Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) megema válasza fericske (#1597) üzenetére


megema
őstag

Köszi, de már próbáltam! Szép hangja van, de a mélyeket hiányoltam belőle. (M40x szintű hangot szeretnék kicsivel többet méllyel. ~ M50x)

(#1602) ziggi_zug válasza galocza (#1598) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

Köszi. Ezek nagyrészén már túlvagyok. Azért még próbálkozom. Kösz.

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#1603) R19


R19
senior tag

AKG Y50BT véleményeket kérnék.
Hangminőség, zajszigetelés, mennyire kényelmes hosszabb távon.

Köszi!

(#1604) R19


R19
senior tag

Az Audio-Technica ATH-AR3BT szerintetek jó vétel?

(#1605) csipesz_70


csipesz_70
csendes tag

Kipróbáltam a Tronsmart encore s6-t repülőn. A zajt legalább 80%-al csökkentette. Így már teljesen élvezhető volt a zene.

(#1606) #46129152


#46129152
törölt tag

Sziasztok!
Kizárólag otthoni zenehallgatáshoz keresnék valami jó fülest.Szeretem a jó basszust, de nem Tuc-Tuc zenére. :-)
A Yamaha erősítőre tenném Bluetooth-on. (benne van)
Minőség miatt mardjon inkább a kábel? Annyi sok problémát olvasok itt a Bluetooth-osokról. Zaj, stb.
100.000 plusz-minusz amit költenék rá.
Köszi

(#1607) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Van egy Invotone HD2000 fejesem.
Szeretem, már avgy 3 éve megvan, jó minőségű.

Viszont azért írok ide, mert vezeték nélküli fejest keresek, lehetőleg Bluetoothosat, amit tudok telefonnal, PC-vel is használni.

Nincs nagy követelmény, de a következőknek feleljen meg:
- Vezeték nélküli
- Bluetoothos
- Zárt
- 4-5 óra üzemidő legalább
- játékra, tanulásra lenne használva
- nem kell csúcskategóriás hangzás.
- Távolság max 2 méterre lenne használva

A lényeg, hogy ne legyen benne 2 kiló akksi, ne törje el a nyakam :)
Nem vagyok az a tuc-tuc hallgató, és nem hallgatok zenét 100dB-en sem.

Az árban kompromisszum képes vagyok, de inkább 5000Ft körül nézegetnék.

Köszönöm!

(#1608) tuareg85

Amazon prime day-en HD 4.50 matt black edition 100 EUR. Szoval kell prime, de nekem az android appban valamelyik nap ajanlott egy hetre 1EUR-ert, szoval 101-ert szerintem meg fogja erni a fules.

[ Szerkesztve ]

(#1609) galocza válasza #46129152 (#1606) üzenetére


galocza
aktív tag

ha tényleg csak otthonra, én elgondolkodnék KLEER füleseken. sajna már csak (tudtommal) a sennheiser gyárt, ez az rs sorozat. nekem egy rs 160 van sok éve, ez a legolcsóbb típus.
+eléggé steril, nekem való hangzás
+rádiófrekvenciás KLEER, úgyhogy nincs tömörítgetés, sem zavarás
+aa akkuk (az enyémben), könnyen pótolható/cserélhető (15 óráig így is bírja eneloopokkal)
+minden régi eszközhöz (is) használható (3,5mm jack)
+nincs ászrevehető lag, lehet tvzni, játszani nyugodtan
+maceramentes használat

-KLEER, úgyhogy kisebb táv, mint sima rf-eké, de vmivel jobb, mint a bt.
-4-5(?) év után le kellett cseréltetnem a gerincet, mert elgyengült
-nincs anc, sem kiemelkedő izoláció
-nem hordozható, kivéve valamennyire az rs160at, amihez nincs nagy állvány, csak egy viszonylag kicsi adó

valamennyire elfeledett technológia a nagy mobilos/bts őrületben (győzött újra az olcsóbb és ócskább, ld betamax), pedig megvan a helye, s lehet h pont a te felhasználási módod az. mediamarktban van rs 160/165/175, de nem tudom, mennyire lehet őket meghallgatni, 1-1dbot írnak...

