Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Stonerice válasza Claude Leon (#800) üzenetére


Stonerice
őstag

Ígéretesnek hangzik. Kipróbálom a közel jövőben. :R

trance89: Nem szeretném ugyanabba az ip tartományba rakni, mert így jobban működik a 2. routeren a sávszélszabályzás és a ping prioritás.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#802) Claude Leon válasza Stonerice (#801) üzenetére


Claude Leon
senior tag

De a stitc routing megoldással csak ip címes direkt hivatkozásokon tolhatod majd, mert a broadcastek nem fognak közlekedni a 2 kör között.

(#803) Stonerice válasza Claude Leon (#800) üzenetére


Stonerice
őstag

Lássuk jól értem-e!

Délelőtt még jobban fogott az agy ;]

A kép a AP-s routerről illusztrál (1-es ) Connection /routing lapon
Lépésről-lépésre

"Az 1-en a connection-routing lapon vegyél fel egy lan oldali staic routot network a 2. lan oldal, gateway a 2. wan címe"

--------Destination------------------------ Interface (Network) ------Gateway -------------Metric
192.168.1.102/255.255.255.0**---- br-lan (LAN)---------------192.168.2.1* ------------0

**egy PC a fő routeren
*Al router wan címe (vagyis amin bejön a Gargoyle interface is)

Lehet hogy nem írtam mindent helyesen/szakszerűen, de nekem most a fenti megoldás jött le. Akkor az AL routeren (2.1) nem kell állítanom semmit? És így a net is át fog jönni?

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#804) Stonerice válasza Stonerice (#803) üzenetére


Stonerice
őstag

Bocsi a kép mégis az Al routerről készült.. Szóval csak illusztrál

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#805) Stonerice válasza Stonerice (#803) üzenetére


Stonerice
őstag

Kicsit elgondolkodva,jobb lenne a fő routeren ezt beállítaniom.

--------Destination------------------------ Interface (Network) ------Gateway -------------Metric
192.168.2.1/255.255.255.0---- br-lan (LAN)---------------192.168.1.1 ------------0

Ugye?

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#806) Stonerice


Stonerice
őstag

ááá nemjó sehogysem srácok :( ha tudom is pingelni ezekkel a beállításokkal,újraindul a router 1 percenként. És hiába állítok vissza mindent. Csak akkor javul meg, ha resetelem puttyból.

Csak nem ez a gargoyle gyenge pontja?

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#807) Claude Leon válasza Stonerice (#806) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ha a fő az 1.1, az al az 1.217-et kapta a dhcptől, akkor a főn kellene:
--------Destination------------------------ Interface (Network) ------Gateway -------------Metric
192.168.2.0/255.255.255.0---- br-lan (LAN)---------------192.168.1.217 ------------0

A lényeg, hogy azokat az utakat kell bevésni ebbe a táblába, amiket nem tudhat magától a rendszer:
- az 1-es körben mindeki tudja, hogy kifelé az 1.1-en keresztül jut (ugye, ehhez kap konfigurációt az 1.1-től)
- a 2-esben mindenki tudja, hogy 2.1-nél van kapu (2.1 tudja, hogy 1.1 a kijárat, mert megkapta WAN oldalon)
- így marad, hogy 1.1-gyel kell tudatni, hogy 2.0-ban is vannak, akiket a 2.1 wan oldali címén ér el.

Azon nem csodálkozom, hogy a 2. megoldással, amiben a 1-t adtad meg a 2-es elérés kapujának, percenként újraindult, mivel az összes 2-esbe irányuló forgalmat elkezdte pörgetni saját magán keresztül, amíg túlcsordult. (elég egy, a 2-be irányuló csomag az ipari termelés beindításához)

(#808) Stonerice válasza Claude Leon (#807) üzenetére


Stonerice
őstag

Na, kipróbáltam, és annyi, hogy legalább ne fagy le. De még mostsem lát , és nemis tud pingelni az 1.1-re kötött gép. Nem valami DNS probléma van?

Esetleg érdemes lenne-e még így kipróbálni?
--------Destination------------------------ Interface (Network) ------Gateway -------------Metric

192.168.2.1/255.255.255.0---- br-lan (LAN)---------------192.168.1.217 ------------0

Ha így sem megy, akkor a te megoldásodhoz hozzáfűzni ezt is?

--------Destination------------------------ Interface (Network) ------Gateway -------------Metric
192.168.1.0/255.255.255.0---- br-lan (LAN)---------------192.168.1.217 ------------0
(mert jelenleg a gateway helyén csillag van, alapértelmezetten.

