Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) apollo12 válasza TaaT (#450) üzenetére


apollo12
veterán

tudom egy Range Rover Intercooler volt, csak rám ragadt

és ez ? [link]

[ Szerkesztve ]

(#452) sestertius válasza imibogyo (#444) üzenetére


sestertius
őstag

Hát ez igen szép darab, a színe kifejezetten teszik, úgy összességében is nagyon jól néz ki!
Az a radi nem kicsi, így mégis "eltűnik". :)
Még elméletileg az aktív hűtését is kivitelezni lehetne, ha a ház felől alkalmassá teszed a légáramlásra - de ha vga nélkül nyomod, úgy valóban elég lehet így is... Ami nagy előnye lehet, ha passzív és fával van betakarva az egész, hogy abszolút hangtalan. Na ettől én még csúnyán messze vagyok, de igyekszem... ha jól számolom, nálam 13 venti teker a gépben... :B

Sky D.: Ja, ha az asztal alatt is be van építve, akkor valóban marad hely az asztalon! A por az nem gyenge, látom! :D

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#453) Madn!ght válasza sestertius (#452) üzenetére


Madn!ght
addikt

Egyelőre csak a procit vizezted?

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#454) sestertius válasza Madn!ght (#453) üzenetére


sestertius
őstag

Vizezem - még nincs múlt idő, mert a hiányzó csatik a héten érkeznek, és ha minden jól megy, akkor a hétvégén lesz össze rakva a rendszer. :K

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#455) Madn!ght válasza sestertius (#454) üzenetére


Madn!ght
addikt

Huh, ha belegondolok, hogx hányszor voltam úgy hogy már hétvégén kész lesz. :D aztán mindig valmilyen hiányosságba ütköztem. (na meg egy nem várt vezérműszíj szakadás által okozott kisebb anyagi anomália) a vga blokkhoz nem kaptam távtartókat, legyártottam, nem volt hozzá elegendő csavar, nyiregyet bejártam, végül sikerült megfelelő Din számút találnom. Nem volt megfelelő a víz hőfok mérő, mivel a lapomon nincs 2pines szenzor csatlakozó, a használt gap padok hiányáról nem is beszélve. Pár alkatrész megvásárlását elkapkodtam, de végül 1hónap alatt sikerült összeállítani a rendszert.
Összességében a végeredmény mindenért kárpótolt. :)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#456) imibogyo válasza sestertius (#452) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszi! Hát tervben van egy 200mm-es venti belülre (odafér, de még szélesebb lesz a ház ennél, tehát a radiátor még kijjebb jön). De ez csak ilyen kánikulai vészventi lesz, és akkor is kapcsolósra lesz megoldva, mert ki nem állhatom a ventiket. :D

Jelenleg 26 fokos szobában víz 35-39 fokos, CPU 51-60 fokos 45 perc prime 95 után, szóval annyira nem aggódom. A radiban pedig bőven van tartalék, főleg ha kap egy kis szellőzést. :K

Igen a hang miatt csináltam ilyenre. Meguntam, hogy akármilyen házat veszek, valami mindig zizeg, zörög, csattog bennük. Ez 2 centi vastag fenyőből van, meg sem nyikkan, még a vinyóktól sem, pedig azoknak még a rugalmas felfogatása sincs megoldva.

13 venti :Y . Az még leszabályozva is az őrületbe kergetne. :D Nekem most csak egy van a gépben, a táp saját ventije. De az a garancia miatt marad, mivel még van rá 4,5 évem. :K

(#457) intercooler: egy szavazat az "az nélkül"-re. ;)

[ Szerkesztve ]

(#457) intercooler válasza Madn!ght (#455) üzenetére


intercooler
őstag

Sziasztok!

Szerintetek gumival vagy.... őő :U vagyis spirállal vagy az nélkül? ;]

[ Szerkesztve ]

(#458) HUfantom válasza intercooler (#457) üzenetére


HUfantom
őstag

Fő a biztonság.
Gumival +1 :)
De ha úgy érzed hogy női személyisége van a gépednek akkor spirállal :D

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#459) apollo12 válasza intercooler (#457) üzenetére


apollo12
veterán

+1 spirál nélkülire

(#460) Lacza_26 válasza intercooler (#457) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

+1 spirálra. Nekem úgy jobban tetszik. De igazából az számít, neked tetszik-e.

