Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DEJVID


DEJVID
őstag

Utolsó előtti bekezdés: 8600 GHz

(#2) fanti


fanti
addikt

De minek már RAM-ból ez a sebesség? Mióta szűk keresztmetszet a memória sebessége és hol?
Jó, jó, nem befírolós és pofátlanul hazudozó, manipulált jútyub videókat kérek felsorolni, köszönöm.

Mert egy átlag felhasználónak hol kell ilyen memória? Még azok a procik sem kellenek neki amik alá ilyen megy...annyira kell ez mint a PCI-E 5.0...tök fölösleges.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#3) Angie™ válasza fanti (#2) üzenetére


Angie™
addikt

:DDD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#4) Alusky


Alusky
aktív tag

CL40 :DD Ühm-eh-ühm-eh-ühm-eh. :DD

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#5) Synthwave válasza DEJVID (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Korrektor. <3 MT/s volt.

Javítva.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#6) Synthwave válasza fanti (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az aláírásodat látva megnövekedett a poszt viccfaktora, de egyébként ezt még véletlenül sem az "átlag" felhasználó gépébe szánják, és bőven vannak olyan alkalmazások, amik profitálnak a minél gyorsabb memóriából. PCI Express 5.0 dettó.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#7) RobbyJr válasza Synthwave (#6) üzenetére


RobbyJr
őstag

Kapufa ;]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#8) Synthwave válasza RobbyJr (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Farsangkor szeretek Don Quixoténak öltözni. ;]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#9) fanti válasza Synthwave (#6) üzenetére


fanti
addikt

Hát már bocs, de "az aláírásodat látva megnövekedett a poszt viccfaktora" hogyan is kapcsolódik ide?
Mert ugyan a lányomnak is 5950X van a gépében, de mihelyst bejöttek a 7XXX AMD-k, azonnal vettem két tartalék B550-es lapot, hogy ne kelljen 6-7-8 évig kicserélni a platformot, mert az a legnagyobb böszmeség volna, ha 10% előnyért (amit észre sem vennénk) 3-400 ezreket kidobnék gépenként, mert hülye azért nem vagyok...
Játékokban SEHOL sem jön elő a gyorsabb RAM sebessége.

Alkalmazásokban?
Sony Vegas - semmi
PhotoShop - semmi
Egyéb film és fotómanipuláló programok, amiket kíváncsiságból kipróbáltam - semmi
AutoCad - semmi

Szóval nem tudom, de én mem éreztem semmi difit, egy 7900X-es AMD proci, 64GB DDR5-6000-es RAM és az én konfigom közt. De tényleg, semmit!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#10) Angie™ válasza fanti (#9) üzenetére


Angie™
addikt

Már hogyne jönne ki játékokban a RAM sebessége, kérlek ne ír ilyen butaságot :)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#11) Synthwave válasza fanti (#9) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nagy adatbázisok manipulációja, geológiai/meteorológiai kutatás, fizikai szimulációs modellek, tömörítés, 3D modellezés, videoszerkesztés nagy felbontásokon (4K-tól, és nem csak Vegas létezik), egyes kriptobányász applikációk. Így hirtelen ennyi, de biztos van még.

A játék meg egyszerűen nem igaz. Újabb és jól optimalizált címekben 10-20 fps-eket is hozhat csak a gyorsabb RAM, de óriási, open world cuccokban sem mindegy a memóriasebesség.

Nem éreztél diffit, mert nem jó helyeken nézted. Ez nem jelenti azt, hogy más ne profitálhatna belőle és ne lenne létjogosultsága; tényleg nem értem, hogy miért olyan nehéz sokaknak elvonatkoztatni a saját kis világuktól...

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#12) fanti válasza Synthwave (#11) üzenetére


fanti
addikt

"Nem éreztél diffit, mert nem jó helyeken nézted. Ez nem jelenti azt, hogy más ne profitálhatna belőle és ne lenne létjogosultsága; tényleg nem értem, hogy miért olyan nehéz sokaknak elvonatkoztatni a saját kis világuktól..."

Én sokkal inkább azt nem értem, hogy ha pl. egy gépben van 64GB RAM, akkor abból miért csak 15GB-ot használnak még a legmodernebb játékok is?
Mondjuk hazudok persze, mert értem. Nyilván olyan szemét olcsó a RAM most, hogy akkor ki a francnak kéne ilyen szemfényvesztően hülye fejlesztés, mint pl. a directstorage...?

De sajna a 64GB-ból a legújabb játékok alatt is legalább 32GB csak úgy van...ott van de minek? Pedig most 128GB DDR4-3200-as RAM nagyjából 100k lenne...

Ugyanígy nem értem azt, hogy adott esetben egy 16/32-as processzor a leg CPU igényesebb játékok alatt is csak max. 15%-on malmozik...azt sem lehet kihasználni? Nem hát!
És azért nem használják ki sem a sokmagos procit, sem a rakás memóriát, mert ahhoz tudni kéne programozni, ami manapság...hát...keveseknek megy. Nagyjából minden ezer "programozóból" 1 az aki igazán tud is programozni, a többi csak ilyen CTRL+C CTRL-V-s idióta...de persze vegyük meg az új platformot, a gyorsabb memóriát CSAKAZÉRT, MERT A PROGRAMOZÓK NEM TUDJÁK KIHASZNÁLNI AZT AMI ADVA VAN, ÉS SOHA NEM IS FOGJÁK ADDIG, AMEDDIG BE NEM HÚZZUK A KÉZIFÉKET MI VEVŐK.

Na de senki ne búsúljon, jön még kutyára kamion...ugye Orosz-Ukrán háború, ami villámgyorsan átléphet egész európára, Izrael - Hamasz-Szír-Libanon-Hezbollah-Irán, ami meg feltehetőleg világméretűvé fog kiteljesedni, akkor a Kína-Thaiföld konfliktus, és az Észak-Dél Koreai közelgő meccs.
Hátha ezek hatására jobban megbecsüljük majd adott hardverelemeinket, pláne akkor, ha majd a bolti árak 3-4 szeresére mennek föl a maiaknak és/vagy nem is lesz kapható sokáig sok-sok hardverkomponens... De addig nem fog változni semmi.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#13) snecy20 válasza fanti (#12) üzenetére


snecy20
veterán

Én sokkal inkább azt nem értem, hogy ha pl. egy gépben van 64GB RAM, akkor abból miért csak 15GB-ot használnak még a legmodernebb játékok is?

Ha nincs szüksége rá a játéknak, akkor azért nem annyira lenne jó, ha felzabálná a program az összes létező ramot.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#14) baly81


baly81
aktív tag

Én RAMdisk-et használok jó pár célra. Örülnék ha gyorsabb lenne a RAM a gépemben, sőt ha nagyobb méretű lenne, azt is díjaznám. Azonban ez nálam teljes platformcserével járna most, így egyelőre kussolok és gyűjtök... :N

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#15) nexwo válasza baly81 (#14) üzenetére


nexwo
őstag

Nálam az After Effect futott ki a 32 GB-ból így lett 64… 6000MT/s cl30-36-36
6200 MT/s tuning hozott előrelépést ;], de 6400 már nem :U

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.