalasz (#1822) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha jól tudom azt fastboottal lehet telepíteni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1824) avl válasza scream24 (#1820) üzenetére


avl
senior tag

:R tegnap este így kapcsolta(tta)m ki, szuper !

(#1825) scream24 válasza avl (#1824) üzenetére


scream24
senior tag

👍

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1826) Blamazs


Blamazs
senior tag

Sziasztok!
Mi a reális ára egy 5G NE telefonnak most használtan? Karcmentes telefon, dobozában tartozékaival fekete színben. Természetesen független. Ugyanitt 4G is van ugyanezekkel az ismérvekkel az peach színű. Nem árulni szeretném, hanem eladni őket.

(#1827) Vigneau válasza Blamazs (#1826) üzenetére


Vigneau
félisten

Szia!

Durván 60-65k volt a legalja, amit eddig itt láttam az aprón.

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1828) Blamazs válasza Vigneau (#1827) üzenetére


Blamazs
senior tag

Köszi!

(#1829) V.Dave


V.Dave
senior tag

Sziasztok
Bekapcsoló gomb makrancoskodik volt hogy már hívta a segély hivot. Járt már így valaki? Mi lehet a baja

Xiaomi mi 8 6/128

(#1830) Viktor0610 válasza V.Dave (#1829) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Valószínűleg valami érintkezési hiba miatt.
Csere lehet a megoldás.

Én anno egy ZTE telefonon jártam így, azóta kímélem ezt a gombot, ha lehet. Érintésre állítottam be az ujjlenyomat-olvasót, plusz duplakoppot vagy képernyőzár gyorsfunkciók widgetet használok a kijelző kikapcsolásra.

Xiaomi 13T

(#1831) GoodSpeed válasza Vigneau (#1827) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Ezt már én is néztem, pont a napokban láttam 60K-ért ... azért ennyiért nem biztos, hogy megéri eladni, mert egy Xiaomi 13 Lite - dögös vagy, Civi vs 11 Lite 5G NE,
hivatalos helyről vásárolva 179 E Ft.

Aztán ennyi a különbség:
Snapdragon 778G vs Snapdragon 7 Gen 1

Persze vannak olyan dolgok, mint 90 Hz helyett 120 Hz-es kijelző, 67W-os töltés... ilyesmik, de lényegében eladja az ember 60K-ért, aztán triplán vesz egy olyat, amely AnTuTu-ban alig gurít többet.

Ráadásul szoftveresen nem két főverzióval csak eggyel van előrébb, mert már a sima 11 is Android 11-gyel jelent meg, és az NE is, de a 13 meg Android 12-vel.

NE kapott eddig 11-et, 12-t és 13-mat.
A 13 Lite meg kijött 12-vel 13 helyett, megkapja majd a 13-mat, 14-et és hát ugye meg is van a három főverzió :D

Akkor már inkább a Samsung Galaxy A54, ami már eleve Android 13-mal indít. Meg fogja kapni a következő Androidokat: 14,15,16,17.

Exynos 1380 vs Snapdragon 7 Gen 1: tests and benchmarks (nanoreview.net)

Kicsivel gyengébb, és de van IP67 is.
Samsung Galaxy A54 5G 128GB 8GB RAM Dual (SM-A546B) mobiltelefon vásárlás, olcsó Samsung Galaxy A54 5G 128GB 8GB RAM Dual (SM-A546B) telefon árak, Samsung Galaxy A54 5G 128GB 8GB RAM Dual (SM-A546B) Mobil akciók (arukereso.hu)
Árban meg pl MediaMarktban 179 rugó szintén.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#1832) scream24 válasza GoodSpeed (#1831) üzenetére


scream24
senior tag

Én még mindig azt mondom, hogy annyi pénzert inkább egy Xiaomi 12. Én arra cseréltem. Mindenben fenyévekkel jobb. Páran riogattak a melegedéssel, de szerencsére semmi ilyesmit nem tapasztaltam. Nézegettem a 13 lite készüléket is, de a proci alig nyújt valamivel többet.

@V.Dave
Elég sokan. Sajnos konstrukciós hiba, rossz szalagkábel tervezés. De szerencsére relatív olcsón megvan a csere.

[ Szerkesztve ]

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1833) GoodSpeed válasza scream24 (#1832) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Azt azért hozzátenném az előző hsz-emhez még, hogy még így is viszonylag szerencsések vagyunk, mert a Chiphiány miatt a 778G nagyon sokáig versenyképes, mondhatjuk, hogy még ebben az évben is, lásd a 13 Lite-ot, vagy a Samsung Galaxy A54-ben lévő Exynos 1380-at
Exynos 1380 vs Snapdragon 778G: tests and benchmarks (nanoreview.net)
Még meg is veri, ráadásul Samsungnál az A73 is 778G-t használt, de A74-et meg nem adtak ki.

