Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gemil


Gemil
tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy szombaton vettem a barátnőmnek a fent említett típusú routert.
Nagynehezen beállítottam, tudniillik eddig még nem volt dolgom kábel modem-es beállítással. Ezután minden rendben volt, az asztalin is volt net, meg a laptopján is tudtunk netezni, ez volt szombat délután... Aztán másnap felkeltünk, próbáltunk netezni, se asztalin se laptopon nem volt net. De csak net nem volt a LAN és WLAN működött. Nagy reset, újra beállítottam... délután megint elment. Este már frissítettem firmware-t, megváltoztattam a gyártó által javasolt MTU értékét 1500-ról 1492-re, átírtam az IP címet, meg minden. Reggel felkeltem, nem volt net. Már írtam egy kis levelet a supportnak de nem válaszoltak rá, mondjuk ez nem jelenti azt hogy nem is fognak.
Szóval van-e valakinek valami ötlete? Lehet hogy gyárilag nem jó, vagy csak én csinálok valamit rosszul? Legszívesebben visszavinném, mert ennek mégiscsak mennie kéne, de azon is gondolkodtam, hogy mivan akkor ha a modem miatt nem jó... kérlek segítsetek!

Minden PC Gamer PC, csak nem mindegy, hogy a pásziánsszal játszol rajta vagy a Crysis 3-mal!! - iPhone 5S

(#2) Gemil


Gemil
tag

Senkinek semmi ötlete?
vigyem vissza?
bennem van a baj?
Tp-link support visszaírt, de rajtuk csak röhögni tudtam. Megköszönték a visszajelzést, megdícsértek hogy tudok firmware-t frissíteni és bocsánatot kértek, hogy nem jó. De megoldást nem küldtek...ezt is 16 óra elteltével holott 24h support van. Ehhez sok idő kellett.

Minden PC Gamer PC, csak nem mindegy, hogy a pásziánsszal játszol rajta vagy a Crysis 3-mal!! - iPhone 5S

(#3) kali válasza Gemil (#1) üzenetére


kali
legenda

nem valami sok infót adtál meg, de hozzávetőlegesen;
wan connection type megfelelően kiválasztva? (dynamic ip...stb!)
szükség esetén clone mac adress?
dhcp engedélyezve? tartomány jó? (alapon jó!)
az ip címet minek és mire írtad át?
a beállítások elmentése után minden esetben volt újraindítás, amikor a router kérte? majdnem minden módosítás után külön kéri!

(#4) Gemil válasza kali (#3) üzenetére


Gemil
tag

Szia!
Köszi a reakciót, kábel modeme van a barátnőmnek, úgy tudom ehhez static ip-re kell beállítani. Úgy csináltam ahogy a gyártó írta, clone mac address is megvolt, úgy ahogyan kell, dhcp-n nem változtattam, de az alapból be van állítva.
Azért változtattam az IP-n mert a TP-Link oldalán van egy kis FAQ kérdés, amiben 4 lépés van, az egyik az IP változtatás a másik az MTU méretének változtatása, a másik 2re sajnos most nem emlékszem, de azokat is elvégeztem.
192.168.1.2-re írta át bár én 2.1-re akartam, sejtésem szerint azért javasolják hátha a modem ipje is 1.1 .
Reboot persze mindig volt, mert akárhányszor beállítottam a wifi titkosítás miatt újra kellett indítani, hogy érvénybe lépjen.
De mint mondtam nem az a baj hogy nem tudom beállítani, tehát ideig óráig működik, egyszercsak off...

Minden PC Gamer PC, csak nem mindegy, hogy a pásziánsszal játszol rajta vagy a Crysis 3-mal!! - iPhone 5S

(#5) kali válasza Gemil (#4) üzenetére


kali
legenda

kábelmodem esetén én dynamic ip beállítással próbálnám inkább... :U

(#6) Claude Leon válasza Gemil (#4) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Network - LAN -->192.168.2.1
Network - WAN --> dynamic IP
Network - MAC clone, ha kell
DHCP -->192.168.2.100-192.168.2.199
aztán restart!
MTU biztosan kell? (nálam UPC-hez maradhat a gyári)

(#7) Gemil válasza Claude Leon (#6) üzenetére


Gemil
tag

Úgy tűnik, kisebb fogalomzavarral küszködöm... Azt hittem a dynamic IP-nél az IP változik, ezek szerint nem... MRU gyárira vissza lesz állítva.

