Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

megosztanám a tapasztalatomat a Sony MDR-RF811RK típusú fejhallgatóval kapcsolatban, ha esetleg valaki szemez vele.
A vásárlástól számított 24 órát volt nálam, amint lehetőségem volt vissza vittem a media markt-ba. Nagyon nagy volt az alapzaj, megfájdult a fejem annyira súgott. Teljesen mindegy volt hogy az adó hol van elhelyezve, milyen messze vagyok tőle, milyen eszközön használom - állandóan súgott.
Ezen felül amikor be volt kapcsolva, de nem szólt semmi, random rádióadásokból játszott foszlányokat.

Lehet egyedi eset, lehet nem, nem tudom - mindenesetre elég nagy csalódás volt.

Gondoltam megosztom, mielőtt többen belefutnak a csőbe :R

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#1054) Tin válasza #72961024 (#1052) üzenetére


Tin
veterán

ha neten rendelsz valamit, 14 napod van az elállásra. pont. jogszabály, törvény. írsz egy elállási nyilatkozatot, és kötelesek visszaadni a pénzt. pontosítok: 30 napjuk van visszautalni, de van, aki visszaadja kp-ban. ha nem, törvényt sért. nincs kibúvó, levásárlás, hümmögés. tényleg nincs. kifogások sem. csak neten kell rendelni.

a fejesről: nem tudom, nem ismerem. de a zajszűrés nem azt jelenti, hogy teljes csend lesz, arra maximum egy fülbedugós monitor alkalmas, ami teljesen szigetel, mint egy füldugó, de azok sem olcsók. a zajszűrős a zúgást, alapzajt, morajlást, városi zajokat, repülő hajtóműzaját, hasonlókat szűr ki. nem lenullázza, hanem szinte teljesen elhalkítja. de ez egy aktív dolog, szóval az eszközök ezért akkusak. fura, hogy azt írod, hogy "csak" ennyit tud a technológia, mert azért ez egyáltalán nem olyan rossz. annyit érsz el vele, hogy sokkal halkabban kell zenét hallgatnod, hogy elnyomd a zajokat.

a "szebben szól" meg erősen relatív :) a tizenezer forintos fejesek között nem nehéz "szebben" szólni.

(#1055) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok

Van egy Jam transit lite Bt fejesem, de közepén eltört a pánt. Asszonyt még kihallgatom az esetről,de ha ártatlan akkor vajon ez gariztatható?

Ha esetleg újat kell vennem,akkor lehet,hogy nem fulre uloset vennék,hanem nagyobbat, mert nyomja a fülem. A hangja elég jó és szerintem nem csak arahoz képest.

Esetleg valaki tud hasonló bestbuy vételt, csak fület körül ölelő típust?

(#1056) Adams15


Adams15
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Black friday-en vettem egy Sony MDR-XB650BT fejhallgatót. A hangzása nekem tetszik, nem tartom túltoltnak a basszust rajta, viszont kicsit kényelmetlen és instabil a supraauralis párna (a vezetékes circuma. fejhallgatómhoz képest). Tudnátok egy alternatívát ajánlani esetleg?

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon, utazás közben
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
20-25000 (Ennyiért vettem a mostanit)
4.) Új vagy használt?
Új
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circum
6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Nincs különleges elvárás, hasonló lehet a mostanihoz, ez tetszik.
8.) Honnan vásárolnál?
Magyar webáruház.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
iPhone
10.) Saját szempontok:
Nincs egyéb fontos igény, esetleg ha tudtok, több lehetőséget is írhattok. :R

(#1058) Deylath26


Deylath26
csendes tag

Sziasztok!

