Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Kínai rendeléssel van esetleg ajánlott fejhallgató?

Előre is köszi a segítséget.

Üdv.

(#1652) Gregorg


Gregorg
tag

Sziasztok.

Csatlakozom az előttem kérdezőhöz, kicsi kiegészítéssel.

Taotronics TT-BH22
Mpow H5

Ezekről olvasok és látok (youtube) ezer véleményezést. Ezeknek tudom hogy nagy százaléke fizetett hirdetés kategória, de a Chip magazin júliusi számában is van egy 25 bluetooth fejest összehasonlító teszt és a Taotronics TT-BH22 a 3! helyezést érte el.

Ezek a fejesek többnyire 50-70 dollár között mozognak, nem drágák.
Bármi tapasztalat, vélemény ezekkel kapcsolatban van valakinek itt fórumon?

Egy érdekes tesztet linkelek alább:
link[link]

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#1653) M3L4


M3L4
újonc

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani bluetooth-os fejhallgatót 10 ezer alatt?
Köszi.

(#1654) #20221952


#20221952
törölt tag

Sziasztok!

Vennék egy fejhallgatót (elsősorban éjszakai tv hallgatáshoz => már nagyon unom a feliratok olvasását és a szájról történő olvasást) és azt gondolom, hogy ez nem lenne rossz választás.
Szerintetek?

KissA1026

(#1655) pulutodurumo válasza #20221952 (#1654) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A vezetékes változatról jó véleménnyel vannak, kicsit mélyben erős. Szerintem vedd meg nyugodtan. Csak azt lenne még jó tudni, hogy milyen kódolást támogat.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1656) #20221952 válasza pulutodurumo (#1655) üzenetére


#20221952
törölt tag

Ehhez a tv-hez használnám, azt gondoltam, hogy működik vele, nem úgy van?

(#1657) pulutodurumo válasza #20221952 (#1656) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Működni fog, azzal nincs gond. Csak olyan finomságok lettek volna még érdekesek, hogy aptX, vagy LDAC van-e bennük. De valószínűleg nincs, mert nem említik sem a fejesnél, sem a TV-nél.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1658) #20221952 válasza pulutodurumo (#1657) üzenetére


#20221952
törölt tag

A lényeg az lenne, hogy működjön és ne csak három napig.
Elég volt a (szinte) némafilmekből.

(#1659) BloodRay


BloodRay
veterán

Sziasztok!
Feleségemnek kellene bluetoothos fejhallgató.
15.000Ft környékén mi az ajánlott típus? Zárt kellene, ennyi a biztos, fülre illetve fül körül ülő is megfelelhet.
Otthoni zenehallgatásra, filmezésre kellene.
Előre is köszönöm a segítségeteket. :R

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1660) haris válasza BloodRay (#1659) üzenetére


haris
őstag

Én ennek a narancs verzióját használom és még vagyok vele elégedve. Vers rá egy pillantást!

Persze ez a fehér-kék kifejezetten csajos, ezért is merem ajánlani

[ Szerkesztve ]

(#1661) BloodRay válasza haris (#1660) üzenetére


BloodRay
veterán

Köszönöm, ez tuti tetszene.
Közben tegnap kaptunk segítséget ismerőstől, így brutál áron lesz neki egy JBL E45 BT, az ellenállhatatlan ár miatt meg nekem egy E65 BT NC. :B

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1662) Bukk900 válasza fericske (#1637) üzenetére


Bukk900
őstag

A Fejhallgatóplázában sikerült meghallgatnom a DSR7BT-t... lehet, hogy nagyok voltak az elvárásaim az árcédula láttán, de csalódás volt...
A mély egy kicsit sok, de nem is ez zavart, hanem a tere. Pontszerűen szólt közép tájon... a jól ismert zenéim unalmasan szóltak... pedig usb kábelen is rádugtam a telefonra, hátha a bt átvitel a ludas...

