Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Soma01 válasza kristof123 (#400) üzenetére


Soma01
veterán

1. Kábelen csatlakozol?

2. Ha direktbe kötöd a netet a gépre, akkor nincs ilyen?

(#402) kristof123 válasza Soma01 (#401) üzenetére


kristof123
őstag

Kábelen keresztül csinálja, úgy hogy ráadásul senki nem csatlakozik wifin...

(#403) Soma01 válasza kristof123 (#402) üzenetére


Soma01
veterán

Ha direktbe kötöd a netet a gépre, akkor nincs ilyen? Ha a géppel tárcsázol?

(#404) kristof123 válasza Soma01 (#403) üzenetére


kristof123
őstag

Akkor semmi ilyen problémám sincs.

(#405) Soma01 válasza kristof123 (#404) üzenetére


Soma01
veterán

Amúgy, ez egy viszonylag gyenge hardverű router. Szerintem a gyári beállításokkal nem mész sokra.
Amit megpróbálhatsz:
- Modem és router restart ill. reset (de fw update után ez úgyis megvolt).
- Próbáld a gépedet DMZ-be tenni.
- Ha így sem megy rakhatsz rá más firm-t. Openwrt Gargoyle-t.
- Eladod és veszel izmosabbat, jobb hardverrel. Ha Tplinknél maradunk Pl. 842, 1043, 3600, 4300.

(#406) kristof123 válasza Soma01 (#405) üzenetére


kristof123
őstag

Köszönöm a segítséget, végigpróbálgatom a dolgokat. (:

(#407) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok! Valahol be lehet állitani a felületen, hogy amwennyiben nem csatlakozik WLAn eszköz a routerre, automatikusan csökkenjen a Rádiójel erőssége?!

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#408) Soma01 válasza Bzzz (#407) üzenetére


Soma01
veterán

Gyári firmware-ban nem hiszem. De amúgy sem egyszerű szerintem.

(#409) Claude Leon válasza Bzzz (#407) üzenetére


Claude Leon
senior tag

De ez nem is volna célszerű, mert egyfelől miért is kellene kisebb hatótávban meghirdetni a csatlakozási lehetőséget, mint ahonnan használni lehetne?
Másfelől pedig eleve minimális energia ez a meghirdetés, de ha esetleg biztonsági szempontokból gondolod, a feltörési kísérletetek eleve élő kapcsolatton szoktak működni.

A wps-t pedig eleve ki szokás kapcsolni, amióta kiderült, hogy kissé elhibázták.

[ Szerkesztve ]

(#410) Bzzz válasza Claude Leon (#409) üzenetére


Bzzz
senior tag

A védelem és az energiamegtakarítás miatt irtam.
Azt leírnád, hogy WPS-t hol lehet kikapcsolni? Köszi
Illetve a MAC szűrést sem találtam még meg, hogy hol lehet beállítani hogy csak az előre beállított MAC-okkal tudjon valaki csatlakozni a netemre...

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#411) Claude Leon válasza Bzzz (#410) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Akkor amiatt fölösleges
Még a fullra járatott rádióforgalom is elhanyagolható az alap energiafelvételhez, hát még annak a kevesebb, mint 1%-a, de ha sokallod, a wireless advancedben a "beacon interval"-t veheted az alap 100-nál nagyobbra (ennyi millisekundumonként küld egy hirdetés-csomagocskát), de ne vedd túl nagyra a saját érdekedben :)

WPS: a QSS pont alatt disabled gombot nyomd.

MAC szűrés: "Access control" alatt találod, de, hacsak nem valami kiterjedt vezetékes hálózaton szeretnéd kizárni a hívatlan vendégeket, nem érdemes vacakolnod vele.
Rádión gyak. a véletlen csatlakozásoktól tud megóvni, ha valaki komolyan csatlakozni akar, az elsőként a MAC.ot láthatja és állíthatja be, ott a tisztességes WPA2 jelszó biztosít csak védelmet.

(#412) Soma01 válasza Bzzz (#410) üzenetére


Soma01
veterán

Báár mondjuk, a QSS gombot lehet elvileg úgy állítani, hogy ki-be kapcsolja a WLAN-t.

(#413) Claude Leon válasza Soma01 (#412) üzenetére


Claude Leon
senior tag

De még nem openwrt-vel barkácsol :D

[ Szerkesztve ]

(#414) Soma01 válasza Claude Leon (#413) üzenetére


Soma01
veterán

...még. :DDD

(#415) Bzzz válasza Claude Leon (#411) üzenetére


Bzzz
senior tag

Panelba lakom, ezért gondoltam a MAC szűrésre!

