Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Regirck


Regirck
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem egy JBL T450 BT-és fejhallgatót magamnak és kíváncsi lennék a véleményetekre?

Irodába és utcán használnám, így fontos hogy zárt legyen (de nem feltétel, hogy minden hangot kiszűrjön). Továbbá sokat lenne hordozva, így nem tudom, hogy azt mennyire bírná (esetleg léteznek tokok vagy "doboz" ezekhez?). Leginkább telefonról használnám, de néha laptopról, ha épp nagy ritkán játszok egy kicsit.

Összegezve egy kis mindenesre vágyom, de árból kiindulva teljesen kompromisszum képes vagyok...

Esetleg ebben az árkategóriába mi az ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#1902) plevips


plevips
tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Szeretnék egy vezeték nélküli fejhallgatót, de ha jól értem, ezek bluetooth-al működnek, ha az asztali pc-m ezt nem tudja, akkor nem tudom használni? Tehát nem adnak hozzá valami adatpert? Köszönöm

(#1903) kispx válasza plevips (#1902) üzenetére


kispx
addikt

Bluetooth adapter vagy bluetooth dongle néven találsz eszközt, amivel ezt megtudod oldani.

[ Szerkesztve ]

(#1904) M3nyus


M3nyus
aktív tag

Sziasztok!

Valakinek nincs esetleg személyes tapasztalata a nuraphone fejhallgatóval kapcsolatban?

https://www.nuraphone.com

Én vagyok M3nyus!

(#1905) zazenke válasza M3nyus (#1904) üzenetére


zazenke
őstag

amolyan átverésnek látom fejhallgatóként adják közben meg agybadugós fülhallgató. de nincs tapasztalatom csak a videóból szűröm le. és biztos nem vennék olyan fejhallgatót ami belenyomódik a fülembe.

(#1906) galocza válasza plevips (#1902) üzenetére


galocza
aktív tag

nem feltétlenül.
itt írtam némi áttekintést, csak pcvel való használathoz nem csak bt létezik és nem feltétlenül a legjobb:
[link]
bt donglikról itt írtam:
[link]

de, ahogy írták, léteznek külső, analóg->bt dobozok is, amelyek a dongliknál pár szempontból nagyobb szabadságot nyújtanak.

és kérdésedre válaszolva: nem, nem adnak adaptert, de egy aptx-képes occó bt dongli itthon ~2800, ebayről pár usd.

igényeidről nem sokat írtál (anc, kétirányú kommunikáció, minőség, hatótáv stb)

(#1907) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok,

Bose QC35-öt garanciáztatott már valaki közületek? Az enyém 11 hónapos, elromlott a ki/be kapcsoló gombja és most ha ki van kapcsolva akkor is random bekapcsolódik :C

Neten körülnézve típushiba, a kapcsoló műanyag része törik el, csak meg kell ragasztani és jó lesz, 5 perc az egész. Viszont az enyém garanciás, nem nyitnám ki amíg a garancia tart.
De, ha úgyis az a vége, hogy 1 hónapot ülnek rajta aztán kihozzák hogy én vagyok a hibás mert én törtem el, akkor annyit nem ér, szétkapom és megcsinálom magamnak.

Szóval, mik a tapasztalatok, mennyire rugalmas a szerviz? Basys Kft. elvileg...

Köszi,
Petya

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1908) galaxys80


galaxys80
veterán

Hamarosan egészen kedvező áron megvásárolható lesz az Edifier W830BT fejhallgató az Alin.[link]

Van esetleg tapasztalata valakinek erről a márkáról?

(#1909) Salak


Salak
tag

Sziasztok,

A tanácsotokat szeretném kérni.
Adott egy LG 55LF652v TV-m és szeretnék egy BT fejhallgatót venni hozzá, hogy akkor is tudjam nézni a tv-t, ha a feleségem alszik mellettem.
Tudnátok ajánlani egy ár/érték arányban jó és hangilag sem kuka fejhallgatót, amit érdemes lehet beszereznem?

