Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) sugarforce válasza Biga123 (#1347) üzenetére


sugarforce
őstag

nekem kifejezetten nagy fülem van, de nem kényelmetlen, szinte egész nap a fejemen van.

(#1352) Digidroid válasza galocza (#1349) üzenetére


Digidroid
tag

Nem csak papíron.. :DDD de az a zúgás sercegés aktív ANC mellett.. :( Viszont aki kizárólag zajos környezetben használná, én merném ajánlani. Jobban elnyomja a zajokat, és valószínűleg az alapzaja sem lenne annyira zavaró mint egy zárt szobában. Max. a viszonylag kis méretű fülpárna okozhat némi kényelmetlenséget.

(#1353) galocza válasza Digidroid (#1352) üzenetére


galocza
aktív tag

nem csak az alapzajról van szó, sztem azt hamar meg lehet szokni. ami a fő gond volt, az a mind2 készüléknél pár nap után jelentkező EGYoldali sistergés (mint kiderült, ezzel távolról sem vagyok egyedül) és a másodiknál jelentkező rettegett pántnyekegés.
ezeket a problémákat a tesztek elegánsan mellőzik, pedig, hát - elég komolyak. s ha akár egyik jelen van, akkor 500usd-ért ne akarjon már sehol labdába rúgni...

[ Szerkesztve ]

(#1354) gabber01 válasza sugarforce (#1350) üzenetére


gabber01
addikt

Köszönöm, be is szereztem egyet. Telefonnal gyorsban ki is próbáltam, egész jó a hangja így elsőre.
Viszont azzal nem számoltam, hogy számítógéphez való wireless csatlakozáshoz nem adnak hozzá adaptert, márpedig elsődlegesen erre használnám.
Egy sima bt adapterrel gondolom megoldható. Vagy érdemes valamire figyelni ami befolyásolhatja a hangminőséget is?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#1355) sugarforce válasza gabber01 (#1354) üzenetére


sugarforce
őstag

Bt fuleshez nem igazan szoktak adni bt dongle-t. Ha nincs a gepben bt, akkor valami apt-x-es donglet vennek.

[ Szerkesztve ]

(#1356) gabber01 válasza sugarforce (#1355) üzenetére


gabber01
addikt

Apt-x?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#1357) pulutodurumo válasza sugarforce (#1355) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Vehet Apt-X adót, csak semmi értelme. A fejes nem támogatja.

Support: BT 3.0, A2DP v1.3, AVRCP v1.5, HFP v1.6, HSP v1.2

Spec sheetből másoltam.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1358) gabber01


gabber01
addikt

AUDIO-TECHNICA ATH-AR3BT
vagy
AUDIO-TECHNICA ATH-S200BT - ről van valakinek tapasztalata, véleménye?
Gondolkozom, hogy eladom a JBL-t, nem tetszik, hogy nem standard kábelei vannak, erre sajnos nem fordítottam figyelmet a vásárlásnál. Ha elvesznek, az szívás, pótolni nem tudom lehetne egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#1359) Digidroid válasza galocza (#1353) üzenetére


Digidroid
tag

Azért én szívtam a QC35 II-vel is, már majdnem kétszer visszavittem gariba. Azt viszont nem értem, hogy miért csak androidi/ios alkalmazás van hozzá, miért nem lehet ilyen program win-hez is. :( Megkönnyítené az életet..

(#1360) < CyberBob > válasza Digidroid (#1359) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Van már BT 5.0-át támogató füles. És ha igen akkor zenei szempontból mekkora az előrelépés?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1361) galocza válasza gabber01 (#1358) üzenetére


galocza
aktív tag

ebay

dongli majdnem mind1, ha nem aptx a füles. azért nem árt, ha class 1.

[ Szerkesztve ]

(#1362) galocza válasza Digidroid (#1359) üzenetére


galocza
aktív tag

kakilnak a desktopra, egyik gyártó se jött rá, h marha nagy piac azok, akik otthon szeretnének zajmentességet. mert mit is mond a bose? mobile device not found. pc? fel se merül...

(#1363) galocza válasza < CyberBob > (#1360) üzenetére


galocza
aktív tag

amennyire én megértem a wikipedia cikket, (nem angol miatt, technikai szempontból) semekkora.

[ Szerkesztve ]

(#1364) < CyberBob > válasza galocza (#1363) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Akkor mire a főverzióugrás. A sávszélességet kellene feltornázni, hogy végre kiváltson egy kábeles fülest zenére. Az új telefonom már támogatná a BT 5.0-át, de ha felesleges...

