Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) kubokra válasza fericske (#1850) üzenetére


kubokra
tag

Ehm, hát akkor már inkább a sima vezetékes. Értem én, hogy így van lehetőség kétféle módra, de vezetékesből meg igen jók vannak (használtan) 10k-ig.

Apró darabokra szaggatott, dióba, cukorba megforgatott, rétegesen összerakott kelttészta

(#1852) fericske válasza kubokra (#1851) üzenetére


fericske
addikt

Van hát.
PL. Veho Z8-at próbálj levadászni 10k HUF alatt, körül.
Nekem egyet sikerült beszerezni £25-ért (£79 helyett), annyit röhögve megér.

(#1853) aram01 válasza aram01 (#1848) üzenetére


aram01
nagyúr

Elfelejtettem ide írni egy SENNHEISER HD 4.40BT néztem ki

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1854) aram01


aram01
nagyúr

Esetleg ez a két modell? Telefonálásnál mennyire stabil rajtuk a mikrofon?
[link]
[link]
Segítsetek mert 10 percre lakom az MM-től, és ez tudatlanok kezében nagyon veszélyes fegyver. :D
Konkrétan ebből a háromból választanék. A harmadik a fentebb linkelt HD4.40BT
Koszonom a segítségeteket.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1855) aram01


aram01
nagyúr

Nem tudom érdekel e valakit itt vagy csak magamnak írogatok, de teszek egy próbát. Lementem az MM-be,szigorúan szétnézni. Felvettem teszteltem a hd4.40-et. Fogásra egy filléres kínai szarnak tűnt, hangra nem győzött meg. Nemrég adtam el a bose qs25-öm, csak még mielőtt valaki megtalálna. Nézelődtem és megláttAm a marshall major 3 bluetooth fülest [link] Meghallgattam a telefonomról és tetszett. Felhívtam a nejemet nagy volt a zsivaj a boltban de remekül hallottam, és ő is. Ennyi elég volt, megvettem. 100€ volt a rászánt keret a hd4.40 99€ volt ez meg 106 Egy pillanat alatt párositottam a telefonnal, most töltőn van. Tesztelni reggel fogom. Ami zavart hogy nincs hozzá töltő fej, csak kábel. Egy iPhone töltő fejjel töltöm most, remélem nem lesz gáz. Pár képet csináltam, sorry nem vagyok profi.
Koszonom a türelmeteket. :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1856) atee_13


atee_13
őstag

Van esetleg másik topik amiban több esély van válaszra?

(#1857) pkaresz válasza atee_13 (#1856) üzenetére


pkaresz
senior tag

Én ezt venném!
Sony
Vagy olcsóbban:
Thomson

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#1858) aram01 válasza atee_13 (#1856) üzenetére


aram01
nagyúr

Ez itt döglött. Én is úgy látom.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1859) atee_13 válasza pkaresz (#1857) üzenetére


atee_13
őstag

:R :R

(#1860) pkaresz válasza atee_13 (#1859) üzenetére


pkaresz
senior tag

:B
Szívesen!

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#1861) galocza válasza atee_13 (#1847) üzenetére


galocza
aktív tag

https://prohardver.hu/tema/vezetek_nelkuli_fejhallgatok/hsz_1409-1409.html
hát a linkelés nem működik most nekem.

(#1862) streetcsaba válasza aram01 (#1855) üzenetére


streetcsaba
csendes tag

aram01 pc-n ki tudod probálni van e lag?

[ Szerkesztve ]

(#1863) aram01 válasza streetcsaba (#1862) üzenetére


aram01
nagyúr

Ipaden csak,azon nincs.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1864) zazenke


zazenke
őstag

az igaz hogy a sennheiser momentumból nem lehet kikapcsolni a noiseguardot ? ha igaz akkor az nagyon paraszt dolog mert legalábbis a jbl nél ront a minőségen és otthon ezt nem is használom ha csend van.

(#1865) atee_13 válasza galocza (#1861) üzenetére


atee_13
őstag

:R :R átolvasom

(#1866) bozont


bozont
veterán

Üdv
Zajosabb munkahelyre kellene egy zárt BT fejhallgató azért valami élhető hangminőséggel (AptX-et is tudjon minimum). Olyan ami körbeöleli a fülem, ami ráül azt nem szeretem, kényelmetlen. Létezik ilyen 30e körül?

