Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Tompie válasza kali (#550) üzenetére


Tompie
őstag

Na igen ha jó darabot fogok ki, szerencse játék akkor :)
Mert alapjában véve jókat olvastam róla de akadt pár akinek meggyűlt vele a baja, nem volt a legtökéletesebb.
Most ahol kinéztem, rákérdeztem 4.22 verziójút árulnak.

ui: mert most nem ezen a pár ezer forinton múlik hanem ha olyat fogok ki akkor a fejfájás, utána járás stb :)

[ Szerkesztve ]

(#552) kali válasza Tompie (#551) üzenetére


kali
legenda

más gyártónál is kifogható problémás darab, pont úgy dobálok vissza linksys, asus...stb termékeket is.
tp-link esetén tényleg a régi modemes összeférhetetlenség a jellemzőbb probléma, onnan kiveszem, de azonos darabok más környezetben (upc, digi...stb) hibátlanul működnek.
digi esetén, én még csak elkötés esetén találkoztam problémával, más esetben nincs gond a tl-wr741nd típussal sem.

(#553) Tompie válasza kali (#552) üzenetére


Tompie
őstag

Szuper, akkor egy ilyen jó lesz, majd itthon tesztelgetem, beállítom náluk már csak a digi név/jelszót kell átírni
:)
köszi a segítséget.

(#554) Tompie


Tompie
őstag

Mi az a kis fogaskerék formájú led közvetlenül a bekapcsolást jelző led mellet és folyamatosan villog.

[ Szerkesztve ]

(#555) kali válasza Tompie (#554) üzenetére


kali
legenda

leírás; link
* (System) - Flashing / The Router is working properly.

(#556) Tompie válasza kali (#555) üzenetére


Tompie
őstag

Köszönöm :R

(#557) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Segítséget kérnék a router fw udate alatt megfagyott,azóta csak a power led világít valahogy helyre lehet ezt hozni...köszönöm előre is a segítséget!
:R

(#558) JaDeDrAgoN


JaDeDrAgoN
csendes tag

Egy olyan problémám lenne hogy az említett tp link "befagyott" 3 led világít rajta a power led, a system led és a 4-es port led, de nem lehet resetelni, hard resetelni se és ha bekötöm a modemet akkor nem érzékeli hogy bármit csatlakoztattam volna, így nincs wifi sem...help :R :R :R

(#559) trance89


trance89
őstag

scomcomputer, JaDeDrAgoN

ha szerencsétek van akkor csak softbrick, következőképpen kideríthető:
router kikapcs, reset gomb tart, visszakapcs (reset gombot tartva) míg a fogaskerék el nem kezd őrülten villogni
ha a fent említett fogaskerék villog akkor "failsafe mode"-ba került a modem, ilyenkor vissza lehet tenni a gyári vagy akármilyen fw-t telneten keresztül egy ftp vagy http szerver segítségével, ha viszont nem villog a fogaskerék akkor gebasz van, mehet gariztatni, ezesetben hardbrick

(#560) trance89


trance89
őstag

sorry, a failsafe mód nem a reset gombbal hanem a qss gomb folyamatos nyomkodásával hozható elő közvetlen bekapcsolás után, ahogy itt is írva van:
http://blog.nyr.be/hacking-the-whitebox/
a fenti leírást követve könnyen elvégezhető a művelet, talán az ftp szerver létrehozása a gépeden a legnehezebb az egészben, annyit hozzátennék hogy a tűzfal kikapcsolása kötelező különben nem fogja látni a pc a routert!
szájbarágós leírást ne akarjatok mert úgy kicsit hosszú lenne (google a barátotok), a fenti leírás szerint raktam fel én is a samknows-os 741-emre gargoyle fw-t kb másfél éve, azóra is tökéletesen szuperál repeaterként az emeleten

(#561) ScomComputer válasza trance89 (#560) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszönöm!
:R

(#562) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok! Routerem tp link wr741nd v4.22

Openwrt(luci-n) hogy lehet Virtuális wifi eszközt készíteni? A fizikai wifi kliens módban kapja a netet, és kellene egy virtual AP. DD-WRT vel megtudtam oldani. Ott nemnehéz. Benne a funkció alapból. Például: kép
Használnám is a ddwrt-t, csak sajnos a QOS része nagyon megnöveli a pinget.

