Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13501) _ak_ válasza Nyiscsák (#13499) üzenetére


_ak_
addikt

32biteset és ha tutira akarod venni, h legyen elég helyed, akkor 30-35gb.

Let's begin, de gozaimasu!

(#13502) Psych0 válasza Nescafé (#13498) üzenetére


Psych0
őstag

én gparted live cd-ről bootolok, és ott állítgatom a dolgokat :) Szerintem a legegyszerűbb és legbiztonságosabb módszer, ráadásul ingyenes. Akit meg zavar hogy nem vindóz az akkor szenvedjen mással.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#13503) Skyer válasza Nyiscsák (#13499) üzenetére


Skyer
senior tag

Sztem ne rakj fel home basic et mert nem lesz aero felületed. Mellesleg a "legbutább" vista változat. Mivel a Home premium amit a legtöbbnek ajánlatos feltenni és az utimate is kb 20gb ot foglal igy sztem a home basic is kb 15gb ot fog.

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#13504) Nescafé válasza Norbi.Sz (#13500) üzenetére


Nescafé
őstag

Leszedtem ezt és mit hogyan kell akkor mert ez angol ugy kéne hogy most 20 giga a C és mondjuk akkor legyen 40-en

 iPhone 15 Pro

(#13505) haxy27 válasza _ak_ (#13493) üzenetére


haxy27
aktív tag

he ja de a szar hír, hogy nem javult meg az IE.
De azóta már rájöttem hogy ezt nem az IE tiltotta le mert más letöltés vezérlek sem mennek így, hiába telepítek fel akármit is.
Szerintem van valami progi ami figyeli a programokat és ha az egyik megakar hívni egy másikat vagy küld neki valamit akkor az megakadályoz. Így eshet meg hogy az IE jelenleg semilyen proginak nem tud küldeni adatokat.

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#13506) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy most, frissen vásárolt Acer TravelMate 6252 számítógép. Előtelepített Vista Buisness található rajta, recovery partícióval. Angol és magyar nyelvet enged választani.
Ugye jól tudom, hogy a Buisness Vista ad downgrade licenszet, és jogtisztán telepíthetek a gépre XP Professionalt?
Ha a recovery partíciót legyakom (baromi sokat levesz a merevlemezből), akkor egy mezei Vista Buisness telepítésénél a gép matricáján levő kódot meg tudom-e majd adni? Ilyenkor mindegy, hogy a CD/DVD-t letöltöttem, a lényeg a matrica a gépen, nemde?
Tehát szépen feltelepítem, megadom a kódot a címkémről, aktiválom, és kész is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13507) Nescafé válasza Norbi.Sz (#13500) üzenetére


Nescafé
őstag

Portable Norton Partition Magic 8,05
Ezt szedtem le akkor tudsz segíteni mit hogyan kellene.THX

 iPhone 15 Pro

(#13508) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

SP1 nem öli meg az SLIC biosokat, de az összes többit igen, ami szoftweres emulációra épít. A cikkben csak elhintették, vegyenek sokan Vistát.

Egyébként továbbra is működnek azok a dolgok , amit irtam, betölti indulásnál az aláíratlan x64 eszközvezérlőket , meg minden. Semmi baj nincs vele, most már tényleg pariban van az XP-vel. Mindössze annyi, hogy 2G ram meg erősebb proci ajánlott a teljes pompához. Játékok, programok gond nélkül futnak x64-en.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13509) _ak_ válasza haxy27 (#13505) üzenetére


_ak_
addikt

Hmm, pedig én is behoztam az kis ablakot, majd ott egyből a helpre mentem, h mit kell csinálni, ha vmit letiltunk :DD Onnan jön , h resetelni kell az IE-t, de ha ez sem segített akkor tényleg vmi más lehet.

04ahgy: Sajnos nem ilyen egyszerű a helyzet, kicsit googleztam, meg hallomásból is annyit tok, h kell hozzá az acer meg win support és asszem valamelyiktől, kell, h kapjál xp-t, vagy legalábbis nekem ez jött le pl hp support

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#13510) Skyer válasza wwenigma (#13508) üzenetére


Skyer
senior tag

És amit te használsz az is beleír a bootcod ba?