Szóval így nézne ki, amit én vezetek fel

--------Destination------------------------ Interface (Network) ------Gateway -------------Metric

192.168.2.0/255.255.255.0---- br-lan (LAN)---------------192.168.1.217 ------------0
192.168.1.0/255.255.255.0---- br-lan (LAN)---------------192.168.1.217 ------------0

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#809) Claude Leon válasza Stonerice (#808) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Tegnap este ellenőriztem otthon, aztán elnyomott a buzgóság.
Pingelnem sikerült a belső ip-t, de egyéb dolog már nem jutott át, amíg 2-esen portot nem nyitottam a megfelelő ip-címre.
Arról feledkeztem el, hogy ez az elvárható működés WAN-LAN viszonylatban, mivel erre vannak ezek az eszközök.

Most jut eszembe, hogy vezetékes WAN-on néztem, nem bridgen, este sort kerítek arra is, ott nem illene ezzen a WAN-LAN ügylettel problémáznia, mert a bridge marad LAN szinten.

(#810) Stonerice válasza Claude Leon (#809) üzenetére


Stonerice
őstag

Itt vannak hasonló válaszok (english), amit még magyarul is elég lenne megérteni.

Minden bizonnyal a 2.1-es routeren is kellesz valamit állítani.

AP router
192.168.2.0/255.255.255.0 lan 192.168.1.154
Ezzel már nem fagy a router, de még most sem látják a gépek egymást. Kliens routerről tudom pingelni.
De erről nem tudom a klienst.

Ennek kéne a fordítottja az wifi kliensere (2.1-sre) ?

192.168.1.0/255.255.255.0 lan 192.168.(ide egy PC ipje kellene?)

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#811) krealon válasza Stonerice (#810) üzenetére


krealon
veterán

"Ezzel már nem fagy a router, de még most sem látják a gépek egymást."

A gepek (windows) csak azonos alhalozatban "latjak" egymast.
Pontosabban a Windows Network (masneven Samba, SMB, CIFS) csak egy broadcast domain-en belul uzemel, tekintve, hogy elosztott es a kommunikaciohoz uzenetszorast (broadcast) hasznal. A broadcast-ok viszont nem mennek at masik alhalozatba.
A Microsoft erre talalta ki a WINS-t, ami egy Windows Server komponens es lehetove teszi a tobb alhalora osztott halozatban a Windows workgroup-ok atjarasat.

Sokkal egyszerubb lenne, ha Gateway helyett Bridge modban menne az alarendelt router, igy kozos alhaloba kerulne minden gep, es "lathatova valnanak" egymas szamara.

Itt van egy hasonlo eset, ahol egy 3G routerre kapcsolodik egy tp-link router bridge modban.

(#812) Claude Leon válasza Stonerice (#810) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Pontosan, ahogy krealon leírta.
Kipróbáltam "majdnem" mindent ezügyben, pedig logikusan, nem működhet a megoldásod, ha brige-en keresztül szeretnél 2 hálózat között közvetíteni.
A létező megoldások:

A) bridge: itt gateway nem játszik (na, jó wan-lan viszonylatban lesz egy, de az alapvetően a wan eléréshez)
Itt krealon melléklete szerint kell beállítani, ez a meglevő hálózatot bővíti rádión, a bridge közvetít a tyúkbelei elé, és opcionálisan a rádióján még tovább is adhatja a drótot, akár más néven is, a megkötés a jelszó, ami ugyanaz, mint amivel csatlakozik.
Itt mindenki mindenkit lát, rádiótól függetlenül.
(illetve fix ip-vel és a gateway minimális logikai átrendezésével imitálható több hálózat, de ez már terminálos ügylet, és szerintem tanulmányi célokon túl nem látom túl sok jelentőségét)

B) gateway: ez csatlakozhat wifin (épp wifin nem próbáltam ki, de az beállítás szempontjából nemigen különbözik a tyúkbelestől) is, így lesz 2 külön hálózat (ami a beállított címekben is realizálódik), saját dhcp lehetőséggel.
Azután ennél kell trükközni a static routig, port forward dolgokkal, ha maradunk a gargoyle webgui-ján, és szeretnénk valamit elérni a wan oldali hálózat felől a lan oldalon.
Ezesetben, a lan oldalira beállított wifi hozzáférés jelszava különbözhet attól, ami a wan oldali csatlakozásé.

