Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37851) jeni válasza zzola (#37849) üzenetére


jeni
félisten

rossz telepítés vagy valamely HW hibás a driverrel van fent.
az energia gazdálkodást megnézted? egyéb ficsörök,alvó módok?

(#37852) zzola válasza jeni (#37851) üzenetére


zzola
félisten

Rossz telepítés kizárva! Officiall app-pal csináltam egy pendrive telepítőt és egy SSD van a gépben. Driverek a windows által felkínált. Lehet feltolom a gyártóét...
Energia gazdálkodás az alap (kiegyensúlyozott), csak a képernyő kikapcsolása és az alvó állapot van lett kikapcsolva...

(#37853) raidx válasza lacy86 (#37805) üzenetére


raidx
őstag

Belépés jelszó nélkül: Startmenűn jobb klikk futtatás beírni netplwiz enter. A megnyíló ablakba pipa ki és alkalmaz. ekkor nyílik egy ablak ahol meg kell adni a jelszót (kétszer) majd ok és ki lehet lépni a programból. Ettől kezdve nincs bejelentkező képernyő csak belépés, azonnal indul a Win.

Több user esetén nem célszerű alkalmazni!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#37854) raidx válasza zzola (#37849) üzenetére


raidx
őstag

Energiagazdálkodásnál a feléesztési időköz ki van kapcsolva? A Win 10 mikor nem dolgozol nagyon szeret ügyködni ennek érdekében ha teheti vissza kapcsolja a gépet. Ugyan is itt nem úgy működik a leállás mint a hetesnél. Gyakorlatilag egy speciális alvás-hibernálás keverék valósul meg a gyorsabb indulás érdekében. Az asztalinál, ha elfelejtem este kikapcsolni az elosztót 1 óra körül bekapcsol mert megbeszélnivalója van az MS szerverekkel 3 óra körül meg újra indul ha frissítés volt. Ez akkus gépeknél kellemetlen mert feleslegesen fogyasztja az energiát. A HP adott ki anyagot, hogy lehet mégis valósan kikapcsolni a gépeit.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#37855) b.


b.
félisten

Sziasztok! lenne egy olyan problémám, hogy frissítettem anno Win 7 ről 10 re. Játszottam egy online játékkal,( steames) ami a Win 7 alatt is a felhasználó/ documents mappába tette a mentéseit, a config fájlokat.
Miután frissítettem a Windowst, azóta nem tudom felülírni a fájlokat. Tehát ha bármit módosítok a játékban( grafika stb,) akkor jó,de a vkövetkező restart után újra visszaáll eredeti( A win 7 frissitésekot kialakított) beállításokra. Próbáltam mindenfélét engedélyezni már, felülírást, stb,de nem változik semmi.
Újra is telepítettem a játékot, de így sem változott,lehet a Steam miatt, nem tudom.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37856) zzola válasza raidx (#37854) üzenetére


zzola
félisten

Ha megmondod, hogy hol találom, akkor megnézem. A felsoroltakon kívül nem állítottam el/be semmit sem...
Megvan! Be van kapcsolva...

[ Szerkesztve ]

(#37857) #58000384 válasza raidx (#37854) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ennek nincs köze a leírt hibához, mert az a feladat nem azonnal kapcsolja vissza a gépet, hanem X órakor, és csak hibernált vagy alvó állapotból.
Az ütemezett feladatoknál lehet letiltani, vagy Pro rendszeren a csoportházirendek között, hogy a WU felébreszthesse a gépet. Aksis gépeknél pont nem számít, mert ha felébred és nincs töltőn a gép, akkor 2 percen belül hibernálja magát.

Zolar: Próbáld felrakni a chipset drivert, vagy átmenetileg kapcsold ki a fast bootot (energiagazdálkodás, bekapcsológomb), hátha megoldja.

(#37858) Döglött Róka válasza b. (#37855) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A folder ahova ment nincs irasi jogod, Vedd at az ownershipet.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#37859) zzola válasza #58000384 (#37857) üzenetére


zzola
félisten

Ultra fast mód van beállítva a biosban. Most egyelőre kikapcsoltam azt az indításos beállítást, meglátjuk...

(#37860) zozopapa68 válasza jeni (#37848) üzenetére


zozopapa68
tag

Mivel már egyszer váltottam, így bármikor visszatérhetek win10-re. Elméletben a konfiguráció alapján fel kell ismernie (a konfig alapján generált azonosítót) és automatikusan aktiválja magát.

(#37861) Locutus válasza senki66 (#37824) üzenetére


Locutus
veterán

Akkor ott fut még valami, ami akadályoz. Nincs egyéb felfüggesztett, vagy nem válaszoló?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#37862) Janika-1982 válasza zzola (#37859) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia,normál indítást kell alkalmazni,csak megkergül a gép a gyorsindítástól. :))

(#37863) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

/s

(#37864) senki66 válasza Locutus (#37861) üzenetére


senki66
senior tag

Csak a ShellExperienceHost és a SearchUI van felfüggesztve, a SearchUI van amikor (most pl.) Fut státuszban van, az összes többi folyamat Fut státuszú. Ha "nem válaszoló" azt miből látom, van olyan státusz, mert nálam nincs olyan?