Ha nem lett volna ez a chipválság, akkor vélhetően a szokásos 1, maximum 2 éven belüli csúfos elavulás következett volna be még garanciális időn belül. Így meg előbb fog lejárni a garancia, de még akkor is remek kis telefon lesz.

Ha mi lenne ha most kellene új telefont vennem részhez: Xiaomit már nem igazán vennék, ha van opcióm a Samsungra. Azért nem, mert van a Samsunggal is közös két évem, tehát van tapasztalatom vele, ahogyan iPad-em is volt. Szóval vagy Samsung vagy Apple, mert mind a kettő havi szinten foltozza, és mind a kettő lényegesen tovább látja el Android vagy iOS főverzióval a készüléküket. Csak mondjuk az Apple sokkal drágább... A Samsung viszont az A szériával paritásban van.

Ha viszont 600-700 E-ért "kellene" telefont vásárolnom, akkor már nem biztos, hogy Samsungot vennék, ott inkább az iPhone lenne a befutó, pont azért, mert a Samsungnál is tovább támogatja.

De a realitásokat nézve: szomorú tendencia, de ez a készülék nekem az Euronicsban újonnan 125 E Ft volt. Az Euronics hivatalos forrás. Most meg Xiaomin belül is ugyanott az utód, 179 K. Ami 54 E Ft felárat jelent, és ez nem igen fog változni. Persze, vannak olcsóbban is Magyarországon, de csakis hivatalos forgalmazótól éri meg, mert különben így járhat az ember:

Nem fogadja el a Samsung az eMAG elektronikus jótállási jegyét - PC Fórum (pcforum.hu)

Ahhoz semmi kedvem, ha baj van vele, akkor derül ki, hogy nem gyártói hanem bolti az a 2 év garancia, ott olyan szívatások vannak, hogy pl ha a bolt becsődől, így járt az ember :(

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#1834) Alfasstifi


Alfasstifi
friss újonc

Sajnos ugyan ez a gondom, 5G nincs, SIM csere takarítás xiaomi szervíz sem jött rá mi a gond. :W :W :W

(#1835) GoodSpeed válasza Alfasstifi (#1834) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Garanciális javításon volt?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#1836) fa4hu


fa4hu
őstag

Akinek nem menne az új szuperbank, az MBH kártyájával az NFC fizetés, az ne erőltesse, az MBH rendszere és a banki app a hibás, már 2 napja. Tudnak a hibáról, de nem tudni, mikor jön ki a javítás. (Nem engedi a kártyát digitalizálni.)

(#1837) GoodSpeed válasza fa4hu (#1836) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Magyaros módi! :DDD

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#1838) Viktor0610 válasza fa4hu (#1836) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi az infót! :R
Reméljük, mire megjavul, addigra elintézik a Google Pay integrációt is. :K
Jó ez a Curve, de inkább használnám direktben a bb-s, vagyis mkb-s, akarom mondani, mbh-s kártyát. :DDD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#1839) Nataniel


Nataniel
senior tag

Kedves topic.
Adott egy Lisa 5g NE. (Bootloader, meg egyebek nyitva.)
A TeamWinRecovery A/B verziójú romfrissités/telepités problémakörébe ragadtam...
A gyári [FASTBOOT]13.0.7 verziójú miui-t szeretném lecserélni Paranoidra,vagy Xiaomi.eu-ra (Az előzményekről annyit,hogy az előző rendszer összeomlott.)
Viszont, a pár verziószámmal régebbi teamwinnel ellentétben az új 3.7 verziószámú kapásból a "B" szlotra telepit, és ennek a vége az lesz, hogy "Fastboot" logó fog csillogni a reboot után...
A Recovery a ramdiskbe is installálva lesz (ahogy az elmúlt 17 alkalommal....)
Kihagyok valamit?
Jó lenne egy támpont,mit ronthatok el...

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#1840) Thrawn válasza Nataniel (#1839) üzenetére


Thrawn
félisten

A Xiaomi.eu ROM-ot fel lehet tenni fatboottal is. Recovery telepítésről itt egy jó leírás: [link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1841) scream24 válasza Nataniel (#1839) üzenetére


scream24
senior tag

Dobd fel a xiaomi.eu romot fastboot módban, majd mehet rá egy twrp és innéttől az óta frissítés. Talán ez a legegyszerűbb.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1842) Nataniel válasza Thrawn (#1840) üzenetére


Nataniel
senior tag

Igen, pont ennek az alapján csináltam. De ez a leirás enyhénszólva hiányos. Rendben hogy megvan a parancssori kód, de azt nem részletezi,hogy MIT tegyünk a ramdiskbe pl. A recovery-ről beszél, amit be is másolok oda, ez rendben. de utána magánál az OS telepitésnél már kiirja hogy install Ab, inactiv B slot. Telepiti, köszöni szépen,majd rebootnál "Fastboot.".