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#13511) Core2duo6600 válasza Nyiscsák (#13492) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Érdemes lehet, a home prenium ot javasolnám
vagy az ultimate et

(#13488) moldvan
HA jelenleg átmegy a ellenörzésden, tehát le tudsz szedni az ms letöltő helyéről pl egy direct et, akkor igen

(#13506) 04ahgy
Úgy ahogy mondod, elkéred a havertól, és átírod, majd a saját kododdal telepíted, de lehet, hogy az image a frissen vasarolt laposon valahol ott van, mostanában ez a divat, és azt kell akkor kiírni

Van downgrade jog, keritesz egy sp2 proff xp telepítő cd ét, és telon aktiváltatod
csak telon lehet ezeket, neten nem

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#13512) Nyiscsák


Nyiscsák
aktív tag

Köszi mindenkinek a válaszokat!

(#13513) 04ahgy válasza Core2duo6600 (#13511) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Öööö... Nem aktiválós az XP CD-m. ;]

Köszönöm a válaszod egyébként. Tehát akkor gyakhatom le az OEM preinstall baromságait. 160GB winchester van a gépben, és abból 10GB rejtett partíció, 10GB, mikor felmásolja a telepítőkészletet, és még plusban a telepítés ez után! :Y És akkor köszönöm, van 120GB-nak megfelelő a hely rajta.

Másrészt, testvérem gépe, lány, és nem tetszett neki a Vista. Pedig a csicsa pont a nőkre hat könnyebben. :DDD

Köszönöm segítségeteket!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13514) moldvan válasza Core2duo6600 (#13511) üzenetére


moldvan
csendes tag

Köszi a választ!

Eddig gond nélkül updatelt mindent.... akkor asszem bevállalom...

köszi

(#13515) Skyer válasza 04ahgy (#13513) üzenetére


Skyer
senior tag

Várj mielőtt megsemmisited a recovery particiot. Ezért ölnek a szervízbe, ez az egyik. Másik: Ha vistád van gyakorlatilag a recovery particio segítségével 3 perc alatt újrahuzhato a Vista.Elvileg két image file-t tartalmaz.

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#13516) Skyer


Skyer
senior tag

Nekem meg nagyon kéne az SP1 (de kinek nem) de nincs pénzem megvenni eredetibe a vistát :( :O :O :O :O :O

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#13517) Greg Vinous válasza Skyer (#13516) üzenetére


Greg Vinous
tag

Ezzel látod én is így vagyok. Én tegnap bátor voltam. Van egy notim, amit úgy vettem, hogy Vista volt rajta, de sejtettem, hogy nem teljesen tiszta a dolog... Szóval tegnap feltettem az SP1-et, ma meg már kapom a figyelmeztetéseket, hogy egy napom van aktiválni.

Egyébként Home Premium-ot már 23000Ft-ért lehet venni, talán annyira nem is sok. Elgondolkoztam rajta :F

(#13518) wwenigma válasza Skyer (#13510) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem mondtam, hogy hasznalom.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13519) Skyer válasza Greg Vinous (#13517) üzenetére


Skyer
senior tag

Sajnos azért nem is olcso :((((

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#13520) Nescafé


Nescafé
őstag

Na itt vok és hogyan tovább mert ha rákattintok mondjuk a felsőre vmi hibát ir ki.
[link]
Azt szeretném megcsinálni hogy a c: ne 20gb legyen hanem 40 mondjuk,és semmi ne veszen el.
Meg 64 bites vistara vmi jó virusirtot tudtok mondani.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#13521) Skyer válasza Nescafé (#13520) üzenetére


Skyer
senior tag

Ez neked nem fog menni vistán. Portableval meg eszedbe ne is jusson particiot készíteni..Nem fogja tudni megcsinálni bootolás után a dolgot mert nem fogja találni a programot. Futáskor ki is fogja irni hogy nem kompantibilis a program. Én úgy csináltam hogy feltettem egy Xp-t, pm8 fel, megcsináltam a particiokat.aztán lezuztam az xp-t és fel a vistát. Nekem ez a paragon akármi sem akart működni. Nem tudta irni a sectorokat.

[ Szerkesztve ]

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#13522) Norbi.Sz válasza Nescafé (#13507) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Nem a Norton Partition Magic kell, hanem Paragon Partition Magic... Szerintem a Norton-os nem megy Vista alatt, azért csinálhat hibát... Amúgy sajnos most nem tudok segíteni, mert munkába vagyok, és nem tudom fejből, mit, mikor, és hogyan kell állítani.

Épp azt írtam, hogy a Paragon megy Vista alatt, ami hasonló a Norton Partition Magic-hez!!! Olvasd el rendesen, különben póruljársz, ha ilyeneket csinálsz (könnyen elszáll a rendszered, ha ilyesmivel nem bánik csínján az ember)...

