Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Claude Leon válasza levi.hungary (#450) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Van már újabb (ugyanaz, pepitában)

Az a lényeg, hogy factory-t tegyél fel (nevezd át előtte, mert ilyen hosszú névvel nem foglalkozik a gyári firmware frissítő).
(Aztán majd frissítéskor már upgradet.)

(#452) levi.hungary válasza Claude Leon (#451) üzenetére


levi.hungary
tag

Köszi, tökéletesen működik egy napja.

(#453) MeroM


MeroM
senior tag

Üdvözlet Adott egy Genesis ProH-264 es 4 kamerás, HDD-s DVR a topikban feltüntetett rotterrel saját hálózaton tökéletesen működik, de ezt a távoli megjelenítés vezérlés részét nem értem valaki tudna segíteni ilyen témában?
Üdv. MeroM

(#454) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám egy TP-Link Wr741nd típusú routerrel.
Adott 2 db asztali gép (ezeken winXP), valamint 2 db laptop (mindkettő Win7).
Az asztali gépek kábelen, a 2 laptop wifin csatlakozik a routerhez (a router pedig ADSL modemhez).
Az asztali gépeken, valamint az egyik laptopon tökéletesen működik a net, a másik laptop viszont azt csinálja, hogy fellép a routerre, majd mutatja is, hogy van Internet elérés -> aztán 5-10 másodperc múlva kiírja, hogy nincs internet elérés...
Már újratelepítettem a "hibásnak" vélt laptopot, de ugyanaz a helyzet. Elvittem haverhoz, ott simán egy a net mindkét laptopról. A routeren nincs MAC szűrés, stb. Androidos telefonokkal is simán megy a net...

A másik laptop is csinálta ezt, de ott újratelepítettem a Win7-et, aztán rendesen működött a net. Azt hittem ezzel is valami ilyesmi gond lesz, de nem... Esetleg lehet valami hardveres hiba lesz? Viszont akkor miért működik az egyikkel a wifi, a másikkal pedig miért nem???

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#455) Soma01 válasza MeroM (#453) üzenetére


Soma01
veterán

Milyen neted van?

(#456) Soma01 válasza Norbi.Sz (#454) üzenetére


Soma01
veterán

Driverek fent vannak azon a laptopon?

(router gondok témába is írj)

(#457) paavoo


paavoo
aktív tag

Hali

Az utóbbi 2-3 hétben figyeltem fel arra, hogy ledobja a netet a router (TL-WR741N v1.8), először a modemre gyanakodtam, de most először a modemet indítottam újra és nem jött vissza. 15/3 mbites Tarr net, Google DNS-t használok (épp emiatt próbáltam ki).
Kb 4-5 naponként jelentkezik, változó, először mindig a laptopon (wifi) nem elérhető a net, aztán 1 óra múlva PC-n (közvetlen) is teljesen behal. Most például semmi letöltés nem ment, alapjáraton volt és úgy dobott le. Ha kihúzom a routert majd vissza egyből visszajön.
Már pár éve frissítettem firmwaret is rajta, hibátlanul működött.

Néztem, hogy 5 év gari van ezekre, kérdés hogy mennyi idő alatt javítják, jó lenne ha nem 2 hétig lenne náluk, esetleg van valami tippetek hogyan lehetne kiküszöbölni a hibát?

Köszi előre.

[ Szerkesztve ]

(#458) Claude Leon válasza paavoo (#457) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Szerezz kölcsöntápot valahonnan (ahol üzembiztos az ügy, vagy a saját tápodat próbáld üzembiztos kollegánál).
Ha van változás, megvan az ok.

(#459) Hujikolp válasza paavoo (#457) üzenetére


Hujikolp
őstag

Énnálam a zsír új, dobozból kivett, gyorsan a megfelelő sorrendet megtartva felfrissített routerrel naponta többször is megszakadt a net. Táp ki/be nem segített, csak ha beléptem és ott indítottam újra. Visszavittem, másfél hét múlva visszakaptam. Elvileg csak factory reset-et kapott, de helyrejött, azóta nem tapasztaltam szakadást.

Ez az egész karácsonykor volt.