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1365) galocza válasza < CyberBob > (#1364) üzenetére


galocza
aktív tag

amit én kivettem belőle (de hajrá, olvasgass te is), a varázsszó: iot.
nagyobb sávszél-kisebb távolság, nagyobb távolság-kisebb sávszél. új audio protokollról szó sincs.

persze nem kizárt, hogy egy gyártó elővarázsol vmit a dupla sávszél-kisebb távolság alapon (apple az apple losslesst, qualcomm aptx2-t, sony ldac2-t 8), de azt megint a füleseknek is kell támogatni a forrás mellett.
ráadásul - javítson ki vki ha tévedek, józan paraszti ész alapján - még nagyobb laggal kellene számolni, szóval streaming video, film méginkább kiestek...

kábeles fülest kivált a KLEER, csak 1. nincs választék, 2. nagy az adó. az én rs 160-amhoz levő kb cigisdoboznyi, de a milleniálisoknak ekkora terhet már ciki cipelni. a cigisdobozt mondjuk nem.

amúgy meg hallgass meg 1-2 csúcs bt fülest, ha nem tetted eddig a megfelelő (aptx) forrással: b&w p7, b&o h9, sennheiser hd1 (bocs, csak zajszűrősökkel játszottam), sztem a hanggal nem lesz sok problémád, csak az árcédulával - nevesen, hogy annyiért nagyon-nagyon-nagyon jó madzagost lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#1366) gabber01 válasza galocza (#1361) üzenetére


gabber01
addikt

Köszi, de már nem aktuális. Vissza kellett vinnem, mert abszolút nem is vette fel a töltést, úgyhogy visszakértem az árát. De ez a nonstandard kábelezés akkor sem volt szimpi, ha egyébként be lehet szerezni, mert sima usbt azért gond nélkül lehet pótolni.

Most egy Sennheiser hd4.40 bt-t szereztem be, de még nem tudtam kipróbálni.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#1367) pulutodurumo válasza galocza (#1365) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem csak neked írom:
Az Android Oreoban már van LDAC támogatás, szóval a forrás oldal kezd megoldódni. Mondjuk így, hogy egyre inkább elhagyják a gyártók a jack csatlakozót nem is baj.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1368) galocza válasza gabber01 (#1366) üzenetére


galocza
aktív tag

az viszont aptx, és így illik aptx dongli és stack (driver+sw) is mellé.
a logilink bt0015 biztosan olyan (nekem is az van), itthon beszerezhető nem-oly-drágán.
ha ráér, occóéktól pár dollár és pár hét. (olyanom is van, uazt tudja.)

nem tom milyen oprszrel ügyködsz, de win7 x64 + csr nekem szórakozik együtt. újabb winek okosabbak btben, nálam egy próba8.1gyel, tesómnál 10zel nem volt gond.

(#1369) galocza válasza pulutodurumo (#1367) üzenetére


galocza
aktív tag

az jó, de ldacot nem támogatnak csak a sony fülesek. izgalmasabb az aptx támogatás, amit szintén tud.
a kérdés, hogy a hw tudja-e. qualcomm, úgyhogy akár tudhatná, de én nem vagyok mobilos, és még kevésbé androidos ember, szóval erről nyilatkozzék tán más...

[ Szerkesztve ]

(#1370) pulutodurumo válasza galocza (#1369) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az Apt-X licenc köteles, és ahogy írod Qalcomm találmány. Az én telefonom Snapdragon SoC-os, de a Xiaomi erre a készülékre nem fizetett. Csak utólag lehet ráhackelni. Az LDAC viszont ingyen van az AOSP keretein belül.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1371) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok!

Tronsmart ARC-al van valakinek tapasztalata? A hasonló árú Sony JBL-ekhez képest milyen?

(#1372) galocza válasza pulutodurumo (#1370) üzenetére


galocza
aktív tag

nem mintha fontos lenne, de az aptx-et nem a qualcomm találta ki. ők úgy jutottak a licenszhez, hogy megvették a cambridge silicon radio-t, az akkori birtokost. (innen az emlegetett csr.)
az, hogy a qualcomm a mobiliparban érdekelt, megmagyarázza, miért vereshajú mostohagyerek a pc, amikor aptx támogatottságról van szó. az utolsó csr harmony stack 2012-es...
viszont az broadcomm és tán az intel is nyújtogatja mancsát a qualcomm felé, szóval akármi is lehet. pl akár új aptx stack pcre 8). vagy - és ez tudna tetszeni - chipsetbe vagy akár prociba integrált aptx bt? 8)
álmodik a nyomor...

ps: az ldac meg annyira licenszköteles, hogy a sony nem is adja ki céleszközre (vagy annyit kérnek érte, h senki nem fizeti meg). amúgy technikalilag - elvileg - fejlettebb.