Nem vagyok túl penge, de ahogy olvasgattam előfordulhat, hogy még valami BT vevőegységet is be kell szerezni, mert nem lehet közvetlenül párosítani a TV-vel a fejhallgatót?
Vagy van, amelyiket igen?

Előre is köszi a segítségeteket.

Szép napot! :R

"Winners never quit and quitters never win."

(#1910) kerti008


kerti008
aktív tag

Sziasztok,
Jelenleg egy SteelSeries Syberia V2-vel nezek tv-t. (Yamaha Silent Sound-al :D ) Egy gondom van vele hogy allandoan ossze kell szedni a kabel a nappaliban ha befejeztem a tv-nezest. Vettem egy JBL T450BT-t de par honap utan inkabb visszatertem a kabelezeshez. :W Joval reszletesebb a hangzasa mint a JBL-nek. Ha mar koltok ra szeretnek egy kicsit tobb melyet is.Jellemzoen sorozatokat nezek, filmeket de zenet nem igazan hallgatok. Az ara miatt kineztem egy Sennhreiser HD 4.40-est es a 165-ost, esetleg a Steelseries Arctis 7-et. Tudnatok valamit ajanlani?

Kedvenc VR jatekaim: HL Alix, Queke1-2, Half Life 1-2 and mission packs, Queke3quest, RTCQuest, Duke Nukem 3D

(#1911) Veron


Veron
őstag

Szeretnék egy BT-s ANC-s fejhallgatót venni ingázáshoz. Jelenleg egy vezetékes AKG N60NC darabom van és teljesen meg vagyok elégedve vele, kivéve, hogy elkezdett zavarni a kábel surrogása.

Két opciót látok ennek megoldására:
-valami kis BT-s adapter, ami nem kábelen lóg - eddig nem találtam ilyet, vagy
-egy új, hasonlóan jó ANC képességű BT-s fejhallgató.
Utóbbin elgondolkodva a következőket néztem ki.
-Sony ZX770BN - olcsóbb és nem rossz
-Sennheiser HD 4.50 BTNC - drágább, jobb a hangja

Az ANC képességükről nem sokat tudok. Van aki össze tudná hasonlítani az AKG N60NC-vel? Ha ez fontos szempont, és a hangzása sem elhanyagolható, akkor melyik a nyerő a párosból?
Esetleg létezik olyan BT adapter, amivel az AKG-t fel tudom okosítani?

Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1912) aram01 válasza _Petya_ (#1907) üzenetére


aram01
nagyúr

Én 25-öst. MM-ben Amszterdamban. Utolsó nap vittem be. Lementettem és elhalkult a baloldala. Mondtam hogy hallgattam erre egy pattanást hallottam, utána MONO lett. 4 nap után hívták hogy saját is nem javítható, adnak azért ha újat ha nem bánom,hát nem bántam.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1913) Meridius11 válasza Veron (#1911) üzenetére


Meridius11
aktív tag

Edigitalnál most akciósan 70 ezer Sony WH-1000XM2. Tesztek szerint az ANC világbajnok, a Bose QC35-el vetekszik, van aki szerint felülmúlja.

Az XM2 kifutó típus (ami az áresést is magyarázza), most ősszel jelent meg az utódja, de szerintem kétséges hogy megérné az 50 ezer forintos felárat.

[ Szerkesztve ]

(#1914) _Petya_ válasza aram01 (#1912) üzenetére


_Petya_
őstag

Köszönöm. Azt tudom hogy a külföldi fórumok szerint a Bose hivatalos képviselet nagyon korrekt, de hát ugye nálunk ezt az importőr intézi, róla pedig nincs tapasztalatom..

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1915) Pörp


Pörp
senior tag

Hi!

Van olyan lehetőség hogy két vezeték nélküli fejhallgató legyen egy adón? Filmnézéshez kellene, egy jack csatlakozóra lenne dugva, de két fejhallgatóra lenne szükségem egyszerre.