(#1867) laciba77 válasza bozont (#1866) üzenetére


laciba77
tag

Ezt nézd meg, elég jókat írnak róla:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1868) need válasza laciba77 (#1867) üzenetére


need
addikt

nekem egy dolog nem tetszik még pedig "Vezeték nélküli használat akár 12 órán keresztül" ez már el is vette a kedvemet akkor inkább ez vagy is ezzel [szemezek]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#1869) streetcsaba


streetcsaba
csendes tag

Corsair hs70 Használ valaki?

(#1870) aram01 válasza laciba77 (#1867) üzenetére


aram01
nagyúr

Jól néz ki, de nem hozza az elvárásokat. A hangok összemosódnak benne, bár jó hangos.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1871) aram01 válasza need (#1868) üzenetére


aram01
nagyúr

Írtam neked privit ezzel kapcsolatban.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1872) aram01


aram01
nagyúr

Marshall Major 3 [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1873) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,
van valakinek tapasztalata a következő fülesekkel? Melyek az ajánlottak ezek közül?

Szempontok és környezet:
- Otthoni használatra. Utcán hordozva nem lesz.
- Kb.: youtube minőségű zene + filmre lenne használva.
- Tartósabb legyen, szóval azért 2 évnél tovább bírja.
- Aktív noise-cancelling nem lényeges.

MAXELL BT800 9999 Ft
TRUST 22454 Kodo 10499 Ft
PANASONIC RP-HF400BE-K 15999 Ft
SONY WH-CH 400 8399 Ft
SONY WH-CH 500 11999 Ft
SONY WH-CH 700 28799 Ft
SONY MDR-XB 650 BTL 21599 Ft
SONY MDR-XB 550 APR 11199 Ft
PIONEER SE-MJ771BT-K 26999 Ft
SKULLCANDY S5URHW-509 UPROAR BT 12999 Ft
SKULLCANDY S6HTW-K625 Hesh 3 24799 Ft

[ Szerkesztve ]

(#1874) bozont válasza laciba77 (#1867) üzenetére


bozont
veterán

Köszi, meghallgatom majd valahol.

(#1875) lela


lela
aktív tag

Régóta gondolkodom bluetooth fej/fülhallgató vásárlásán, de tegnap, miután a fejhallgató kábelével sikeresen kirántottam a telefont(s7 edge) a zsebemből és betört a kijelzője végleg meguntam a kábelezést.
100körül szánnék rá, elsősorban pop zenét hallgatok.(Phil Collins, Ákos, George Michael stb néha trance)
Inkább fülhallgatóban gondolkodom. Néztem a Bang&olufsen E8 at, a bang &olufsen earset-et, de nem olvastam túl jókat róluk.
esetleg a Bosenak valamelyik típusa? Bármilyen opciót meghallgatok..
Esetleg hangminőségben nem járnék e jobban egy ehhez hasonló cuccal, mert ezzel is tudnám magam függetleníteni a telefontól és a hangminőség talán még jobb is lehetne, bár erre a konkrétra azt írták a komment szekcióban, hogy nagyon vérszegény az ereje... Illetve ez utóbbi bluetoothos fejhallgató erősítővel olyan fülhallgatót használnék amilyet csak szeretnék.

Az is előny lenne olyan funkció hogy kihangosítsa ha kérem tőle a külső zajokat ergo nem kell kivennem a fülemből, de ez kapcsolható lenne.
Van valakinek valami jó tippje?

(#1876) aram01 válasza lela (#1875) üzenetére


aram01
nagyúr

Bose qs 35

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1877) Ati1979 válasza lela (#1875) üzenetére


Ati1979
veterán

beyer avento wireless

(#1878) lela válasza aram01 (#1876) üzenetére


lela
aktív tag

#1877) Ati1979
"Inkább fülhallgatóban gondolkodom."
Mivel nem akarok az utcán összevissza egy fejhallgatóban mászkálni, nem a 20 as éveimet taposom
és kényelmesebb is számomra. Ha otthonra kellene akkor egyértelműen a fejhallgatót preferálnám.
Ebből a Bluetooth fejhallgató DAC erősítő kombóbol vajon melyik lehet a legtutibb? Még ez a FIIO BTR 3 is olyan 20eft, ami felvet bennem bizonyos kétségeket... Valószínű valamiben kompromisszumot kell kötni.
Eddig is azért halogattam ezt a vásárlás kérdést, mert ez nem olyan termék hogy bemegyek a legközelebbi boltba, ott van 10-15 féle és össze tudom hasonlítani őket. Csak úgy megrendelni, majd ráébredni, hogy ez nem az amit keresek ennyi pénzért elég kiábrándító.