(#1610) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Van most amazonon akció. 100 dollár a Bose 25 és a Sony WH-CH700N is. Melyik a jobb? Habár ennyiért szerintem mindkettő elég oké.

(#1611) galocza válasza laci06 (#1610) üzenetére


galocza
aktív tag

sony
bose

a bose van tesómnak és szereti, kölcsönkaptam egyet 1 napra, nekem is tetszett. de a qc25 madzagos!
(aminek nem csak hátránya van: nincs lag.)

[ Szerkesztve ]

(#1612) #46129152 válasza galocza (#1609) üzenetére


#46129152
törölt tag

Köszi!
Találtam egy AV tesztet is róla, a nagyobbik,állványos Sennheiser meggyőzött.
Azthiszem keresek egyet!
:-)

(#1613) galocza válasza #46129152 (#1612) üzenetére


galocza
aktív tag

az állványos elegáns, és kevesebb macera, de a 160 "félmobil": az adóba is lehet akkut tenni, rá jack-kel mp3 lejátszó/telefon a táskában. így sem, távolról sem olyan rugalmas a használata mint egy bt-s fülesé, de legalább lehet vele vmennyire utazni. én annak idején ezért választottam ezt (na jó, az ár miatt is).

remélem meg tetszett hallgatni (bár szerintem ott nem lesz baj 8).

ps: kérünk élménybeszámolót! KLEER fülesekről mindenki hallgat mint a sír, én koptatom itt néha a szám billentyűzetet csak velük kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#1614) pulutodurumo válasza #46129152 (#1612) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Azért az AV Online tesztekkel vigyázni kell. Rosszat még nem mondtak szinte semmiről. Még az olyan nagy közösségi portálokon is sok a bértollnok mint a Head-Fi.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1615) #46129152 válasza pulutodurumo (#1614) üzenetére


#46129152
törölt tag

Na ja!
De amikor valamiről írnak, az már valami... :-)

(#1616) #46129152 válasza galocza (#1613) üzenetére


#46129152
törölt tag

A 175-öst választottam.( remélem jól)
Nálam nem opció a mobilitás az otthonon kívül, ezért választottam ezt. Na meg az állvány.
Az olyan " q...a jól néz majd ki a tévé alatt, a centersugárzó mellett.

(#1617) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok!

razer Mano'war wireless, Logitech g930 vagy Corsair Void? :) g930 sokkal olcsóbb lenne :) :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1618) Uzi74 válasza tuareg85 (#1608) üzenetére


Uzi74
senior tag

Én is elhoztam egy hd 4.50btnc-t ezzel az akcióval. Az első benyomások pozitívak, ami zavar kicsit, hogy nem tudtam rájönni miből látszik, hogy aktív az anc - annak ki és bekapcsolásakor is hármat villan a led a leírás szerint - tudja valaki hogy amikor bekapcsolom a fejhallgatót aktív vagy nem aktív alapban?
Volt régen zajszűrős sennheiserem, de ott rögtön lehetett érezni ha be van kapcsolva az anc. itt csak akkor érzem ha nagyon figyelek... ki be kapcsolom és összehasonlítom

[ Szerkesztve ]

(#1619) galocza válasza Bossp (#1617) üzenetére


galocza
aktív tag

van egy topik gamer füleseknek. a fene se akar elzavarni, lehet, hogy itt is hozzá tud vki szólni, de elsősorban nem ilyesmiket tárgyalunk.
szerintem több sikered lesz itt:[link]

(#1620) galocza válasza Uzi74 (#1618) üzenetére


galocza
aktív tag

nálam is előfordul a deftech-kel, hogy kikapcsolom (mert pl amúgy nem hallom, ha lejár a mosógép). levenni lusta vagyok, így kopogok a körmömmel az asztalon és nyomkodom a gombot, hogy kiderüljön, most hol tartok.
ez inkább közép, aminek szűrésében nem olyan rossz a 4.50, ha jól emlékszem. meg kell hallanod a különbséget 8)

[ Szerkesztve ]

(#1621) tuareg85 válasza Uzi74 (#1618) üzenetére

hahaha, nekem meg fel sem adtak, csak a penzt zaroltak... (bar van mellette egy billentyuzet is) mindenesetre mar varom, egy Ausdom M05-ot fog valtani.

