Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) nemerei


nemerei
tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne ezzel a routerrel kapcsolatban, hogy WDS titkosítás közül lehet kiválasztani WPA2-t?

üdv: nemerei

(#152) hucsikoi válasza nemerei (#151) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Erre gondolsz?

(#153) nemerei válasza hucsikoi (#152) üzenetére


nemerei
tag

Igen, erre. Köszi szépen. Mert ezt sehol nem írják semeik darabnál.

üdv: nemerei

(#154) hucsikoi válasza nemerei (#153) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Nagyon szívesen.

(#155) Rafk


Rafk
csendes tag

Sziasztok.
Van nekem egy ilyen wr741nd router csodám és a következő lenne a kérdésem. Tehát eddig laptopról működtem, de most veszek egy asztali pc-t és nem tudom mi lenne a legmegfelelőbb a wifi számára, hogy fixen menjen max jelerősségen(USB stick antennával - nélküle vagy PCI kártya)? A routertől 2 vasbeton fal választ el (panel).
Mondjuk a TL-WN781ND elég lenne? Vagy nézzek valami erősebbet?

A válaszokat előre köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#156) barack21 válasza Rafk (#155) üzenetére

fuu már megint gondolkodós kérdés...
mérlegelj elősször :)
tudsz utp kábelt krimpelni/van ollyan ismerősöd ???
mert kábel lenne a fasza dolog :)
meg a másik pénzileg mennyire vagy elszánt :DDD

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#157) Rafk válasza barack21 (#156) üzenetére


Rafk
csendes tag

Az utp megoldható, bár most nem tudom kb. mennyiért adják méterét. Olyan bő 35-40m kellene, hogy szépen be tudjam húzni. (a router pont a másik végében van a lakásnak)

(#158) barack21 válasza Rafk (#157) üzenetére

ezer egynéhány száz Ft 10 m :)
stabilabb is,a jelveszteséged is kevesebb csak macera,mert furni faragni meg stb stb,szal...

ha wifiben gondolkodsz,akkor tudsz ollyat csinálni hogy ha csak 1 gépre kéne a net akkor veszel egy

TL-WN722N

és veszel hozzá egy "kicsit durva megoldás,(de ezt csak akkor ha a gyári antenna csődöt mond)" csak akkor játszd el...

TL-ANT2409A ez egy :DDD irányított antenna xD
ha sok lenne a fal :)

az usbs wifi stick,meg az antenna ha pesten fent megveszed,vagy valami olcsóbb boltban,akkor 6 rugobol kijön a 2 eszköz:) de elősször próbáld ki az "erősebb antenna nélkül is"

bár személyes tapasztalatom azt mondja hogy 1 fal semmi nekem uggyanugy megvolt ezzel az eszközzel gyáriantennával a speedtesten a 25 pingem :)

2 falnál leszel szerintem ollyan 4 kockánál 3 fal ledrasztikusabban is 3 kockád marad a térerőnél :) szerintem :) de oszt majd el vállik...

[ Szerkesztve ]

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#159) Rafk válasza barack21 (#158) üzenetére


Rafk
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.

(#160) roly7


roly7
tag

Üdv.A napokban vásároltam, egy ilyen routert az a problémám vele hogy ha újraindítom a router (valamilyen változtatás után) akkor nincs internet az asztali gépem ami kábellal csatlakozik win7-et használok és abba van egy ilyen lehetőség hogy hibaelhárítás az megoldja ugyan a problémát de lehet valamit tenni hogy router restart után ne legyen ilyen gond?

[ Szerkesztve ]

(#161) barack21 válasza roly7 (#160) üzenetére

szevasz :)
mit állítgatsz rajta,mit szeretnél konfigurálni ???
írd máár le a körülményeket :) mert így bár nem sürün lehet nagyon sok balya a rendszernek,de ez is tündérmesébe illő :DDD
szal ahány gép annyi verzió :)

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#162) roly7 válasza barack21 (#161) üzenetére


roly7
tag

Üdv.Kösszi a választ.Hát van ez a PIN azonosítás azt kapcsoltam ki, akkor DHCP servernél a belső ip tartományt csökkentettem le, konfig menühöz tartozó jelszót változtattam meg aztán ennyi és mindegyik esetben ugyan az volt a probléma amit írtam is.Egy 64 bites win 7-em van fent már jó régen nem "gyári " lemezről telepített verzió de eddig nem sok bajom volt vele ja és elöte egy szintén tp link router volt (wr642g) azzal sose volt semi problémám pedig állítgattam.Akkor szerinted a routerrel nincs szemi gond?