(#461) beluschi válasza intercooler (#457) üzenetére


beluschi
tag

Nekem jobban tetszik, amikor "körbe van tekerve azzal a fényes vékony dróttal" :DDD

Homeworld forever

(#462) sestertius válasza Madn!ght (#455) üzenetére


sestertius
őstag

Ettől egy kicsit én is tartok, de remélem hogy kellemes csalódás lesz számomra a szerelés - csak tudom, hogy hosszadalmas, mert én is össze akarom rakni külön, egy pár teszt, hogy megy, hol csöpög stb, aztán élesben.. tehát egy komplett hétvégét rá kell szánni, az tuti... de ha ilyeneket olvasok, hogy mindenért kárpótolt, akkor nem kell aggódnom semmiért... :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#463) Sky D. válasza imibogyo (#456) üzenetére


Sky D.
tag

Édesanyám laptopja hangosabb a gépemnél :)

szoba 25 , víz 30-31 100 load alatt, és 50 %-osan megy a két darab Phobya G-Silent 18 700rpm venti

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#464) HUfantom válasza sestertius (#462) üzenetére


HUfantom
őstag

Minden kezdet nehéz.

Hiába szereltél már kompakt rendszert vagy raktál össze 100 barát gépét nulláról.
Ugye a legfurcsább hogy minden mindennel összefügg így nincs olyan hogy gyorsan cserélek valamit benne. Minden változtatásnál víz le, szerelés, víz be. Ezért mondják a vízhűtés legnagyobb ellensége az alkotó...
Mert mindig ott motoszkál a fejünkben hogy na ezt most ki vagy be szereljük vagy átszervezzük. Egyszer valamit elnézünk és akkor úszik a ház. :D

Edited: Néha kilométeres körmondat lesz.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#465) Madn!ght válasza sestertius (#462) üzenetére


Madn!ght
addikt

A szerelés flottul ment, minden az eltervrzett helyére került. A vga blokkal néztem be egyedül, mivel nem néztem kellőképp (és leginkább időben) utána mit kell tartalmaznia a "csomagnak". Az előző tulaj pedig egy 4way sli-t bontva szintén nem emlékezett pontosan hány csavart kell adnia blokkhoz. A távtartókat szerencsére 3/5-ös szilikon csőből sikerült legyártani, a vízhőfok szenzort pedig kicserélte tody a felár kifizetésével.
A cucc pedig hozta a hozzá fűzött elvárásokat mind kinézetben, mind teljesítményben.
Szerintem Te sem fogsz csalódni. ;)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#466) lori80 válasza intercooler (#457) üzenetére


lori80
tag

Spiral+1 :)
Jobban nez ki a fekete feher kombinacio a csoveken,velemenyem szerint :)

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#467) sestertius válasza HUfantom (#464) üzenetére


sestertius
őstag

Azt kell mondjam, van igazság abban, amit írsz - már most jár a fejem, hogy ha jó lesz a rendszer, akkor egy sikeres vga csere után vizes vga jön. :)
Hát igen, ez kapásból plusz kör lesz - de megmaradva a ház keretei között, tervben legalábbis. Mivel nincs kedvem ehhez radit és házat cserélni, így egy plusz dupla radi beépítését tervezem majd a körbe, mivel nálam elfér egy fent is és lent is...
Szeretek bohóckodni vele, de tény: csak egy bizonyos határig. Egyelőre fontosabb az, hogy a panel szauna körülményei között ne főjön meg a proci, a többi majd adja magát...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#468) TaaT válasza apollo12 (#451) üzenetére


TaaT
veterán

a második már sokkal jobbnak tűnik :K

intercooler: +1 spirál nélkül...

Give them hell Ukraine!

(#469) InHell válasza sestertius (#467) üzenetére


InHell
senior tag

Üdv a klubban, gondoltam, hogy előbb-utóbb te is váltasz H-szériáról komolyabb vízhűtésre.
Sok sikert hozzá! :)
Ha jelentős javulást szeretnél, szerintem házon kívüli megoldáson kell gondolkodnod.
Mondjuk veszel egy MO-RA-t, :) igaz nem olcsó, de többet nem kell radiátorral foglalkoznod, és ráköthetsz mindent. Házon belül kezdtem én is H100 után, és hát mindössze 2 fok volt a javulás, igaz én csak 1 darab 45mm-es dualt raktam be.