(#1663) fericske válasza Bukk900 (#1662) üzenetére


fericske
addikt

Érdekes tapasztalat.
Általában keveslik a mélyeit. Persze, gondolom az ecceri basszus túltengéshez szokott fülűek.
Összesen négy eszközről próbáltam ki. Kettő telefonról, meg kettő BT képes dap-ról. Usb-ről nem próbáltam.
Pici különbség volt közöttük, de mindahányszor kellemes volt amit produkált. Se sok, se kevés mély, átlagosan jó térérzet, és muzikális, nem analitikus, illetve unalmas prezentáció.
Ennyire másképp hallanánk?
Azért van már neked is tapasztalatod több fejhallgatóval, nem kellene ennyire eltérő véleményünknek lennie.
Milyen zenéket hallgattál vele, és milyen telefonról? Iphone 5-tel és a Lenovommal jó volt Aptx nélkül is.
Nekem Sting, Enya, Rebecca Pidgeon szokott lenni főleg teszthallgatáskor.

(#1664) Sn00k


Sn00k
veterán

hi
Egy wireless headset mennyire hasznalhato egy vezetekessel szemben pl egy fps game alatt, vagy pl a lol alatt?
[link]

3njoy the Lif3

(#1665) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok,
AKG és JBL füleseket nézegettem, esetleg Harman/Kardon és a múltkor az AKG K845BT volt ami a legjobban bejött de volt aki azt mondta, hogy a bőr része törik/hámlik. Én szinte minden nap használom és nem fél évre keresek fülest ezért ez elbizonytalanított. Most megjelent egy új füles, az UA Sport Wireless Train. Igaz ez sportolásra lett kitalálva de masszív, sokáig bírja egy töltéssel, szövet és ráadásul mosható a borítása (ez nagyon bejött anno az AKG GHS1-nél csak az tört mint a ropi, vagy hatot széttörtem....) szóval nem tűnne rossznak mindennapi felhasználásra. A hangminőségben viszont nem vagyok biztos, mit gondoltok róla, próbált esetleg már valaki ilyen típust?

(#1666) galocza válasza #20221952 (#1654) üzenetére


galocza
aktív tag

madzagmentesnél gond lehet a késés, tv-nél nem jó vicc. én KLEER fülest ajánlanék: sennheiser rs160/165...stb.
upsz azok kicsit odébb vannak árban... akkor nemtom. de általában 150-250ms a lag bt füleseknél, és az már zavaró. kivétel van, de tv-vel nem egyszerűen összehozható, ha egyáltalán.

(#1667) #20221952 válasza galocza (#1666) üzenetére


#20221952
törölt tag

Most a feleségemnek van egy Brainwavz BLU-100 eszköze, ami teljesen jól működik, egy ilyen nekem is jó lenne, csak nem fülhallgatóként, mert azt nem tudom hordani, ezért keresek fejhallgatót.

[ Szerkesztve ]

(#1668) galocza válasza #20221952 (#1667) üzenetére


galocza
aktív tag

ahogy érzed. azért én olyan helyen vennék, ahova visszaviheted, ha nem tetszik.

(#1669) #20221952 válasza galocza (#1668) üzenetére


#20221952
törölt tag

Hát, kipróbáltuk vele a tv-t, teljesen jó volt, szinkronban volt a hang a képpel, csak én éppen nem tudom elviselni azt, hogy a fülembe van bedugva.
Amit kinéztem, az a leírás alapján jónak tűnik és itt tudom megvenni.

(#1670) Szabi_82


Szabi_82
tag

Sziasztok!
Napi két és fél órát töltök utazással. Szeretnék valami tényleg jó fejhallgatót vásárolni, mivel a
telefonokrol mostanában elmaradnak a jack-ek, ezért bt. fejhallgatókat keresek. Két darabot találtam, Sennheiser momentum 2, s a pxc550-et. Ki meilyket választaná? Esetleg próbálta e valaki őket? Nekem most beats fejhallgatóm van, de egy év alatt szinte használhatatlan lett. Nyikorognak a műanyag alkatrészek ami a fülpárnába is hallható. Idegesítő a nyikorgas zene hallgatás közben. Foszlanak a párnai s mostanában az a kevés magas is eltűnt belőle. Szóval láttam momentum 1 ismerősnek, kb egyszerre vettük, s még mindig egyben van. Ezért maradok a sennheiser-nel. Viszont nem tudom meilyk lenne a jobb választás. Most a 550 is majdnem annyi mint a momentum, ezért került a képbe, viszont félek hogy az is nyikorogni fog, kikopik stb. nem annyira tunik merevnek. Viszont biztosan van oka hogy alapbol drágább 30-al. Válaszokat előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1671) galocza válasza Szabi_82 (#1670) üzenetére