(#163) barack21 válasza roly7 (#162) üzenetére

háát én ha jól tudom,semmi köze a pc-den lévő oprendszernek a routerhez...
ha csak ennyit álligattál rajta,akkor reseteld ki első lépésnek,ha ezek után is ezt csinálta,esetleg egy win telepítés még megoldhatja a problémád,de ismétlem ezt nem szabadna csinálni,hogy elszál a net,oszt javítattod a winnel,és jó ... xD
(báár kitudja :U )
nálam ha ki írja az xp hogy nincs net örülök neki hogy legalább ki írta hogy nincs xD
és akkor tudom hogy csinálni kell :DDD

szal ez hszem :) de várom a tapasztalatodat hogy megírd,mert érdekelne hogy mi a gáz :)

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#164) roly7 válasza barack21 (#163) üzenetére


roly7
tag

rendben kipróbálom resetelem egyszer aztán megírom hogy mi lett az eredmény persze ha lesz net és megtudom :)

(#165) roly7 válasza barack21 (#163) üzenetére


roly7
tag

a reset után is minden ugyan az utána kipróbáltam laptoppal is rádugtam a kábelt állítottam valamit és rebootoltam azzal semmi gond nem volt reboot után is volt net akkor kipróbáltam visszadugtam az asztaliba a kábelt a notirol wifin keresztül rebootoltam és érdekes úgy meg az asztalin is volt net a rebootolás után nem igazán értem hogy ilyenkor mi van.lenne egy másik kérdésem is hogy tudom levédeni jelszóval a wifit?A régi routerrel sikerült valahogy de most ezt nem tudtam a wireles security menüben beírtam egy jelszót de nem kéri ha wifin akarok csatlakozni ezen kívül kell valamit állítani?

(#166) barack21 válasza roly7 (#165) üzenetére

az automatikot tedd át aes-re

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#167) barack21 válasza roly7 (#165) üzenetére

privát ment

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#168) roly7 válasza barack21 (#167) üzenetére


roly7
tag

okés kössssz

(#169) barack21 válasza roly7 (#168) üzenetére

ne köszönd,mostmár tudod hol lakom,küldjél piát xD :DD :DDD

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#170) roly7 válasza barack21 (#169) üzenetére


roly7
tag

Rendben:) milyen piát valami hazai toporgóst? Beállítottam úgy ahogy mondtad de nem sok eredmény született mert nem kérte a jelszót csak egyszerűen nem engedett a routerre csatlakozni próbál másik jelszót megadni próbáltam a wep-et de semmi nem tudom lehet fel kéne frissítsem a firmware-t?

(#171) barack21 válasza roly7 (#170) üzenetére

pff hallod nem tom mi lehet akkor a baja :(
amit mutattam privátban hogy hogy állítsd be a jelszó résznél,ugy jo ha hagyod,próbálj más eszközzel csatlakozni,és ha annál sem kér jelszót,akkor xDXD
esetleg ha a jelszó problémád még ezek után is fenn áll kapcsold be a mac cím szürést és csak azokat fog majd wifi re engedni akiknek a mac címüket hozzá adtad a kivételekhez :)
esetleg még azt tudod meg csinálnio hogy kapcsoldbe azt rajta hogy csak lan1 (kábelről)
tudjanak a beállításokhoz férni....
és még a gyári admin/admint is hagyhatod :DDD

de hogy ilyen buziságot hogy beenged jelszónélkül,ilyet még nálam nem csináld :F

apropó,ezt majdnem elfelejtettem :)

részletes leírás magyarul,hogy hogy járj el :)

ui: kerítés szaggató hazai :)
merre laksz,mert akkor rendszert is csinálhatnánk belőlle :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#172) roly7 válasza barack21 (#171) üzenetére


roly7
tag

Kössz ez a mac cím ötlet jó lehet majd kipróbálom.Az az igazság hogy nem nagyon értem ha nem látnám a saját szememmel nem hinném el mert úgy van hogy a notit jelszó nélkül beengedi és van egy régi asztali is ami usb-s wifi kártyával csatlakozik azt meg sehogyan sem engedi be csak akkor ha nincs jelszó beállítva. Ilyet még nem pipáltam. A frimware frissítést megcsináltam annyit elértem vele hogy az asztalin a rebootolás után minden gond nélkül van net és nem kell a hibaelhárítást használnom.Tolna megyében Szekszárdtól 30km-re szagatom a kerítéseket a hazaitól. :) :DD

(#173) Soma01


Soma01
veterán

2.4-esre szerintetek felmegy a leg újabb Gargoyle (1.5.4). Mert szerintem felmegy, mert a V2-re felmegy, de a 2.4-re szerintem azért jó, mert a gyári firm is csak azt nézi, hogy v1, v2, v4... A tizedes utáni számot nem. A neten láttam, hogy 1.5.0 felment a 2.1-esre. Ez szerintetek jó lesz? Igaz nekem 2.4-van, de a Gargoyle is már 1.5.4.