[ Szerkesztve ]

(#1373) tecsu válasza galocza (#1365) üzenetére


tecsu
addikt

AptX HD-t akartál írni - gondolom. Arra én is kíváncsi lennék.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#1374) gabber01 válasza galocza (#1368) üzenetére


gabber01
addikt

Hát most még jblhez vettem egy asus bt400-ast, de ez azt hiszem nem aptx-es. :/
Win 10 van meg Samu S7.
Olcsó aptx megoldás érdekelne akkor, na nem mintha ez a logilink drága lenne. De amúgy megéri? Észrevenni különbséget? Miben több vagy jobb?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#1375) galocza válasza gabber01 (#1374) üzenetére


galocza
aktív tag

nem, asus nem az. a "márkásak" közül én csak a méregdrága sennheisert tudom, hogy azzal szerelt - meg tán az avantree...
aptx:
aptx
aptx

érdemes class 1-et választani, nagyobb hatótáv (logilink az). dx.com-on, ebay-en és a többi occó helyen találsz egy rakással.

tecsu: nem.

[ Szerkesztve ]

(#1376) gabber01 válasza galocza (#1375) üzenetére


gabber01
addikt

Tudsz esetleg linkelni egy pár adaptert ami tuti jó? Nem úgy vettem eszére mintha mindenhol feltüntetnék a Class 1et, aptxet még csak csak.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#1377) galocza válasza gabber01 (#1376) üzenetére


galocza
aktív tag

nem tudom, szoktál-e occóéktól rendelni, de kb így néz ki: occó, de minden lutri. lehet, h nem azt küldik. lehet h azt küldik, de nem működik. lehet, h meg sem érkezik. lehet h rendelsz 2 utángyártott tápot canon fkgépekhez 5500-ért, és kapsz két eredeti canon tápot, itthoni áron számolva 50000 ft értékben (megtörtént velem!). reklamálni persze lehet... szóval én garantálni nem tudok semmit, de álatalában minden ok, ha meg nem, nem nagy pénzügyi veszteség. nekem ez van, és innen:
http://www.dx.com/p/bluetooth-v4-0-csr4-0-usb-dongle-adapter-black-207993
kék a led (amit utálok, logilinken zöld), nem írja, h class 1 lenne (logilink igen) de a lakásban járva uott kezdi elhagyni a jelet mint a logilink, szóval uazt tudja. mivel 20 métert írnak, valszleg class 1. a 20métert sem szabad komolyan venni, nálam 1 téglafal és egy ajtó vagy 2 fal->4-5m.
nincs kétségem, hogy ebayen vagy dx-en vagy a többi helyen (belül) uezt olcsóbban is meg lehet kapni:
ebay lista
de olykor a kínai testvérek sem tudják mit árusítanak, szóval a legolcsóbb a listáról, amit én megkockáztatnék, az ez (2 termék, vigyázz, a legördülő menüből jót válassz):
csr dongle
szoftver: néha a csr donglik mellé nem csr harmonyt csomagolnak lemezen, hanem bluesoleilt (vagy semmit). na azt ne rakd fel (nem tud aptx), keress (vagy kérj) csr harmonyt, utolsó verzió 2.1.63.0.

...

na, gyorsan nem találtam meg, úgyhogy feltettem ide, böngészőtől függően kellhet mega plugin a letöltéshez:
https://mega.nz/#!0xxDkToA!1swjTbi6Bvb4Fzei-fa-qD9X4B83f5JZ1KBfVs7mfDI

(#1378) galocza válasza galocza (#1342) üzenetére


galocza
aktív tag

UPDATE bose sirámaimhoz, hátha vkinek még hasznos lesz:
visszaraktam az eggyel korábbi firmware-t (1.36), és most már tudom csr-en keresztül csatlakoztatni a bose qc35-öt win7 x64-hez.
ezenfelül úgy tűnik egyelőre, hogy a pattogós dolog is megjavult.

(milyen jó lenne, ha lehetne régi hozzászólást is szerkeszteni...)