[ Szerkesztve ]

(#460) Claude Leon válasza Hujikolp (#459) üzenetére


Claude Leon
senior tag

De az zsír újan is szakadt, nyilván valami rádió kalibrációs adatok is ki be lettek átlagolva a "factory resettel"

(#461) Hujikolp válasza Claude Leon (#460) üzenetére


Hujikolp
őstag

Lan oldalon szakadt, utána wifi is. Kifelé tracerout és pingteszt jó volt

(#462) brunci111


brunci111
csendes tag

Sziasztok!

Tehát a probléma amiről kérdezni szeretnék az, hogy a minap a laptopomról ( amiről alapjáraton wifivel internetezek ) beüzemeltem az új TP-LINK TL-WR741ND routeremet. Minden rendben van vele tehát, adja a jelet, tudok csatlakozni minden eszközről tudok (mobil, egyéb laptopok), de a gépről amiről konfiguráltam a cuccot sajnos nem. Amikor próbálkozok a Windows csak " Az identitást ellenőrzi " és percenként hozza ki az üzeneteket, hogy a " Windows nem rendelkezik a csatlakozáshoz szükséges tanusítványokkal ". Nem tudom, hogy mással történt-e meg ilyen vagy csak én vagyok a balfácán... bár az útóbbira tippelek... Tehát aki tud, segítsen légyszives!

Köszönöm!

bocs, de máshova már kiírtam és csak átmásoltam ;)

sweet nothing...(azaz lassú, mint a szél)

(#463) Hujikolp válasza brunci111 (#462) üzenetére


Hujikolp
őstag

Töröld az előre megadott wifike és mint új kapcsolat, csatlakozzon fel.

(#464) brunci111


brunci111
csendes tag

Nem az kellett, köszi! Csak fel kellett raknom sp3-at.

sweet nothing...(azaz lassú, mint a szél)

(#465) dutchpapa


dutchpapa
csendes tag

Van egy vagy lehet hogy csak volt egy ilyen büdös ócskaszar routerem
Ott kezdődött az egész hogy alap firmwareel olyan jól működött hogy a netem össze vissza ingadozott 20-1000k között, fórumozgattam, utánanéztem semmi, valszeg a dsl netemmel is lehet vmi mivel az előző router is ugyanezzel a gondal küszködött
rátettem egy dtwrt firmwaret, nah azzal jól ment kivéve akkor ha tettem rá wifi kódot mert akkor nem ment jól LOL na mind1 mivel nem panelben lakunk leszartam, most pár napja olyan problémám lett hogy nem csatlakozott, próbálkoztam resettel mindennel, kerestem hozzá újabb dtwrts firmet de nem volt mondom visszateszem a gyáriból a legújabbat hátha az legalább a csatlakozásig eljut
na most a nagy firssítés közben lehetett valami mivel azóta a routernél se kép se hang. kigyullad az első led majd utána az összes többi és ezt csinálja folyamatosan? kuka? vagy törjem szét kalapáccsal?

[ Szerkesztve ]

(#466) xigris válasza dutchpapa (#465) üzenetére


xigris
őstag

Szia!
Sajna ezt csak soros kábellal javítható vagy ha garis megpróbálhatod a gariztatást én is így jártam nekem pl most gariban oda van hogy mi lesz az majd kiderül :U

[ Szerkesztve ]

(#467) shakyka


shakyka
csendes tag

Sziasztok.
Azzal fordulnék hozzátok , hogy egy ilyen WiFi routert szeretnék vásárolni azért , internetezni tudhassak WiFi segítségével.
Nagyjából Tv-n én Telefonon szeretném majd elérni.

Most egy TL-R402M 4x100Mbps routert használok .
A kérdés-
- A TL-WR741ND lassabb lesz-e valamennyivel tőle? (2 gép lenne rákötve Lanba ,1kszobaba -2kszobaba gép )
- Az antenna ható távolsága kb mekkora? (Egy kinti garázsba se lenne rossz ha jó jel erőségű WiFi lenne kb 60m a táv és 3-4 fal.)
- Ha nem elég akkor antenna vagy komplett router csere? És ha ez v ez akkor mit ajánlotok?

Válaszokat előre is köszönöm .