(#1879) aram01 válasza lela (#1878) üzenetére


aram01
nagyúr

Mediamarktba menj tesztelni ott sok van.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1880) fericske válasza lela (#1878) üzenetére


fericske
addikt

Szia,

Radsone Earstudio ES100 lesz az amire szükséged van.
Átmész ebbe a topikba és a beszerezhetőségéről érdekledhődhetsz, illetve egyéb kérdéseket tehetsz fel róla.
Néhány audiophile kolléga nagy megelégedéssel használja.
Egyelőre ő egy best buy $100 környékén.
Illetve a FIIO BTR 3-ra is rákérdezhetsz.
Az ő véleményézésére még várni kell valószínűleg.

(#1881) lela válasza fericske (#1880) üzenetére


lela
aktív tag

Köszi a segítséget! Ez a megoldás+ egy normális PL: RHA vagy AKG fülhallgató gondolom sokkal jobb bármelyik ma kapható bluetoothos fülesné, akár a hangminőséget, akár az üzemidőt, vagy az erősítő teljesítményét nézzük? Gondolom csak egyszerűbb egy gyufás skatulyába belepakolni az elektronikát mint két füldugóba.

(#1882) fericske válasza lela (#1881) üzenetére


fericske
addikt

Igen. Egyelőre még jobb :)

Füles tippek - kipróbálni kevés esély van rájuk, higiéniai okokból elutasított szabályzat miatt.

Fiio F9pro
RHA T20
Periodic Audio MG
AKG N40
Hifiman RE-600S V2
Logitech UE900S
Vsonic vsd5s
Audiofly AF120

Ahogy, amelyikhez hozzá tudsz jutni, valahol jelentősen olcsóbban kár, az utánajárásodon múlik.
A fülhallgatós topikban kapsz még ajánlásokat, akad még néhány ajánlható darab.

(#1883) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Megosztanám 2 hónapos tapasztalataimat egy ilyen ,,szörnyszülöttről", amit a kíváncsiság kedvéért képes voltam bevállalni 14ért: [Qilive Q1007]
Magáról a Qiliveról annyit, hogy az Auchan saját márkája, ez a bluetooth fejes pedig elméletileg a zászlóshajójuk. A jobbos kagyló alján forgatható kapcsoló felel a hangerőszabályzásért és számváltásért, aminek belsejében 3,5ös jack is található passzív használat céljából, ennek megfelelően pedig jár egy méteres vékonyka jack kábel is a csomagolásban. A balos kagylón található micro usb-n keresztül lehet tölteni az akksiját, ami 20 órás üzemidőt ígér, és ez reálisnak is tűnik, mert az eddigi 2 hónapos használat alatt csak egyszer kellett töltenem.
Érzetre tömör műanyagból van megépítve műbőr párnákkal, a pánton pedig fel vannak tüntetve az adott fejméretek is, amikre be lehet állítani (XS, S, M, L, XL). Kis kagylójú, félig fülön fekvő kialakítású, ami egyesek számára kényelmetlen lehet hosszabb távon. Hangzásra a JBL T460hoz és Sony XB650hez hasonlítható, vagyis erősen mélyorientált visszább fogott magas tartománnyal, de közel sem annyira tompa, mint például egy XB550. A telefonom (A5 2017) aptX kodeket választott ki rá automatikusan. Hiába írnak 64 ohm impedanciát, szinte bármivel könnyen hajtható jacken keresztül is. Majd kiderül, hogy bírni fogja-e szusszal a 2 éves garancia lejártáig, de hangzás alapján a basszus kedvelőinek nem okozhat csalódást. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1884) lela válasza fericske (#1882) üzenetére


lela
aktív tag

Igen sajnos a higiéniai okokat ismerem, mert egyszer vettem egy plantronics bluetoothos fejhallgatót és annyira vérszegény volt, hogy vissza akartam vinni, de közölték, hogy ilyen okokból nem vehetik vissza, hál1isten tönkrement és garanciában levásároltam. Viszont így nagyon nehéz választani. De csak van valami ajánlás a felsorolt zenei műfajra (pop) ami tuti lehet...