(#1916) BB0401


BB0401
aktív tag

Sziasztok ! A Pioneer SE-MS7BT-t néztem. A 3.0-s Bluetooth mennyire jó, valamint abban nincs zajszűrés ? Véleményeket is meghallgatok. Mást is ajánlhattok 30000-ig.

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#1917) pulutodurumo válasza Pörp (#1915) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A rádiósok mind tudják, de van olyan BT adó is ami kiszolgál két fejest.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1918) tothl válasza Meridius11 (#1913) üzenetére


tothl
addikt

En meglehetosen meg vagyok elegedve ezzel a tipussal.

(#1919) Veron válasza Meridius11 (#1913) üzenetére


Veron
őstag

Koszi. Nagyon jo fules de nekem draga. 40 korul keresek inkabb, de semmikepp sem 50 felett.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1920) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy olyan 12 ezerig, van-e valamilyen értelmes bluetooth fejes otthoni használatra (kínai is jöhet)? Vagy keressek inkább valami vezetékest ebben az árkategóriában? Előre is köszönöm a segítséget.

(#1921) Spíler


Spíler
őstag

Valakinek esetleg....
Nem az enyém. :N

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#1922) tothl válasza Spíler (#1921) üzenetére


tothl
addikt

Na hat ennyit rohogve meger.

(#1923) Spíler válasza tothl (#1922) üzenetére


Spíler
őstag

Mondjuk most az akciós új ára is jó,szerintem.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#1924) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok,

Szeretnék vásárolni egy wireless fejhallgatót játékra, mikrofonosat. A keret nagyjából 30k HUF.
Nagyon szemezek a Logitech G533-mal, szeretem a Logi termékeket, és PCX-nél most akciós 30k HUF elég baráti ajánlatnak tűnik, de mivel nem vagyok képben a többi márkával, így mielőtt megrendelném szeretnék körbekérdezősködni hozzáértőktől is.

Wireless fejhallgató terén elég laikus vagyok, egy kb 10k HUF-os kínából vásárolt vezeték nélküli fejhallgatóm van, amit néha tévézéshez használok, ha nem akarok felverni senkit, de ez nyilván nem szolgálja ki az igényeimet.

Nem tudom,hogy ez az 5.1 vagy 7.1 mennyire használható megoldás a 30k-s árfekvésben, így ez nem feltétlenül elsődleges. Viszont ha lenne vezetékes opció is a fejhallgatón, az már inkább hasznos lehet részemről. RGB nyilván nem létszükség, viszont ha esetleg mikrofon állapotjelző led lenne rajta (világít ha be van kapcsolva, nem világít ha ki van kapcsolva) hasznos lenne.

Nem tudom ilyen paraméterek mellett mennyire nehéz ajánlott kategóriát vagy típust belőni.
Remélem azért lesz valakinek türelme elolvasni, és tud is segíteni.

Előre is köszönöm!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#1925) zazenke válasza Meridius11 (#1913) üzenetére


zazenke
őstag

állítólag több is meghibásodott törés miatt és ismét állítólag :) a 3 -as verzióban a törős részt már megerősítették sőt javított hangzást is nyomtak bele