(#468) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Tiszteletem!
Az alábbi képre kérnék ötleteket,mert én kifogytam.Didgi 40/20 vs. 741ND ver.2.4 egy csipetnyi utorrent 3.1.1-el(upnp-nat-pmp beállítva benne).Netem van teljes sávszéllel letöltés is fullon stabilan megy,de a feltöltés instabil és dobálja alul az üzeneteket.Próbáltam fix ip-t.portot és mindent,de már úgy bele vagyok zavarodva,hogy lehet átsiklottam valami felett és jól jönnének a friss ötletek.

Előre is köszönöm! :R

(#469) finest


finest
őstag

Szeretnék tanácsot kérni 741ND ügyben. Újabban heti egy alkalomal elkezdi eldobálni a WIFI-t a routerem, ha rájön a dili, percenként újra kell csatlakoznia a WIFI kariknak. Áramtalanítás megoldja. Utána megint sokáig jó. Mi lehet a baja, kezdi magát összetojni? Javaslatok?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#470) Hujikolp válasza Milka 78 (#468) üzenetére


Hujikolp
őstag

Üdv!

A routerben az upnp fülön megjelenik a utorrent? Nálam igen, és a skype is.

(#471) Milka 78 válasza Hujikolp (#470) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Megjelenik az általam belőtt porton(TCP-UDP 64383)most lőttem be az utorrenten belül.Ezen felül van még a Teredo 3 UDP porton is ami szintén az uTorrenté,de ezt automatikusan dobja...Sajnos válasz is megérkezett egyből az UPNP aktiválása után:
[2013-02-24 16:35:57] UPnP: Unable to bind to UPnP port: 10049
[2013-02-24 16:35:57] UPnP: Device error "http://192.168.1.100:64383": (-2)
Elméletileg van valami hátrányom ha nem használok upnp-t(csak az uTorrenten belül tiltanám és a routerbe engedném,mert ilyenkor nincs hibaüzi) és úgy miről is szól ez az egész?Gondolkodtam rajta,hogy be kéne lőnöm az IPV6-os portot is fix-re a win-en belül,de lövésem sincs,hogy hogy kell,de ugye lehet,hogy eleve rossz felé kapiskálok...

(#472) dutchpapa válasza xigris (#466) üzenetére


dutchpapa
csendes tag

thx a választ, ment a kukába :S

(#473) xigris válasza dutchpapa (#472) üzenetére


xigris
őstag

Szia,ha pesti vagy akkor van aki olcsón javítja [link]

(#474) Szkipi


Szkipi
tag

Üdv.
Segítséget szeretnék kérni ehhez a típusú routerhez.
Új nyomtatót vásároltam a napokban és számomra elérhető áron sikerült hozzá jutnom egy Wifi opcióval megáldott típushoz, nevezetesen egy Epson SX235W.
Gondoltam milyen jó lesz hisz itthon van asztali gép is meg noti is és így majd lehet mindkettőről nyomtatni.
Az asztali géppel össze is kötöttem kábelesen a notival meg Wifin, routeren keresztül, na és itt kezdődnek a gondok.
A router minden nyomtató bekapcsoláskor másik IP címen regisztrálja be a nyomtatót, a noti viszont mindig az előzőleg megadott fix IP-n keresi.
Egyszóval mindig mikor nyomtatni akarok notiról a következő eljárást kell végig zongoráznom:
- nyomtató bekapcs
- routerbe bele megyek és megnézem, hogy most épp milyen IP címen jelent meg
- notin nyomtató beállítások ott átírom az éppen használt IP-re és kész

Szóval a kérdésem, hogyan tudnám ezt az IP-s játékot fixálni vagy ha az nem megoldható akkor hogy lehetne elérni a notin, hogy ne fix IP-n legyen a nyomtatót hanem mindig keressen rá???

[ Szerkesztve ]

"Nincs ez elb@szva, csak másra lesz jó!"

(#475) xigris válasza Szkipi (#474) üzenetére


xigris
őstag

A nyomtató mac ciméhez rendeld hozzá egy tetszőleges ip-t így mindig ugyanazt az ip-t fogja a nyomtatónak adni

(#476) Szkipi válasza xigris (#475) üzenetére


Szkipi
tag

Köszi megpróbálom.
Ezt a MAC címet gondolom a routerben találom meg valahol?!

"Nincs ez elb@szva, csak másra lesz jó!"

