Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Total War: Rome II

Hozzászólások

(#851) Terrorista válasza malacka87 (#850) üzenetére


Terrorista
senior tag

Itt nézd meg: \Steam\steamapps\common\rome 2\saves

(#852) nanus válasza malacka87 (#850) üzenetére


nanus
senior tag

Érzékeli a cheatet,és ilyenkor ujratelepít,savet törli. ;]

(#853) 1m1s


1m1s
tag

nekem meg már harmadjára tölt le steam valami 22megás cuccost...

Csapoati: akkor el se indítom, majd ha mindenki ujjongva ír a topikba hogy játszható a game. :D

[ Szerkesztve ]

(#854) Csapoati válasza 1m1s (#853) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nekem is, szerintem a heti beta patch volt. Változást nem nagyon vettem észre semmiben.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#855) Terrorista válasza 1m1s (#853) üzenetére


Terrorista
senior tag

Na a fórumokon ismét megszólalt a fővezér. Úgy tűnik többről van itt szó mint minimális kompatibilitási problémáról ami csak 2%-ot érint.

Ment a bocsánat kérés ezerrel, meg a fogadkozás, hogy ezentúl máshogy fognak játékot tesztelni. Tovább tart majd a béta tesztelése a következő játékuknak és szélesebb körben szeretnének majd tesztelni.

A Rome 2-höz érkező patchekkel óvatosan szeretnének előállni, mert tartanak tőle, hogy egy javítás újabb bugokat eredményez. Ezért minden patch béta státuszban fog megjelenni.

A mostani patchről egyébként még nem találtam részletes leírást, hogy mit is javítana.

[ Szerkesztve ]

(#856) malacka87 válasza nanus (#852) üzenetére


malacka87
senior tag

Hehe!:D Nem élek ilyen dolgokkal! :DD

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#857) Bali27


Bali27
addikt

Legalább már ők is tudják hogy nem valami fényes dógot adtak ki a kezük közül, és ha továbbra is szeretnének mondjuk shogun3-at csinálni, akkor ezt meg kell frankón csinálniuk. AI-ra kiváncsi leszek hogy mit ud majd, mert ugye most a leírtak alapján olyan mint egy autista.

(#858) Terrorista válasza Bali27 (#857) üzenetére


Terrorista
senior tag

Azt írták a következő patchben legalább 100 dolgot szeretnének javítani és a következő adagban is legalább ennyit.

Én csak azért szurkolok, hogy hamar összekalapálják a játékot. A megjelenés napja óta talán 1 órát játszottam vele. Nem akarok szenvedni a bugokkal, most kivárok. Addig meg el leszek a Shogun 2-vel.

Reméljük a legjobbakat.

(#859) Kiki18 válasza Terrorista (#855) üzenetére


Kiki18
őstag

Nagyon jó hír,nagyon szépen köszönjük hogy megosztottad!
Mostmár csak reménykedem,hogy a patchek jók lesznek,és hasznukat vesszük.

Azt nem lehet tudni,hogy a patch telepítése után a mentések megmaradnak-e?

(#860) Xerxész válasza Terrorista (#858) üzenetére


Xerxész
őstag

Mire jövő év elején beszerzem az új gépet, még játszhatóvá is válik a játék. :))
Alakul ez... :P

(#861) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

kedvenc bugom: kártágó ostroma, ostromtorony a falhoz tolva, egyszer csak a torony elkezd távolodni, de az emberek ugrálnak át a falra, mondom, milyen menő. de a torony csak távolodik és az emberek 20-30 méterről is próbálnak átugrani, nyilván a falnak csapódnak vagy simán a földre, de sebaj már másznak is fel újra próbálni!
nem pontosan tudom, hogy milyen körülmények kellenek, hogy ez megtörténjen, de próbálom újra összehozni és videót csinálni. alighanem azzal van kapcsolatban, hogy ha ostrom közben a torony mögötti falat szétlövöm ballisztával, erre a torony próbálna odébbállni, de az emberek továbbra is csak ugrálnak.
vmi ilyesmi, csak nekem a faltól 30 méterre állt a torony. :)

- no es importante -

(#862) Alg válasza Terrorista (#858) üzenetére


Alg
veterán

Elég lenne egyet: AI

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#863) Terrorista


Terrorista
senior tag

Offline encyclopedia a Rome 2-höz.

(#864) sith7


sith7
nagyúr

Egy adott városban lévő helyőrség mennyisége, milyensége a városban lévő katonai épület szintjétől függ ?

(#865) csaba951 válasza sith7 (#864) üzenetére


csaba951
veterán

A csapatok típusa igen, a mennyiségük nem. Az inkább attól, hogy milyen épületeid vannak. Mindegyik épület bizonyos típusú és mennyiségű helyőrséget képes eltartani. Szerintem.

(#863) Terrorista
Nagy köszönet a linkért!

[ Szerkesztve ]

(#866) sith7 válasza csaba951 (#865) üzenetére


sith7
nagyúr

ok

(#867) Csapoati


Csapoati
nagyúr

A mennyiseg a csapat fajtajatol fugg csak. Tehat a lovassag egy egysege mindig 40 fos lesz.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#868) Kiki18 válasza Csapoati (#867) üzenetére


Kiki18
őstag

De a beállítások alatt tudod növelni a "Unit Size-ot" ,vagyis az egységméretet. Nálam 80 lovas van egy egységben...mert huge-ra állítottam az egységméretet.