Gargoyle-t is próbáltam. Azzal is az a bajom, hogy hiába bennevan a Client+AP funkció, sajnos úgy nemis csatlakozik kliensként, ls AP-t se csinál.

Úgyhogy vagy ddwrt-n kellene megbabrálni a Qos-t hogy olyan legyen a ping mint Openwrt-n. Vagypedig Openwrt-re kellene a virtual interface(wifi AP módban). Webes felületen rakok fel minden fw-t, ezértis választottam Luci-t. Így talán kissebb az esély hogy nemcsinálok téglát a routerből.
Tegnapraktam fel először openwrt-t(Luci-t) és láttam egy hasznos funkciót, amivel lelehet tölteni a funkciókat a routerhez. Például leis szedtem a qos-t :C .
Nos, az előző mondatommal kapcsolatban, tudna valaki ajánlani olyan feltelepíthető funkciót ugyanigy webes felület alól, amivel létretudom hozni a virtual wifi interface-t ?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#563) trance89 válasza Stonerice (#562) üzenetére


trance89
őstag

a wifi résznél add gomb a jobb fenti sarokban és annyi wifi interfészt csinálsz amennyit csak akarsz

(#564) Stonerice válasza trance89 (#563) üzenetére


Stonerice
őstag

Végül csaksikerült. Először hiába adtam hozzá, nem akart menni egyszerre a 2 wifi interface. De megváltoztattam az egyik mac címét, és most már megy mind2 egyszerre.
Márcsak aztkellene megoldani, hogy Internet is átmenjen azon amit létrehoztam.
Azt hogy oldhatom meg? Static ip vel? vagy dhcp vel? Eddig nemsikerült.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#565) Stonerice válasza Stonerice (#564) üzenetére


Stonerice
őstag

Ezis megvan. Mostmár átjön a net. Lan -al bridgeltem.
De a Qos nem működik rá. :F

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#566) trance89 válasza Stonerice (#564) üzenetére


trance89
őstag

azt meg hogy? külön a wifi interfészek mac címe nem változtatható
szóval te gyakorlatilag egy wireless repeatert akarsz: [link1] [link2]
a fenti videók egyike szerint be tudod állítani
én pár napja szarakodtam vele, v2.4-es 741-em van és openwrt-vel nem ment át rajta a net, gargoyle-al viszont pár kattintás után tökéletes, már majdnem egy éve azzal használom wireless repeaterként csak gondoltam kipróbálom az openwrt-t is

(#567) Stonerice válasza trance89 (#566) üzenetére


Stonerice
őstag

Kössz a videót. Sokat segített. :R Az én megoldásom nyakatekertvolt. Mire beállítottam volna rendesen, addigra lekapcsolt a létrehozott AP.
A Qos még mindíg elég érdekes. Torrent nemjön úgy 5 Mbit-es korláttal mint mondjuk ddwrt-n. Inkább 4 megabit felé húz.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#568) 11hh


11hh
tag

Sziasztok! Én is vásároltam egy ilyen routert 4.22 verziójú, gyári 2012.03.20 firmware van rajta. Érdeklődnék van e olyan firmware amivel erősebb lenne a wifi? Most gondolok gyárira, és egyébbe pl OpenWrt stb..
Csak internet szétosztása lenne a cél, hogy minél nagyobb legyen a hatótávolság.
Előre is köszi szépen a segítséget! :R

(#569) kali válasza 11hh (#568) üzenetére


kali
legenda

szia,

a wifi teljesítménye szabványos, jogszabályilag kötött dolog, persze léteznek olyan mókolt firmware verziók, ahol feljebb húzható, de az egyrészt büntetendő, másrészt nem túl egészséges dolog...
a gyárilag adott 5dBi antenna sem gyenge, de tehetsz rá jobbat, például; link, ami nem is túl drága, és minimálisan javít a szóráson, de ugye ez ellenoldal és környezeti tényező függvénye is.
annyit tudsz állítani a szórás erősségén, amire az adminisztrációs felület lehetőséget ad.