[ Szerkesztve ]

(#813) Stonerice


Stonerice
őstag

Egy ilyen router hány méter utp-t bír el? Egy porton és külön portokon ? Utóbbi sztem tök mind1!

50m-t olvastam régen, de mennyi a gyakorlatban?

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#814) Claude Leon válasza Stonerice (#813) üzenetére


Claude Leon
senior tag

100m a szabvány. minden portra :)
(persze arra már nem emléxem, switchen kaszkádolva mekkora a határa az összhossznak)

[ Szerkesztve ]

(#815) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Melyik a legmegfelelőbb 3rd party fw erre a routerre?
(most tervezek ilyet vásárolni, érdekelnének a tapasztalatok ezzel kapcsoaltban)

(#816) trance89 válasza DrojDtroll (#815) üzenetére


trance89
őstag

attól függ mire szeretnéd használni, egyszerűbb dolgokra gargoyle a legjobb (pl wireless repeater beállítása pár kattintás vele), bonyolultabb dolgokra pedig openwrt: [link]

(#817) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Van egy ilyen routerem (TL-WR741N / TL-WR741ND -> ezt írja az admin felületen), ha full sávszélen töltök sokszor "elmegy a net" egy pillanatra. Mit lehetne csinálni ezzel? Nem is tudtam hogy erre van 3rd party firmware, az segítene?

[ Szerkesztve ]

(#818) DrojDtroll válasza trance89 (#816) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Időhiányában ez most nem fog megvalósulni, megveszem majd, és használom az eredeti szoftverrel, egyenlőre az is elég lesz.

(#819) lócitrom


lócitrom
őstag

üdv. egy olyan problémám lenne, hogy van egy ilyen router-em. verzióját tekintve v1/v2, tehát nem a kagyló formájú még, nem tudom hardver terén van-e eleve különbség. na de a lényeg, hogy ugye elméletben ez a router 150Mbps-es és a DIGI nem rég duplázott. most 100/50-es net megy át rajta, azaz csak próbál, ugyanis a 100-at sehogy sem érem el vele. LAN/WAN esetében egyaránt max ~65Mbps megy át rajta. ezzel felkerestem a gyártót és úgy isten igazából nem lettem kisegítve, mert elég alap dolgokkal láttak el, továbbá egy táblázattal, ami listázza, hogy kapcsolat típusonként mennyire képes a router. az a táblázat is csak azt támasztja alá, hogy nem éppen ~65Mbps-nál kellene betetőznie a sávszélességnek. a net maga hibátlan, router nélkül, közvetlen módon hozza a maximális sávszélességet és letöltést.

ezekkel boldogít a TP-Link:
http://www.tp-link.com/en/article/?faqid=690
http://www.tp-link.com/en/article/?faqid=465
http://www.tp-link.com/en/article/?faqid=190

a végpont egy laptop (1Gbps LAN, 300Mbps WAN eszközökkel). próbáltam más gépekkel, rendszerekkel, eszközökkel. kombinálgattam a dolgokat, de sehogy sem éri el vele a maximumot. szóval a kérdés az lenne, hogy mégis mit lehet ezzel kezdeni, hogy elérje az elméleti maximumot?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#820) trance89 válasza lócitrom (#819) üzenetére


trance89
őstag

venni egy gbit-es routert, már nem 1x ki lett tárgyalva hogy 100-as nethez kevés a 100-as router
a 100-as routerek nagyon max 60-80mbit-et tudnak kinyögni, efölött gbit-es eszközre van már szükség

(#821) Claude Leon válasza lócitrom (#819) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Van még ilyen is:
http://www.tp-link.es/article/?faqid=465

A dobozra persze, hogy nem az erősen helyzetfüggéssel elérhető rátákat, hanem a fizikai tényeket írják, a felhasználó pedig nem néz utána, hogy melyik szám mire vonatkozik.
(pl. a processzor gigahartzeii is keveret árulnak el a kicsiholható teljesítményről)
Az is igaz, hogy nem is egyszerű utánanézni, mert pl. a wifi 150Mbps, LAN 100Mbps valódi, fizikai sebességek, csupán a wifi protokoll (ami biztosítja, hogy viszonylag stabilan menjen a dolog) még teljesen zavarmentes körülmények között is elviszi minimum a bitek felét.
Az LAN és WAN portok között pedig egy szerény tejesítményű chip rámolja oda-vissza az adatcsomagokat, de LAN-LAN viszonylatban, mivel nem kell 2 hálózat között közvetíteni, megy minden, ahogy a port bírja.