(#1885) kispx válasza lela (#1884) üzenetére


kispx
addikt

A debreceni MM-ban szokták próbálgatni a fülest. Rám sem szóltak még rá. Igaz, nincs mindenből kirakva, meg a kirakottak közül pár már tönkrement.

=====
Rejtett up a #1873-ra.

(#1886) fericske válasza lela (#1884) üzenetére


fericske
addikt

Amiket felsoroltam füleseket azok mind jók a zenei igényeidnek. Árban változóak ugyan és persze hangzásban is, de mindet nyugodt szívvel tudom ajánlani hangminőség tekintetében.
De hogy egyszerűsítsem a dolgot neked, ha nincs kedved mindnek utána olvasni ésatöbbi, akkor leírom mi lenne az én választásom az általad megadott feltételek mellett.

Az ES100 BT dac/amp + egy FIIO F9pro

Az ES100 tud minden szolgáltatást amit szeretnél, a külső zajok beeresztésével bezárólag.
A hangminőségét olyan emberkék dícsérik akiknek millió forintos hordozható zenelejátszókkal van tapasztalatuk, meg millió forintos füleseket próbáltak ki vele.
Hallatlanban, de az én eddigi tapasztalataim alapján azt mondom, hogy a FIIO BTR3 nem éri el az ES100 hangminőségét, viszont szolgáltatások terén biztosan elmarad tőle, amiket te szeretnél.
Az Astell&Kern AK10 is jó hangminőségű BT cucc, de teljesítményben elmarad az ES100-tól és szolgáltatások terén is.

A FIIO F9pro egy közkedvelt és költséghatékony allrounder füles, ami alapvetően minden zenei stílushoz jó választás kategóriája környékén.
Az alapcsomagban adnak hozzá 2.5mm balanced kábelt is (költséghatékonyság) ami ajánlott opció hozzá, és az ES100-zal szépen ki is tudod használni ezt a lehetőséget.

(#1885) kispx
Bontott demó fülhallgatók azért vannak kint. Próbára. Azokat nem adják el. Nem adhatják el.

(#1887) lela válasza fericske (#1886) üzenetére


lela
aktív tag

Köszönöm a kimerítő választ!
A Fülest jó lenne meghallgatni, mert elég eltérő vélemények vannak ugye egy egy típussal (erősen szubjektív dolog) Pl az általad ajánlottat itt nem kifejezetten dicsérik.
Az RHA T20 ami még szóba jöhetne és jókat olvastam róla illetve az is 50 ezer körül van.

[ Szerkesztve ]

(#1888) fericske válasza lela (#1887) üzenetére


fericske
addikt

No igen.
Szóval mikor utána olvasásnt javasoltam akkor megfeledkeztem arról, hogy mi számít.
A vásárlói tapasztalatok között kell szűrni, olyanok véleményére akik az olvasat alapján tapasztalattal bírnak a témában, és írnak összehasonlításokat is a véleményezésüknél.
Sajnos sok "hifi" oldal megbízhatatlan ilyen szempontból.
Az AV Online-nal telibe találtad a kerülendő tesztoldalak egyikét. Hírhedt a hozzá nem értéséről, pontatlanságáról és a bérfirkálmányairól.
"Nálunk" a vezetékes füles topikokban azt mondanák, hogy magadra vess, ha pl. az AV Online után vásárolsz.
Aki fizet, arról jót írnak.

A FIIO F9 nem jó vétel kategóriájában, de az F9pro már igen.
Ugyanúgy a T20 is, és bármelyik amelyiket soroltam.

Kérdezz rá a fülhallgatós topikban, hogy az ES100-hoz az ajánlottjaim közül és azon túl milyen fülest ajánlanának, megadva az árkategóriát és a zenei stílusokat, hangzásbeli elvárást ;)

(#1889) Ati1979 válasza lela (#1878) üzenetére


Ati1979
veterán

Én azzal járok. Most leszek 39 :DDD
Mostanában eléggé divatos lett a fejhallgató az utcán egyébként. Nyilván nem azok a nagy batárok amiket az ember inkább otthon használ.