1) Itthoni felhasználásra egy PC-hez
2) Zene hallgatás, játék és néha videó szerkesztéshez
3) 20.000
4) Új
5) circumaural
6) zárt/félnyitott
7) Elmondható, hogy főképp rock és elektronikus zenéket hallgatok
8) Budapest

+1 Mindenképp prioritás, ha egy megbízható boltba lenne kapható, opcionális a + garancia
+2 Milyen adaptert ajánlotok hozzá

Hogy miért vezetéknélküli? Állandóan megtörnek a kábelek és amit találtam ( eddig ) Beyerdynamic DTX 910, az nem igazán beszerezhető megbízható helyeken

[ Szerkesztve ]

(#1059) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

Sziasztok!

Sony WH-1000XM2 mellett döntöttem, sok mintám még nincs a dologról, de teloról nagyon szépen szól.
Ha már több ideje fogom használni, írok egy részletesebb bejegyzést negatívumairól és előnyeiről.

Negatív oldalon sajnos azt kitudom emelni, hogy én vagyok a béna vagy csak a PC és Bt adapteremmel van a gond.

Egy Asus BT400-at rendeltem hozzá, ezzel sajnos megközelítőleg se szól úgy mint telefonon :S
Mivel edzéshez is használom, nem csak munkához ezért nem estem kétségbe rögtön, van JACK csatlakozási lehetőség, gondoltam hozzá csatlakoztatom azzal a géphez.
Ezzel viszont annyi a problémám, hogy jelenleg pl egy Youtube videón nincs hangja az énekesnek csak a zenét hallom..

Minden mást lecsatlakoztattam az alaplapról. Az alaplap egy Asrock B150M Pro4 ami 7.1 CH HD Audio (Realtek ALC892 Audio Codec), ELNA Audio Caps -el szerelt.

Kellene egy új nem integrált hangkártya? Vagy csak én vagyok loser és van valami más megoldás is ?

[ Szerkesztve ]

(#1060) vargalex válasza PlatiaAmos (#1059) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Külön-külön egyiknek sincs baja, csak az egyik OMTP, a másik CTIA bekötésű. Tudsz venni, vagy készíteni kábelt, ami a kettő között fordít.

Alex

(#1061) PlatiaAmos válasza vargalex (#1060) üzenetére


PlatiaAmos
tag

Köszönöm a választ, tudnál linkelni egy ilyen kábelt? Totál amatőr vagyok az egészben.

(#1062) afoyem


afoyem
tag

Sziasztok. Max 17.000 Ft.-ért Bluetooth fejhallgató kerülne választásra
- Metál, Rock, Elektronikus fontossági sorrendben
- Zárt jó hangszigetelt legyen
A többi dolog mindegy.
Melyiket ajánlanátok?

(#1063) herdsman12 válasza afoyem (#1062) üzenetére


herdsman12
őstag

Régebben előfordult itt sg22 ft, jó ideig ajánlgatta a Philips SHB7150FB-t.
Nem reklamált senki, hogy rossz volt az ajánlat 20 ezer körüli árban.

(#1064) vargalex válasza PlatiaAmos (#1061) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Gyors kereséssel pl. ez.

Alex

(#1065) stellaz válasza stellaz (#1055) üzenetére


stellaz
addikt

Közben vettem az Aldiban egy Medion BT fejest. Fület körbe ölelő, nagyon kényelmes, mintha ott se lenne, telefonhoz azonnal csatlakozott.

Ami kicsit furcsa, hogy a ugyanzokkal a gombokkal lehet hangerőt állítani és számot léptetni. A gombok és az USB csatlakozó minősége azért nem felső kategóriás (gombok picit mozognak, usb csak a saját kábelét tartja jól és a burkolat nem zárja passzentosan a nyílást), de ezek inkább csak esztétikai dolgok. Van rá 3 év garancia, aggódni ezért nem kell. A mérete elég érdekes, mert legszűkebb állásban is pont jó nekem, asszonynak már nagy is kicsit.

Még ugyan nincsen bejáratva, de a hangja teljesen rendben van, hangerőre többet tud, mint ami itthonra szükséges.Próbáltam sokféle zenén és igazából mindenhol kellemesen szólt. Rock műfajban azért még próbálom, mert ott csak pokolgépet nyomtam rá, de szerintem ott a felvétel hangkeverése nem túl jó, mert az semmin nem szól elég tökösen (FLAC).