Minden PC Gamer PC, csak nem mindegy, hogy a pásziánsszal játszol rajta vagy a Crysis 3-mal!! - iPhone 5S

(#8) Claude Leon válasza Gemil (#7) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ja, a címben felcserélted a számokat :))))

(#9) kali válasza Gemil (#7) üzenetére


kali
legenda

dynamic ip esetén "dinamikusan" felveszi a router a szolgáltató által kiosztott ip címet - tehát voltozhat!

[ Szerkesztve ]

(#10) Gemil válasza kali (#9) üzenetére


Gemil
tag

Na jó, de akkor nem értem ha beállításnál mindig ugyanazt az ip-t adom meg, akkor hogy találja meg? vagy mindig ugyanaz az indulócím?

Minden PC Gamer PC, csak nem mindegy, hogy a pásziánsszal játszol rajta vagy a Crysis 3-mal!! - iPhone 5S

(#11) club1 válasza Gemil (#10) üzenetére


club1
veterán

Kábelnetes szolgáltatóknál többségében olyan dinamikus ip cím van, ami majdnem fix. Nekem pl. több mint egy évig volt egy ip címem. Mostanában 2-3 hetente változik, de ha a routert újraindítom, akkor többségében nem. Routert wan-on és lan-on keresztül is lehet konfigurálni, ez előbbit letiltjuk (fel ne nyomják). LAN-on keresztül persze, hogy mindig egy ip címen éred el, mert ő a dhcp kiszolgáló, annak ip címe fix (míg te kézzel át nem állítod). Ha WAN-on keresztül konfigurálod és ott éred el egy ip címmel, akkor nálatok sem izgatja magát az internet-szolgáltató a túl gyakori ip cím váltogatással.

(#12) Claude Leon válasza Gemil (#10) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Javaslom: http://hu.wikipedia.org/wiki/IP-cím

(#13) Gemil válasza Claude Leon (#12) üzenetére


Gemil
tag

Köszönöm, bár ennyire azért nem vagyok amatőr. Mindenesetre a dynamic IP-ről ez a cikk nem nyilatkozik... De tényleg kösz!

Minden PC Gamer PC, csak nem mindegy, hogy a pásziánsszal játszol rajta vagy a Crysis 3-mal!! - iPhone 5S

(#14) Claude Leon válasza Gemil (#13) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Akkor még annyit magyarázatnak, hogy WAN oldalon a routered egy kliens, minden paraméterét a hálózatból kapja (ezért "dynamic").
LAN oldalon pedig fel kell építeni egy hálózatot, amire van szabadon használható IP-tartomány.
A felépítésre szolgál néhány szabály, és ajánlás(pl. gateway, ez a routered mindkét irányban, erre az ajánlás az alhálózat 1 v 254-es címe a, innen a 192.168.x.1 szabadon felhasználható tartományból, ami néhány további következménnyel jár)

[ Szerkesztve ]

(#15) .:ZS:.


.:ZS:.
senior tag

Hi all!
Nem régiben beszereztem egy ilyen routert, szépen beállítottam, működik is, de időközönként elveszti a kábelmodemmel a kapcsolatot. A modemem egy T-Home-os Thomson TMC420. Ez úgy jelentkezik hogy a belső hálózat tökéletesen működik. de a modem valamiért nem érzékeli hogy rá lenne dugva valami és a felszinkronizációnál a PC Link ellenőrzésénél elakad. Ezen csak modem kikapcs, kábel kihúz, vissza dug, modem bekapcs segít. Frissítettem firmware, nagyon meg is örültem mert utána majd egy hétig nem csinálta, gondoltam megoldottam a gondot, de tegnap megint előjött. Amíg nem volt router nem volt ilyen probléma. Ötletek, tippek? Előre is köszönöm!