(#1926) galocza válasza _Petya_ (#1907) üzenetére


galocza
aktív tag

nem.
ilyenem van, a régi típus, de a deftech symphony mellett tartalék (másfél-kétszer annyiba került, mint az, szóval vicc, sebaj).
attól is függ szerintem, honnan vetted. mivel ilyenem van, ha meg nem haragszol, (vagy ha igen, 8) egy ilyen tolókás gombot nem könnyű megölni. ha mégis sikerült, vagy nagyon barbár voltál, vagy a készüléket rakták nagyon rosszul össze. sztem érdemes foglalkozni garanciával (hacsak a posta nem egy vagyon pl usankába).
tesómnak qc25-e van, és 8 hónap után foszlik le a "faux leather" a párnákról. mint utánanéztem, sajna általános jelenség, olyannyira, hogy van hivatalos bose vid yt-on, hogyn kell párnát cserélni. bíztattam, h garanciáztassa (h bose-nél tanuljanak rendet!, sok pénzért ne kaki anyagokból dolgozzanak már), de rendeltem neki egy occó kínai pótlékot.
úgy tűnik, bose nem feltétlenül a legjobb anyagokból dolgozik, de azt nekik is kell akceptálniuk, hogy egy ilyen tológombos kapcsoló ha megdöglik 1 éven belül az valszleg nem a júzer hibája.
sztem gari!

(#1927) galocza válasza Salak (#1909) üzenetére


galocza
aktív tag

bt, bár akár járható út is lehet, sztem feledhető. van (lehet) késés, hatótáv, egyéb problémák. ha nem használnád a fülest másra is (pl 2x másfél órás utazgatás munkába), javallom az rf dolgokat. tech átteikintő itt (és mot megint veszettül keresem saját anyagaimat):
[link]

ezek analóg jelet esznek, késés nincs, mindenre rádughatók (ugrálhatsz aputól örökölt orion lemezjátszóról szóló paranoidra, miközben az asszony alukálik), de nem (alig) hordozhatóak, s a KLEERek kivételével zaj előfordulhat, bár a hatótáv jó. fenti hsz után kicsivel szerepel véleményem egy nem-KLEER és occó AKG fülessel kapcsoltban.

(#1928) galocza válasza kerti008 (#1910) üzenetére


galocza
aktív tag

hangról, mint a legtöbb fórumban, itt sem fogsz nyilatkozatot találni. senki nem meri felvállani (én sem), hogy esetleg olyat ajánljon, ami a te fülednek nem megfelelő.
de a sennheiser 4.40/4.50 (nem csak az anc a különbség, másképp szólnak!) jó kiindulási alap lehet. 4.50-nek konkrétan emlékszem, h dícsérték a basszusát.
de gondolom, nem véletlenül van gamer fülesed - azt tudod, remélem, hogy bt fülessel jelentkezhet késés?
ha ez szempont, jellemzően apt-ll fülest (és forrást) kell keresni. kivételek persze vannak...
nem olyan 1xű műsor 8(. lehet, h megint az rf (KLEER) a megoldás.
ja, és bt fülessel e a mikrofonodat elfeledheted... hallgatódzni jó, kétirányú kapcsolattal kb mint a 10 évvel ezelőtti bt headsetek (kivéve fast stream), ld itt:
https://logout.hu/cikk/madzagmentes_zajkeltes_i_bluetooth_dongle-k_pc_es/teljes.html

[ Szerkesztve ]

(#1929) galocza válasza Veron (#1911) üzenetére


galocza
aktív tag

amennyire én tudom (s tudom, majdnem ilyenem lett 8) az akg-nek kellemes, steril hangja van.
a lentebb ajánlott sony bass-heavy (de mivel remek appja van, ez nem gond). ami probléma, az az anyaghasználat/összeszerelés: a családban 3 dbot küldtünk vissza, abból 2-t én. perzse lehet, h azóta javítottak vmit. nevemre keresve megtalálhatóak tapasztalataim.
semleges hangzásra, egyéb okoból, hibái ellenére is (+ lagmentesség!) én még mindig a deftechet ajánlom, hiába rosszabb az anc (bose qc35 mellett használom inkább ezt), meg a hülyeségei...

(#1930) galocza válasza Pörp (#1915) üzenetére


galocza
aktív tag

sennheiser rs sorozat pl ilyen. feljebb linken KLEER előnyök/hátrányok.
bt-től ilyet ne várj (kivéve estleg analóg bt dobozt, annyit meg nem ér meg.)

(#1931) galocza válasza Burki (#1924) üzenetére


galocza
aktív tag

sztem itt kellene érdeklődnöd:
[link]

az itt tárgyaltak más állatfajta, pl (kevés kivétellel) kétirányú hangátvitelre nem alkalmasak.