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#13523) Norbi.Sz válasza Skyer (#13521) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

A Paragon-ból is a 9.0 Professional kell. Az megy rendesen... Nekem elsőre megcsinálta faszán, semmibe nem kötött bele, nem kellett semmi különös dolgot állítani. Csak feltelepítés, elindítás, és a partíciót már tudtam is létrehozni/átméretezni... Persze a végén újraindította a gépet a progi :)

Bocsi a dupla hozzászólásért, de valamiért nem hagyta módosítani már az előzőt, pedig még nem telt le az idő, mert mutatta a (MOD)-ot fent...

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#13524) Nescafé válasza Norbi.Sz (#13523) üzenetére


Nescafé
őstag

De ez se magyar ugye,angol a progi.?

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#13525) tib1889


tib1889
csendes tag

Hello

a gépem tegnap óta windows leállítás után nem kapcsolja ki a proci hűtőt, minden más leáll (persze a tápon kívűl).
miért csinálja ezt? tegnap tettem fel sp1-et a vistához, ebben van valami hiba, vagy esetleg táp vagy alaplap?

a config:
Gibabyte GA-P35-DS3, C2D E4500, Cooler Master Hyper TX2, 1*2 GB 800 MHz DDR-II RAM Kingmax, GALAXY 9600GT 512MB DDR3 OverClocked Xtreme Tuner PCIE, Chieftec 450W

(#13526) _ak_ válasza tib1889 (#13525) üzenetére


_ak_
addikt

Startmenü/"kis nyíl"/ és ott válaszd a kikapcsolást, az off gomb a startmenüben csak alvó állapotba teszi

Let's begin, de gozaimasu!

(#13527) tib1889 válasza _ak_ (#13526) üzenetére


tib1889
csendes tag

nem ezzel van a baj, úgy se kapcsol le a proci hűtő.
ezeket az energia menedzsmentes dolgokat átnéztem

[ Szerkesztve ]

(#13528) _ak_ válasza tib1889 (#13527) üzenetére


_ak_
addikt

giga topikban kérdezősködtél? [link] Minden más leáll csak a proci hűtő nem? pedig másra nem tok gondolni.. tuti valahogy összefonódik a sleep/stanby móddal.

Let's begin, de gozaimasu!

(#13529) Nescafé


Nescafé
őstag

Az miért van hogy 64 bites vista ultimate power dvd 8-és nem akar működni rendesen.?Olyan mintha megfagyna.De a 7-es se jó.
64 bites xp-ből csak angol van ugye,jól tudom.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#13530) _ak_ válasza Nescafé (#13529) üzenetére


_ak_
addikt

Szvsz mennie kéne, próbáld meg újra rakni. Mind1 h 64 vagy 32 bit, a magyar nyelvet külön kell telepíteni.

Let's begin, de gozaimasu!

(#13531) Nescafé válasza _ak_ (#13530) üzenetére


Nescafé
őstag

Már mint 64 bites xp-hez hogy magyar legyen.
Te nem vágod ezt a Paragon Partition Manager 9.0 Professional-t,mert ugye a C-nek csak 20 giga lett hagyva és most szeretném hogy legalább 40 legyen,mert most fenn van a vista és 1,8 giga szabad hely van,és sp1 még nincs fenn.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#13532) [KGR]


[KGR]
tag

Sziasztok!

Mióta felraktam az SP1-et, a pricessorom folyamatosan 100%-on megy!! Mitől lehet? explorer.exe használja folyamatosan.
Telepítés utána felgyorsult a rendszer, majd 2 nap múlva elkezdett nagyon belassulni. boot legalább 2 percel hoszabb. Proci folyamatosan maxon megy (úgy, hogy nem csinálok semmit a gépen, meg úgy is, hogy dolgozok rajta) Érezhetően akadozik az egész.

Defrag volt....semmit nem használt.

Azóta rájöttem. Ha a windows intéző fut, akkor csinálja csak ezt.... Mitől lehet ez? Ismétlem semmi mást nem csinálok, csak a tálcára lecsukva futtatom az intézőt

[ Szerkesztve ]

MSI Megabook M673X

(#13533) Sanci789


Sanci789
aktív tag

Skacok, ezt nem értem. Az SP1-ben elvileg benne kéne, hogy legyen a DX10.1, nem? :) Mert nekem még mindig "csak" DX10-et mutat a dxdiag. :(

(#13534) Csorbi válasza Sanci789 (#13533) üzenetére


Csorbi
addikt

Nincs még DX10.1! Szerintem nem is lesz még egy darabig.