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#1843) Nataniel válasza Nataniel (#1842) üzenetére


Nataniel
senior tag

Igen, pont ennek az alapján csináltam. De ez a leirás enyhénszólva hiányos. Rendben hogy megvan a parancssori kód, de azt nem részletezi,hogy MIT tegyünk a ramdiskbe pl. A recovery-ről beszél, amit be is másolok oda, az rendben. de utána magánál az OS telepitésnél már kiirja hogy install Ab, inactiv B slot. Telepiti, és köszöni szépen, Fastboot.

Scream24: És utána? Nem a twrp a problémám.
Ejj, duplaposzt... kéretik törölni. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#1844) scream24 válasza Nataniel (#1843) üzenetére


scream24
senior tag

Mi után? Kb 10 perc, és kész az egész. Fastboot módban felteszed a xiaomi.eu romot. Ez két kattintás, mindössze. A twrp opcionális, ha a késöbbiekben nem fastboot, hanem ota szeretnéd frissíteni a romot. Persze, csak amennyiben megfelel a xiaomi.eu rom.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1845) Nataniel válasza scream24 (#1844) üzenetére


Nataniel
senior tag

Igen. Ez eddig nekem is menne, és persze megy is.
A kérdésem lényegesebb része, hogyha eltérő romot akarok felpakolni, pl Pixel Exp, vagy Paranoid, akkor hogy ne üljek fel a szopórollerre....
Még mindig A/B slotos szivás.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#1846) scream24 válasza Nataniel (#1845) üzenetére


scream24
senior tag

Ebben nem tudok segíteni. Nekem a xiaomi.eu rom megfelel, így nem próbálkoztam mással .

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1847) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Pár napja vagy talán 1-2 hete nagyon gyorsan merül a telefonom. Nem volt jellemző, hogy minden nap tölteni kellene, de most ez van. Megnéztem, hogy mi fogyasztja a legtöbbet és meglepetésemre a telefon alkalmazás.
A TruePhone-t használom, de nagyon furcsák az adatok. Például ma a TP-on 6 perc hívást mutat 14%-os fogyasztással, a sima hanghívás meg 29 perc 15%-al. Eleve miért jelenik meg külön hanghívás? Hogy lehet, hogy ezzel is és azzal is beszélek?!
Eddig bármikor, ha megnéztem a fogyasztást, a hanghívás nem volt túl sok. Köze lehet esetleg a telekom-os 5G-s átálláshoz? A telefonomban 2 kártya van, az elsődleges egy vodás kártya, a másodlagos telekom és ezen van szinte mindig a net bekapcsolva.
Kb. azóta kapcsolta be nálunk az 5G-t a telekom, amióta ez a hiba van.
De hívásokra viszont szinte 100%-ban a vodát használom. Tehát nagyon nem értem ezt az egészet...

X11 Lite 5G NE MIUI Global 14.0.7 OTA frissítés

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1848) Thrawn válasza Nataniel (#1845) üzenetére


Thrawn
félisten

Lisánál külön ki van emelve a leírásban hogy nem szabad flashelni a a recoveryt, mert nem fog tudni bootolni a készülék A telefont fastboot módba kell kapcsolni, összedugni a számítógéppel (driverek legyenek fent) és parancssorban kiadni ezt a parancsot:

fastboot boot recovery.img

El fog indulni maga a recovery, ahol az Advanced menüben kell rábökni erre:

Install Recovery Ramdisk

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1849) Nataniel válasza Thrawn (#1848) üzenetére


Nataniel
senior tag

Igen, ez eddig tiszta. A twrp.img-t a ramdiskbe bemásoltam. Irta hogy rendben. Utána amikor a ROMot flasheltem, akkor reboot után fastboot volt. (A leirás szerint elég lenne flashelni a zipet.)
Szóval valószinűleg ez vagy egyedi hiba,vagy usererror. (Utóbbi azért leirás ellenében nem valószinű, de.nincs kizárva.)

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#1850) Thrawn válasza Nataniel (#1849) üzenetére


Thrawn
félisten

Itt az eredeti leírás 4pda-ról: [link]
Ha regisztráció nélkül nem látszana, így kell feltenni:

Installation from scratch:
- Copy TWRP_3.7_12-A13.zip archive from recovery to the phone's memory
- Switch the phone to Fastboot
- Put boot_lisa.img in the adb folder (Download Minimal ADB here . Run it via cmd-here.exe file)
- Open command prompt and type: fastboot boot boot_lisa.img
- After powering on the phone, flash the TWRP_3.7_12-A13.zip via recovery (from step 1)
- Reboot phone to recovery

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.