Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) szjoci válasza mezis (#1200) üzenetére


szjoci
őstag

Utána fogok olvasni rendesen, csak akkor kezdek bele ha biztos vagyok a dolgomban. Első körben egy usb-rs232 átalakítót kell beszereznem szerintem.

(#1202) mezis válasza szjoci (#1201) üzenetére


mezis
nagyúr

Én egy ilyet használok: [link]

mezis

(#1203) szjoci válasza mezis (#1202) üzenetére


szjoci
őstag

Köszi, rendeltem is belőle, ilyenem még úgy sincs.
De nem a routerrel volt a gond, hanem a tápegység kezdi megadni magát :B Igaz hogy csak 12V-os tápegységem van itthon, de azzal próba erejéig működött rendesen. Sebaj, jó lesz tartaléknak, mert már vettem egy másikat.

(#1204) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

Üdv, be lehet állítani ezen a routeren "egyszerűen" switch módot működő wifi mellett, vagy ilyenkor ugrik a wifi? Január végéig nem lesz sok időm beleásni magam a témába, és pénzt kiadni dedikált hardverért még nem akarok ;]

(#1205) szjoci válasza BazsiBazsi (#1204) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Kikapcsolod a DHCP-t, és valamelyik LAN portba dugod (nem a WAN-ba!) a megosztandó net vezetékét. A többi lan csatlakozó is, és a wifi is működik.

(#1206) BazsiBazsi válasza szjoci (#1205) üzenetére


BazsiBazsi
aktív tag

Valóban. Hogy nem jutott ez eszembe :W Köszi szépen

(#1207) Tomikaa.


Tomikaa.
tag

Üdv. Van egy TL-WR741N routerünk, ami már lassan 7 éves. Mostanában sokszor csinál olyat, hogy gondol egyet és a netet nagyon belassítja (a mértéke változó). Csak úgy jön helyre, ha a menüjében nyomok egy reboot-ot. De ezt nem lehet örökké játszani, ezért kéne valami megoldás. Rakjak fel újabb gyári firmwaret? (Tudtommal nem volt sose frissítve.) Rakjak fel főzött firmwaret (melyiket)? Vagy ez hardveres gond és dobjuk ki a francba?

Firmware Version:
3.12.4 Build 100910 Rel.57694n
Hardware Version:
WR741N v1/v2 00000000

(#1208) mezis válasza Tomikaa. (#1207) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha tiszta az étered:

Gondolom megy 24 órában. Ha van barkácsoló kedvű a közelben, lehet próbálkozni elkók cseréjével
(tápegységben is).

Egyébként csere.

mezis

(#1209) Tomikaa. válasza mezis (#1208) üzenetére


Tomikaa.
tag

Nem megy 24 órában, este általában (sajnos) kikapcsolják a szüleim (az ő szobájukban van). Van pár más WiFi a közelben, de mivel faluban lakunk, nem sok és a szomszédét leszámítva nem mindig látszanak. Szóval akkor hardveres gond. Azt elfelejtettem, hogy az internetünk mikrohullámú (nem tudom, hogy 2,4 vagy 5 GHz-es).

(#1210) morgonc83


morgonc83
tag

Sziasztok
A problémám az lenne hogy a diginet nem jön tp- link routeren keresztül. Pppoe kapcsolaton. Viszont ha a gepbe dugom akkor van net. Csak routeren keresztül nincs net. Az egesz 1 villamlassal kezdodott. A digi annnyit mondott naluk nincs hiba ha a számítogépen keresztül van net. Rossz a router. Ok. Elovettem a régit rádugtam szintén tp link. Es szinten nincs net. Nem lap ip cimet. Minden nullán áll. Reset megvolt ujra beallitottam mindent nincs net. Ami feltünt hogy ugye pppoe lenne a kapcsolat na most a kezelöben van rajta egy auto detect gomb amit ha megnyomok nem pppoe kapcsolatot jelez amit kellene hanem static ip. Valakinek valami ötlet esetleg napok ota harcolok a digivel

(#1211) libus


libus
őstag

Sziasztok!

Tegnap este vihar volt nálunk (kegyetlen nagy erejű dörgésellel), azóta a 741ND nem működik! :(
Csak az első led világít!
Resetre sem reagál! :(
Áramszünet nem volt.
Szerintetek újraéleszthető (pl. soros porton..) ?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#1212) gumikacs


gumikacs
csendes tag

Sziasztok!
Vettem a bolhapiacon egy tp-link tl-wrt741nd routert. Kiderült, hogy open wrt van rajta. A reset gombra nem reagál. Próbáltam telepítő cd-vel, de az internet csatlakozásnál hibát ír ki.
Vettem azóta új routert, de már csak kíváncsiságból is kinlódok vele.
Tudna valaki segíteni?

(#1213) mezis válasza gumikacs (#1212) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

[link]

mezis

(#1214) gumikacs válasza mezis (#1213) üzenetére


gumikacs
csendes tag

Köszönöm, de jelszó nélkül nem tudok belépni.

(#1215) gumikacs válasza gumikacs (#1214) üzenetére


gumikacs
csendes tag

Így sikerült.
Már csak az eredetit kell feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#1216) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!