(#37865) zoo8800 válasza wjbhbdux (#37863) üzenetére


zoo8800
veterán

:D

rip and tear, until it is done

(#37866) Locutus válasza senki66 (#37864) üzenetére


Locutus
veterán

Igen, van olyan státusz. Fut még valami store-os program a listában?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#37867) W. A. Lacky


W. A. Lacky
tag

Sziasztok!

A W10 nem engedi, hogy megváltoztassam az alapértelmezett Web böngészőt. Látszólag minden rendben, de mégsem változik meg. Van vkinek ötlete, mitévő legyek?

Üdv.

W. A.

(#37868) lacy86 válasza wjbhbdux (#37863) üzenetére


lacy86
addikt

dream sweet dream ;] :DDD

(#37869) lacy86 válasza W. A. Lacky (#37867) üzenetére


lacy86
addikt

Erdekes ...
En felraktam a Chrome-ot, egybol megkerdezte, hogy ez legyen a default -> yap!
Azota csak ezzel nyitja meg az oldalakat!

Nyisd meg azt a bongeszot amilyet szeretned hogy default legyen es abban allitsd be
( itt a leggyorsabb )

(#37870) W. A. Lacky válasza lacy86 (#37869) üzenetére


W. A. Lacky
tag

Igen, így csináltam, de bedobja W Gépház/Rendszer/Alapértelmezett alkalmazások/Webböngésző.
Itt hiába kattintok a Chrome-ra, nem történik semmi.
Marad az Edge.
Vmi ötlet?

Üdv.:

W. A.

(#37871) bobalazs válasza pinnacle (#37844) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ott van, memory management-es a BSOD. Magyarul ramhibás a géped.

(#37872) lacy86 válasza W. A. Lacky (#37870) üzenetére


lacy86
addikt

Ugyanitt lesz olyan, hogy alapertelmezesek megadasa alkalmazasonkent -> katt. -> itt valaszd ki a Google Chrome-ot ( atteszi a jobb oldalra ) -> es lent lesz egy olyan, hogy beallitas defaultra.

(#37873) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello!

Win10 internet explorer 11 -ben nem tudom megváltoztatni a kezdő oldalt /nem edge- ben/.
Az alapokon már túl vagyok, hiába cseréltem kereső motort, és állítottam be üres oldalt kezdő lapnak, beraktam azt az oldalt tiltásba, akkor se változik.
Hogyan tudom megváltoztatni? Üres lap is jó.

Mozilla thunderbird telepítő változtatta meg valami idétlen reklámmal teli marhaságra.

(#37874) vigyori78 válasza lanszelot (#37873) üzenetére


vigyori78
őstag

Ha azon az oldalon vagy amit kezdőlapnak szeretnél akkor jobb oldalt fent JOBB klikk a házikó ikonra ,kezdőlap felvétele vagy módosítása.

(#37875) lacy86 válasza lanszelot (#37873) üzenetére


lacy86
addikt

Megnyitod a bongeszot, ( ha tudod, hogy milyen oldalt akkor nyisd meg - ha nem akkor ures oldal = about:blank ), beallitasok gomb ( jobb felul ) , itt betudod allitani, hogy a mar jelenleg menyitott oldalad legyen a kezdo lap vagy mast szeretnel -> ha ez meg van akkor ALKALMAZ es utana OK.

(#37876) lanszelot válasza lacy86 (#37875) üzenetére


lanszelot
addikt

Írtam, hogy: "Az alapokon már túl vagyok, hiába cseréltem kereső motort, és állítottam be üres oldalt kezdő lapnak, beraktam azt az oldalt tiltásba, akkor se változik."

Tehát hogyan tudom megváltoztatni a kezdő oldalt?

(#37877) senki66 válasza Locutus (#37866) üzenetére


senki66
senior tag

Nincsen nem válaszoló és store-ost sem látok. :F

[ Szerkesztve ]

(#37878) wjbhbdux válasza lanszelot (#37876) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Valamelyik vírusokkal foglalkozó topicban biztos tudnak valamit adni böngésző eltérítés ellen, korábban ha jól emlékszem ezt az AdwCleaner programot ajánlották.

[ Szerkesztve ]

/s

(#37879) lanszelot válasza wjbhbdux (#37878) üzenetére


lanszelot
addikt

w10 előtt jobb klikket nyomtál az explorer ikonjára a tálcán, és tulajdonságok menüben kellett megváltoztatni, vagy a regeditben. De w10-ben jobb klikkre nincs ott a tulajdonságok, a regedit -ben pedig nincs internet explorer.
Itt van mit kellene tennem, de hol van ez w10-ben?

(#37880) vigyori78 válasza lanszelot (#37879) üzenetére


vigyori78
őstag

A gyári parancsikon helye : C:\Users\xxx\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Windows Kellékek -ben találod ott van tulajdonságok.

Vagy C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore -ről csinálsz egy új parancsikont az asztalon .