A JAM transithoz képest kevesbé hangsúlyos a mély tartomány, de igazából ez nem zavaró cserébe sokkal szellősebb a hangkép.
Kíváncsi vagyok, hogy a bejáratódással változik-e a hangja.

8 rugó volt, 3 év garival, a fentiek alapján szerintem ez jó vétel.

(#1066) picsirti válasza stellaz (#1065) üzenetére


picsirti
tag

Abszolút egyetértek. Annyira könnyű, hogy nem is érzem a fejemen.
Kicsit kevésnek érzem a szorítóerejét, de még kerékpáron nem próbáltam. (ott lesz jelentősége)
Nekem nem kicsi fejem van (jó nagy 😀), de a legkisebb állásban is jó a mérete.
A hangjával elégedett vagyok, nekem megfelel.
A 3 év gari és a 8e HUF ár miatt jó vétel.

(#1067) engine88


engine88
aktív tag

Kiprobaltam egy QC35ost. Na az az aktiv zajszures verhetetlen.
[link]

(#1068) Tin válasza engine88 (#1067) üzenetére


Tin
veterán

mihez képest?

(#1069) Bodz válasza Tin (#1068) üzenetére


Bodz
nagyúr

Kb. bármelyik anc fejeshez képest. :) Én úgy vagyok vele, ha kell(ene) az aktív zajszűrés, akkor vagy a Bose vagy semmi.

[ Szerkesztve ]

(#1070) Tin válasza Bodz (#1069) üzenetére


Tin
veterán

az új sony mk2-re gondoltam, amiket olvastam tesztek, azok fele-fele arányban hozzák ki jobbnak az egyiket vagy a másikat.

nekem bejött ez az akg, bőven élvezhetőre szűri a zajt, de kicsi, könnyű és hordozható. melóban egyszerűen imádom.

(annyi pénzt amennyibe kerülnek, egyik anc-ért sem fizetnék, mert mindegyik kompromisszumos)

(#1071) engine88 válasza Tin (#1068) üzenetére


engine88
aktív tag

Az osszes anc fuleshez kepest amit eddig probaltam. Tegnap Sennheiser HD 4.50et probaltam, allitolag anc-s de semmit nem szur pedig be volt kapcsolva a szures. Es meg halk is volt, a basszus hianyarol nem is beszelve.

(#1072) Bodz válasza Tin (#1070) üzenetére


Bodz
nagyúr

Te is tudod. Ez az ára a névnek, bt-nek, és anc-nek... :) Természetesen a QC35 sem ér 130k-t a hangja alapján.

(#1073) stellaz


stellaz
addikt

Jut eszembe, van egy Nokia essence zajszűrős fülesem. Az mitől van, hogy ha mozgok vele, akkor fura hangokat ad néha? Éles, szinte csikorgó hang, pillanatokra. Nyugalmi helyzetben meg nem.

(#1074) Tin válasza engine88 (#1071) üzenetére


Tin
veterán

nem csodálom, árban a közelében sincs. én csak a sajátomhoz tudok viszonyítani, nekem éppen úgy szűr, hogy az alapzaj nagy részét elnyomja, ezért van, amikor simán csak bekapcsolom, és ülök a csendben. kb. olyan, mintha 3-4 asztalsorra odébb ülnének ketten az egész bazinagy irodában, miközben valójában megy a munka minden asztalnál. szemben ülő kolléga ordibálva telefonál, az ő hangja is csak távolinak tűnik. de az enyém sincs ott árban, ahol a bose. cserébe a hangja viszont nagyon kellemes, vezetékről pedig egészen jó. és basszussal sincs fukarkodás.

(#1072) Bodz: ezek céleszközök. bár biztos van olyan munka/szokás, ahol ezek alapkellékek kell legyenek, akkor én is simán költenék rá ennyit. de amúgy szerintem jó dolog, a BT főleg, mivel sokat mozgok, leveszem-felteszem, hívás, stb.