< béna duma helye >

(#470) Sky D. válasza beluschi (#461) üzenetére


Sky D.
tag

Az kérem szépen cső törés gátló. :) 1 méteres darabokban lehet kapni, fekete, illetve piros színben van a NAGYOKNÁLl ki listázva ...

Én azzal fogattam össze a csőhöz a kábelezést :)
na ezt jól meg-aszondtam :D

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#471) beluschi válasza Sky D. (#470) üzenetére


beluschi
tag

Most újat nem mondtál, nem véletlen volt ott a Smiley a hozzászólásom végén.

Az azért elég fanatic lenne, ha egy szál dróttal így lenne betekergetve, aztán meg levéve, csak mert valakinek nem tetszik

Homeworld forever

(#472) imibogyo válasza Sky D. (#463) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem is ezért van tervben egy 18-as, vagy 20-as venti, mert azok nem hangosak, főleg nem leszabályozva, viszont annyi levegőt még úgy is mozgatnak, hogy még se passzívban menjen a rendszer. :K

(#473) sestertius válasza InHell (#469) üzenetére


sestertius
őstag

Köszönet! :R
Ha a már itt áll a rendszer, azért kíváncsi vagyok, mit fog mutatni - én azért bízok abban, hogy sokat fog számítani az, hogy a ház aljában lesz a dupla radi. A H100-al az a legnagyobb gond, hogy rövid a cső, és nem tudom oda rakni, ahová kellene, a vga melege fűti fel...
Meglátjuk, mit hoz a jövő, remélem hétvégén már tapasztaltabb leszek.

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#474) InHell válasza sestertius (#473) üzenetére


InHell
senior tag

Valószínű valamivel jobbak lesznek a hőfokok ha alulra rakod a radiátort.
Majd oszd meg velünk kíváncsi vagyok. Képek is jöhetnek majd. :)

< béna duma helye >

(#475) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Egy fórumtársnál láttam egy Corsair H60 hűtést. Elég jókat mondott róla, és nekem is szimpatikusnak tűnt. Érdeklődnék, hogy szerintetek érdemes lenne beruháznom rá a mostani Mugen 2 ellenében?
Egy i7 860-at hűtene 4GHz-re húzva.

A másik kérdésem, hogy ez most tulajdonképpen milyen talppal van szerelve? Az Aqua alumíniumot ír, míg a gyártónál réz szerepel.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#476) imibogyo válasza aleister (#475) üzenetére


imibogyo
veterán

Réz lesz az. ;)

Az első kérdésedre: én nem cserélnék, vagyis egy Mugen kaliberű léghűtővel szemben biztos, hogy nem H60-ra. Akkor már H100, ha egybe-cuccot szeretnél. Nem sokára itt a kánikula. ;) Persze ez csak magánvélemény nincs tapasztalatom a Corsair szintű vizekkel, de Mugen szintű léghűtőm volt már.

(#477) jones965: így van. Hangját nem tudom, de sokan panaszkodtak itt a H sorozat egy bizonyos típusára, de nem tudom melyikre, hogy egy idő után nagyon hangos a pumpája. :(

[ Szerkesztve ]

(#477) jones965 válasza aleister (#475) üzenetére


jones965
Modder

Az általad használt cpu hűtésére jó lehet, más kérdés a hangja.

A cpu blokk talpa természetesen vörösrézből készült.

(#478) aleister


aleister
veterán

Köszi a válaszokat urak!

Akkor ezek szerint nem az 1700 rpm-es venti hangja lesz vészes, hanem a pumpáé? S ez is idővel? 5 év garit írnak a hivatalos oldalon. Vajon az ilyen jellegű dolgokra is vonatkozik ez?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#479) Madn!ght válasza aleister (#475) üzenetére


Madn!ght
addikt

Hány voltot adsz a 4GHz-hez?
Csak mert 1,3V felett már tekintélyes hőt bír termelni a 860. (nálam 4GHzen 1,3V-on a 14-es prolima armageddonnal 2 ventivel 80 fokig ment fel)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#480) blasko92 válasza aleister (#478) üzenetére


blasko92
őstag

A hangossága miatt nem cserélik garanciába sajnos :(

(#481) OC


OC
őstag

Üdv Mindenkinek az új topicban!