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#416) Soma01 válasza Bzzz (#415) üzenetére


Soma01
veterán

Azt hagyhatod. Adj meg jó hosszú és generátor által gyártott WPA2 jelszót. pl: [link] [link] [link]

(#417) xigris


xigris
őstag

Sziasztok az mitől lehet hogy a dd-wrt ről nem tudok frissíteni semmi másra,kiírja hogy sikeres de a dd-wrt jön be :F

(#418) krealon válasza xigris (#417) üzenetére


krealon
veterán

http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=85237

A hardver verzionak megfelelo webrevert-el tudsz visszaterni a gyari firmware-re dd-wrt-rol.

(#419) xigris válasza krealon (#418) üzenetére


xigris
őstag

Szia!
Nem a gyári érdekelne hanem valami open wrt de nem jó.

(#420) krealon válasza xigris (#419) üzenetére


krealon
veterán

Ha magadtol nem jottel ra, hogy a jarhato ut

dd-wrt (webrevert) --> gyari fw (-factory.bin) --> openwrt,

akkor inkabb neki se kezdj az egesznek.

(#421) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

741ND-n érdemes/lehetséges gyári fw-t/romot cserélni? (tomato, owrt stb. használható létezik rá?)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#422) Soma01 válasza Mr.Csizmás (#421) üzenetére


Soma01
veterán

OpenWrt alapúak jók rá. pl. Gargoyle, DDWRT, meg ugye a sima Openwrt Attitude Adjustment 12.09-rc1 (r34185-től felfelé).

(#423) Mr.Csizmás válasza Soma01 (#422) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

köszi :R

holnap hozom el, tul.képp csak a wifi miatt újítok, a tablethez jó lenne már. (többi eszköz meg lanon lógna)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#424) Soma01 válasza Mr.Csizmás (#423) üzenetére


Soma01
veterán

Jó hozzáállás! Nem kell WLAN-ra rakni a torrentet, meg a HD stream-et. Elég a web meg a voip és olcsón megúszod, nem bosszankodsz. :C

(#425) Mr.Csizmás válasza Soma01 (#424) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ágyból netezni a tablettel, az eddig kanócos routert meg elajándékozom.

btw. a többi gép meg úgyis kábelen megy, beleértve az enyémet is, a modem+router környéke úgy néz ki, mint egy bizber szekrény ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#426) Soma01 válasza Mr.Csizmás (#425) üzenetére


Soma01
veterán

Mekkora sebességű neted van?

(#427) Mr.Csizmás válasza Soma01 (#426) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

10-15 talán? upc 29-es körzet középsávos net.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#428) Soma01 válasza Mr.Csizmás (#427) üzenetére


Soma01
veterán

60 megabitig jó leszel ezzel a routerrel.

(#429) xigris


xigris
őstag

Sziasztok!
Felraktam a webrevert firmwaret de most csak villognak a ledek de semmire nem reagál,ilyenkor mizu? :R

(#430) Darbo


Darbo
tag

Sziasztok!
Azt szeretném megoldani hogy a routerre kábellel csatlakozó egyik gépet ne engedje ki a netre. tehát a belső hálózaton fent maradjon, tudjunk hálózatos játékkal nyomulni, elérje a többi gép megosztását, de a netre ne tudjon kimenni.

(#431) kali


kali
legenda

folytatás innen; link
a router adminisztrációs felületén lefoglalsz ip címet a szabályozni kívánt munkaállomás számára mac adress alapján; DHCP -> Address Reservation -> Add New...
utána a Bandwidth Control bekapcsol, Bandwidth Control Settings szekcióban a net típusa kiválaszt, a net valós sebessége megad, majd Rules List -> Add New... -> lefoglalt ip cím megad, nullás sebesség megad, így hálózat lesz, de a wan felől nem kap netet!
ja, és van szülői felügyelet; Parental Control, ahol sokkal részletesebb felügyelet és szabályozás adott, akár azt is meghatározhatod, hogy mikor és milyen weboldalakat érjen el, illetve itt is tiltható teljesen a net, ráadásul azt is beállíthatod, hogy a hét melyik napjain, hány órától hány óráig netezhessen - bárhol szörfözve, vagy csak az általad engedélyezett oldalakat látogatva, lásd; Parental Control -> Parental Control Settings -> Add New... -> Schedule -> Add New...stb!

[ Szerkesztve ]

(#432) snooze válasza kali (#431) üzenetére


snooze
veterán

nekem 841nd router van,beállitottam,hogy mac cim alapján az access controllba mikor ne legyen net óra precre egy leirás alapján,de sajna nem csinálja.. :(
aztán ugyanitt probáltam,hogy letiltom a facebookot,azt sem csinálta.. :( mi lehet a baj?

GO Gunners!!!