(#13535) TigerCat válasza [KGR] (#13532) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem akkor csinálta, ha az oldalsávban futott a network meter...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13536) haxy27


haxy27
aktív tag

Hehe megvan mért nem ment fel az SP1 :O :W össze akadt a panda2008 vírus irtóval.
Megcsináltam az SP1 telepitől lemezt a vLite progival. ujra raktam addig nem volt gondom még fel nem raktam a pandát és ujra nem indítottam aztán kék halál. csökkentet módban eltávolít és megint jó. :W . Baker küldek nekik egy olyan mailt hogy :O :O :O

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#13537) harry3 válasza vallas (#13466) üzenetére


harry3
őstag

Mit próbáljak?Nekem már a megjelenés estéjén feltette az SP1-et.
Ma reggel úgyhagytam a gépet tölteni és mire hazaértem még volt net, úgyhogy csak fáradt lehetett, más lehetőség nincs. :DDD

(#13538) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Van valaki, akinek a Windows Update látja az SP1-et? Nekem Windows Vista Home Premium van, amivel a notebook-ot vettem, tehát jogtiszta... Minden frissítés fel lett telepítve, amit az Update talált, de az SP1-et nem látja :( Miért? Van valakinek ötlete?

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#13539) Motaba78 válasza Norbi.Sz (#13538) üzenetére


Motaba78
őstag

szia nagyon érdekes kérdés miért nem látja.

itt találtam valamit [link]
azt irja ezek után már elérhető az sp1 és látja az update is [link] már próbálom is ;]
egyébként nekem is home premium van és nekem sem látja a magyar sp1-t :O

a kérdés részemről is áll miért nem látja az update a sp1-t ? :F

[ Szerkesztve ]

(#13540) Nescafé válasza Motaba78 (#13539) üzenetére


Nescafé
őstag

Nekem se látja az update de nekem x64 ultimate.

 iPhone 15 Pro

(#13541) Thrawn


Thrawn
félisten

Emberek!
Nem szeretnék mégegyszer warezt látni, aki mégis megteszi repülni fog!
A torrent nem hivatalos beszerzési forrás, kérném mellőzni!

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13542) vallas válasza harry3 (#13537) üzenetére


vallas
senior tag

Akkor semmit

lényeg hogy megy! :D

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#13543) _ak_ válasza Nescafé (#13531) üzenetére


_ak_
addikt

Acronis Disk Director Suite-al scináltam meg magamnak, egyszerű varázslóval indít ahol kiválasztod, h particíót akarsz növel, majd h melyiket melyikből, katt a kis zászló ikonra és reboot után végrehajtja. A Paragont nem ismerem, 64bites ultimatnek 50gb-t hagytam, azzal oda terjeszkedik ahová nem szégyelli, de már XP-nél is bevált volt, h a "feltelepített mennyiség" 2szerese ajánlott partíció méretnek (minimum).

64bites XP magyarul? Kell h legyen, miért ne? Ha neked angol van akkor esetleg gugliban próbálkozhatsz a MUI kifejezéssel (ez elvileg olyasmit mint a vista ultimatben letöltesz egy másik nyelvelt, de nem vok benne biztos, esélyes h keverem. lehet h csak a vista-nak van olyan GUI-ja amire MUI-t lehet telepíteni :DDD)

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#13544) Takhanto válasza Skyer (#13516) üzenetére


Takhanto
őstag

Megsúgom neked valamit,nekem se eredeti és sp1 van fent :D

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#13545) Norbi.Sz válasza Thrawn (#13541) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Ezt nekünk mondtad??? Mármint azt, hogy "A torrent nem hivatalos beszerzési forrás"...

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#13546) Sdi válasza Norbi.Sz (#13545) üzenetére


Sdi
addikt

A windows beszerzésére biza nem az.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#13547) haxy27


haxy27
aktív tag

Azért elég röhely, most lett felrakva az sp1 aztán már megint látom 150Mb frissités jöne le. :C

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#13548) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Meg van az vhol határozva hogy szoftware kiegészítőket nem lehet önállóan publikálni? Csak kérdem mer, nemtom :D

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#13549) haxy27 válasza Cyberslider (#13548) üzenetére


haxy27
aktív tag

Igen az ms oldalán ott a felhivás hogy ami nem nekik van meg a szerveren az illegális. :D

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#13550) _ak_ válasza Cyberslider (#13548) üzenetére


_ak_
addikt

Szoft licensz szerződésében már benne van , h mit csinálhatsz vele és mit nem.. :U

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.