galocza
aktív tag

halihó,
mind2 nagyon dícsért darab - volt 2-3 éve, asszem mind2 2015-ös. ha ekkora nagyságrendet hajlandó vagy kipengetni, úgy érzem, a pénzedért kaphatsz jobbat. de kicsit róluk: emlékeim szerint momentumnak jobban dícsérték hangját, pxc550-nek anc-jét. ja, van olyan is hogy hd 1, még drágábbért... hm, rtings, megkeresem, ott vannak mérések is.
rtings tábla
tudsz szűrni, pl wireless, noise canceling, s összevetheted sok konkurrens termékkel őket...
fülpárnát tudsz venni (én is vettem az rs 160-hoz). ha választani kellene, én valószínűleg a momentumot tenném magamévá masszivitása és hangja miatt, anc-ért egyiket se venném.

de elgondolkodnék:
-sennheiser hd 4.50 olcsó, nincs aptx ll
-sennheiser hd 4.40 nincs anc, még olcsóbb, nincs aptx ll
-akg k 845 bt nincs anc, semleges hangzás, jó izoláció
-bowers&willkins px, közepes anc (de szippantja az agyat), dícsért hang, nincs aptx-ll (mégsem tapasztaltam késést!), van usb-c csatoló madzagos működéshez, ha a telefonod támogatja esetleg
-b&o beoplay h9 dícsért hang, anc, aptx ll
-sony wh 1000xm2 egyik legjobb anc, jó hang (ha játszol kicsit az app-pal), vicces kezelés, de nyekeghetnek a műanyagok + megmagyarázhatatlan féloldali sustorgás lehet, nincs aptx ll
-bose qc35 másik legjobb anc, még sima aptx sincs, mások által kritizált, szerintem teljesen vállalható hang, nincs aptx ll, mégsem késik nálam (pedig elvileg illene)
-és személyes kedvencem, a definitive technology symphony 1, én ezt használom, csak ha lemerült, jön a 2x drágább bose. de neked nem tudom ajánlani, mert nem összecsukogatható és bumszli, úgyhogy hagyjuk 8)

sonyval (2 példánnyal), deftech-kel, bose-zal (qc25-tel is), px-szel és a denonnal próbálkoztam. (ha visszatekersz a topikban, írogattam élménybeszámolókat.)

sokat javallották itt a jbl típusait is, de azokról nem nagyon olvastam és kezemben sem voltak.

azért pár szót írhatnál prioritásokról: hang? akkuidő? anc? összecsukhatóság? nfc? csak zene (különben bejön a lag kérdésköre...)?

(#1672) csoki98


csoki98
tag

Üdv!
Lenne egy AKG T206 AFC- vezetéknélküli fejhallgató, dokkolóval. Erősítőre van rádugva a dokkoló, viszont egy olyan olyan probléma lenne vele, hogy mindhárom csatornáján a dokkolónak, bezavar a petőfi rádió, és halkan lehet hallani miközben használom a fülest. Erre van valami megoldás?

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

(#1673) pulutodurumo válasza csoki98 (#1672) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Feljelented az NMHH-nál a Magyar Rádiót hogy rossz frekvencián sugároznak :D

Sajnos nem valószínű.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1674) galocza válasza pulutodurumo (#1673) üzenetére


galocza
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#1675) Szabi_82 válasza galocza (#1671) üzenetére


Szabi_82
tag

Szia, köszönöm a segítséget.
Első szempont a hangzás lenne.Hát elvesztem, keresek valamilyen boltot ahol felpróbálhatom, meghallgathatom őket. Egyébként nagyon szimpatikus lett a Sennheiser HD 4.50 is.
Köszönöm a segítséged.

(#1676) tamas97


tamas97
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy vezeték nélküli, bluetooth-os fejhallgatót.
Alapvetően inkább otthoni használatra, de az sem kizárt, hogy utazásnál is használnám. :)

Elég sok fejhallgatót végignéztem és ez a kettő maradt:

-Sennheiser HD 4.50 BTNC
-Sony MDR-XB950N1

Aktív zajszűrés van ezekben, ám ebben szeretnék segítséget, véleményeteket kérni, hogy megéri-e.
Néztem ezeknek a "kistesóit" is, (HD 4.40 BT & XB950B1) amikben nincsen ANC, és ez árban is egy jelentős 20K-s esés, szóval nem tudom, tényleg, hogy megéri-e. :(

Ha tudtok ajánlani esetleg valamilyen fejest még, szívesen várom, és maximum körülbelül 50-60ezer forintot szánnék rá, ez fontos! :) JBL-t nem nagyon vennék.