[ Szerkesztve ]

(#822) lócitrom válasza trance89 (#820) üzenetére


lócitrom
őstag

köszönöm a választ. bár ettől függetlenül nem kellene úgy viselkedned, mintha te pikk-pakk végig futnád az ezt megelőző ~820 hozzászólást.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#823) lócitrom válasza Claude Leon (#821) üzenetére


lócitrom
őstag

szóval akkor igazából a feladatra szánt processzor kevés, ha jól értem. viszont azt nem, hogy mi a bánatnak nem lehet gyakorlati maximumot ráírni ezekre az eszközökre.

tudsz, vagy tud bárki olyan típust (akár más gyártótól), reális áron ajánlani, ami ténylegesen átviszi minden porton a 100 megabitet minimum? funkcionalitás terén legalább ennyit tudjon, mint a WR741ND. bár gondolom ennél butább router nemigen van már.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#824) trance89 válasza lócitrom (#823) üzenetére


trance89
őstag

wdr3600 vagy 1043nd v2 ami megéri, és garantáltan áttolják az általad igényelt sávszél sokszorosát is, lásd wd3600 topic ami az egyik legaktívabb az összes router topic közül

(#825) Claude Leon válasza lócitrom (#823) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Mert nem beszélhetünk gyakorlati maximumról, legfeljebb adott teljesítménnyel elérhető elméleti maximumról.
Lást az előzőleg mellékelt, kimért táblázatot, már a router üzemmódja, és az abból adódó többletterhelés miképpen befolyásolja az elérhető maximumot.
Mellesleg a táblázat alapján elég a processzor a 100Mbites portokhoz.
(pl. a kevésbé munkaigényes DHCP kapcsolaton hozza a portokból kisajtolható forgalmat, kevés szálon, nagyobb csomagméret mellett)

Ezen túl a csomagméret, és a konkurens kapcsolatok száma, ami jelentősen befolyásolja az általad látott adatátvitel mértékét, mivel nem egyszerűen beleöntjük az adatokat a drótba, hogy a másik végén kifolyhasson.
Jó példa erre a torrent, az mindkét opciót rendesen kimeríti, ha nem szabsz neki ésszerű határokat.

Ugyanebben a táblázatban találsz gbitet kihajtani képes típusokat, mivel azokba már építettek külön hardveres segítséget a forgalomközvetítéshez, de megfelelően megválasztott forgalmi paraméterekkel már a hardveres segítség sem birkózik meg, valaki itt a fórumon jól kimérte :)

[ Szerkesztve ]

(#826) lócitrom válasza Claude Leon (#825) üzenetére


lócitrom
őstag

sajnos ennyire nem mozgok otthonosan a témában. szóval jelen esetben mit tudok tenni a vassal, hogy kihozza a maximumot magából netezés során? (már ha erre célzol az előbbivel)

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#827) Claude Leon válasza lócitrom (#826) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Inkább az a valószínű, hogy adott körülmények között az a maximum.
Előfordulhat, hogy azért, mert leszakad-újracsatlakozik nagy rendszerességgel, ezt a logban olvashatod, haérdekel.
Bár ez jellemzően előző szériás tp-linkekkel jött elő, amennyire olvastam errefelé, 74x és újabbnál már nem, az sem kizárt, hogy valami firmware-be égetett egyszerű paraméter miatt alakul így.
Mivel írod, hogy nem mozogsz otthonosan a témában, nem javaslom, hogy próbáld meg gyári fw helyett openwrt-n a dolgot, mert az jobban van összerakva, igaz a gyargoyle kiadásban nem néz ki annyira vadul :)
(Arról nem is beszélve, hogy azon van lehetőséged a rendszer terhelését figyelgetni, amikor a maximumon áll az ügy, némi linux ismeret megszerzésével párhuzamban)

Esetleg ha van alkalmad kölcsönkérni valami Gbites típust, még azzal próbálkozhatnál.

Mellesleg valóban szükséged van az eérhető maximumra, vagy csak laggol a cucc?
Mert annak akkor nem a sebességhez van köze, hanem a válaszidőhöz.