(#477) xigris válasza Szkipi (#476) üzenetére


xigris
őstag

Szia!
ha jól emlékszem akkor valahol az ip & mac binding ott add new beírod a nyomtatód mac címét és az ip-t amit szeretnél hogy kapjon ha ez megvan akkor save ja az arp binding enable legyen és save.

(#478) ont válasza barack21 (#225) üzenetére


ont
csendes tag

Üdv!
Én ma vettem egy WR 842ND routert. Szeretném megoldani, hogy a wifin érkező jelet tovaroutolja utp-n és wifin is. Olvastam, amit írtál Claude Leon bejegyzésére, de az úgy nekem elég spanyol, mert nem vagyok informatikus.
Hol tudnám szájbarágós módon megtalálni (akár screenshotokkal) a leírást ennek megoldásához? És milyen FW a legjobb ehhez? - én ma a gyári legújabbra upgade-eltem.
Nagy segítség volna, ha egy linket, vagy bármilyen információt küldenél.
Köszi!
ont

(#479) Szkipi válasza xigris (#477) üzenetére


Szkipi
tag

Szia.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget müxik :R :R

"Nincs ez elb@szva, csak másra lesz jó!"

(#480) xigris válasza Szkipi (#479) üzenetére


xigris
őstag

Nincs mit

(#481) Hujikolp válasza ont (#478) üzenetére


Hujikolp
őstag

Ha képes hídban működni a router, akkor beállítod ezt a részt. Ugyan az a csatorna, titkosítás, ssid, mac address stb... Ha ez megvan, akkor a default gateway-t és a DNS kezelést átírod a csatlakozandó router ip címére. (ha nem engedi, akkor lekötöd a WAN portról, újraindítod, és engednie kell átírni) Ekkor adod meg, h a routered merre is keresse az internetet és honnan kérje az internet névfeloldást.
részletes cikk hétvégén a logouton

[ Szerkesztve ]

(#482) draco31


draco31
veterán

Hello!

Nem is tudtam, hogy van külön topicja. Akkor hajrá:
Egy ilyen routerem van, és van egy baja. Legfrissebb fw van rajta, hozzáértő sok éves tapasztalattal bíró ember állította be. Előtte én állítottam be, a hiba mindkét esetben fennállt, ami a következő:
mindennel rendesen kommunikál, csak az androidos telefonokkal nem. Működik minden, csak a Play-en nem jönnek be a képek, youtube-nál a kis ikonképek, és hasonló hibák. Az oldotta meg a dolgot, hogy a telefonban fix IP-t adtam meg. Van az egyik szomszédomnak egy TL-WR740N, a probléma ugyanez. Másik routerrel semmi gond, egy korábbi G-sel. Elhoztuk hozzám, beállítottuk, minden tökéletes. Szóval nem a szolgáltatóm a ludas. 5 különböző android rendszerű telefonnal volt kipróbálva már, volt egy amelyik főzött romos, a többi gyári állapotú. Az én routeremmel és a TL-WR740N-es routerrel is ezt csinálják. Fix IP-vel minden oké. Más routerekkel nincs gond, nem kell fix IP-t megadni a telefonban, hogy jól működjön. Valami szériahiba, vagy mi ez? Végülis működik, csak kicsit zavaró, bosszantó a dolog.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#483) Hujikolp válasza draco31 (#482) üzenetére


Hujikolp
őstag

Próbáld meg 20MHz-re venni a sávszélességet.
Esetleg engedélyezd ezt: Enable Short GI - This function is recommended for it will increase the data capacity by reducing the guard interval time.
Vagy, minden eszközt hozzáadsz az ip táblához. (address reservation + IP MAC binding + arp binging enable)

(#484) draco31 válasza Hujikolp (#483) üzenetére


draco31
veterán

A 20Mhz volt próbálva.
Enable Short GI engedélyezve.
AZ IP tábla sem jó a következők miatt:

Az kihagytam, és ezért elnézést, akkor is működött a telefon rendesen, ha a DHCP-nél nem a szolgáltató DNS-eit adtuk meg, hanem a Google szervereinek DNS címeit: 8.8.8.8 8.8.4.4 de így meg máshol lehettek volna, vagy voltak is galibák, csak nem vettem észre, mert csak 2 óráig volt így.
Olyan lenne jó, ha megadhatnám a routernek MAC cím alapján a telefonomat, hogy vele a 8.8.8.8 8.8.4.4 DNS címekkel kommunikáljon, minden mással pedig a szolgáltató címeivel. Ilyet pedig úgy tudom, hogy nem tud a routerem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#485) Kakadu11


Kakadu11
csendes tag

Sziasztok!