Válaszotokat, segítségeteket előre is köszönöm. :) :))

[ Szerkesztve ]

(#1677) gghrtz


gghrtz
őstag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, mivel nem értek annyira ehhez a vonalhoz, gondoltam megkérdezem itt.
A vezetéknélküli fejhallgatót jobban meríti ha FLAC-et hallgatok, mint ha MP3-at hallgatnék?

(#1678) fericske válasza gghrtz (#1677) üzenetére


fericske
addikt

Nem igazán. A BT kodek minősége és a kapcsolat stabilitása számít. A kettőt együtt kell említeni, mert pl. APTx-HD-nál akadozhat a kapcsolat a nagyobb mennyiségű adatátvitel miatt.
Az adó részt meríti jobban a flac-mp3 téma, amit ő átkonvertál BT adatfolyammá, amit a vevő oldal PCM-be konvertál, aminek a minősége a kodek-től lesz függő.

(#1679) gghrtz válasza fericske (#1678) üzenetére


gghrtz
őstag

Köszönöm a választ, valami ilyesmire gondoltam én is. Akkor a JBL e40-em akkuja csak siman valamiert vacak. Ez volt az utolso JBL termek amit vettem, az e30-cal is megszivtam anno. :(

(#1680) fericske válasza gghrtz (#1679) üzenetére


fericske
addikt

Lehetséges.
Sajnos sokszor gyengébben teljesítenek a BT fejesek, fülesek mint ami elvárható lenne az alapján amit ráírnak.
Egyébként az sima SBC (alap BT hangkodek) és 50% hangerőre van megadva.
Ezektől eltérve durva üzemidő romlás lehetséges.

(#1681) galocza válasza tamas97 (#1676) üzenetére


galocza
aktív tag

halihó, az, hogy otthonra, mit jelent? beletartozik pl tv, pc/konzol játék, streaming video? mert akkor aptx low latency kellene az alacsony késleltetés miatt. ha csak zene, akkor nem számít. érdekes az is, h mi(k) a zajforrás(ok).
hogy anc kell-e, neked kell eldöntened. én azért olvastam/próbálgattam sokat, mert szomszédokat kell túlélnem. ha otthon vagy utazás közben nem zavar különösebben a környezeti zaj (és persze mindnek van passzív szigetelése is, ami tompít) kár rámenni az anc-re.

(#1682) gghrtz válasza fericske (#1680) üzenetére


gghrtz
őstag

Ma pl. fel ora alatt lemerult.

(#1683) fericske válasza gghrtz (#1682) üzenetére


fericske
addikt

Ohh, az gatya akkor. Megdöglött az akksija.

(#1684) gghrtz válasza fericske (#1683) üzenetére


gghrtz
őstag

Sanszos. :( Tudsz ajanlani nekem valami jot a 20-30e Ft kozotti arkategoriaban? :R

(#1685) tamas97 válasza galocza (#1681) üzenetére


tamas97
csendes tag

Szia! Köszönöm a válaszodat! :)

Igen az otthoni használatba beletartozna minden lehetséges eszköz (TV, PC, telefon), és így zene, film, sorozat, videó, streamek, játékok stb.. minden menne rajta.

Ezt az aptx-es dolgot én nem vágom, de ha jól értem a forrásnak és a fejesnek is tudnia kell, hogy minimális legyen a késés? :F

Kissé zajos helyen van a lakás, de igazából úgy vagyok vele, hogy hagyom a francba az anc-t, annyira szerintem nincs szükségem rá.

Alapvetően "agybadugós" fülest használok, csak szeretnék végre otthon egy kis szabadságot, hogy ha a lakás másik végébe kell menni (panel), akkor ne kelljen kábelezni.
Fontos viszont az, hogy ha szeretném vagy ha lemerül, lehessen kábellel is csatlakoztatni.