(#828) lócitrom válasza Claude Leon (#827) üzenetére


lócitrom
őstag

ezt a nem vagyok képben dolgot úgy értsd, hogy nem tudom hogy zajlik le a hardveres működés. a számokat tudom legfeljebb felfogni. konfigurálni be tudom konfigurálni, legalábbis úgy gondolom. dd-wrt-vel már próbálkoztam, de az igazából fagyogatott vele, elakadt. nem jöttem rá miért, pedig a leírás érthető volt és elméletben megfelelően jártam el frissítés során. jelenleg a "legfrissebb" gyári firmware van rajta. a linux (időm javát linux alatt töltöm eleve) és az openwrt sem ismeretlen, csak anno összezavarodtam az openwrt fórumon, hogy mégis pontosan erre a vasra melyik fw a legfrissebb, milyen modulok érhetőek el és mire jók és így tovább.

szóval ez a félig Arch-jellegű csináld magad összezavart és inkább nem fogtam hozzá, mert nem tudtam mi mire lehet jó. jó lenne a maximumot elérni és amit lehet és/vagy hasznos azt monitorozni/szabályozni. feltenném, ha biztos lehetnék a dolgomban és probléma esetén könnyen fel tudom rá pofozni a gyárit.

alapvetően nem laggol, bár könnyű megingatni. inkább csak jó lenne, ha a torrent ki tudná használni, vagy optimálisabban működne. a log-ban ennyit találtam összesen, számomra nem mond túl sokat.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#829) Claude Leon válasza lócitrom (#828) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Az a log teljesen rendben van.
Ja, hogy torrent és maximum? Az már keményebb dió a temérdek apró csomagocskájával.
Most gyorsan néztem is egy top-ot az egyémen, 1Mbit torrent 5%sirq-ba kerül, 0 cpu mellett, ha ezt felszorzom, akkor neked valóban Gbites router kell, hogy a 100Mbitedet kitorrentezhesd, tök mindegy mekkora erőmű lapul mögötte.
Mert az adatátvitel ugyan 100Mbit rátával megy, de a fejlécek, gap-ek nagyobb számban időtrablóak tudnak lenni.
Attól még normáli csomagmérettel, kevés szálon illene 90Mbit fölött hozznia.

Openwrt-ből, ha a "naprakész" trunkot akarod felberhelni, tényleg gépelhetsz, hogy legyen gui, meg pár szükségesnek tűnő holmi, de ha megelégszel a korosodő "stabil" verzióval, egyszerűbb a dolgod, még jóval mindig frisebb, mint a gyári.

Érdemes a gargoyle összeállitásra ránézni, ahhoz már tényleg csak egy logread-ot kell hozzátenni és használható.

(#830) Claude Leon válasza Claude Leon (#829) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Helyesbítek :)
3M le, 1M fel: 20% cpu, ebből 12% sirq

(#831) lócitrom válasza Claude Leon (#829) üzenetére


lócitrom
őstag

ha 90 megabit elérhető lenne az már jóság lenne teljesen. nos, nem egészen tiszta számomra, hogy erre a vasra mi megy fel, mert az openwrt-s oldalán elavult adatok vannak, ha jól veszem ki. gondolom nem egészen naprakész. régebbi és/vagy éppen hibás hivatkozásokkal van tarkítva, az sem világos, hogy akkor ennek ellenére amiket FTP-n találok, azok akkor erre a vasra jók-e. említetted a trunk-ot. nem tudom, hogy az akkor stabil-e, vagy teszt változat, vagy amolyan "daily build" ebben az esetben? továbbá szemeztem a barrier breaker-rel. nem tudom melyik mondható frissnek és stabilnak. na most minden, amit FTP-n ar71xx/ könyvtárak alatt találok és a nevében szerepel a "741nd-v1" (vasam v1.5-ös) az telepíthető?

a másik dolog a grafikus felület. ha jól értem az openwrt egyáltalán nem tartalmaz, tehát külön kell telepíteni. korábban már nézegettem videók formájában, hogy melyik milyen és nekem személy szerint a Gargoyle olyan, mint Linux alatt a KDE. tehát ha a LuCI nem tekinthető elavultnak, akkor inkább arra szavaznék. meg ahogy látom a telepítési útmutató alapján magyarul is tud. de ha esetleg létezik még valamilyen alternatíva azt is szemügyre venném.