Elővettem ezt a routert (V4 ver) és egy újabb ddwrt-vel bridge-be kötöttem a thome Sagemcom Fast 3686 HGW- lan portját illetve a router lan portját alhálózatba kötve és kikapcsolt dhcpvel..

A net az 500/22Mbit

Wifiről.. a Tplink router és a Wn723n v3 150Mbites usb wifi között 94 Mbitet tolt letöltésben Speedtesten. :C
A jel -40 dbi alatt alakult.
Nyilván 40Mhz bandwidth volt használatban a 2 eszköz között!

Sajnos a telefonom (A5 2016) nem volt hajlandó 40mhz-re kapcsolni, emiatt 50Mbit körüli értéket kaptam ahogy a Sagemcom modemmel

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1217) Vegha


Vegha
senior tag

Ennek a routernek a WAN és LAN portjait fel lehet cserélni valahogyan a gyári firmware-ben ? Vagy ha nem, akkor tudtok mondani olyan firmwaret, amiben fel lehet cserélni ? Sajnos az enyémben nem működik a WAN.

(#1218) mezis válasza Vegha (#1217) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán OpenWRT-ben, de egy ilyen korú routerrel nem érdemes bajlódni, legfeljebb tanulás, időtöltés okán.

mezis

(#1219) Vegha válasza mezis (#1218) üzenetére


Vegha
senior tag

köszi.

(#1220) szva


szva
csendes tag

Van egy Tp-Link routerem, amivel az eszközeim PC, tablet, mobil a wifire csatlakozik. A napokban vettem egy wifis kapucsengő, amit azonban nem tudok
csatlakoztatni, mert nem támogatja a WPA/WPA2 védelmet. Mit tudok tenni? ha kikapcsolom akkor meg nincs védelem? de egyébként sem találom már, hogy hol lehet
kikapcsolni.
A Bidge Mode alatt nem tudom, mit kell érteni? az is gond lenne, hogy több eszköz csatlakozik a wifire? mármint ezt jelentené?
Hogyan oldható meg ez a helyzet?

>>> 2.Camera deoesn't support WPA/WPA2 enterprise Wifi. Please choose other Wifi.
>>> 3、>>> If the Wifi are under Bridge Mode, it may lead to an unstable Wifi. We suggest to connect to Wireless Router;

(#1221) mezis válasza szva (#1220) üzenetére


mezis
nagyúr

Itt gyakorolhatod a routered beállítását. (Típus és hw. verzió kell hozzá.)

Bridge Mode: Nem hiszem, hogy erre a módra át kellene állítanod a routeredet.

Van típusa, kezelési utasítása a wifis kapucsengőnek ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#1222) szva válasza mezis (#1221) üzenetére


szva
csendes tag

A voltaképpeni kérdésem az, hogy ha nem szeretném a védelmet megszüntetni, nincs-e valami mód, hogy ezt ne kelljen. Az eszköz javaslata még "Please choose other Wifi" de hogy lehet másik wifit választani? ez hogy értendő? .
A Tp-Link:TL-WRt40N
A csengő: 360 D819 Video Doorbell

(#1223) mezis válasza szva (#1222) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem ismerem a szarkezetet, így elméletileg én beállítanék egy újabb AP-t, hátha a TKIP titkosítás még megy neki. Az AP teljesítményét meg addig csökkenteném, hogy a kapu csengő éppen stabilan működjön. Esetleg mindezt egy irányított (szektor) antennával.

mezis

(#1224) szva válasza mezis (#1223) üzenetére


szva
csendes tag

Köszönöm, megoldódott. Más volt a probléma.

(#1225) mezis válasza szva (#1224) üzenetére


mezis
nagyúr

Mi volt a probléma ?

mezis

(#1226) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

Hello!

DD-WRT-t tettem a Tp-link tl-wr741 ver:2.1 teszt routeremre. Szépen belépek az admin felületre, azonban pár másodperc után ha a felület egyik beállítási részéből átlépek egy másik lapra akkor elérhetetlenné válik a lap. Onnantól semmi más nem segít mint a router újraindítása. De újra indítás után is ez a hiba folyamatosan megmarad. A lapokon nem állítgattam még semmit csak nézelődtem mit hol találok.
Valakinek valami ötlete? Előre is köszönöm a fórumtársak segítő hozzászólásait :R
üdv
Tutti

(#1227) Musu28


Musu28
friss újonc

Sziasztok!
Évek óta nem volt baj vele. De most a wifi jel kb. 2méterre a routertől megszakad. Azt írja a telefon, Mentve, titkosított (nincs internet-hozzáférés )

(#1228) Tutti-amigo válasza Musu28 (#1227) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Szerintem ne itt próbálkozz. Mint látható én voltam az utolsó hozzászóló pár hónapja, azelőtt meg fél éves az utolsó hozzászólás.

Inkább próbáld meg a Tp-link routerek topikjába ami ugyan nem ennyire típus specifikus de legalább pörög. Simán lehet, hogy kezdi megadni magát, ezek már öreg jószágok. Annak egyik jele hogy dobálja a jelet.

Üdv
Tutti

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.