Valamivel több mint egy éve van egy ilyen routerem. Úgy 7-8 hónapig tökéletesen működött, egyszer beállítottam és hozzá sem kellett nyúlni. Aztán költözés után már nem nagyon akar menni...A hiba az, hogy (főleg torrentnél vettem észre) eldobja a netet egy idő után. Furcsa, mert a felületére be tudok jelentkezni, viszont az adatokat nem kapja a modemtől, és a modemet is kell újra indítani ahhoz hogy ismét működjön a rendszer. Kipróbáltam másik routerrel, úgy nem jelentkezett a probléma. UPC Fiber Power 25 jön a lakásba, ez 3 hónapig 50-es volt. (ajándékba) Gondoltam, lehet az a gond hogy szegény router nem tudja már ezt a sebességet és kiakad tőle, de most hogy visszavették még mindig csinálja. Kábelen és wifin egyaránt produkálja. Ha kiiktatom a routert akkor a net hibátlanul megy. Jelenleg egy Cisco EPC3208 típusú modem üzemel. Előző lakásban szintén UPC volt ugyan ezzel a csomaggal, viszont lehet nem ez a modem volt, erre már nem emlékszem. A routert kölcsönadtam másnak, nála tökéletesen üzemelt. Szintén ez a szolgáltató, ezzel a csomaggal, ellenben ott nem ez a modem működik. Próbáltam már mindent, fix csatornán megy a wifi, átírtam az alap IP címet (192.168.2.1-re) hátha a modemmel ütközik valami, frissítettem a hivatalos firmware-t de ez sem segített. Egyéb custom rendszert még nem tettem rá, mivel garanciavesztéssel jár és ahogy olvastam nem feltétlen olyan egyszerű visszapakolni a gyárit. MAC klónozás megy, igaz erre lehet nincs is szükség. Sajnos sem a modem, se a router nem közöl hibát a villogóival, szimplán nincs net. Én a router log-ban sem láttam semmit, a modeméhez pedig nem tudom hogy lehet hozzáférni. (egyszer a kezelőfelületre beléptem valahogy, de ott csak pár információ volt, mindent a upc kezel). Több ötletem már nincs, esetleg visszavinni a boltba, bár ha máshol működik akkor ezt fogom úgyis visszakapni.

(#486) Darbo válasza Kakadu11 (#485) üzenetére


Darbo
tag

Ugyan ilyen hibát produkált a hugomnál is. csak neki dlink modeme volt. mint kiderült a modem elöregedésével már nem tud együtt müködni a routerrel, Azóta tele a net vele hogy az a fajta kék ezüst d-link modem és a tp-link router inkompatibilis egymással valamiért.. nála a modemcsere volt a megoldás,de tulajdonképpen mindegy melyiket cseréled le csak egymást nem szeretik minden más kombináció életképes

(#487) Kakadu11


Kakadu11
csendes tag

Remélem hogy nem ez a helyzet, ugyanis úgy ezzel szerintem nem tudok akkor mit kezdeni. A UPC még mindig nem támogatja (gondolom más szolgáltató sem) a router használatot. Bizonyára nem tilthatják, de tehetnek ezt-azt hogy ne legyen olyan egyszerű. A lényeg hogy azzal nem fordulhatok hozzájuk hogy "cseréljétek már ki a modemet mert nem megy a routeremmel", ha egyébként kábelen, a modemből közvetlenül meg rendesen megy. Amit még nem említettem, mondjuk szerintem nincs jelentősége, az az hogy a LINK villogó led a modemen sárga, ami elvileg csak annyit jelent hogy nem Fiber Power sebességet tol. (persze kijön aminek ki kell) Minden bizonnyal ez nem játszik szerepet a hibában. Főleg terhelés alatt szokott megszakadni, töltögetés pl, de van hogy sima böngészőtől is meghal, és változik az is hogy milyen időközönként történik ez.