ja és arra lennék még kíváncsi, hogy lehetséges-e openwrt-vel oldalak/kiszolgálók profi szintű tiltása? jelenleg is router szinten tiltom az ismertebb bannerszervereket és felesleges tartalomszolgáltatókat, így jó lenne örökíteni a hagyományt, ha esetleg eljutok arra a pontra, hogy tényleg kipróbálhassam élesben.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#832) trance89 válasza lócitrom (#831) üzenetére


trance89
őstag

http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr741nd
ez minden csak elavult, sőt folyamatosan frissítik

igen a trunk napi buildeket jelent, ezek pedig már Barrier Breaker verziók, tökéletesen megfelelnek mindennapi használatra
a trunk csak a tiszta openwrt grafikus felület nélkül de pár kattintás rávarázsolni a luci-t:
1. telneten megváltoztatod a jelszót a passwd paranccsal
2. belépsz ssh-n a root/beallitottjelszo párossal
3. egyenként kiadod a következő parancsokat:
opkg install luci
/etc/init.d/uhttpd enable
/etc/init.d/uhttpd start

viszont a végleges Attitude Adjustment build luci-val együtt van szerelve: http://downloads.openwrt.org/attitude_adjustment/12.09/ar71xx/generic/

de sztem egyszerűbb lenne gargoyle-al kezdened: http://www.gargoyle-router.com/
ha 741nd v1 a típus akkor ez kell neked: http://www.gargoyle-router.com/downloads/images/ar71xx/gargoyle_1.6.1-ar71xx-generic-tl-wr741nd-v1-squashfs-factory.bin
ez gyárilag tartalmaz egy nagyon felhasználóbarát felületet és jóval több funkciót mint amit a gyári tud, bármikor visszarakható a gyári ha nem tetszene a gargoyle

(#833) lócitrom válasza trance89 (#832) üzenetére


lócitrom
őstag

a második táblázat nem szúrta ki a szemem valamiért. akkor most lenne pár kérdésem, mert kicsit sok így hirtelen ennyi infó:
1. a barrier breaker tartalmaz-e gui-t?
2. barrier breaker vagy trunk és miért? (az érdekelne, hogy van-e érdemleges különbség)
3. egyből bármelyik verzió telepíthető gyári fw-re, vagy először kell egy stabil?

a LuCI-t netről tölti le, ha jól gondolom. ha így van, akkor hogy hozom létre a PPPoE kapcsolatot terminálon keresztül?. vagy megoldható-e úgy a dolog, hogy felteszek egy stabil verziót (gondolom backfire elég) és aztán ha mindent beállítottam frissítem valamelyik újabb kiadással? vagy olyankor automatikusan törlődik a gui, vagy az fw-től függetlenül működni fog továbbra is?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#834) trance89 válasza lócitrom (#833) üzenetére


trance89
őstag

1. nem
2. trunk = Barrier Breaker de ugyanezt leírtam az előző hsz-ban is
3. bármelyik

igen a luci-t netről tölti, ha pppoe-n keresztül kapcsolódsz akkor először ezt be kell állítani az openwrt-ben mielőtt fel tudnád rakni
openwrt-nél sysupgrade esetén tudtommal megmarad az ui is frissítésnél de főverziók frissítésénél mindig ajánlatos teljes installt csinálni factory reset-tel

rakd fel a végeleges attitude adjustment verziót (ez tartalmazza a luci-t) http://downloads.openwrt.org/attitude_adjustment/12.09/ar71xx/generic/openwrt-ar71xx-generic-tl-wr741nd-v1-squashfs-factory.bin vagy az utolsó gargoyle-t, utóbbi is tökéletes lenne számodra

[ Szerkesztve ]

(#835) lócitrom válasza trance89 (#834) üzenetére


lócitrom
őstag

rendben. köszönöm a válaszokat. annyi lenne még a kérdésem, hogy a későbbiekben a LuCI-t kell-e külön frissíteni, vagy ez hogy működik? példának okáért telepítek egy 12.09-es fw-t, majd mondjuk frissíteném egy trunk kiadással.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#836) trance89 válasza lócitrom (#835) üzenetére


trance89
őstag

http://wiki.openwrt.org/doc/howto/generic.sysupgrade
most olvastam én is, szóval a sysupgrade gyalul minden csomagot (azaz luci-t is, az openwrt beállítások maradnak csak meg) így ha a végleges AA buildre raksz trunkot mindenképp fel fog kelleni telepíteni külön a luci-t
de ha a AA beválna miért kéne újabb?