(#1890) Peddy789


Peddy789
őstag

Helo, milyen termekek vannak nagyon jo aktiv noise-cancellation -el ? Arban 20-60 ezer huf korul gondolkodtam de foleg 100k (300 euro) feletti termekeket latok hirtelen.

Hangzas nem is nnyira fontos, csak a minnel jobb zajszures. Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

(#1891) streetcsaba


streetcsaba
csendes tag

Használ valaki Asus rog strix fusion wireless fejhalgatót sajnos nem lehet kipróbálni az üzletben.

(#1892) Slowman


Slowman
aktív tag

Sziasztok,

JBL SB 450 és LG 42LB731V kombinációhoz szeretnék vezeték nélküli fejhallgatót. Ha jól gondolom a TV Bluetooth csatlakozása a távirányítón kívül semmire sem használható szóval egyszerűen BT fülessel nem tudok rá csatlakozni. Keresgéltem HDMI-s Bluetooth adaptereket első látásra nem tűnik túl biztosnak és még elég drágának is bizonyult (20-22k). Van erre valami viszonylag kulturált de árban kedvezőbb megoldás?

Köszi!

(#1893) galocza válasza mcs (#1883) üzenetére


galocza
aktív tag

a nép nevében is: köszi!
mindig jó látni, h vki veszi a fáradságot, s megosztja tapasztalatait. sajna nincs elég ebből.

(#1894) galocza válasza streetcsaba (#1891) üzenetére


galocza
aktív tag

sztem itt lenne érdemes érdeklődnöd:
[link]

(#1895) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Zenehallgatáshoz max 20.000Ft-ért milyen bluetooth fejhallgató ajánlott?

(#1896) galocza


galocza
aktív tag

mm+higiénai dolog.
kipróbálásnál fővárosiaknak nyilván előnyük van - léteznek civilizált helyek, ahol van 1-1 tesztpéldány.
ha mégis mm, élj az elállás lehetőségével:
1. neten megrendeled
2. átveszed a boltban/kiszállíttatod (ha érték alapján amúgy is ingyé' hozzák, vagy ha megér neked annyit)
3. meghallgatod
4a. örülsz, goto 5.
4b. 14 napon belül visszaviszed és visszafizetik az árát, goto 1.
5. qrvnyd mm, ha párszázan megcsinálják pár fülessel fejenként, tán tartanak pár tesztpéldányt...

(#1897) zazenke válasza Slowman (#1892) üzenetére


zazenke
őstag

az teljesen biztos hogy a tévéd beépített bluetooth rendszere nem csatlakozik össze a fejeseddel ? Csak azért kérdezem mert nekem egy samsung tv-m van és én is azt hittem aztán a forumján felvilágosítottak hogy a samu ennél a modellnél szervizmenübe le van tiltva az ilyen eszközök csatlakoztatása gondom azért mert vegyem meg a saját cuccukat hozzá. és tényleg így volt mert a neten fent volt hogy hogyan kell belépni a szervízmenübe és csak egy pipát kellett betenni vagy kivenni egy menüpontnál és azóta jól meg vannak egymással. oly annyira hogy ha megy a tv és bekapcsolom a fejest akkor automatikusan a tv leveszi a hangszórókról a hangot és beadja a fejesre. A párosítást csak egyszer kellett elvégeznem a tv menüjébe ami érdekes mód már nem a szervizmenü része.

(#1898) tothl


tothl
addikt

Nekem 2017es lg van es azzal eddig minden bluetooth audio eszkozom mukodott.

(#1899) freelanced


freelanced
addikt

Üdv! Mi a véleményetek a JBL Everest 310 fejhallgatóról 40.000 körül? A másik amit néztem a Pioneer SE-MS7BT. Van esetleg ami jobb ebben a 30-40 ezres kategóriában? Köszi

Iphone X meg laptop mellé lenne

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1900) mcs válasza galocza (#1893) üzenetére


mcs
veterán

Nincs mit! :)
Azt az érdekességét nem is említettem még, hogy a kagylók elfordítása play/pauseként funkcionál.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.