(#174) Soma01 válasza Soma01 (#173) üzenetére


Soma01
veterán

Bátor voltam, felraktam, összejött simán. :DD

(#175) barack21 válasza Soma01 (#174) üzenetére

ohh grat,én nem nyulok annyira mélyre ;)

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#176) Sera26


Sera26
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy ilyen routert. Kizárólag a mellékelt cd-vel tudom beállítani, a böngészős módszer nem működik. Hiába írom a címsorba a 192.168.0.1-es címet, egyből hibaüzenetet dob hogy hibás jelszó vagy felhasználónév. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#177) barack21 válasza Sera26 (#176) üzenetére

reseteld ki aztán 1.1 el próbáld az admin/admint....
a cdjét felejtsd el,semmi köze hozzá :)

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#178) Sera26 válasza barack21 (#177) üzenetére


Sera26
aktív tag

Köszi a választ, sajnos ez sem segített.
Viszont a NOD32 buhera igen :)

(#179) barack21 válasza Sera26 (#178) üzenetére

grat nálam avg van,már 2 éve köbö...
nálam más gondok jelentkeztek,de ezt nem csinálta még,amit nálad a nod :)

am mit buheráltál a noddal ???

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#180) qxr1


qxr1
csendes tag

Sziasztok.

A következő a problémám. Van egy androidos telefonom amivel nem tudok felcsatlakozni a wifire. Nekem is TP linkem van.
A telefon erzekeli a halozatot viszont az IP cimre azt irja hogy nem elérhető. Számomra már ez nem logikus.
A telefonnak van egy MAC cime. NEM tudom mit kellene ezzel tenni.
A router kezelofeluleten megprobaltam atelo MAC cimet bevinni a DHCP be ill az IP&bindinngeln belul is. DE mindig az az uzi jott h ez a MAC cim multicast.
Na innentöl nem boldogulok. Egyáltalaán van értelme annak ahogy én gondolom? ( h a telo MAC cimet vhogy rogzitenem kellene a router DHCPjeben?:)
Kinek volt hasonlo gondja?
Esetleg vmi megoldas?:((

(#181) barack21 válasza qxr1 (#180) üzenetére

na majd ha kijozanodtam megírom mit csinálj...

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#182) qxr1 válasza barack21 (#181) üzenetére


qxr1
csendes tag

MEgkérdezhetem mikor józanodsz ki?:)) Vagy 3 napos deliriumban vagy?:))

(#183) Soma01 válasza qxr1 (#180) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem hagyd a DHCP-t. Más lesz a gond.

(#184) barack21 válasza qxr1 (#180) üzenetére

:(( ne haragudj el felejtettelek xD :DDD
elősször is mint másoktól azt kérdezném elősször hogy eddig miota álligatod a routered,miket álligattál el ???
aztán tudnék mondani tippeket hogy hol is b*szhattál el valamit...
de a dhcpt hagyd eggyenlőőre :)

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#185) qxr1 válasza barack21 (#184) üzenetére


qxr1
csendes tag

Hello.

A történet ott kezdődik hogy otthon 3 gép van ami simán megy a wifivel. plusz egy nokia telefon amin szintén minden oké. Nekem egy ZTE skate-m van amit viszont nem enged fel.
A dhcpt nem állítgattam mert szerintem ott minden okés.
A WPA WPA2 PSK val játszottam kicsit. de az sem segített. Tulajdonképpen most automatara van állítva mert akármit állítgattam semmi nem tőrtént.

Mivel rohadtul nem értek hozzá innentől kezdve nincsen ötletem.
A teló észleli a WIFIs hálót, fel is csatlakozik, de az IP cím nem elérhető.
Tutti hogy beállítás kérdése de nem tudom hol kellene.

Na kb ennyi:)

(#186) barack21 válasza qxr1 (#185) üzenetére

magyarul nem kap ip-t a telo ???
mert nekem a 2 hszedből ez jön le :)

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#187) qxr1 válasza barack21 (#186) üzenetére


qxr1
csendes tag

Pontosan.
De mashol kap. Munkahelyemen is ahol ugyanolyan router van mint nalam. Csak nem zargatnam emiatt a fél IT csapatot:))
A lényeg h nem a teloval van a gond.