(#16) jagyugyaerik


jagyugyaerik
tag

Sziasztok,
Olyan problémám lenne a ruterral, hogy van egy Laptop amivel szeretnék internetezni és ehhez a routerhez kapcsolódik. Azonban a jelerősség a legmagasabb míg a adat forgalom mindössze 1mb/s. Ha van ötlet tipp mi okozhatja lécci írjatok.

(#17) Beri válasza .:ZS:. (#15) üzenetére


Beri
addikt

Mondanám, hogy próbáld ki, szakad-e router nélkül is, de ha van rá példa, hogy egy hétig is rendben van minden, nem lenne túl egyszerű vállalkozás. A router admin felülete elérhető, amikor nincs net? Ha igen, akkor azon túl lesz a hiba (modem, vonal).

jagyugyaerik: Nem tudom nálad mit jelent a mb, de ha megabájtot, akkor egy (valószínűleg) g-s adaptertől nem annyira hihetetlenül kevés. Nézz körül, milyen csatornákon látszik a környezetedben más wifi hálózat, aztán lődd be a tiédet kézzel egy szép légüres térbe. A szemlélődésben segítségedre lehet a WirelessNetView nevű alkalmazás.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#18) adodaniel


adodaniel
őstag

Sziasztok!

Nekem olyan problémám van vele, hogy jól be lett állítva a DIGI nethez (MAC-klónozás, minden), de a wireless mégsem működik. Van amikor csak annyit ír a win7, hogy nincs internetkapcsolat, de van hogy csatlakozni se tudok, hanem egy piros x van ott. Kábellel működik amúgy, de amint kihúzom és wifi-n próbálnám, akkor nem. Dynamic IP, WPA titkosítás van beállítva. Vétel után egy napig működött, másnap reggelre nem.

(#19) Ferix_


Ferix_
csendes tag

en is a minap vettem egy ilyen routert de problema az van vele:) kibontottam a dobozbol egybol ddwrt kerult ra. nem nagyon akart megbaratkozni vele neha volt net neha nem. ezutan visszatelepitettem ra a gyari firmwaret abbol is a legujabbat. azzal tokeletesen megy a upc s kabelnet egyetlen egy hibaval. a wifi nek a sebessége valamilyen oknal fogva csak 5.5 Mbps
TX maximalis erteken vagy hagyva a router beallitasaban (150Mbps) 11bgn mixed modban van . amikor a wifi csatlakozik akkor 72mbps lesz az ertek de utana par masodpercre lecsokken. hiaba kezdek el tolteni lefele netrol nem akar 5.5mbps ertek fole menni pedig a net boven birja (15M) ahogy bedugom az utp t minden rendben megy.
valakinek van valami otlete? operacios rendszer hiba lehet? windows 7 x64 ultimate van a gépen. DW1501 Wireless-N WLAN Half-Mini Card halozatikartya es a routertol kb 5 meter. jeleroseg persze maximumom.
bar gyanitom h valami az en gepemmel lesz mert barki csatlakozik ra naluk rendesen megy minden csak nalam ilyen alacsony a csatlakozasi sebesseg!

[ Szerkesztve ]

(#20) zutyu


zutyu
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy ilyen routert. A problémám a következő vezetéken keresztül Digi kapcsolattal PPPOE-val állítom be. Egyszerűen nem ad netet a vezetékes gépemre. (adat áramlást látok) A wirelesse meg se próbálkoztam. El akadtam itt.A router beállítási felületén azt észlelem, hogy a LAN kapcsolat folyamatosan connecttel. Kell e valami extra felszerelés a gépembe? Egyszerű 10/100 Ethernet T-Base kártyám van vagy mi fene. Ötlet? Nem próbáltam ki be húzkodni a vezetékeket és olvastam valahol, hogy nem mindegy a sorrend ahogy össze kötöm a gépet. (egyébként van easy instalation segéd ahol ki írja, hogy kábel kapcsolat probléma.) Nem értem szar a vezeték? Előtte ezzel neteztem.