(#837) lócitrom válasza trance89 (#836) üzenetére


lócitrom
őstag

igen, erre közben magamtól rájöttem. egyébként azért, mert úgy sejtettem valamivel jobb, de ez egyelőre nem világos. annyi bizonyos, hogy a grafikus felület másabb hozzá. viszont valamiért a memória az elfogyott és nem igazán értem mi az összefüggés. nagyjából ~75kb szabad hely van, programokat telepíteni nem tudok így.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#838) trance89 válasza lócitrom (#837) üzenetére


trance89
őstag

nálam szimpla wireless repeater módban van egy 841ND v8 tegnapi trunk-al amin csak a luci + a 10KB-os relayd csomag van felrakva és így Free space: 10% (100.00 KB), a luci eleve nagyon sokan eszik ezért is nem használják sokan akiknek több helyre van szükségük
egy másik jó megoldás a gargoyle, annál ha jól emlékszem 320KB szabad hely volt install után 741ND v2.4-en, szóval tedd fel azt, mehet simán a sysupgrade mivel az is openwrt

[ Szerkesztve ]

(#839) lócitrom válasza trance89 (#838) üzenetére


lócitrom
őstag

feltettem a Gargoyle-t. egy normális témával egészen elfogadható. bár valami kemény bug van, mivel egyszer csak nem volt hajlandó a témák között váltani és érdekesen jelentek meg dolgok. újra kellett telepítenem, hogy használható legyen. mi az, amit érdemes beállítanom, hogy a lehető legtöbbet hozzon ki magából? tudsz esetleg valami használható útmutatót?

egyébként jól látom, hogy nem lehet kiszolgálót/host nevet tiltani és kizárólag IP/MAC-címet fogad el ilyen szabályokhoz? ha ez így van, akkor gyakorlatilag használhatatlan számomra ez a funkció.

ez a 65Mbps-os korlátozás meg hogy állítható mégis?

ja és található-e hozzá magyar fordítás? a listán nemigen találtam, fórumon pedig egyelőre nem tudtam kiigazodni.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#840) trance89 válasza lócitrom (#839) üzenetére


trance89
őstag

sztem a gyári téma messze a legátláthatóbb, nem érdemes váltogatni, úgysem nonstop nézegetésre van a webes felület
azt állítsd be amire szükséged van: http://www.gargoyle-router.com/wiki/doku.php?id=gargoyle_setup
rögtön install után kéri hogy milyen nyelven szeretnéd használni, ugyanott lehet asszem letölteni hozzá a magyar nyelvet is
az a 65Mbit pedig kb annyi amennyit a laptopod wifi kártyája elbír (+távolság és még csökkenik ez az érték), 20MHz-en max 72Mbit megy át, hiába n-es wifi, dual band kártya elvinne 144Mbit-et, 40MHz-en 300-at is

"What is OpenWrt?
Instead of trying to create a single, static firmware, OpenWrt provides a fully writable filesystem with package management. This frees you from the restrictions of the application selection and configuration provided by the vendor and allows you to use packages to customize an embedded device to suit any application. For developers, OpenWrt provides a framework to build an application without having to create a complete firmware image and distribution around it. For users, this means the freedom of full customization, allowing the use of an embedded device in ways the vendor never envisioned."
vagyis az openwrt pusztán egy csupasz fw ami csak alap funkciókat tud, ha bármi bonyolultabb dolgot szeretnél vele véghezvinni akkor a több1000 telepíthető csomag közül lehet csemegézni, nem véletlenül a legtestreszabhatóbb/legnagyobb tudású fw routerekre
az url blokkolással kapcsolatban itt kérdezősködj mert ebben nem vagyok jártas, csak egyszerűbb dolgokra használom az openwrt-s routeremet

(#841) XFishboneHUN


XFishboneHUN
senior tag

Sziasztok!

Van egy ilyen routerem és FW updatelés közben behalt, tudok valamit tenni, hogy magához térjen???

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#842) jcvd


jcvd
tag

Sziasztok!

Srácok, próbáljatok meg segíteni, mert órák óta itt szarakodok és sehol nem találok megoldást. :W

Mostanság viharok, a DIGI szolgáltatása is elment órákra. Vihar alatt nekem is le van áramtalanítva minden.

Egy ilyen vihar/áramtalanítás után nyomom be a gépet, de többé nem tudta észlelni a netet a router. 3 éve semmi probléma nem volt vele.

Ha a DIGI kábelt közvetlen a gépbe dugom, akkor VAN NET!

TP-Link 741ND routert használok, a DIGI kábel ebbe megy bele, sima LAN kábellel pedig csatlakozok a routerrel a PC-be.

Az összes LED villog, diagnosztikánál mutatja, hogy küldött, fogadott, szóval valahol érzékeli a digi hálózatot, mégsem tud csatlakozni hozzá.