(#1075) Bodz válasza Tin (#1074) üzenetére


Bodz
nagyúr

Az előbb még egyikért sem fizettél volna ennyit. : ;] :) De mindegy, nem is ez a lényeg. Csak gondoltam benézek, hátha tudok ajánlani valakinek valamit, ha már hívogattál egy másik topikban
30k környékén keresgélők feltétlen vessenek egy pillantást a Matrix 3-ra! Aptx, AAC adott, a hangja meg relatív kiegyensúlyozott.

[ Szerkesztve ]

(#1076) Tin válasza Bodz (#1075) üzenetére


Tin
veterán

azért nem fizetnék, mert nem kell. 100 eurót megért az n60nc bt, mert annyiért akartam egy sima BT fejest, de ennél többért nem vennék... most. de ha sokat utaznék tömegközlekedésen vagy olyan helyen dolgoznék, ahol nem lehet nélküle figyelni, kipengetném. de nem vagyok abban a helyzetben. így értettem.

amúgy persze, gyertek, legalább lesz normális topik a BT-seknek is. nincs akkora tapasztalatom, nem merek ajánlgatni "csak úgy".

(#1077) stellaz válasza stellaz (#1073) üzenetére


stellaz
addikt

elfelejtettem írni, de csak bekapcsolt zajszűrésénél produkálja

(#1078) Gergő009


Gergő009
csendes tag

Sziasztok!

TV-hez (főleg BL meccs nézéshez) keresek bluetooth fülest.
Nem szeretnék árakban elrugaszkodni, 20-30 e között gondoltam.
Ajánlás?

Üdv,

(#1079) Tin válasza Gergő009 (#1078) üzenetére


Tin
veterán

ezt olvasd át

a bluetooth sajnos kompromisszumos. a fent ajánlott avantree szettet nem teszteltem.

[ Szerkesztve ]

(#1081) ForRedGlory válasza PlatiaAmos (#1059) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Szia!

Neked rendben szól a füles? Én néha azt tapasztalom, hogy bluetoothon hang minőség prioritás mellett néha "skippel" a zene, olyan, mintha ugrana kicsit.

Most nem tudom, hogy a telefonom (Mate 10 Pro) adójával van a gond vagy esetleg azzal, hogy a lakásban viszonylag sok a kütyü, ami bezavarhat, vagy a fülessel.

Azt a megoldást körbe is röhögöm, amit a hivatalos oldalon írnak, mert nem azért vettem ilyen fejest, hogy SBC adatávitellel használjam LDAC helyett. :D

(#1082) ForRedGlory válasza ForRedGlory (#1081) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Persze az is lehet, hogy simán a felvételek szarok.

(#1083) Tin válasza #72961024 (#1080) üzenetére


Tin
veterán

jól tetted, főleg, hogy ilyen aljasul leárazták az mdr-1000x-et, csak mert hirtelen kijött az mk2 változat, ami így majdnem a duplájába kerül, közben elvileg ugyanazt tudja hangra. oké, az újnak jobb az akkuja a leírások szerint, na de biztos nem ennyivel:)

a tapogatás részt nem is értettem először, most olvastam csak utána. majd megszokod:) hangerőt nem hiszem hogy annyira állítgatni kell, én pl. a fejesen sosem szoktam. egyedül a zene megállítást és újraindítást használom.

írhatnál majd róluk. a fejesről, és a priva III-ról, amin én is gondolkoztam, de végül is alig nézek tévét, gépről meg nem nagy értelme van: a laptopjaimon van BT, az asztalihoz szintén van stick, de főleg telefonról hallgatok zenét. ráadásul az én fejesem nem tudja az aptX LL-t (mondjuk azt a sony se).

kíváncsi leszek, hogy tetszik. ha tartós darab lesz, szerintem ennyiért jó vásárt csináltál.