(#188) barack21 válasza qxr1 (#187) üzenetére

aha értelek,nos próbáld meg ezt otthon magadnál...

elősször is izéé,nézd meg hogy a mac cím szürés nincs-e be kapcsolva... mert lehet nincs berakva a kivételekhez a telod mac címe :)

a telod mac címét varázsold elő,és kötőjelekkel válaszd el csupa nagybetükkel írd be :)

A DHCP menün belül Address Reservation pontban még találunk egy kis érdekességet. Itt tudunk a gépeinkhez fix IP-t rendelni, így bármikor kapcsolódunk, ugyanazt a címet kapjuk. Add New gombra kattintva egy újabb űrlap fogad bennünket, amit értelem szerűen ki kell töltenünk. A MAC címet a fent már leírt (WAN) módokon kérdezhetjük le, Reserved IP Address mezőbe pedig a kívánt IP-t kell beírnunk, ennek a a DHCP szerver címtartományán belül kell lennie.

[ Szerkesztve ]

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#189) qxr1 válasza barack21 (#188) üzenetére


qxr1
csendes tag

Köszi ki fogom probálni.
Illetve már probáltam ilyesmit de mikor beirtam a MAC cimét a telónak azt irta ki hogy MULTICAST a megadott MAC cim. De nem nagybetüvel irtam, lehet itt volt a hiba?:(

[ Szerkesztve ]

(#190) barack21 válasza qxr1 (#189) üzenetére

háát ha nem vagy lusta,és van ráá móód reseteld ki...
max félóra mííg mindent vissza raksz, lehet megoldanáá a gondodat,nálam ha valami nem ugy müködött reset aztán megint pecsmecselnikelllet vele,de megérte a megint 1-2 hónap önfelett tökéletes netezést xDXD

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#191) bads1


bads1
aktív tag

Hello,

Hogyan tudnám beállítani hogy a aktívan tudjak torrentezni? Mióta megvan a router passzív lettem.
utorrent 3.1.3 - port: 36316 Win tűzfalon engedélyezve van kivételnek.
router IP-je: 192.168.0.1

utorrent setup guide-ban kapom a zöld pipát és azt írja hogy nyitva a port, mégis passzív vagyok :F

(#192) Soma01 válasza bads1 (#191) üzenetére


Soma01
veterán

Honnan tudod, hogy passzív vagy? Ha kijön a zöld pipa, akkor ok minden.

(#193) bads1 válasza Soma01 (#192) üzenetére


bads1
aktív tag

Onnan hogy szinte semmit nem töltök vissza, max a torrent harmadát de sokszor még annyit sem. Router előtt stabilan ment vissza minden. Vmint az egyuk tracker oldalon is passzívnak vagyok jelölve.

(#194) brian173 válasza bads1 (#193) üzenetére


brian173
csendes tag

Itt megtalálod, amit keresel. De egyetértek, ha zöld a pipa, akkor minden rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#195) bads1 válasza brian173 (#194) üzenetére


bads1
aktív tag

Ez nekem nem akar müxeni. Leszedtem a static IP progit de fel sem ismeri a hálókártyát, nem tudok benne semmit állítani. Másik hogy az utorrent beállításoknál az UPnP és NAT port mappinget ha kinyomom a teszt hibát jelez.

(#196) barack21 válasza bads1 (#195) üzenetére

nekem is problémát okoz erről a routerről torrentezni,de csak wifin :)
kábelen tökéletesen mükszik nekem :)

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#197) dr.bubo válasza bads1 (#195) üzenetére


dr.bubo
őstag

Port nyitása utorrent részére TP-link routerben. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#198) bads1 válasza dr.bubo (#197) üzenetére


bads1
aktív tag

Az a baj hogy mikor az IP-t állítom be (IPv4, gondolom itt kell), beírom az értékeket és elmegy a net. Nem tudok belépni a routerbe sem. Vmit rosszul csinálok? :D

(#196) barack21: letöltés teljesen jó, wifin is, csak a feltöltéssel van gond.

(#199) dr.bubo válasza bads1 (#198) üzenetére


dr.bubo
őstag

Persze, hogy elmegy a net, amíg beállítod a fix ip-t, de ahogy le okézod és bezárod az ablakot, újra lesz net és a routeredet is eléred majd. :)
A routered ip-je 192.168.1.1?

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#200) bads1 válasza dr.bubo (#199) üzenetére


bads1
aktív tag

192.168.0.1 a router IP-je.
Kapok egy ilyen üzit mikor leokézom az IP-t:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.