Írják, hogy e router telepítésénél ha nem is észlel netet, akkor is írjuk be a 192.168.1.1.-et a böngészőbe és hipp-hopp be lehet állítani mindent. Na nekem error, nem tölt be, nem észlel netes kapcsolatot egyáltalán, pedig minden LED villog, érzékel hálózatot.

Érthetetlen. Kérem akinek van ötlete, az segítsen! :R

(#843) Bazsa74


Bazsa74
tag

Sziasztok.

Kérnék egy kis segítséget.
Nekem frissítés közben szállt el a routerem, mert a mosógép leverte a biztosítékot. Minden villog/ég a routeren de nem csinál semmit semmilyen ip beállításra. Segítenétek nekem, hogy szájbarágósan leírjátok a menetét? Mit hova kell dugni, hova mit kell beírni? 2 napja szenvedek a tftp2 progival, de mindig azt írja ki, hogy nem tud kapcsolatot létesíteni a routerrel. Millió forumot átböngésztem, de nem jártam sikerrel. Előre is köszönök bármely segítséget.

Üdv: Balázs

Off

(#844) papaja-xbox


papaja-xbox
tag

Sziasztok van egy TP-LINK TL-WR740N v4.23 routerem megéri fel tenni egy openwrt vagy valami hasonlót ? Erősebb lesz e a wifi ? Vagy bővül valami hasznos dologgal ami itthoni hálózatba ki tudok használni?

(#845) krealon válasza papaja-xbox (#844) üzenetére


krealon
veterán

En Gargoyle firmware-rel hasznaltam Wireless ISP uzemmodban (a TL-WR843ND tudja ezt, a gyari firmware segitsegevel, sokkal dragabban).

(#846) Bazsa74


Bazsa74
tag

Mit gondoltok egy tplink wr1043nd v1.7-es routerre felteszek egy másik nem gyári firmware-t, akkor kihozhatok belőle nagyobb sebességet lanon? Most jelenleg 120 körül van és 200-as a netem. Direktbe a kábellel jön a 197 is.

Off

(#847) krealon válasza Bazsa74 (#846) üzenetére


krealon
veterán

Ez a TL-WR741N(D) router topikja. A kerdesedre itt a valasz:
tp-link_wr1043nd #51563 - #51564

(#848) Bazsa74


Bazsa74
tag

Jaj elnézést. Nem is figyeltem hova írom. Sorry sráccok. Köszi a linket.

Off

(#849) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Üdv!

Van már egy ilyen routerem szolgálatban az egy v.4.3-as verzió de most a piacon sikerült szereznem 500 (nem röhög:D) forintért egy másikat ami tökéletesen működik, de ez a régebbi 1.9-es verzió. Gargoylet tettem rá de amire használnám arra nem jó így próbáltam DD-Wrt-t feltenni rá mivel van egy wrt160nl linksysem és azon is DD van és van benne nocatsplash szolgáltatás, naívan azt gondoltam hogy akkor majd ezen is lesz és a 160nl helyett betehetem ezt a kütyüt az ingyenes wifi hotspotom szórásához. De sajnos meglepve tapasztaltam hogy a Tp-Linkes DD nem tartalmaz alapból Nocatsplasht legalábbis az általam próbált verzió. Abban kérnék segítséget hogy esetleg van-e olyan verzió belőle amiben bennevan ez a hotspot szolgáltatás? Ez fontos lenne mert az ingyenes wifi hotspotra felcsatlakozók automatikusan átirányításra kerülnek egy általam készített weblapra amin a wifi használati szabályzatát el kell fogadniuk és csak azután netezhetnek. És ha felmerülne a kérdés miért akarom a Linksyst kicserélni amikor ebben bennevan a nocat? Azért mert gyengélkedik a wifije és már most is úgy van megoldva hogy a wifi szórását már egy további router oldja meg (így összesen 4 router dolgozik itthon:D ) Nos ezért jönne jól ha ki tudnám váltani a halálán lévő linksyst ami most is csak a nocat miatt van üzemben de az nélkül nem akarok wifit szolgáltatni szóval ha nincs megoldás marad így. :D

(#850) Stonerice válasza Roland-87 (#849) üzenetére


Stonerice
őstag

A Virtual Interfaces -el nem ugyanazt éred el DDwrt-ben?
Ha mondjuk wifin keresztül jön a neted, akkor ezzel az opcióval már tudod is továbbszórni más hálózatnéven AP módban.

AP isolation-t bekapcsolod, és akkor nem tud hozzáférni senki a helyi gépeidhez.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.