[ Szerkesztve ]

(#1379) gabber01 válasza galocza (#1377) üzenetére


gabber01
addikt

Köszönöm :R

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#1380) ko1122 válasza gabber01 (#1358) üzenetére


ko1122
tag

Simán lehet pótolni a kábelt, e-bay és itthoni eladó is van rogyásig.

(#1381) Jhonny


Jhonny
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi fejhallgatóban kérném a segítségetelet.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Repülőgép
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Film nézés
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 30e HUF
4.) Új vagy használt? Új
5.) Circumaural vagy supraaural? Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott? Zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? Minnél jobban kizárja a repülő zaját
8.) Honnan vásárolnál? Magyarország, bolt vagy web.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? Ipad

Köszönöm.

(#1382) galocza válasza Jhonny (#1381) üzenetére


galocza
aktív tag

bár vannak akik lazultak, sok reptársaság még mindig harap bt eszközök miatt. pl olvastam, h volt, h jack-kel csatlakoztatott bose miatt letépték az utas fülit (azt megismerik, úgy látszik).
nem értek a mobileszközökhöz, nem tudom, ipaden van-e jack, de lehet, h madzagosban kellene gondolkodnod, ha a cél tényleg repülőgép.

(((usb-c csatoló még mindig új és ritka.)))

[ Szerkesztve ]

(#1383) gabber01 válasza ko1122 (#1380) üzenetére


gabber01
addikt

Ettől függetlenül a Sennheisernek klasszisokkal jobb hangja van. Max hangerőn sem torzít, és úgy en bloc jobb a kialakítása.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#1384) ko1122 válasza gabber01 (#1383) üzenetére


ko1122
tag

Annó meghallgattam vezetékes Sennheisereket is, elég kiábrándító Sokolrádiós hangzásuk volt.

(#1385) sugarforce válasza gabber01 (#1383) üzenetére


sugarforce
őstag

ízlések és pofonok. Én kipróbáltam a sennheisert is, mielőtt megvettem volna a jbl-t és mindamellett, hogy kényelmetlen volt már pár perc után is, roppant gyengén szólt.

(#1386) pulutodurumo válasza ko1122 (#1384) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Azért baromira nem mindegy hogy egy HD2xx-et, vagy 6xx-et hallgattál. A nagy márkák belépő szintű cuccait a nevük adja el, nem a tudásuk. Legyen az Sennheiser, AKG, Sony, bármi.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1387) gabber01 válasza ko1122 (#1384) üzenetére


gabber01
addikt

Az elég vicces lehet, mert vezetékesben is anno egy belépő szintű Sennheiser HD 202 győzött meg a sok nála akár többször drágább fülesek mellett is, ennek már sok éve. Amikor az meghalt, utána is ugyanolyat vettem, csak a II-es kiadást. Lényegében ugyanaz volt, ugyanolyan dögös hanggal.
Ezek után gyanítom a felsőbb kategóriás fejeseik sem lehetnek ennél rosszabbak, csak talán másabbak. Esetleg a nyitott kiviteleknél érezheti az ember először azt, hogy kevés az alja.

Mindenesetre ez a BT4.40, ha nem is viszi le az ember fejét, azért szerintem teljesen rendben van a hangképe és időnként meg is tud lepni hogy milyen mélyre megy. Nagyjából azt hozza, mint a HD 202.

pulutodurumo: mint ahogy feljebb is ecsetelem, nekem abszolút semmi bajom nem volt a kis HD202-vel sem, sőt! :)

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#1388) aknaakna


aknaakna
tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni, fejhallgató vásárlás előtt állok. A kritériumok a következők: lehet on ear, over ear is, legyen zárt, vezeték nélküli, lehetőség szerint összecsukható és hordozható (tehát nem batárnagy, utcára is vinném), hangzás tekintetében kiegyensúlyozott hangzást szeretem, metal zenéhez kell leginkább, és mindezt 20.000 magyar forintból kellene valahogy kihozni. Lehet használt is. Tudom, sokat kérek, én eddig a Plantronics BackBeat 500at néztem ki, ez majdnem minden igényemet kielégíti, de sajnos nem összecsukható. Mindenféle segítséget, tanácsot nagyon köszönök! 😉 :R

"I dont want it, I just need it, nothing seems to satisfy..."

(#1389) merlix válasza renziNNN (#1121) üzenetére


merlix
tag

Szia!

Tudnál írni egy pár sort a T4S-ről?
Szeretnék venni egyet.
Főleg TV-hez használnám, de a latency elég zavaró tud lenni (egy másik bluedioval már befürödtem)... :F

Köszönöm!