(#1622) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.minőségi vezeték nélküli fülest szeretnék venni.Vezetékesből most egy HIFIMAN 400S-t ,és egy Senheiser HD 600-at használok,használtam.Szóval valami szép kiegyenlített közeli hangot szeretnék,lehetőleg jó térrel.Nem szeretem ha a mély,vagy a magas hang tartomány meg van nyomva,és a közép meg vissza húzódva van.Legfőbb képen akusztikus zenéket hallgatok Flac fájlokban.Ár kategóriában újonan 60 max 70 000ft ig gondolkodom,De használt garis is érdekel.Zaj szűrés nem fontos.Amiket nézegettem pl Sony MDR-1000X. Sony MDR-1000XB.fület stb ha lehet több márkából is kérnék egy két ajánlást. :R

(#1623) fericske válasza kromatika (#1622) üzenetére


fericske
addikt

ATH-DSR7BT

A Sony felejtős neked. Az anc jó benne, aztán annyi. Vezetékről még hallgatható éppen.

(#1624) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Sziasztok!

10-13k környékén milyen Bluetooth fejhallgatót ajánlanátok?

Köszi előre is :R

(#1625) Uzi74 válasza fericske (#1623) üzenetére


Uzi74
senior tag

Csak a stilushoz nem passzol a sony 1000x2 vagy alapban nem stimmel vele valami?
Sennheiser HD 4.50-et kb. 1000Km vonatozással járattam be, meg voltam vele elégedve - az ANC jópár decibelt levesz, de nem süketszoba teljesen.
Pont azon morfondíroztam magamban, ha LDAC protokollon menne át APT-X helyett a zene, biztos mennyivel jobb lenne. A tesztekben mindenhol jobbnak hozták ki a sony-t, persze lehet leginkább az ANC-t vették fő szempontnak.

(#1626) #44416768


#44416768
törölt tag

Üdv!

Esti filmnézésekhez szeretnék vásárolni vezeték nélküli fejhallgatót.
Kérek szépen javaslatot, hogy melyiket érdemes megvásárolni, illetve van-e értelme a surround mode-os fejhallgatóknak?
Első körben a Sennheiser RS175-185 típusokat néztem ki, de bizonyos tesztek kényelmetlenséget említenek, miszerint kivsit erősebben nyomja a fejet, mint kellene...
Gondoltam Bluetooth fejhallgatóra is (Bose qc35, vagy Sennheiser Momentum wireless), de a szűk keresztmetszet ebben az esetben a tv Bluetooth adója lehet.
Illetve ebben az esetben "csak sztereó" hang lesz (itt jön a képbe a fenti kérdésem a surrounddal kapcsolatban).

Köszönöm a segítséget!

(#1627) Ati1979 válasza #44416768 (#1626) üzenetére


Ati1979
veterán

Szia!

Bt lehet, csak támogassa az aptx low latency-t.

(#1628) pulutodurumo válasza Ati1979 (#1627) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Azt a TV-nek is tudnia kell, erre nem árt figyelni.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1629) Ati1979 válasza pulutodurumo (#1628) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez igaz.

(#1630) fericske válasza Uzi74 (#1625) üzenetére


fericske
addikt

A HD4.50-hez még nem volt szerencsém. Újabban kezdtem el BT fejeseket is kipróbálni, de még nem hozzák azt a hangminőségi szintet amivel én elégedett lennék, de azért be szoktam próbálni néhányat.

Kromatika magasabb szinten hódol a privát zenehallgatás passziójának mint amit egy Sony 1000x vagy x2 tud.
Írtam, hogy vezetékről jobb hangot tud, de még az is kevés volna neki, és ez nem is lenne szempont, mivel vezetékmentesen használná.
Ezen kívül ő inkább egy audiophile hangolású fejhallgatót jobban tud értékelni mint egy általában, a manapság felkapott zenei stílusokhoz kielégítőnek ható basszus orientált, részletszegény - egy minimal-ban nincs valami sok zenei részlet :) - prezentációval "büszkélkedő" fejes tud nyújtani.
Az áráért az a Sony szerintem elég szerény audiós képességekkel rendelkezik BT módban (vezetékkel is).
Inkább érdemesebb befektetni jóval kevesebb pénzt egy, szerintem jobb BT hangért, egy Pioneer SE MS7BT-be. Az ANC-ről le kell mondani, de elég jó a passzív zajszűrése.
A vezetékes verziója az SE-MS5T is igen jó ár/érték aránnyal bír, hangminőséget tekintve.