Hangzásban inkább legyen kiegyensúlyozott, mintsem túl sok basszus vagy magas vagy akármi ami elnyomná a többit, ezért nem vagyok benne biztos hogy pl az a sony (XB950B1) nekem annyira tetszene az extra bassal :D

Talán ezekkel a szempontokkal könnyebben tudtok ajánlani fejest. :)) (anc nélkül mondjuk MAX 30-40 körül)

ui.: nagyon tetszik ez a sennheiser hd 4.40 BT, kérdés hogy tudja-e azt az aptx valamit :D

(#1686) fericske válasza gghrtz (#1684) üzenetére


fericske
addikt

Nem, sajnos. A vezetékmentes fejesek közt nem igazodok ki (még) annyira, hogy tudjak ajánlani abban az árban, tekintettel a megbízható üzemidőre.

(#1687) galocza válasza tamas97 (#1685) üzenetére


galocza
aktív tag

az első baj az, hogy bluetooth füleseknél általában számíthatsz késésre (lagra). ez az alap a2dp kodek és aptx esetében pl 150-250ms, ami erősen zavaró pl filmnézésnél vagy játéknál. aptx low latency (ll) kodek esetén ez a késés elhanyagolható (~40ms), de én 2 egyéb (egy a2dp és egy aptx hd) füles esetében sem tapasztaltam, pedig kellene jelentkeznie (?!?).

és igen, a forrásnak és céleszköznek is kell támogatnia aptx-et. megoldás pc esetén egy megfelelő dongle (az az usb izé) vagy adó.
előbbire példa, pc-hez (occóéknál van - izé, occóbban is), nekem ilyenem van (meg egy occó is):
csr dongle
vagy
avantree leaf
az árkülönbség nem véletlen (erről kérésre bővebben), nekem csr dongle van, de most rendeltem egy avantree-t és kalandvágyból egy creative-ot is. majd beszámolok itt ~két hét múlva 8)
a másodikra példa (bármilyen eszközhöz, analóg kimenettel, rca, jack):
avantree aptx ll adó
biztosan van ilyesmi is olcsóbban. itt rámadzagolod az ufót a forrásra (pl tv), és az adja a fülesnek a bt jelet.
mobilokhoz nem értek, de oreo-tól androidok támogatnak aptx-et - hogy melyiket/mindegyiket, azt nem tudom.
a másik dolog, amire tán vágysz és hamar el fog keseríteni az az, hogy pl ha mp játék közben csacsognál - nos, az nem fog menni (valószínűleg). ha a pc-den mikrofonnak beállítod a füles mikrofonját, visszavált handsfree módba, amitől 2irányú lesz a kapcsolat, de amit te hallasz, csapnivaló minőségű (és, mivel ugrott az aptx ll, valószínűleg késni is fog).
jó minőségű 2irányú hangátvitelre egy megoldás van (tudtommal), a fast stream technológia, amit megint mind a cél- és forráseszköznek kell támogatnia - és ilyen nem sok van. donglinak tudtommal jó a fenti avantree és a creative bt-w2, fülest én csak pár avantree-t és creative-ot tudok. minőségben a fast stream-et aptx alá lövik be, de ezt úgysem zenehallgatásra használja az ember, ez a füles (és a forrás) egy másik üzemmódja, tehát zenére lehet továbbra is az aptx.
avantree aptx ll, fast stream füles

felmerülhet még a sennheiser rs 160, ez "félmobil". nem bluetooth, hanem rádiófrekvenciás KLEER (nincs sustorgás). ez csak a saját adójából jövő jelet fogja, amit rá kell dugni vmire 3,5mm jack-kel. az adót is lehet akkuról üzemeltetni, igy megoldható, hogy rádugod a mobilt/mp3 lejátszót, bevágod a táskába és hallgatod pl utazás közben. irányítani persze nem tudot a lejátszást a fülesről, meg plusz 1 cipelnivaló, de ezt tényleg kb mindenre rá lehet dugni, késés nincs. persze mikrofon ebben nincs.

nekem a sonyval nincs tapasztalatom, csak 1 drágább típusból 2 példánnyal és az lesújtó. a hd 4.40 bt tud passzív módot (madzagosat) és dícsérik a passzív izolációt, és hangot is (semleges). a sennheiser tud ugyan aptx-et, de csak simát, low latency nincs, a lag kérdéses. avantree szerint aptx ~70ms, az elfogadható lehet akár.

a végére az állandó tanács: ott/úgy vedd, hogy kipróbálás után vissza tudd vinni, ha nem tetszik vmi miatt. ha neten rendelsz, 14 napig elállhatsz (postát buktad), és lehet, hogy van olyan kereskedő is, aki vállalja ezt személyes vásárlás esetén is.