(#21) ballesz


ballesz
csendes tag

Mai napom vettem egy ilyen routert. Belőttem ahogy kell, először easy vel, de akkor nem ment végig. Rájöttem hogy mac clone baja van,, úgyhogy azt megcsináltam. Most mondanám, hogy hibátlan, de nem. Az asszony gépén (öreg fuji xp32 bit) Mindig talál wifit, és semmi baja vele. Nekem a gépem msi win7x64, még kábelen sem mindig, wifin pedig a legritkább esetben. Szerintetek hol keressem a problémát? valami 64 bites illesztés kellhet hozzá, vagy micsoda?

(#22) kali válasza zutyu (#20) üzenetére


kali
legenda

net a router wan potrtjába, lan(1) csatira a gép hálókártyája, gépen böngésző megnyit, címsorba; 192.168.1.1 majd felhasználó és jelszó megad; admin / admin - ezzel be is léptél a router adminisztrációs felületére! network -> wan -> wan connection type; pppoe -> user name és password megad -> connect automatically -> save! minden újraindít, és eztán vezetéken már lesz net! szükség esetén törlendő a gépen a korábban létrehozott felhasználós/jelszavas kapcsolat, mert eztán a router fog direktben kapcsolódni a szolgáltatóhoz!
a wifi alapban kódolatlanul szór, bárki jelszó nélkül rácsatlakozhat, szóval arra is belövendő titkosítás (ellenoldali és oprendszeres képesség függvényében wpa vagy wpa2!)

ballesz; a routerhez nem kell külön illesztés, ott csak beállítási probléma lehetséges - illesztéses probléma csak a hálókártya és a wifi modul/alkalmazás esetén lehetséges az "msi" gépen! a problémás munkaállomás (msi) noti? van rá hivatalos gyártói 64 bit támogatás? illesztések rendben? más wifi hálózatra és kábeles kapcsolatra rendben csatlakozik?

[ Szerkesztve ]

(#23) ballesz válasza kali (#22) üzenetére


ballesz
csendes tag

Na igen itt kezdődnek a gondok. Van hivatalos driver mindenhez (32 bithez). Illetve hazudok, van párhoz 64 bites is, de nem mindegyikhez. A jelről nem ugrál re, meg nem az a baja sztem, hogy valamelyik hardware-t nem ismeri fel, hanem egyszerűen van jel, nem jelenik meg a háromszög felkiáltó jellel sem hogy nincs net, csak egyszerűen nincs net. A drivereket általában gyártó honlapjáról szedtem le 64 bit-hez. 2 nem volt fent az tuti, chipset, és a videókari. Ezt az nvidia-ról, meg valahonnan letöltöttem. A többinek elvileg van 64 bit illesztőprogija, csak nincs külön olyan telepítő, ezért próbáltam úgy, hogy az eszközkezelőben frissítem a hardware-t az x64 es progikkal, ahol kellett. Kábellel is össze van kötve a gépem, de azt is elveszti, amikor tudom, hogy amúgy van jel, mert tényleg asszonynak wifin VÉGIG megy a net. Direkt ma vettem ezt, mert a múltkorival nem tudtam belőni semilyen netet

Ja amúgy gx630x, x32 vel az a baj, hogy csak 3gb ot lát, pedig 4 van benne. Lehet visszaállok xp-re mert ez nagyon nem jó

[ Szerkesztve ]

(#24) kali válasza ballesz (#23) üzenetére


kali
legenda

akkor az msi notin van a kutya elásva! hivatalosan nincs 64 bit támogatás, azok az illesztők meg nem mindig jók - nem működnek megfelelően -, amit az oprendszer alapban ad! a notira szabott illesztők kellenének - amit az msi nem nagyon biztosít -, sajnos a közvetlenül a chipset...stb gyártójától beszerzett illesztők sem mindig jók... sokszor találkoztam már olyannal, hogy a win 7 által alapban illesztett hálókártya/wifi modul nem működött megfelelően - annak ellenére sem, hogy az eszközkezelő szerint minden rendben volt! amúgy szerintem adott notira a win 7 32 bit a legjobb választás! esetleges xp esetén sp3 kell a wpa2 támogatás miatt! ja, az xp 32 bit sem "lát" több memóriát, mint a win 7 32 bit!