A BT protokollokkal sokra nem lehet menni. Van némi különbség az APT-X HD és az LDAC javára (forma-forma) a többi protokollal szemben, de a hardware még mindig nagyobb döntő tényező hangzás tekintetében. Tehát, hogy miről fogja kiszolgálni adatfolyammal a fejhallgatót. Érdekes dolog ez, de a tapasztalat ezt mutatja.

(#1631) Ati1979 válasza fericske (#1630) üzenetére


Ati1979
veterán

Úgy érted, hogy nem mindegy, hogy egy telefon pl egy lg g5 vagy egy ak 70 a bluetooth forrás? Igazából próbáltam ennek alaposabban utánaolvasni, de nem sok sikerrel. Nem nagyon láttam, hogy valaki bt forrásokat hasonlított volna össze.

Ha audiofil és van pénz akkor ez. Már itthon is kapható, és vezetékes módban még brutálisabb lehet.

(#1632) fericske válasza Ati1979 (#1631) üzenetére


fericske
addikt

Igen. A forráseszköz nem mindegy.
Az ATH-DSR7BT-t négy különböző eszközről próbáltam ki. Egy 6-os Iphone-ról, egy androidos Lenovo-ról, egy Sony és egy Onkyo dap-ról, amik BT-t is tudnak.
Mindegyikről kicsit más volt a hangzás, de jó minőségű volt mindig. Furcsa módon majdnem, mintha kábellel történt volna a meghallgatás, mindig volt difi.

Az árazás nem feltétlenül hoz pozitív eredményeket.
Ez nagyon igaz sajnos arra az Amiron Home wireless-re.
A vezetékes Amiron Home egyik kedvenc fejhallgatóm árkategóriájában, de az új vezetékmentes verziója az egy vicc.
Hangzásban köze nincs a vezetékeshez.
Egy teljesen átlag minőségű hang jön ki belőle, amit vezetékesben heted áron el lehet érni. Megkapod a DT770 pro-t szúros magasok nélkül, ez az Amiron Home Wireless.
Kevesebb mint fele árért a DSR7BT, vagy az AKG N60NC Wireless bluetooth módban (is) lazán lezenéli az új Beyer üdvöskét.
Ez van (sajnos).
Persze ez szubjektív hobbi, kinek mi tetszik. Csak, hát elég sok fej-fülhallgató után már tud objektív is lenni az ember.

(#1633) Uzi74 válasza fericske (#1630) üzenetére


Uzi74
senior tag

Köszönöm a részletes választ, akkor szimplán nem ugrálok egyelőre semerre - barátkozok tovább a jelenegi 4.50-el és kipróbálom esetleg vezetékesen csatlakoztatva is.
Talán a minőségibb cégek is ráállnak az ldac-ra később és többet kihoznak majd belőle vagy jön valami új szabvány.

(#1634) fericske válasza Uzi74 (#1633) üzenetére


fericske
addikt

Jön új szabvány BT-re még az idén, a hifi zenehallgatás témakörét megcélozva.
A Huawei dolgozik rajta és a Shanling zenelejátszókba bele fog kerülni.
Egyéb eszközökön való elérhetőségéről, kompatibilitásáról, licenszeléséről, minőségéről (elméletileg az eddig elért eredményeket túlszárnyalja majd) semmit nem tudok.

Nem egyszerű ezekkel a protokollokkal, mert nem ingyenesek, legalábbis nem mind.
Az Ldac-ot meg kell venni a Sony-tól az egyéb márkák gyártóinak. Kell a fejhallgatóba is, meg a lejátszóba is.
A legtöbb vásárló nem is tud ezekről a kodekekről semmit.
Nézzen ki jól, szóljon úgy ahogy neki bejön, meg menjen minden kütyüjével ami van.
Így aztán nem is fog terjedni egy olyan kodek szabvány ami plusz költséget jelent, és inkább csak drágább eszközökön érzékelhető a különbség egy sima SBC-hez képest, ami alap hang szabvány.