[ Szerkesztve ]

(#570) 11hh válasza kali (#569) üzenetére


11hh
tag

Nekem van egy olyan routerem amin Vargalex-es Openwrt van rajta, és sokkal erősebb a wifije mint a gyári szoftverrel. Ezért gondoltam hogy megkérdem itt is vannak egyéb szoftverek a routerhez ami segít rajta.
Én szerintem nem tiltja a törvény hogy kicseréljük a router szoftverét vagy az antennát.

(#571) kali válasza 11hh (#570) üzenetére


kali
legenda

a firmware és az antenna cseréjét nem tiltja törvény, de sok érték maximumát meghatározták, ezeket nem szabad átlépni.
a firmware esetén viszont nem minden gyártó engedi a módosított verzió felhúzását, tehát ugorhat a garancia, bár ez csak saját probléma, szemben azzal, ha valaki a hivatalosan megengedett maximum "sugárzási" értékeket átlépi.

[ Szerkesztve ]

(#572) asturel


asturel
őstag

Valaki forrasztott mar ra usb ajzatot?

(#573) trance89 válasza asturel (#572) üzenetére


trance89
őstag

(#574) asturel válasza trance89 (#573) üzenetére


asturel
őstag

Az openwrt-s linkeket mar vegigneztem, csak nincs hozza pakam meg erdekelte volna honnan mit rendelt hozza pontosan :D (mert ugye itt a srac mp3 lejatszobol kiszedett panelt rakta bele az 5V-hoz). Meg sose csinaltam ilyet es eleg picik azok a labak :D esetleg ha lett volna valaki akihez elviszem es megforrasztja nekem :D

(#575) trance89 válasza asturel (#574) üzenetére


trance89
őstag

ha még életedben nem forrasztottál akkor semmiképpen sem ajánlom hogy te magad nekikezdj

(#576) asturel válasza trance89 (#575) üzenetére


asturel
őstag

Ilyen pici labakra meg sose forrasztottam, mert mint irtam nincs smd (vagy erre alkalmas vekony hegyu) pakam, csak sima es pillanat. Serial kabelhez meg az eleg volt :D

[ Szerkesztve ]

(#577) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy USB-s internetet is meg lehet-e osztani vele?

Előre is köszi!

(#578) krealon válasza Ryder1 (#577) üzenetére


krealon
veterán

A TL-WR741ND-n nincs USB csatlakozo, igy nem.

(#579) Claude Leon válasza krealon (#578) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Helyesbítenék :)
Létezik arra leírás, hogy a soc melyik lábaira barkácsolhatsz usb csatlakozást, aztán a rendszerét openwrt-re cserélve már bővülnek a barkácsmesterek lehetőségei.

De ennél olcsóbb(a beleölt munkaórákat alapul véve, ha nem épp szakirányú továbbképzés műhelygyakorlata keretében történik a mutavány), és talán biztonságosabb is eleve csatlakozással ellátott típusra csarélni.
Igaz ugyan, hogy pl. a tl-wr842nd majd' 2* annyi kredit, de a hozzáadott usb-én túl a mellékelt flash is duplája a topik témájának, ami több teret ad az otthonosabb openwrt alakítgatásainak.
(a dupla rádiós sávszélesség lehetőségét nem említem, mert ha valaki antennát cserélne, abba is duplán kell feccölni)

(#580) Ryder1 válasza krealon (#578) üzenetére


Ryder1
senior tag

Úgy gondoltam, hogy gépre dugom rá a netet és azt szeretném tovább osztani a routerrel.