[ Szerkesztve ]

(#25) ballesz válasza kali (#24) üzenetére


ballesz
csendes tag

Az a bajo, hogy a gépben 4 giga ram van. Ha 32 bites rendszert rakok, nem lát csak 3 at. De igaz hogy nagy áterés, hogy nincs 64 bites driver. Tiszta gagyi. De érdekes, hogy ha közvetlen dugom a netet a gépre, akkor megy, de ha routeren keresztül dugom be, akkor szakad továbbra is.
Nem tudom mi a helyzet.

(#26) zutyu válasza ballesz (#23) üzenetére


zutyu
csendes tag

Mindent megcsináltam van wifi kapcsolat Lan kapcsolat és nem megy. Mintha ott álldigálna a net a routerben, és nincs internet, két napra beindult, de most újra ez a hiba.
Fogalmam sincs mit kell még beállítani, mindent beállítottam ahogy kell egy beállításnál.

(#27) zutyu válasza zutyu (#26) üzenetére


zutyu
csendes tag

DHCP beállítást nem kell végrehajtani? A router nem osztja szét a netet.

[ Szerkesztve ]

(#28) zutyu válasza kali (#22) üzenetére


zutyu
csendes tag

Mindent így csináltam, halott. Nem ad netet a router, LAN kapcslatnál 0.0.0. utánna olvastam, és azt jelenti elvileg, hogy egépeltem a felh.nevet és a jelszó valamelyikét.. Kb. 200 szor probáltam beírni..Wordből átmásolni, nehogy elgépeljem.reseteltem 4 szer semmi.újra beállít. Mindent úgy ahogy a nagykönyvben írva van.Unplugged.írja. HA az Easy instalation CD-vel probálkozom, akkor a második mezőben azt írja nem jó a az Ethernet kábelem. IP cím kérés a gépemen automatikusra állítva, elöző kapcsolat nincs, mert előtte is routerem volt, csak ez egy új. Létezik, hogy a kábelem nem megfelelő?Bár Netbookal is probáltam, másik vezetékről. Onnan se megy. Most egyenlőre Firmware frissítésén gondolkozom, de nemveszít így a gariból? Valakinek ötlet, hogy mi a baja a téglámnak?

(#29) Tosee válasza zutyu (#28) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Véletlenül nem kapcsoltad ki a routerben a DHCP server-t?
Esetleg aktiváltad a MAC filtering-et, és nem enged kapcsolódni?
Bár ha jól csináltad a resetet utána a minden visszaáll a gyári beállításokra, és újra kell konfigolni!

Az is előfordulhat, hogy a kábeled rossz! Tehát egy olyannal kellene próbálkozni, ami biztosan jó! A PC amiről próbálod elérni a routert, megfelelően van csatlakoztatva? Tehát a router LAN1 portjába?

Most egyenlőre Firmware frissítésén gondolkozom, de nem veszít így a gariból?
Nem veszít garanciát, amennyiben a gyártó weboldaláról letöltöttet teszed rá! Viszont ehhez el kellene érni az admin felületet, vagyis amíg nem tudsz belépni a router kezelőfelületére addig a frissítés sem megy!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#30) zutyu válasza Tosee (#29) üzenetére


zutyu
csendes tag

Betudok lépni a router felületére. A gyártó honlapjáról töltöttem le, szóval akkor felrakom.A kábel jól van bedugva. A furcsa, hogy mikor hazavittem ez volt a probléma Majd kiszereltem egy napra a rendszerből, majd másnap újra konfiguráltam..akkor ment két napig és újra ezzel a hibával találkoztam...azóta ismét 4 reseten vagyok minimum túl.

[ Szerkesztve ]

(#31) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Hali!

Most jött meg a 741ND, be is üzemeltem, telepítés és beállítások megtörténtek.

Többszöri modem és router restart után is csak 6/0,1 mbps-et mérek, viszont ha router nélkül csatlakozom megvan a 13/0,9 mps. Megnéztem, bandwidth contorl nincs bekapcsolva.

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#32) Tosee válasza Motion_Blur (#31) üzenetére


Tosee
őstag

Hello!