(#1635) Ati1979 válasza fericske (#1632) üzenetére


Ati1979
veterán

Köszi. Gondoltam egyébként. A DAP okról nagyságrendekkel jobban szól? Érdemes lehet ezért egy DAP ot venni? leginkább bt os zenehallgatás céljából?

A tesztek mindenhol istenítik ezt a fejest, sokan legjobb bt fejesnek tartják. Nekem a kistesója van az avento wireless. Számomra elfogadhatóan szól (szóval elég jól :DD )
Akkor inkább ATH-DSR9BT. Nem tudom hol tudnám majd egyszer kipróbálni ezt meg amiron wireless-t. Leginkább a saját fülemnek hiszek. Remélem az ath inkább a hifis vonalat követi nem az azt m50 féle borzalmat.

(#1636) Bukk900 válasza fericske (#1632) üzenetére


Bukk900
őstag

Szia! NAD Viso HP70-et hallottad már? Meghallgatnám, de itthon nem tudom hol lehetne kipróbálni...

(#1637) fericske válasza Ati1979 (#1635) üzenetére


fericske
addikt

Az ATH-DSR9BT az sajnos "az azt m50 féle borzalmat" követi.
Őt is kipróbáltam a 7BT-vel egyetemben.
Szoktam járni privát audiós rendezvényekre és beszélgetni a demonstrátorokkal, gyártókkal, tulajdonosokkal.
Az igénytelenebb zenehallgatásnak nagyobb a piaca.
Ezeket kiszolgálni mélyhangsúlyos fejhallgatókkal lehet.
Mivel, mint említettem ezen stílusok nem igényelnek részletgazdag zenei visszaadást, ezért a kuncsaftoknak fel sem tűnik, hogy 1. még ezekből az igénytelen zenéknek az információjából is lefarag a túl sok mély, 2. torzítja a hallásukat, zenei szépérzéküket, 3. jobban károsítja a hallásukat, mint egy korrekt megszólalású fejhallgató.
Sajnos mindenféle fejhallgatózás károsítja a hallást. Ez főképp a hangerő függvénye.
De mivel azok a fogyasztók vannak többségben akik ezt részesítik előnyben (ezért lett hifi berkekben az igénytelen hangzás elnevezése populáris), ezért a nagymúltú gyártók is megpróbálják kihozni ebből amit lehet.
A DSR7BT létrejött, mert az AT be akarta bizonyítani a hifi világnak, hogy tud jó minőségű hangot létrehozni vezetéknélküli technológiával is, ami a jövő, ugyebár. Sikerült neki.
A DSR9BT létrejött, mert az AT eladási listáját az M50-M50X vezeti, a populáris, mocsaras mély hangzásával.
A Beyer nem vacillált ezen, egyből belecsapott a lecsóba az Amiron Home Wireless-szel, ami ha még nem is olyan szörnyű mint a DSR9BT, de azért eléggé túlárazott.
A Sony 1000x árát ha feleznénk és az Amiron árát levinnénk a Sony mostani árára, még akkor sem volna részemről ajánlott egyik sem, mint jó vétel. Legfeljebb csak opciók lehetnének árkategóriájukban.
Az AKG K3003 létrejött mint egy bizonyíték, hogy lehet csinálni korrekt hibrid audiophile fülhallgatót, és
nagyon jól is sikerült, bár húzós a hivatalos ára. Ők voltak az elsők akiknek sikerült, és azóta is amiket hallottam, egy kezemen meg tudnám számolni, hány jó hibrid fülest találtam.
Viszont az eladási aránya nem valami jó, ezért létrejött az AKG N5005, ami már populáris hangzásra ment rá.
Az eladásai is jobbak. Egyébként ő kivételesen egészen jó hangú füles a mélytúltengés ellenére.