(#1084) hidzsmann


hidzsmann
csendes tag

Sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni, hogy milyen fejhallgatót lenne érdemes vennem.
Szempontok számomra:

-vezeték nélküli
-25-40k huf körüli ár
-külső hangok kiszűrése minél jobban, ha van ilyen ár kategóriában akkor, zajszűrős

Kizárólag PC-mhez használnám 80%-ban filmekhez, 20% zene hallgatásra.

A legfontosabb igazából, hogy minél kevesebb hang szűrődjön be, mivel tőlem egy méterre bekapcsolt tv megy gyakran, ami zavaró.

Köszönöm a segítségeteket!

(#1085) zazenke válasza Gergő009 (#1078) üzenetére


zazenke
őstag

azért vizsgáld meg hogy nem e tudja a tv-d is a bluetooth funkciót . az én samum tudja és szuperül dolgozik és nem aptx a fejes és a szemem nem látja a csúszást valószínűleg nagyon pici lehet. és ha be van állítva egyszer akkor onnantól kezdve ha bekapcsolod a fejest a tv automatán összekapcsol vele és leveszi a hangszórókról a hangot. Az más kérdés hogy valamiért a samu volt olyan kis geci hogy alapból ez a funkció nincs engedélyezve a tv-ben az én modellemnél . Szervizmenübe kellett bekapcsolni hogy felismerjen nem samu bluetooth egységeket is.( ue48h6400)

(#1086) JoseGee


JoseGee
tag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy a gyermeknek vettem egy Sony MDR ZX220-ast és a használati útmutató azt javasolja, hogy számítógépre kötve töltsem. Más alternatíva nem jöhet szóba? Pl. powerbank, normál töltő?

Ami késik, az nem jön időben

(#1087) zazenke válasza JoseGee (#1086) üzenetére


zazenke
őstag

az csak fogalmazási hiba . ha szabványos micro usb töltő csatlakozója van márpedig az van akkor bármivel töltheted aminek ilyen kimenete van . autós töltő hagyományos telefon töltő , power bank stb

(#1088) JoseGee válasza zazenke (#1087) üzenetére


JoseGee
tag

Köszönöm 🙂

Ami késik, az nem jön időben

(#1089) bigrock


bigrock
addikt

Üdv mindenkinek!
Sony MDRZX330BT és JBL E50 BT között vacillálok. A cél: zenehallgatás (rock, blues, akusztikus), ahol nem igény a mélykiemelés, inkább a homogén, tiszta hang. Megér vajon a JBL 12e Ft-tal többet?
Köszi a válaszokat.

(#1090) zazenke válasza bigrock (#1089) üzenetére


zazenke
őstag

az a kisebbik jbl majdnem úgy szól mint a nagyobbik everest 700 as. nyilván van különbség de nem annyi amekkora ár különbség . Amikor én néztem a fejhallgatókat magsan ez vitte az ár érték "jóságot". Csak azért vettem meg a nagyobbik jbl-t mert volt rá több keretem. Úgyhogy nagyon ajánlott. a mellette lévő sony tipusokra már nem emlékszem amik ki voltak rakva a mediába volt ami drágább volt nála és összességében a mega basszus ellenére rosszabb volt az összhatása mint az e50 -esnek.

(#1091) Bodz válasza bigrock (#1089) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szia!

Ha nem igény a mélykiemelés és szeretnél tiszta hangot, akkor a JBL E50-et nyugodtan elfelejtheted. :) A Sony-t nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#1092) mcs válasza bigrock (#1089) üzenetére


mcs
veterán

A ZX330BT-t nem ismerem, de a JBL E50 basszusa majdhogynem felér egy hangrobbanással. :D

(#1093) bigrock válasza mcs (#1092) üzenetére


bigrock
addikt

Köszi a válaszokat, megpróbálom meghallgatni a MM-ban a Sonyt, a JBL-t elengedem.