(#1390) pulutodurumo válasza merlix (#1389) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Telefonnal is késik a hang? Lehet hogy a TV a ludas.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1391) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Sziasztok !

Szobai tv nézéshez új fejest keresek max. 20 ezer forintért (ha kevesebb az sem zavar), zárt legyen, ami teljesen körülöleli a fülemet (belefér, nem rá ez nagyon fontos). Netről vásárolnám.

Ha tudtok ajánlani pár darabot osszátok meg velem. Köszönöm.

Ui.: Media Marktban felpróbáltam a Sony mdr-xb950b1 típust, annál kisebb ne legyen a párnája, abba is épphogy belefért a fülem.

[ Szerkesztve ]

(#1392) #84735232 válasza Csocsesz75 (#1391) üzenetére


#84735232
törölt tag

Szia! Elsősorban tudom ajánlani a Sony MDR-RF895RK-t, mert az a régi tévékkel is kompatibilis, révén, hogy rádiós. A televíziód támogatja a Bluetooth fejhallgatókat, vagy csak rádiós jön szóba? :)

(#1393) Csocsesz75 válasza #84735232 (#1392) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Bocsánat, elfelejtettem írni, hogy bluetoothos kell.

Régen volt egy Philips rádiósom de azon jött a Petőfi. Nem vicc, közelben van egy rádiótorony féleség, néha még a vezetékes telefonon is hallani lehetett.

Közben néztem EZT, kipróbálni nem tudom de jó nagynak tűnik a fülpárnája. Hangminőséggel semmi kritériumom nincs, szóljon.

Egyébként amit ajánlottál az méretre jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#1394) #84735232 válasza Csocsesz75 (#1393) üzenetére


#84735232
törölt tag

Igen, jó nagy párnája van, az én fejemről leesne. ;] Az általad linkelt példányban van aktív zajszűrés, de elolvasva teszteket a hangjára sokan panaszkodnak. Még egy nagy fülpárnás Philips SHB7150-et tudok ajánlani, a hangja az nagyon baráti az árához képest, de ahogy látom nem annyira fontos a hangminőség. Amit még nagyon tudok ajánlani JBL E50BT, kicsit drágább, mint ami a keret, de hangzásban mindet elveri. :)

(#1395) Csocsesz75 válasza #84735232 (#1394) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Rákeresve ezekre amit írtál a Philips drágább, JBL 21250,- az Euronicsben és az itteniben is elvileg készleten van. Lehet elmegyek kipróbálom, remélem belefér a fejem.

Köszönöm az ajánlásokat.

(#1396) #84735232 válasza Csocsesz75 (#1395) üzenetére


#84735232
törölt tag

Én kipróbáltam a JBL-t, de nekem irdatlanul nagy volt. Mindenképp próbáld ki, ha van rá lehetőséged, mert nagyon jó kis fejhallgató. :)

(#1397) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Sziasztok!

BT fejhallgatót keresek, otthonra és néha utcára. Első sorban apple termékekhez. Youtube, twitch nézéshez, néha zene hallgatásra, de azt is youtuberól (nem minőségi forrás). Fontos lenne, hogy mély hang terén jó legyen a füles, persze nem kell feltétlen skullcandy crusher brutalitás szinten. Bár, nekem az is megfelelő lenne, csak azt olvastam, hogy könnyen törik/reped az anyaga 2 hónap után. Csak olyan kellene, ami fül köré simul. Valami jobb minőségű érdekelne (40k tól akár egy jobb beats árfekvésbe is belemennék, ha az annyival többet tud). Tud valaki ilyet ajánlani? Sajnos a mi környékünkön nem tudok kipróbálni egyet se.
Amúgy mit jelent a flat hangzás fejhallgató terén? :R :R

[ Szerkesztve ]

(#1398) Csocsesz75 válasza #84735232 (#1396) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Kipróbáltam, nekem meg nagyon kicsi, nem fér bele a fülem egyáltalán. Talán ha összehajtogatnám. :)

(#1399) gabber01 válasza #84735232 (#1394) üzenetére


gabber01
addikt

A JBL-el azért lehet vitatkozni. Abban a rövid időben amíg hallgatni tudtam, mert aztán beszart az akksija és visszavittem, nekem nagyon mosottasnak tűnt a hangja, és magasabb hangerőn nekem is torzított, mint sokan másoknak.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#1400) Ati1979


Ati1979
veterán

Sziasztok!

Beyerdynamic Aventho Wireless-t tudom aljánlani, ha valakinek nem fontos a zajszűrés. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.