Nem érdemes dap-ot venni BT zenehallgatáshoz, annyi különbség nincs egy átlagos halandó által használt fej és fülhallgató tekintetében.
Előfordulhatna, hogy találsz olyan dap-ot amire azt mondod megérné a telefonod helyett (telefonok között is van különbség BT hangban is), de ahhoz nagy türelem és idő és próbálgatás kellene, szóval inkább azt mondom, hogy ne fáradj ezzel, inkább egy jó hangú BT fejes, vagy fülest keresgélj, próbálgass, hamarabb célba érsz.
A mobiltelefon, okostelefon az amibe mindenki bele van őrülve, szóval a BT füles-fejes gyártók is arra optimalizálnak.
Döcögős ez még, de egyre jobb vezetéknélküli hangokat lehet felfedezni folyamatosan (meg kimondottan vackokat is, de ilyen mindig is volt és lesz).

(#1636) Bukk900

Nem hallottam még, de sor fog kerülni rá.
Ha hozni fogja a vezetékes HP50 hangminőségét, akkor akár még ajánlott is lehet, kicsit olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#1638) Ati1979 válasza fericske (#1637) üzenetére


Ati1979
veterán

Régebben én is jártam fejhallgatós találkozókra, szóval valamennyire én is képben vagyok. :) Volt is ath ad2000x -em ami egy fantasztikus fejes. :) Az m50 talán az egyik legrosszabb amit hallottam. Ilyen Sennheiser kommersz fejhallgató szint kb. Momentum on ear. Na az még annál is borzalmasabb. Mármint az m50 nél.
Szomorúan hallom. Akkor 9 es ath nem az én fejesem. Avento wireless-t hallottad? Szerintem korrekt a méretéhez képest. (persze bt fejesek között) Gondolom az amiron wireless szintjét nem éri el. Nyilván az embernek kompromisszumot kell kötnie, ha bt ben gondolkodik vezetékes megoldások helyett.

Igen a k3003 at én is hallottam. Nem is rossz, mondjuk nekem a shure se 846 jobban tetszik az erőteljesebb mélytartományi prezentáció miatt. Én azt használtam jó ideig.

A DAP ok világában otthon vagyok mondhatni. Volt ak120 am és ak240 em. Ezek igen igen jó DAP ok főleg a 240, viszont a fülhallgatózásról leszoktam, inkább a fejesek érdekelnek. Szóval annyira most nem kell a dap.
Az avento wireless jó az utcára, és gondoltam a nagytesó jó lesz otthonra. Igen a vezetéknélküli hang kezd jó lenni, és sokkal kényelmesebb így.

(#1639) fericske válasza Ati1979 (#1638) üzenetére


fericske
addikt

Nem volt meg még az Avanto sem.
A wireless témában csak nemrég kezdtem tájékozódni.

Te is inkább a túlzó mélyekkel szimpatizálsz, ha a 846 tetszett :)
Nem is az a baj azzal a fülessel, hanem, hogy nem jó minőségű mélyei vannak és bizony a középtartomány részletességének a rovására megy.
De ha már ez a vonal - és ár - az N5005 az minőségibb hangot nyújt.

Otthonra jó minőségű BT fejhallgatót?
Ezzel megfogtál.
Talán otthonra volna egyéb vezetéknélküli megoldás ami jobb lehet a BT-nél, de személyes tapasztalatom nincs ilyennel.
De úgy rémlik a vezetékes fejes topikban valakinek van.
Lehet ott érdemes volna rákérdezned.

(#1640) contaxg válasza fericske (#1639) üzenetére


contaxg
veterán

Ha egyszer kipróbálod az Aventot akkor előtte tedd fel MIY beyerdynamic app-ot mert azzal lehet tuningolni a fejes hangját, de ez igaz a Amiron Home Wireless-re is (ami a vezetékes rokonával szemben nem nyitott hanem zárt!!). Ha éppen más fülére volt behangolva a fejhallgató volt rá esély, hogy számodra nem ideális beállítással szólalt meg. De ez csupán teória.

Az én Aventom a BT források közül messze a legjobban az iPhone X párosítással szólt. A nagy Samsungok (S8, S9) egy körrel lemaradva mögötte, némileg színtelenebb hanggal, DAP-ról még nem próbáltam.