(#1932) kerti008 válasza galocza (#1928) üzenetére


kerti008
aktív tag

Koszi a segitsegedet. Vegul a Sennheiser rs165 lett a befuto, legfokepp azert mert kesobbiekben lehet boviteni.

Kedvenc VR jatekaim: HL Alix, Queke1-2, Half Life 1-2 and mission packs, Queke3quest, RTCQuest, Duke Nukem 3D

(#1933) ElRontotta


ElRontotta
csendes tag

Sziasztok, főleg irodában és tömegközlekedésen zenét hallgatni laptopról és telefonról milyen fejhallgatót ajánlanátok 20 ezer környékén?

Köszi a segítséget.

(#1934) GejzaR


GejzaR
tag

Sziasztok! Van valakinek elfekvőben a JBL E50BT-hez való töltőkábel? Elhagytam valahol az enyémet :(
Honnan tudnám viszonylag gyorsan (nem kínából) utánrendelni?

[ Szerkesztve ]

(#1935) renasava


renasava
csendes tag

Sziasztok!

Halláscsökkent apukám részére keresek TV nézéshez vezetéknélküli (vagy esetleg hosszabb kábellel rendelkező) fejhallgatót. LG 32LA660S tipusú tv-jük van.Kizárólag a hangerőszabályozás a lényeg, a hangzás nem fontos. Ha többen nézik a tv-t nagyon fel kell hangosítani a hallókészülékét ami fülfájást okoz, ennek kiküszöbölése lenne a cél, de eközben jó lenne ha más is hallgatni tudná a tv-t normál hangerővel fejhallgató nélkül. Nem tudom van e olyan fejhallgató, amivel ez megvalósítható lenne. Az ár mindegy karácsonyi ajándék lenne. Előre is köszönök bármilyen segítséget!

(#1936) 1eske


1eske
tag

Sziasztok!

100k körüli kategóriában van bárki kihívója utazáshoz a Bose QuietComfort 35-nek?

:R

(#1937) herdsman12 válasza renasava (#1935) üzenetére


herdsman12
őstag

Ha jól sejtem, akkor 2013-as kiadású az LA sorozat.
A Beállítások - Hang Kimenet-nél van Szimultán Hangkimenet TV Hangszóróval (TV + Optikai, TV + Vezetékes Fejh)?
Amennyiben van, akkor megoldható, mert mindkét kimenetre szabályozható külön a hangerő.
Vezetékes hosszabbítóval az egyszerűbb, vagy rádiós ill Bt-s, de a Bt-shez kell külön adó is, mert az LG TV általában csak a saját ill hamisított fej/fülhallgatóit hatja meg a saját Bt rendszeréből.
(Újabb LG TV-k talán már minden szabványos Bt fülesre küldik a hangot.)

(#1938) losangeles válasza 1eske (#1936) üzenetére


losangeles
csendes tag

Néhány külföldi oldalon olvastam, hogy a Sony WH-1000XM3 hasonlót alkotott mint a Bose, de még nem próbáltam ki hogy ez mennyire igaz.

(#1939) G viktor


G viktor
tag

Sziasztok!

Adott egy Sennheiser RS 165.
Az lenne a problémám, hogy win 10-ben beállítok egy adott hangerőt, minden szép és jó de ha bármilyen hangosabb hanghatás történik akkor automatikusan leveszi a hangerőt a fejhallgató.
Ez kb. fél percig tart majd újra visszaáll az eredeti hangerőre.
Hogyan lehetne ezt kikapcsolni vagy megszüntetni, mert nagyon zavaró. :R

(#1940) 19Petya83


19Petya83
tag

Sziasztok!
Tudnátok nekem ajánlani egy bt fejhallgatót kb 30000 ft-ig? Konditeremben használnám ahol el kellene nyomni a teremben üvöltő dium-disu zenét és a nyögve edző Izom Tibiket. Egy huzamban kb 1-1,5 órát használnám.