(#1094) Bodz válasza mcs (#1092) üzenetére


Bodz
nagyúr

Hangrobbanás, hehe, milyen igaz, jól fogalmaztál. :)

[ Szerkesztve ]

(#1095) M43g


M43g
aktív tag

Sziasztok,

A fejhallgatós topikból irányítottak ide, ahol az alábbi kérdést tettem fel.

Kaptam karácsonyra egy JBL T450BT-t. Az lenne a kérdésem, hogy hasonló árban van-e jobb BT-s választás, az alábbi szempontok alapján:

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Melóhelyen
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Zenehallgatásra, a külvilág kizárására melóhelyen (AC/DC jellegű muzsikák). Nem vagyok audiofil, sőt inkább botfülű, de azért ne a fülhallgató legyen a szűk keresztmetszet.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 15e-ért kaptam JBL-t, mondjuk plusz tizesig mennék el
4.) Új vagy használt? Új
5.) Circumaural vagy supraaural? Circum (a JBL supra)
6.) Zárt vagy nyitott? Zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? Ne ez legyen a szűk keresztmetszet a zenehallgatásnál, lásd (9)
8.) Honnan vásárolnál? (Valószínűleg magyar) online boltból, vagy mediamarkt és egyéb lehúzós helyek
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? Xiaomi Redmi 3s, illetve irodai asztali gép. A redminek viszonylag jó a hangzása, de APTx-et nem támogat. Az asztali meg olyan, amilyen.

Köszönöm a segítséget :R

(#1096) zazenke válasza bigrock (#1093) üzenetére


zazenke
őstag

ne engedd e a jbl-t mindenképp hallgasd meg és csak utána dönts. az igazi tiszta hangról annyit hogy ha valéaki tényleg azt akar felejtse el a vezeték nélküli technológiát. Mindenképp próbáld ki mindkettőt személyesen és csak utána dönts. Egy átlag fülnek megfelel a kisebbik jbl is

(#1097) Tin válasza M43g (#1095) üzenetére


Tin
veterán

a tizenezres BT kategóriában maximum a hangzása lehet más (több vagy kevesebb basszus), de "minőségileg" nem fogsz feljebb lépni mással sem. ez a kategória alja. szimplán csak használd, és élvezd. ha lényegesen jobbat akarsz, azt csak sokkal feljebb fogod megtalálni.

arra célzok, hogy használd ezt "beugrónak", és majd jövő karácsonyra, amire már tudod, mit szeretnél máshogy, veszel egy sokkal jobbat. de az is lehet, hogy az már nem is BT lesz.

arra próbálok célozni, hogy ha a zenehallgatást akarod kimaxolni, úgyse BT-set hallgatsz, vagy abból is a 100e körüli és feletti kategóriát. ennek például néhol még mindig akciós az ára (a rendes 120 körül volt, csak kijött az utód), és zajszűrős is, de még ezt is keresztbe agyonveri egy 50e-s vezetékes fejhallgató. igaz, az nem zajszűrős. csak hát ahhoz meg dukál egy külső hangkártya és fejes erősítő (dac és amp), hogy kihozd belőle a maximumot.

(#1098) mcs válasza M43g (#1095) üzenetére


mcs
veterán

Annak a T450BT-nek erősebb a magas kiemelése, mint a mély, ezért AC/DCnek talán pont megfelelő is. Ilyen árkategóriában a többségnél a basszus van erősebben megemelve a többi tartomány rovására.

Bodz: A nagyobbik E55BT tesó mégkeményebb dió, mert az már simán vetekszik a Sony XB950el is. :D

[ Szerkesztve ]

(#1099) Tündike25


Tündike25
tag

Sziasztok!
Nekem JBL E50BT-m van immár 2 éve és nagyon imádom. Viszont csak-csak elkezdtem nézelődni és érdekelne mi a különbség az E50BT és az E55BT között? Valamint az Everest 700 és a 710 között?

[ Szerkesztve ]

(#1100) ForRedGlory válasza ForRedGlory (#1081) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A kérdés már nem aktuális, a telefon miatt skippel, jól leteszteltem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.