Amit még érdemes kiemelni az Aventoval kapcsolatosan az a szigetelése. Gyakorlatilag ha még halkan is szól a zene, a mellettem álló beszédéből egy kukkot nem lehet hallani! Ezt a képességét a DT1350-től örökölte, de azzal anno egy hegedülő utcazenész mellett ért ez a szürreális élmény. Szóval nem hiányzik az aktív zajszűrés. :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1641) fericske válasza contaxg (#1640) üzenetére


fericske
addikt

A Beyer-es demonstrőr is említette ezt az app-ot, de nem igazán csigázott fel vele.
Párszor volt alkalmam ilyen egyéni halláshoz optimalizáló fej és fülhallgatóhoz, mint pl. az AKG N90Q és Even H1, E1, amik még említésre méltóak.
Ugyanazt tapasztaltam mindnél. Mintha egy zenelejátszó szoftverben bekapcsolnám a crossfade-t.
Ezen kívül semmi más változást nem tapasztaltam.
Felteszem a Beyer app sem különb.
Amiron Home Wireless szubjektív, amin egy app nem segít:
Nagy hangerő, de gyenge dinamika. Zenei részletek hiánya minden tartományban. Mélyorientáltság, de nem jó minőségű mélyek. Gyenge térérzet. Árában elfogadhatatlan ez a prezentáció, még vezetékmentesen is.
Szinte mindegyik kapható Beyer termékhez volt már szerencsém, és az olcsó fülhalgatójukon kívül egyedül ez a fejes kapott negatív kritikát tőlem...magamnak (meg a Beyer demós úrnak).
De biztosan lesz vagy van ennek a fejhallgatónak is boldog tulajdonosa.
A B&W PX-re vagyok kíváncsi. A P9-et jónak tartom árában.

[ Szerkesztve ]

(#1642) pkaresz


pkaresz
senior tag

Sziasztok!

Nem szeretnék vitát generálni,de megjegyezném, hogy:
egy Sony telefonnal s egy Sony Bt fejessel, lehet igen jó zenét hallgatni. (persze mással is, én ezt használom)
Most az aptX HD, LDAC, technológia kihasználásáról beszélnék, nem az SBC ről.
Az tény és való, ezen fejesek áráért, vezetékeset, jót lehet venni.
Most mondanám, valamit valamiért, vezeték mentesség, nincs a telókon jack csatlakozó.
Szvsz.

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#1643) Ati1979 válasza fericske (#1639) üzenetére


Ati1979
veterán

A 846-tal? Szerintem annyira nem. A shure a középen igen jó, kivétel talán a se 215-öt. Talán az az ahol túlzott a mélytartomány dominanciája minősége viszont elég harmatos.Meg az m50-es széria fejeseinél is ez a helyzet. A 846 az zseniális szvsz. :)
Azt sajnos még nem hallottam, viszont nálam 3003 simán veri a 846. Ízlések és pofonok. :) Ezeket csak jobb DAP ról érdemes hallgatni. A nem megfelelő a forrást ezek a fülesek nemigen tolerálják.

(#1640) contaxg

Én htc 10 el kezdtem el használni először ami ugye az oreo frissítés miatt kapta meg atpx hd-t. Most az Lg g5 tel használom és talán jobban szól. Mondjuk a htc már nincs meg nem tudom összehasonlítani. (a g5 volt az első telefon natív aptx hd támogatással) Az appot még nem próbáltam ki. :B
Pontosan mielőtt megvettem, az jutott az eszembe, hogy talán olyan lesz mint az 1350 és igen. :) Nem kell zajszűrés, és kényelmes. Talán 5 óra zenehallgatás után kezdi nyomni a fülem egy kicsit. És nem is izzad bele a fejem még a legnagyobb melegben sem mivel on ear. Szóval nem hiányzik a 846. :)
Amiron home wireless milyen? :)

(#1644) Ati1979 válasza pkaresz (#1642) üzenetére


Ati1979
veterán

Jók ezek a vezeték nélküli fejesek. Legalábbis a felső kategória. Elértünk ide. :)

Igen a vezetékesből jobb hangot lehet kihozni, csak kell hozzá egy jó DAP, ami több százezer alaphangon, plusz egy jó vezetékes. Az se olcsó ha jót akarsz. És kell-e a vezeték az utcára, meg a DAP amit kezedben tartasz? Nekem nem az biztos.
Bedobom a telefont táskába, és fejesről tudom a hangerőt állítani, számokat váltani, és még bele is tudok tekerni. Plusz ha hívásokra is tudok válaszolni. Nem maradok le semmiről azért mert éppen a DAP on zenét hallgattam és nem hallottam a hívást.