(#37881) b. válasza Döglött Róka (#37858) üzenetére


b.
félisten

Engedélyezve van, illetve ki van véve az írásvédettség. a fő mappára és az összes allmappára meg a fájlokra. ( ha arra gondolsz)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37882) lacy86 válasza lanszelot (#37876) üzenetére


lacy86
addikt

Akkor ott igen nem stimmel valami :(
Talan amit vigyori78 leirt, azzal mar sikerul

(#37883) kukulec


kukulec
őstag

hali, hogyan tudom beállítani, hogy minden mappában listázás legyen és ne részletes megjelenítés?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#37884) lacy86 válasza kukulec (#37883) üzenetére


lacy86
addikt

Vezérlőpult\Megjelenés és személyes beállítások\ fajlkezelo beallitasok -> ezen belul a "nezet" ful

(#37885) kukulec válasza lacy86 (#37884) üzenetére


kukulec
őstag

most néztem végig, de számomra nem egyértelmű, hogy itt mi lenne ez.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#37886) lanszelot válasza vigyori78 (#37880) üzenetére


lanszelot
addikt

Megcsináltam, és wjbhbdux javaslatát is, lefutattam, de nem sikerült.
:(

(#37887) lacy86 válasza kukulec (#37885) üzenetére


lacy86
addikt

Jah, bocsi
( nem tudom mi van ma velem - rejtett mappakat olvastam :P )
Ha jol tudom ( de nem biztos - asszem egyesevel kell beallitani minden mappara - ha jol emlekszem korabbrol )

(#37888) lacy86 válasza lanszelot (#37886) üzenetére


lacy86
addikt

Tudnal rola videot csinalni, hogy mit allitasz be?
( mert igen furcsa, hogy tobb megoldas utan se sikerul - vagy ennyire "makacs" bongeszod :P )

(#37889) vigyori78 válasza lanszelot (#37886) üzenetére


vigyori78
őstag

Esetleg még az internet explorer-ben csinálhatsz egy beállítások alaphelyzetbe állítást.
Akkor valamit nagyon elcsesztél ,
Ezt látod a tulajdonságoknál :

[ Szerkesztve ]

(#37890) CirrMee válasza kukulec (#37885) üzenetére


CirrMee
addikt

"Alkalmazás a mappákra"

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#37891) lanszelot válasza vigyori78 (#37889) üzenetére


lanszelot
addikt

Sikerült! :R :R

A megoldás az volt, hogy a windows-al induló programokat regeditben kitörölgettem. Most már nem indul semmi semmi a windows-sal. Az egyik valószínű egy program volt, ami mindig vissza állította a kezdőlapot.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek :) :R

(#37892) lacy86 válasza lanszelot (#37891) üzenetére


lacy86
addikt

Ilyet se "lattam" meg de a lenyeg, hogy sikerult! :K

(#37893) betyarr


betyarr
veterán

a onedrive-ban hol találom meg a kedvenceket és az elmentett saját háttérképeket?

(#37894) saelin válasza raidx (#37854) üzenetére


saelin
veterán

Erre ma olyan hajnali 3 körül keltünk fel. Nagyban alszunk, egyszer csak lőn világosság. "Zoli világít az a szar!" - horkanja fel párom.... :DDD
Engem nem érdekel ha este telepít updateket, de azt a kurva képernyőt ne kapcsolja már be a notin... :C Ált. nem csukom össze, mert szeretem kímélni a zsanérokat, csak akkor hajtom le ha muszáj.

Esetleg erre megoldás? A bekapcsolás nem zavar, csak a képernyő világítása.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#37895) lacy86 válasza saelin (#37894) üzenetére


lacy86
addikt

Itt szerintem lesz ra valasz
[link]

Amugy az nem lehet, hogy atallitani az update time-ot?
( pl 08:00-ra )

[ Szerkesztve ]

(#37896) saelin válasza lacy86 (#37895) üzenetére


saelin
veterán

Ez mondjuk egy jó ötlet. Jelenleg beállítottam "Értesítés újraindítás ütemezéséről"-t, majd ha lesz valami update, akkor belövöm olyan 6:30-ra. Amit linkeltél inkább azzal foglalkozik, hogyan lehet ezt kikapcsolni, de ugye én azt nem akarom.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#37897) Locutus válasza senki66 (#37877) üzenetére


Locutus
veterán

Ha ujraindítod attól megjavul?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#37898) bobalazs válasza saelin (#37894) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ki lehet kapcsolni az ilyen szarságokat az energiagazdálkodás részen

(#37899) senki66 válasza senki66 (#37877) üzenetére


senki66
senior tag

Windows telepítést - frissítésként ráküldtem, de ezután sem jó. :W

(#37900) pinnacle válasza bobalazs (#37871) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! 4x2GB Geil RAM-om van, úgy emlékszem, hogy a Turbo mód, csak feszültség emeléssel ment, de most alapra volt állítva. Standard-ra tettem, ha továbbra is fagy, akkor visszaviszem garanciában. Jó lenne, ha nem kellene egyesével tesztelnem a memóriákat.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.