(#433) Darbo válasza kali (#431) üzenetére


Darbo
tag

köszönöm, pont ez kell nekem. a szülői felügyeletet néztem már, de nem találtam kielégítőnek, mert nem csak néhány oldalról hanem az egész netről akartam tiltani

(#434) McDog válasza kali (#431) üzenetére


McDog
aktív tag

Elgondolkodva a diák fejével ha megváltoztatja a MAC adressét, akkor sem tud netezni?

(#435) snooze válasza McDog (#434) üzenetére


snooze
veterán

ha nem tud belemenni a routerba,hogy beirja az uj mac-et,akkor nem.. :)

GO Gunners!!!

(#436) snooze válasza Darbo (#433) üzenetére


snooze
veterán

access controll-al tiltsd ki mac alapján..itt egy kis segitség..
[link]

GO Gunners!!!

(#437) Darbo válasza McDog (#434) üzenetére


Darbo
tag

szerencsére nem akkora mágus.

(#438) kali válasza snooze (#432) üzenetére


kali
legenda

biztos, hogy minden értéket megfelelően beállítottál?
több ismerősnek is beállítottam anno 700-as, 800-as és 900-as szériás routereken is, és megfelelően működött! akkoriban még tl-wr941nd routerem volt, azon tesztelgettem előtte, hogy minden okés legyen, és nem is volt gond!

Darbo; jó a szülői felügyelet, ha nem adsz meg engedélyezett oldalt, vagy valami kamut adsz meg, úgy is elérted a célodat!

McDog; amennyiben ennyire hozzáértő a gyerek, úgy minden munkaállomás mac adress esetén fixálni kell ip címet, és lekorlátozni, hogy a dhcp ne is oszthasson ki több ip címet, illetve beállítani, hogy csak adott mac adress elérések legyenek engedélyezve, más munkaállomás ne kapcsolódhasson fel, amellett a router adminisztrációs felületének az elérését is megfelelően ellehetetleníteni; csak egy munkaállomás érje el azt, és az is csak megfelelő jelszó mellett!

(#439) snooze válasza kali (#438) üzenetére


snooze
veterán

ugyanugy állitottam be,mint amit linkeltem leirásban volt..ezért nem értem.. :(

GO Gunners!!!

(#440) kali válasza snooze (#439) üzenetére


kali
legenda

a router "órája" megfelelően beállítva?

(#441) snooze válasza kali (#440) üzenetére


snooze
veterán

persze..van beállitva ntp server,és pontosan is mutatja az idöt..

GO Gunners!!!

(#442) Soma01 válasza snooze (#441) üzenetére


Soma01
veterán

Gondolom restart volt a beállítás óta.

Hova írtad be hogy ne legyen facebook? "Access Control" részbe? "Enable" benyomtad?

[ Szerkesztve ]

(#443) Claude Leon válasza snooze (#435) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Nem biztos, hogy pontosan fogalmazol :)

A "parental control" alatt 2 lehetőséged van.
1.) allow: a beállított MAC-okat nem engedi tovább, így, ha az illető bármi másra átírja a sajátját, átjut.

2.) deny: csak a beállított MAC-ot engedi, ebben az esetben a tilalom alatt levő csomaganalizál, onnan kinyeri MAC-ot, átállítja a sajátját, aztán ezzel kijut.
(az már más kérdés, hogy 2 megegyező MAC mit eredményez a helyi forgalomban :) )

Ebből találj ki valami okosat.

(#444) Soma01 válasza Claude Leon (#443) üzenetére


Soma01
veterán

Én ilyet nem látok, te hol találtad?

"Access Control" alatt van ilyen....

[ Szerkesztve ]

(#445) Darbo válasza kali (#431) üzenetére


Darbo
tag

Megcsináltam a Bandwith control settingsben az ip tiltást mindenhol nullás sebességet adva mégis vígan megy a net.

(#446) Soma01 válasza Darbo (#445) üzenetére


Soma01
veterán

nullás sebesség megad
A 0 az alapérték, szerintem = max sebesség, nincs korlát.

(#447) Soma01 válasza Darbo (#445) üzenetére


Soma01
veterán

Parental Control-t állítsd be és akit nem akarsz, ne vedd a listára.

(#448) Claude Leon válasza Soma01 (#444) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Bocs, álmos voltam, jól benéztem :)

(#449) Darbo válasza Soma01 (#446) üzenetére


Darbo
tag

így gondoltam én is, végül 1 kb lett az érték, és végre nem tud fellépni az az egy gép. köszönöm mindenki segítségét

(#450) levi.hungary


levi.hungary
tag

TP-Link TL-WR741ND v2.1 verzióm van, milyen openwrt-t lehet feltenni rá? [link] eszerint v2.1 trunk (r27195). Ez mit jelent? Mi az a trunk?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.