Elmaradtam egy válasszal még a előző topicból imibogyo-nak.

Teljesen jó hőmérsékletek.

A venti rengeteget dobna rajta, kérdés hogy megéri-e, hiszen így sincs vész.

Tápventi: vizes táp nem érdekel esetleg? :U

A DDC akkor is tud hasonló művelni, ha "döglődik". Tehát ne legyen igazam, de van rá sansz, hogy nem kábel. :(

#49844 imibogyo:
"A következő hőmérsékletek voltak 40 perc Prime 95 SmallFFT teszt után azért nem járattam tovább, mert itt már nagyjából stagnált 10 perc óta:
CPU: 60,5 fok
Core 1-6: 41,5 fok
Viz: 50,6 fok
Ezeket az értékeket úgy nézzétek, hogy semmilyen ventilátor nincs a gépben, csak a tápegységé, de abból nem kaphat semmi, mert olyan az elrendezés, valamint az egész gép az asztal alatt van. Tehát túl sok egyéb légmozgás sem éri.
Gondolkodom egy 200mm-es venti beszerelésén, az biztos sokat dobna a vízhőmérsékleten. Azért csak ezt említem, mert csak ezt találom nagyon magasnak, a többi szerintem megfelelő egy passzív rendszerhez képest.
Vagy rosszul gondolom? Lehet veszek még egy nova 1080-at majd, de az nem most lesz.
Amúgy megvolt a mai keresztem is, mert hazajöttem, hogy na akkor most letesztelem neked a LOAD hőmérsékletet, de előtte elkezdtem egy kicsit Sculptris-ben dolgozni és egyszer csak megállt a gép, visszakapcsolom és látom a BIOS-ban, hogy 100 fokon ment a proci. Hát megállt a DDC (nem ford. visszajelzős típus). Utána el sem akart indulni, de a kábelek átmozgatásával újra életre kelt. Szóval újra kell majd kábeleznem, mert valószinűleg valahol meg van törve a kábel, csak ehhez most nincs felszerelésem. "

(#482) aleister válasza Madn!ght (#479) üzenetére


aleister
veterán

Nem akarok hülyeséget mondani, de úgy rémlik, hogy 3.8-ig alapfeszen elment. Minimális vcore emelés kellett csak a 4 GHz-hez.
Ha hazaérek megnézem.

blasko92
Igen, ez mondjuk érthető is. Ventiknél is ez az elfogadott.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#483) imibogyo válasza OC (#481) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszi! :R

Akkor a hőmérsékletek miatt nem aggódom, mondjuk azóta nem is néztem. :B

A DDC miatt én is aggódom egy kicsit, de most lekopogom egy hete hiba nélkül megy a rendszer. Olvastam valahol, hogy akkor is lehet ilyen, ha a tető nagyon rá van húzva az impellerre. Én így vettem, de gondoltam egy próbát megér, ezért engedtem a csavarokon 1/4-ed fordulatot, azóta nem tapasztaltam olyat, hogy ne indulna el. Remélem nem lesz baja. Azért a biztonság kedvéért belőttem 75 fokra a vész-hőmérsékletet, hogy lőjje le magát a gép, ha eléri ezt a hőmérsékletet. :K

Tápventi: vizes táp nem érdekel esetleg? :U
Felcsigáztál... ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#484) apollo12 válasza imibogyo (#483) üzenetére


apollo12
veterán

hát a vész hőmérsékletet inkább 65Cfokra kellene belőni

az AMD phenom 2 x6 max 63Cfokig mehetnek el

(#485) TaaT válasza aleister (#475) üzenetére


TaaT
veterán

"A másik kérdésem, hogy ez most tulajdonképpen milyen talppal van szerelve? Az Aqua alumíniumot ír, míg a gyártónál réz szerepel."

Aquatuning.de:

H60 Technische Details:
Material Kühler: Kupfer (blokk anyaga: réz)
Material Radiator: Aluminium (radiátor anyaga: álumónium)

Mondjuk van olyan hogy H40 :DDD [link]

Give them hell Ukraine!