Ha esetleg még nem történt meg, akkor frissítsd a firmware-t a legújabbra!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#33) Motion_Blur válasza Tosee (#32) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Letöltöttem a legújabbat, de az is volt rajta gyárilag.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#34) Tosee válasza Motion_Blur (#33) üzenetére


Tosee
őstag

Ezt a sebességet kábelen vagy wifi-n méred?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#35) balintka


balintka
addikt

Sziasztok, kis segítség kéne. Vettem ma egy TP-LINK TL-WR741ND wireless routert. Bejelszavaztam a Wifis részét. Ha azonban a telómmal wi-fit keresek, látja a jelszavast, viszont van egy sima TP-LINK nevű, jelszó nélküli csatlakozás is, és azzal is fogja a netet. Hogy tudom ezt eltüntetni, vagy lejelszavazni, h illetéktelenek ne tudjanak erre rákapcsolódni? Köszi üdv.

(#36) dr.bubo válasza balintka (#35) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ha a te a routeredben jól állítottad be a titkosítást más nem fog rá csatlakozni.
Viszont, az, hogy látsz egy nyitott tp-link nevű hálózatot, azt jelenti, hogy a közeledben(szomszéd, stb) van még egy tp-link router, aminek az SSID-je is Tp-link. Írd át a te routeredben az SSID-t másra.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#37) balintka válasza dr.bubo (#36) üzenetére


balintka
addikt

Akkor lehet, h ez másé valóban, a másik topicban is ezt mondták, köszi.

(#38) Motion_Blur válasza Tosee (#34) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Kábelen.

De lényegtelen, mert úgy néz ki most rendben van :R

Új rendszert kellett raknom az SSD miatt és most már minden ok.
A fene érti... :)

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#39) krystman


krystman
őstag

Sziasztok! Nekem is van egy ilyen router, és Digi netem van. A gond a következő. A hiába írom be a PPPoE részén a felhasználó nevet, és jelszót, egyszerűen nem csatlakozik a nethez. Már Reseteltem már vagy 20x megpróbáltam, és egyszerűen semmi. Próbáltam a Quick beállítással is, és egyszerűen semmi sem. Wi-FI- minden tökéletesen működik, csak egyszerűen nem kap IP címet a szolgáltató felől a Router. Tudna nekem valaki ebbe segíteni? Olyan is jó lenne aki Digi-el használja az ilyen routert.

(#40) shadow1901


shadow1901
aktív tag

Sziasztok!
Az újabb "ufós" is ugyanolyan hűtéssel rendelkezik mint a szögletes társa?

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#41) v1rush válasza krystman (#39) üzenetére


v1rush
csendes tag

Ugyanez a problémám, TP-Link TL-WR741ND típusú routerem van, diginet, a wifit tökéletesen osztja, viszont a kábellel csatlakoztatott gépemre sehogy sem osztja meg a netet tegnap óta, ugyanis első nap még jó volt. Nem értem, mi lehet.. Mit kellene beállítani, mert azt tudom, hogy a diginél minden ki-bekapcsolásnál változik az IP cím, ez lehet a gáz?

(#42) v1rush válasza v1rush (#41) üzenetére


v1rush
csendes tag

Windows 7 Ultimate 64 bit oprendszerem van, a programmal is és a böngészővel is telepítettem már (direkt engedtem neki, hogy ő ismerje fel a csatlakozási típust, ami PPPoE), és így sem jó még mindig. Közvetlenül ha a netkábelt a gépbe dugom, akkor tökéletes a net, a routerbe dugva wifi van, a gépben viszont net nincs. (a routerhez kapott UTP kábellel kötöttem össze) Remélem van valaki, akinek sikerült beállítania, és tud segíteni.

(#43) Tosee válasza v1rush (#42) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Tudomásom szerint nem kell, de próbáld meg a routerben Clonozni a számítógép MAC címét, aztán majd kiderül!
Network > MAC clone > Clone MAC Address > save

Ha jól olvasom akkor wifin megosztja a netet, csak a kábellel csatlakoztatott gépen nincs? Ha igen akkor a MAC clonozásos rész tárgytalan... Akkor ellenőrizd a beállításokat, MAC filtering, Parental Control Settings, Access Control!
IP-t és egyéb adatokat kap a géped a routertől?