[ Szerkesztve ]

(#1688) galocza válasza gghrtz (#1684) üzenetére


galocza
aktív tag

neked is jó lehet akár a sennheiser hd 4.40 bt...

(#1689) gghrtz válasza galocza (#1688) üzenetére


gghrtz
őstag

Köszi a tanácsot, azt elfelejtettem írni, hogy konditermi edzéshez keresek vezetéknélküli fejhallgatót. Szóval a nagy driveresek kizárva. :( De lehet az lesz, hogy beújítom a régi AKG K510 vezetékesemet majd.

[ Szerkesztve ]

(#1690) galocza válasza gghrtz (#1689) üzenetére


galocza
aktív tag

hát, olyanokat nem láttam, hallgattam, de tudom, h van ilyen állatfajta. ennyit azért tudok érted tenni 8):
[link]
[link]

(#1691) fericske válasza gghrtz (#1689) üzenetére


fericske
addikt

Óó, oda azért tudok egy jót. Elméletileg üzemidőben hozza a papírformát. (kollégám szavára alapozva)
Egyébként jó hang. Enyhe V, de nem a középtartomány információjának rovására. Tiszta, dinamikus hangzás.
Könnyű, kényelmes viselet (nekem az volt), bár ez is szubjektív. Supra, fülön ülő.
Marshall Major II Bluetooth

Illetve van egy másik, ami még hordozható méret, és van vele személyes tapasztalatom, de üzemidőre nem tudok moondani tapasztalati dolgot.
Ő circum, fül körüli. Hasonló a hangzása a Major 2 BT-hez.
Pioneer SE-MS7BT

Mindkettőt ki tudod próbálni valamelyik üzletben, vásárlás előtt.

Ha a JBL hangja tetszett, akkor ezekben keveselheted majd a mélyeket, pedig sokkal jobb hang mindkettő.

(#1692) gghrtz válasza fericske (#1691) üzenetére


gghrtz
őstag

Köszi mindenkinek a segítséget, ez a Marshall egész jónak tűnik! :R

(#1693) tamas97 válasza galocza (#1687) üzenetére


tamas97
csendes tag

Szia!

Utánanéztem az aptX támogatásoknak és hát valóban a hd 4.40 bt csak sima aptX-et tud.
A TV-m (samsung ue40mu6100) elvileg nem tud aptX-et.
(E-Manual-ban kedvenc mondatom a bluetoothnál: Lip-sync errors may occur.) :DD :DD :(((

Így a kérdésem egyrészt az, hogy van-e értelme "okosítani" a TV-t aptX-re (sima/HD vagy akár LL-re), ha megvenném a sennheisert? Javítana bármit akár minőségben vagy késleltetésben az A2DP-hez képest?

Telefonom egy alma 6S, ott sem láttam, bár mintha valami más kodeket használna? :F

PC-be oké egy olyan kis USB-stick, vajon TV-be dugva is működne? :DD

Egyébként nem igénylem a játék közbeni beszédet, úgyhogy az nem probléma, illetve néztem ezeket a rádiós fejhallgatókat, csak pont a lényeg veszik el benne amit a bluetooth ad(na). :(

Hasonlóan valami áruházban gondoltam én is megvenni, jó lenne esetleg már ott kipróbálni telefonnal, hogy szól egyrészt, meg valami videóval a késést, aztán ha tetszik otthon a többi kütyüvel. Ha meg nagyon nem jön be visszaviszem. :)

ui.: te is írtad hogy annyira nem tapasztaltál késést, talán nem lesz a hd 4.40 bt-vel sem :F :)

(#1694) Tomi_Sci válasza gghrtz (#1692) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Marshall üzemideje valós használattal 30+ óra. A hangja talán a kevésbé mély orientáltak közé tartozik, de még igy túlsúlyos. Nekem hármas van, de szerintem nem érte meg a felárat, amig van olcsó kettes, tankolj fel belőel :)

(#1693) tamas97 : Én röviden meghallgattam egy 4.40-et, háát nem a kodek lesz a korlátozó tényező szerintem.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#1695) galocza válasza tamas97 (#1693) üzenetére


galocza
aktív tag

Így a kérdésem egyrészt az, hogy van-e értelme "okosítani" a TV-t aptX-re (sima/HD vagy akár LL-re), ha megvenném a sennheisert? Javítana bármit akár minőségben vagy késleltetésben az A2DP-hez képest?

egy adóval, amit linkeltem, kizárhatod a késést, és jobb lesz a minőség is (amúgy az alap a2dp sbc-t használná). más megoldás, nem hiszem, hogy van tv-re - én nem is tudom, van-e olyan, ami támogat aptx-et.