(#488) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Sziasztok ilyen típusú routere van rokonomnak, kapta nem vette. Reset után is valamiért, ha üzembe helyezik megszakad rajta 5 percenként a net. Mi lehet a baja valami tipp? :F

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#489) kali válasza Lacuss20 (#488) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem ártana többet tudni;
- milyen netet kap? (pppoe...stb) a beállítás annak megfelelő?
- a szolgáltató és a router, vagy a router és az eszközök között szakad meg a kapcsolat?
- utóbbi esetben kábelen és/vagy wifi útján?

[ Szerkesztve ]

(#490) Lacuss20 válasza kali (#489) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Kábelen megy a net és azon szakadozik. Viszont wifin ( laptoppal tesztelték nem szakad a net)
Igen PPoes netet kap. Ez alapján gép és router között szakad szerintem. ( Nem az én hálózatom)

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#491) Hujikolp válasza Lacuss20 (#490) üzenetére


Hujikolp
őstag

DHCP legyen bekapcsolva, esetleg minden gépet fixre megadni neki. Address reservation, ip binding, mac adress megadni. Ha így is megszakad, akkor ha van garancia, vissza kell vinni. Esetleg másik routert kölcsönkérni, majd kipróbálni.

(#492) pepcsi22


pepcsi22
csendes tag

sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy vettünk egy fent említett routert telepíteni akartam, de nem sikerült.Addig jutok el csak hogy beírom a böngészőbe hogy 192.168.1.1 ki is adja ahol be kell jelentkezni de hiába írom be a felhasználónévhez és a jelszóhoz hogy admin, admin nem jön be semmi csak újra megjelenik az ablak.
Mindent úgy kötöttem össze ahogy az útmutatón le van írva szóval nem tudom mi lehet a baj
Resetelni is próbáltam de akkor se tudok belépni.
Kérlek segítsetek!!!!!

(#493) draco31 válasza pepcsi22 (#492) üzenetére


draco31
veterán

A hozzáadott cd-vel sem tudod beállítani?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#494) kali válasza pepcsi22 (#492) üzenetére


kali
legenda

milyen böngésző alól próbáltad?

(#495) Darbo válasza pepcsi22 (#492) üzenetére


Darbo
tag

Hogy próbáltad resetelni?
Táp kihúz. reset gomb benyom és megtart, táp vissza, és vár mig a ledek felvillannak. kb 5 mp. Aztán jöhet a böngésző. Ha újfajta a routered akkor az oldal nem az 1.1 en jön be hanem a 192.168.0.1 en. a felh. és a jelszó admin, de csupa kisbetüvel.

(#496) Soma01


Soma01
veterán

El tudná mondani (írni) nekem valaki vagy linket adni, hogy hogyan kell ezt a routert úgy beállítani Openwrt alatt, hogy kliensként csatlakozzon egy wifi hálózathoz és ezt a jelet továbbítsa a Lan portjaira? Esetleg úgy is, hogy Nat-oljon?

(#497) dex02


dex02
tag

Üdv
Van egy tp-link wr741nd routerem, firmwaret próbáltam frissíteni, de aztán se kép se hang, csak a power led világít. Valakinek volt már hasonló tapasztalata, hogy lehetne helyrehozni?

(#498) Soma01 válasza dex02 (#497) üzenetére


Soma01
veterán

Háát, próbáld meg ezt: [link] vagy ha ez sem megy, soros port következik. (olvass lejjebb a cikkben)

(#499) vargalex válasza Soma01 (#496) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ezen is működni kell a videón látható megoldásnak. Ha nincs LuCI, akkor szólj, megírom a config-ot hozzá (persze akkor jó lenne a jelenlegi network, illetve wireless config, mert nincs ilyen routerem).

Alex

(#500) Soma01 válasza vargalex (#499) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!
Ez szerintem az a mód, hogy egy adott wifi jelet vesz a router és szintén wifin továbbítja ugye? Repeater, nem?Vagy IS? Mert a LAN portokra is megy a net a wifi mellett?
Ha nem akarok Nat-ot, hanem 1 hálózatban akarok mindent, akkor mit kell állítani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.