(#1941) fecus


fecus
őstag

Televíziózáshoz keresek bluetooth fejhallgatót és adót. Ahogy olvasom itt fontos a késleltetés. A minőség annyira nem kritikus, nem HiFi.

A gyakorlat szerint kell az aptx LL, vagy már észrevehetetlen a "sima" aptx-nél is a késleltetés?

Ha kell az LL, akkor van bevált, olcsó transmitter tanácsotok? Lehet ebay is ha valaki már próbálta.

A fejhallgató oldalán inkább receiver vagy bluetooth-os fejhallgató?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1942) zazenke


zazenke
őstag

azért az brutál hogy a jbl 700 everest elit fejesem mekkora egy hulladékká válik amikor lekapcsolom az elektronikáját és csak vezetékről dolgozik. Trükkös egy jószág mert ha vezetékről használod attól még be lehet kapcsolni a saját erősítőjét és rádolgozik nem kicsit a hangképre. de enélkül úgy szól mint egy 5000 ft os fejhallgató. Össze hasonlítottam egy pioneer hdj-1000 res vezetékes fejessel és és ha dolgozott az elektronikája addig még tartotta magát bár úgy is lemaradt de nem volt vészes na de minden nélkül natur hát az katasztrófa volt

(#1943) macimisi


macimisi
csendes tag

Sziasztok! Érdekelne,hogy mi a véleményetek a sennheiser rs 165-ról. 2,4 ghz-en működik.Elvileg nincs interferencia más kütyükkel. Ez lenne a fő szempontom,Most legolcsóbb fekete péntek előtt 51ezer. Vagy ajánljatok jobb vételt.Üdv.

(#1944) G viktor válasza macimisi (#1943) üzenetére


G viktor
tag

Jó fejhallgató. Max hangerőnél hallható egy kis sistergés, amúgy nem.
Én múlt héten vettem 44ezer-ért.

(#1945) macimisi válasza G viktor (#1944) üzenetére


macimisi
csendes tag

Szia! Hol vetted?

(#1946) Veron


Veron
őstag

Milyen BT-s fejest ajánlanátok otthonra, mely a viszonylag részletgazdag hangzás mellett telefonálásra (jó mikrofon) és TV nézéshez (alacsony latency és leakage) használható? Szeretném ha beleférne 20k Ftba. Van ilyen? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1947) Freezee


Freezee
senior tag

Sziasztok,

Lehet láma kérdés, de egy wireless-es USB-vel működő fejhallgatót lehet valahogy Jack-re átalakítani?
Tehát hogy Jack->USB anya átlakítóval műkdjön valahogy?

(#1948) modflow


modflow
veterán

Valaki rendelkezik Sony WH-L600 fejhallgatóval?

Egy ilyet szeretnék venni filmnézéshez.
Mi a véleményetek erről a termékről?

(#1949) kerxy válasza modflow (#1948) üzenetére


kerxy
senior tag

Heh, pont ezért jöttem ide a topicba, hogy ezt megkérdezzem, de akkor nem teszem :)

Én tegnap megrendeltem 40-ért edigiből, de azért átvétel előtt érdekelne személyes vélemény, ha van ilyen valakinek. Én filmre, játékra, meg néha zenehallgatásra használnám.

(#1950) modflow válasza kerxy (#1949) üzenetére


modflow
veterán

Én is pont ott rendeltem, mert mindenütt 80k körül volt korábban, annyit meg sokallottam érte. Aztán megláttam, hogy pont ez a típus 40k, rendeltem egyet.

Az amúgy fura, hogy az edigitálnál akció után is "csak" 46k az ára.

Nekem ma jött is értesítés, hogy átvehetem. De én is szeretném előtte kipróbálni. Jó lenne valakitől személyes vélemény, vagy marad az MM-es próba átvétel előtt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.