Ha más nem, akkor állítsd vissza a gyári beállításokra a routert, majd állítsd be újra!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#44) v1rush válasza Tosee (#43) üzenetére


v1rush
csendes tag

A Clone MAC Address-t is próbáltam, azzal sem volt jó. Reseteltem is, és úgy sem. Visszavittem a boltban, ott a srác rádugta a netre (ott más kapcsolódási típus volt - dinamikus ip), ott jó volt. Hazahoztam, itt még mindig szar újratelepítés után is. (wifi tökéletes)

A beállítások nagy részét lefotóztam:
http://v1rush.uw.hu/net/1.jpg
http://v1rush.uw.hu/net/2.jpg
http://v1rush.uw.hu/net/3.jpg
http://v1rush.uw.hu/net/4.jpg
http://v1rush.uw.hu/net/5.jpg
http://v1rush.uw.hu/net/6.jpg
http://v1rush.uw.hu/net/7.jpg
http://v1rush.uw.hu/net/8.jpg

[ Szerkesztve ]

(#45) Tosee válasza v1rush (#44) üzenetére


Tosee
őstag

Router menüjében:
Parental Control, és az Access Control disableden van?

Esetleg a gépeden nem használsz valami tűzfalat vagy egyéb védelmi szoftvert ami letilthatta az internet hozzáférést?
Próbálj meg a géped helyére egy laptopot kábelen csatlakoztatni, ha azon menni fog akkor a géped beállításaival lesz a gond! Vagy ha nincs laptop akkor egy Linux live cd-vel bootolj, és próbáld arról!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#46) v1rush válasza Tosee (#45) üzenetére


v1rush
csendes tag

Parental Control és Acces Control mindkettő disabled.

Windows tűzfal volt bekapcsolva, de most kikapcsoltam, és egy újraindítás után most van net a routeren keresztül. Ez a szar tiltotta volna le? Hihetetlen.

Köszi a segítséget, ha esetleg megint elmenne valamikor, akkor írok. :D

(#47) Cumpi


Cumpi
csendes tag

sziasztok!
Tegnap vettem egy ilyen típusú routert.
Mindent úgy csináltam ahogy a mellékelt papíron van, azonban a telepítés utolsó lépésénél nem enged tovább. a következő hibaüzenetet dobja ki:
[link]

Újraindítottam a routert, modemet számtalanszor, a kábelek jól vannak csatlakoztatva.
Van valakinek valami ötlete, hogy mi a gond?

(#48) Womack


Womack
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is ugyanaz a bajom van a routerral mint az 1. hozzászólónak, végig olvastam a topicot de semmi sem segített. Vigyem vissza vagy van még valakinek valami ötlete?

Köszi a segítséget

(#49) benisti


benisti
csendes tag

Sziasztok!

Vettem a minap egy ilyen routert, belépni nem tudok az admin felületére, mikor beírom a 192.168.1.1-t azonnal Username or Password is incorrect hibaüzenetet dob, még esélyt sem ad hogy beírjam a felhasználónevet-jelszót. Netet viszont betudtam állítani az easy setup assistant-al, szóval az működik, de bosszant hogy nem tudok egyáltalán belépni.
Olvastam, hogy egy kollégának szintén ilyen jellegű problémája volt...csak a megoldást nem találtam. Ötletek esetleg? Köszönöm előre is!

(#50) N95 8Gb


N95 8Gb
tag

Sziasztok!

Nekem is gond van a routerrel. Easy setup>Install router menüben a 2. pont piros X, és nem jutok tovább. 1 gép vezetékkel kapcsolódik a routerhez, van net. T-homi kábelmodemem van, reseteltem, széthúztam a vezetékeket, újra összedugtam, de semmi. A gép bekapcsoláskor nem indul elsőre, resetelnem kell (a gépet)! Csak fekete kép van, benne a kurzorral, ami mozgatható. Gép reset után feláll a Win xp, és müxik a net...
Ötlet?

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=N95+8Gb&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.