(#1645) pkaresz válasza Ati1979 (#1644) üzenetére


pkaresz
senior tag

Pontoson így van, ez az én elgondolásom is! :K
Köszi!
Van DAP s vezetékes fejes, füles is!
De BT is. :)

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#1646) Ati1979 válasza pkaresz (#1645) üzenetére


Ati1979
veterán

:)

Szerintem én utcára már nem használnék vezetékes fejest. Sokkal kényelmetlenebb.

(#1647) fericske válasza Ati1979 (#1643) üzenetére


fericske
addikt

Szinte minden dap-ot kipróbáltam már, és egy Questyle QP1r mellett tettem le a voksomat, amit egyedül egy SP1000 Ultima-ért cserélnék el legfeljebb (a QPr2 sem lett olyan jó mint az elődje, nem csak szerintem). Nehezebben hajtható, kihajtható fejhallgatókkal is megbírkózik. Eddig még nem sült fel semmivel, amit rábírtam dugni.
Szépen szól róla pl. egy HD800 is meg egy LCD3 is, csak nem hangosan :)
Ezzel a dappal van a tapasztalat a 846-al is.
Szóval jó forrás volt alatta.

Az N5005 nagy erőssége a hozzáadott BT modul.
Nagyon jó minőségű.
Alig-alig vettem észre különbséget vezetékkel a dapomról, és BT-n a telefonomról (Mate 10 pro).
Le a kalappal előtte ilyen téren.

Vannak egyéb jó BT modulok is, de azért van még bőven tovább. Viszont elég jól fejlődik ez a szegmens, úgyhogy úgy vélem 2-3 éven belül nyugdíjba vonul a QP1r.

Azzal teljesen egyetértek, hogy utcára igazából nem kell sok (drága valami), csak az ilyen mániákusok mint én, nem bírnak magukkal :)

(#1648) Ati1979 válasza fericske (#1647) üzenetére


Ati1979
veterán

Biztos jó lehet az DAP egyszer lehet kipróbálnám. Hogy működik ez a bt kapcsolat az n5005-nél? Van hozzá egy külön ilyen kábel adapterrel és bt használat esetén a "vezetékes" kábelt a dobozban hagyhatod?

Igen az avento wireless már már overkill utcára szerintem. :D

(#1649) fericske válasza Ati1979 (#1648) üzenetére


fericske
addikt

MMCX csatis (ami nem a legjobb konstrukció...), cserélhető kábeles a füles.
A BT adapter meg egy nyak mögött kábeles téma, mint sok egyéb BT füles kivitelezés.

Van viszont egy alapvető probléma ezzel a fülessel.
Fül felett kábel elvezetős a dizájn, és eléggé le lett csapva a vetőcső kikanyarodása a tokozásból, így kissé macera a behelyezése és nem biztos, hogy sikerül jó szigetelést elérni vele.
Több ilyen visszajelzés van vele kapcsolatban, nekem is be kellett állni a sorba. Csak szivacs dugasszal sikerült jó szigetelést elérnem, a szilikonokat kifordította a fülemből a füles.
Őt feltétlenül fel kellene próbálni vásárlás előtt, ami fülhallgatók esetében nem egyszerű, a higinéiai vissza/csere szabályzat miatt.

(#1650) Ati1979 válasza fericske (#1649) üzenetére


Ati1979
veterán

Ha nem illeszkedik rendesen akkor - no buy. :) Nincs annál idegesítőbb ha folyton igazgatni kell valamit.
Amúgy fejesről valószínűleg már nem váltanék vissza fülesre. A fejes sokkal kényelmesebb és a fülem sem nyomja annyira.

Utcára on ear fejes az teljesen rendben van a mai világban. :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.