(#581) krealon válasza Ryder1 (#580) üzenetére


krealon
veterán

Mindig azzal az eszkozzel kell az internetet megosztani, amelyik az internetre csatlakozik.

Tehat, ha az internet a szamitogepedbe van kotve kozvetlenul, akkor azon kell megosztani.

A routert maximum AccessPoint / switch uzemmodban erdemes hasznalni ilyenkor.

(#582) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Bocsi a rossz helyre írom de nem találtam ilyen fórumot másikat. Pénteken bekötötték nálam a eurocabel nettet péntek este fele össze kötöttem vele egy wifis modemet szombaton egésznap neteztem vele semmi gond nem volt.Vasárnap kezdet el akadozni és elmenni a internet,Le vettem a kábeles modemröl a wifis modemet azóta a kábeles modem csak a gépbe dugom nincs net pedig jelez a modem ,hogy van.Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#583) Pilács


Pilács
senior tag

Sziasztok!

Ilyen routerrel hogyan lehet PPTP vagy L2TP lapcsolatot létrehozni? Látom hogy támogatja, de a routerben annyi van, hogy engedem vagy kikapcsolom. Nem tudok senkit hozzáadni, azaz a konfigrésze hiányos kissé :) Mit kell tenni, hogy működjön?

Köszönettel: Pilács

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#584) krealon válasza Pilács (#583) üzenetére


krealon
veterán

Ez nem VPN szerver.
Csak atengedi a megfelelo csomagokat a kliens reszere. Ez a funkcio engedelyezheto, illetve tilthato.

(#585) Pilács válasza krealon (#584) üzenetére


Pilács
senior tag

Értem, csak nem értem mi értelme... Ha van egy eszközöm amivel VPN-t építek ki (pl Cisco tűzfal) akkor az elé miért raknék egy routert?

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#586) asturel válasza Pilács (#585) üzenetére


asturel
őstag

Hogy menjen router mogul is a vpn kliens (?), ha jol emlekszem pptp es l2tp-nek is GRE protocolt engedelyezni (forwardolni) kell.

(#587) sdombi


sdombi
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy használja-e valaki ezt a routert Intel 6205-ös vevővel? Nálam valahogy nagyon nem bírja egymást a két eszköz:
- laptop bekapcsolás után kb 5-10 percet stabil kapcsolat utána gyakorlatilag megáll a net, vagy eszméletlen lassú (1Mbit Fiberpower 25Mbites csomag) aztán eltelik megint pár perc és máris tökéletes a kapcsolat.
- Más laptopok vevője tökéletesen kommunikál vele, telefonok is. Akkor is működik másoknál a net amikor nálam nagyon lassú.
- a laptopba a wifi vevő egyébként minden más routerrel jól megvan, kipróbálva régebbi tp-linkkel, HP és cisco wifikkel is.
- az intel vevőnél a legfrissebb driver van (win8 x64), a wifi firmware-ét még nem frissítettem, a legfrissebb előtti van rajta, viszont a tp oldalán a legfrissebb firmware-nél nincs ilyen changelog bejegyzés, ami biztató lenne.
- kipróbáltuk az összes létező wireless beállítást amit csak lehetett: szabad csatornák végigjátszása, N szabvány helyett csak b/g használata, de semmi hasznos.
- néha egyszer-egyszer amikor a gépet újraindítom akkor jó, de ez sem segít mindig.
Bárkinek bármilyen ötletét szívesen venném!

(#588) trance89 válasza sdombi (#587) üzenetére


trance89
őstag

a legelső lépés ilyen esetekben a fw frissítés, hadd adjak egy tippet: ne a gyári hanem gargoyle fw-t rakj fel:
http://www.gargoyle-router.com/download.php
frissebb wifi drivereket tartalmaz mint a gyári, stabilabb és okosabb is, a felhasználói felülete pedig nagyon átlátható így egy kezdő user is nagyon könnyen eligazodik rajta
az 1.5.10-es verzió tökéletesen műkszik az én v2.4-es 741ND-men
csak arra figyelj hogy milyen revíziód van:
gargoyle_1.5.10-ar71xx-generic-tl-wr741nd-v1-squashfs-factory.bin
gargoyle_1.5.10-ar71xx-generic-tl-wr741nd-v2-squashfs-factory.bin
gargoyle_1.5.10-ar71xx-generic-tl-wr741nd-v4-squashfs-factory.bin
ugyanúgy kell frissíteni mint a gyári firmware-t, install után pedig a default ip/jelszó páros:
Gargoyle Defaults
IP Address:192.168.1.1
Password:password