(#486) aleister válasza TaaT (#485) üzenetére


aleister
veterán

Igen, én is néztem a H40-et, de több ponton sem tetszett. A 2000-en pörgő venti már biztos hangos lesz, alu talp, igénytelenebb vízcsövek, 2 év gari (az 5 helyett).

Igazából nem várom, hogy jobban hűtsön a H60, mint a mostani Mugen 2, csak ez utóbbitól egyszerűen nem tudok megmozdulni a gépben. Továbbá csak ott van a ház közepén egy nagy, meleg fémdarab. A radiátor csak jobban kiviszi a meleget.
Persze lehet, hogy rosszul gondolom. Még sosem volt vízhűtésem. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#487) HUfantom


HUfantom
őstag

Csináltam egy képet hogy mit tud a rendszerem az egyszem I7 2600Kval szemben

Eredmény
Szerintetek mennyire megy fel ha vissza-/rákapcsolom majd a VGA-t és a picit feljebb húzom ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#488) Madn!ght válasza aleister (#486) üzenetére


Madn!ght
addikt

Szerintem hűtésben ne várj nagy csodát a Mugenhez képest. Helytakarékosság szempontjából viszont teljesen korrekt megoldás. :K

(#489) apollo12: nem beszélve arról, hogy adott esetben a RAM-ok is kényelmesebben elférnek.

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#489) apollo12 válasza aleister (#486) üzenetére


apollo12
veterán

hát h60 az a nagy előnye hogy a vrm részek sokkal frissebb levegőt kapnak, és a lapot nem egy kilós hűtő húzza

nekem volt egy ideig h60 módom [link], de később meg egy extreme tripla radit kötöttem ami 10-15Cfokot hozott mínuszba [link]

(#490) aleister


aleister
veterán

Jah, nem-nem, sejtem én hogy nem lesz nagy előrelépés hűtésteljesítményben, de nem is az a cél.
A múltkor pl megszültem mire ki/beszenvedtem a P8 csatlakozót. A ramok is takarva vannak, a VRM meg tényleg kapja a meleget.

Ez amolyan első nekifutásos 'ismerkedés a vízzel' dolog nálam. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#491) imibogyo válasza apollo12 (#484) üzenetére


imibogyo
veterán

Ok, majd leveszem, akkor. :K

(#492) Drizzt01


Drizzt01
őstag

hali, lenne egy kérdés. egy szimpla 120 radi elvinné egy GTX 460 VGA-át és egy Q6600-as procit húzva.... legalább 3.0-ig szeretném

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#493) TaaT válasza Drizzt01 (#492) üzenetére


TaaT
veterán

a radi vastagságán és a venti(k) fordulatszámán múlik minden :)

Give them hell Ukraine!

(#494) Drizzt01 válasza TaaT (#493) üzenetére


Drizzt01
őstag

A radi egy thermaltake sima.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#495) TaaT válasza Drizzt01 (#494) üzenetére


TaaT
veterán

az sztem kevés lesz :B

Give them hell Ukraine!

(#496) Sky D. válasza Drizzt01 (#494) üzenetére


Sky D.
tag

akkor tegyél még hozzá 2.öt, és menni fog..

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#497) blasko92 válasza TaaT (#495) üzenetére


blasko92
őstag

Nem csak szerinted. :)

(#498) HUfantom válasza Drizzt01 (#494) üzenetére


HUfantom
őstag

Ha véletlen ilyen akkor meg dobd ki, mert nem fog szellőzni és 0 teljesítménye lesz.

Lehet hogy kettő 120as is elvinné de ahogy a többiek mondják inkább 3*12vel számolj főleg hogy rángatni is akarod az órajelet

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#499) Drizzt01 válasza HUfantom (#498) üzenetére


Drizzt01
őstag

értem , 2 db 120 radi lenne.
ilyen

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#500) HUfantom válasza Drizzt01 (#499) üzenetére


HUfantom
őstag

Ebből mintha az jönne le hogy nem az 5.25ös helyre beépíthetős változat.
Legalábbis én nem látok csavarhelyeket oldalt.
Az ott 12es venticsavaroknak a helye ugye

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.