Telefonom egy alma 6S, ott sem láttam, bár mintha valami más kodeket használna? :F

itt kezdődnek a komoly bajok, apple csak aac-t támogat, aptx-et pl nem. vannak fülesek, amik ismerik ezt a kodeket, a 4.40 nem ilyen. magyarul megint vissza sbc-hez.

PC-be oké egy olyan kis USB-stick, vajon TV-be dugva is működne? :DD

nem.

Egyébként nem igénylem a játék közbeni beszédet, úgyhogy az nem probléma, illetve néztem ezeket a rádiós fejhallgatókat, csak pont a lényeg veszik el benne amit a bluetooth ad(na). :(

hát, ízlések és pofonok, én itthonra imádnék egy jó zajszűréssel megáldott KLEER-t...

Hasonlóan valami áruházban gondoltam én is megvenni, jó lenne esetleg már ott kipróbálni telefonnal, hogy szól egyrészt, meg valami videóval a késést, aztán ha tetszik otthon a többi kütyüvel. Ha meg nagyon nem jön be visszaviszem. :)

egy mm-ban tán hagyják azt is, hogy párosítsd mondjuk egy tv-vel. elállásra viszont csak netes vásárlás esetén van kötelezően lehetőséged! de működik, hogy neten rendeled, de személyesn veszed át, akkor is él, és nem fizetsz postát.

ui.: te is írtad hogy annyira nem tapasztaltál késést, talán nem lesz a hd 4.40 bt-vel sem :F :)

amivel én nem tapasztaltam az bose qc35 (nem is aptx), bowers&willkins px (aptx hd, avantree szerint ~70ms), deftech symph1/denon izébizé - nem keresem ki, próbálom feledni - (mind2 aptx ll, ~40ms). tehát igazából mind más... de pölö sony wh-1000xm2-vel durván, az is aptx hd.

(#1696) tamas97 válasza galocza (#1695) üzenetére


tamas97
csendes tag

Rendben, köszönöm a válaszokat! :)
Most még egy kicsit átgondolom ezt, kiprobálom őket, amit csak tudok, meg még gyűjtök rá egy kicsit, aztán 1-2 héten belül jelentkezem, hogy hogyan döntöttem, mit vettem.
Utána meg természetesen majd beszámolok róla hogy milyen stb... :))

(#1697) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Sziasztok!

30 ezer körül lehet kapni valami értelmes vezetéknélküli fejhallgatót, vagy ilyen árkategóriában felejtős?
PC-n használnám, játékhoz és filmhez.

(#1698) pkaresz válasza Ron Swanson (#1697) üzenetére


pkaresz
senior tag

Ezt többen is ajánlják.
Pioneer SE-MS7BT
Én Sonyt használok, Sony MDR-ZX770 et.
Akciósan vettem, szeretem.

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#1699) -conrad- válasza gghrtz (#1689) üzenetére


-conrad-
addikt

szia,

ma fog elvileg megjönni nekem egy ilyen füles: JBL under armour
Ha érdekes lehet a dolog akkor majd leírom a tapasztalatokat.

(#1700) -conrad- válasza galocza (#1687) üzenetére


-conrad-
addikt

Szia!
Olvastam a hozzászólásodat, lett is pár kérdésem :)
Egy JBL under armourt fogok használni (épp most ért ide) jellemzően asztali géppel. (tudom, gyúrós füles az under armour de a szövetborítás stb. az ami miatt választottam) Zenehallgatás-filmezés játék amire használni fogom. Jellemzően egyirányú, tehát csak hallgatom, de néha mikor játszom van igény arra is, hogy a mikrofonját használjam. Az lenne a kérdésem, hogy egy BT dongle-val ez ugye problémamentesen működik? Gondolok itt arra, hogy pl. egy teamspeak vagy akár skype le tudja kezelni mint egy mikrofon? Illetve a latency problematikája, amennyiben a késés miatt vezetéken használnám akkor is működik ezeknél a wireless headseteknél a mikrofon funkció?
Köszi előre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.