(#589) sdombi válasza trance89 (#588) üzenetére


sdombi
tag

Köszi a tippet, jól hangzik, de két apró problémám van, egyik hogy nekem v8-as hardware version-om van, másrészt pedig, hogy vissza lehet állítani a gyári firmware-t hogyha mégse jönne be a custom?

(#590) trance89 válasza sdombi (#589) üzenetére


trance89
őstag

akkor olvasd el mégegyszer a topic címét, a 741ND-ből csakis v1, v2 és v4-es verzió létezik, manapság újan szinte csak v4-et kapni, a v1/v2 hardverileg teljesen ugyanaz csak a külsejük más, a v4-ben lévő soc pedig már újabb

[ Szerkesztve ]

(#591) sdombi válasza trance89 (#590) üzenetére


sdombi
tag

ezer bocs, elnéztem a típust, ez egy 841ND :W

(#592) trance89 válasza sdombi (#591) üzenetére


trance89
őstag

nekem a fő routerem egy 841ND v8 (a 741-et repeater-ként használom), a legújabb firmmel hibátlanul teszi a dolgát, te is frissítsd hátha:
http://www.tp-link.com/en/support/download/?model=TL-WR841ND&version=V8

(#593) sdombi válasza trance89 (#592) üzenetére


sdombi
tag

Az lesz, az lesz, nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#594) Habsteve válasza trance89 (#588) üzenetére


Habsteve
tag

És ez jobb fw mint a gyári? Mind1 milyen gyári fwra raknám?

(#595) trance89 válasza Habsteve (#594) üzenetére


trance89
őstag

az utolsó gyári 2010-es, a gargoyle-ban folyamatosan frissülnek a wifi driverek és egyre több funkciót kap szal sokkal jobb és nagyon stabil is
tökmindegy milyen gyárira rakod csak a hardver verziószámát figyeld (v1, v2 vagy v4) mert ha nem azt rakod fel amelyik arra való akkor lesz egy halott routered

(#596) Habsteve válasza trance89 (#595) üzenetére


Habsteve
tag

köszi, v4 a routerem

(#597) Ghostface


Ghostface
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni az alábbi problémában?
Van egy a címben említett routerem, a másik szobában pedig egy TP Link TL-WN422G-s USB adapterem. Pár napja el kezdett gyengülni a jelem. A 15 megás netből, ha speedtesttel mérem néha 1 megást vagy 5 megást érzékel.Ha áthozom ide a laptopot aminek saját wifi vevője van, akkor érzékeli a 15 megát, ha vissza viszem a másik szobába már alig 1 mega... Lehet valahogy javítani a jel erősségén? Firmware-t még sosem frissítettem, nem szívesen próbálkoznék vele, hardveres megoldás létezik?
Előre is köszi a segítséget!

PSN: Nifty_Ghostface

(#598) trance89 válasza Ghostface (#597) üzenetére


trance89
őstag

cserélj wifi csatornát, gondolom panelben laksz ezért nagy a zavarás

(#599) Ghostface válasza trance89 (#598) üzenetére


Ghostface
senior tag

Eddig auto-n volt, de pár napnyi próbálkozás tán úgy néz ki sikerült egy olyat találni amin majdnem teljesen jó. Köszi a segítséget!

PSN: Nifty_Ghostface

(#600) trance89 válasza Ghostface (#599) üzenetére


trance89
őstag

auto-n sosem szabad hagyni mert az csak hálózati instabilitást okoz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.