(#869) sith7


sith7
nagyúr

A mennyiséget úgy értettem, hogy az egyik városomat megtámadták és volt benne:

3 lándzsás, 2 íjász, meg 3 plebs egység ... mondjuk, ha Rómát támadják meg, akkor gondoltam ott nem ennyi van "csak"

(#870) Csapoati válasza Kiki18 (#868) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az oke, de a helyorsegben fix a meret (marmint nyilvan a beallitasodtol fuggoen).

sith7: Persze, fejlettebb varosnak tobb a helyorsege. Provincianezetnel a varosoknal alul mutatja egy bastya ikon, hogy mennyi helyorseged van.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#871) Kiki18 válasza sith7 (#869) üzenetére


Kiki18
őstag

Amikor választasz,hogy milyen épületet építesz,akkor leírja annak előnyeit és hátrányait a bal alsó sarokban. Itt láthatod,hogy az adott épület milyen és mennyi egységet ad hozzá a városod védelméhez.

Ha az egész városod védelmét szeretnéd megnézni,akkor katt az adott városra(inkább provinciára) ,és alul kiírja a provincián belül megtalálható városokat,és az azokban levő épületeket.Az épületek alatt van két fehér szmötyi,abból a bal oldalsó szárazföldi milícia,a jobb oldalsó pedig a milíciaflotta(márha van az adott városnak kikötője!)

Mindjárt beszúrok egy képet,úgy jóval egyszerűbben megérted. :D

Szerk:Nemigen látszódik,de pirossal van keretezve. :K

[ Szerkesztve ]

(#872) sith7


sith7
nagyúr

hú, köszönöm a válaszokat, eddig ezt nem is néztem / tudtam :B

szerk: :

látom, köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#873) realist válasza Kiki18 (#868) üzenetére


realist
őstag

Erre az egységméret növelésre az életben nem jöttem volna rá...

Hazamegyek és megkeresem ezt a beállítás részt. Ezt valahol az alakulatra kattintva keressem? :F

(#874) Csapoati válasza realist (#873) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ez a gameplay optionsnel lesz a beallitasok menuben.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#875) Kiki18 válasza realist (#873) üzenetére


Kiki18
őstag

A játék elindításakor...mintha a grafikát állítgatnád a főmenüben. Asszem pont a grafikai opció alatt van. :K

Már a legrégebbi TW-k óta leht ezt csinálni,így élvezetesebb a játék(vagy ha gyenge a géped,akkor csökkented,és nem dolgozik annyit a proci :) )

(#876) anytime válasza Kiki18 (#875) üzenetére


anytime
őstag

Meg tudnád mondani, hogy a különböző egységméreteknél 1-1 hastati egység hány főt számlál?

(#877) wednesday


wednesday
őstag

Az egységméret növelés az gyakorlatilag gépigény állítás, azért van az optionsban.

Jah igen, és ha egy kampány már így indult, abba már nem fog változni az egységméret (legalábbis az eddigi TW-kbe így volt, a Rome 1-be tuti). Ha valaki nagyobb egységméreteket akar elképzelhető, hogy új kampányt kell indítania.

(#876) anytime: Ha nem változtattak az eddigi TW-k egységszám felosztásán, akkor 4 lehetőség közül így épül fel. 40fő, 80fő, 120fő, 160fő a választási lelhetőség.

[ Szerkesztve ]

(#878) Kiki18 válasza anytime (#876) üzenetére


Kiki18
őstag

Egy hastati egység(vagy vehetjük normál gyalogságnak) 160 fő Ultra egységméretnél
lovas egység 80 fő
lövedékkel rendelkező egységek 120 fő

large egységméretnél ,tehát
gyalogság 120 fő
lovas 60 fő
lövedékesek 80 fő...

(#877) wednesday: Igazad van...akkor ez nem a Rome 1 egységméreteit követi...lehet,hogy empire óta változott. :R

[ Szerkesztve ]

(#879) anytime válasza wednesday (#877) üzenetére


anytime
őstag

Koszonom!
Ha jol tudom, a valosaghoz a 80 fos centuria es a kiszolgalo szemelyzet tartozott, igy 80-ra allitom.

(#880) malacka87


malacka87
senior tag

Bakker hardon jól elver a gép minden oldalról támad.:D Már nem bírom visszatartani őket. :))

[ Szerkesztve ]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#881) KingKress79


KingKress79
aktív tag

Sziasztok! Nem vagyok nagyon jártas a pc játékok terén. Csak kérdezni szeretném, hogy az alábbi konfigon elfutna a TWR2?
Konfig:
Proci: Intel(R) Core(TM) i7-2630QM CPU @ 2.00 GHz
Ram: 8GB
Videókártya: NVIDIA GeForce GT 525M

Amúgy ez egy laptop.

PS4: KingKress

(#882) nanorambo válasza anytime (#879) üzenetére


nanorambo
őstag

Először 100 katona volt a centuriában. Ugye centuria azt jelenti, hogy száz. Aztán lecsökkentették 60 főre, majd növelték 80 főre. Aztán két centuriából lett egy manipulus. 60 centuria alkotott egy légiót. Aztán Marius után 3 manipulusból (azaz 6 centuriából) lett egy cohors. Egy légió 10 cohorsból állt.
Szép hadsereg volt. Nem szívesen kerültem volna szembe velük. :) Mondjuk kicsit csalódott vagyok, hogy a Rome 2-be sem csinálták meg rendesen a harcmodort. A centuriákban a harcban folyamatosan cserélődött az első sor, hogy folyamatosan friss katonák harcoljanak. valahogy így

[ Szerkesztve ]

(#883) 1m1s válasza KingKress79 (#881) üzenetére


1m1s
tag

itt megtudod nézni.

ha megy is nem feltétlen lesz játszható addig míg nem jönnek ki a javítások.
én a helyedben először nem venném meg, inkább más módját választanám a kipróbálásnak.

(#884) anytime válasza nanorambo (#882) üzenetére


anytime
őstag

Megvan a sorozat :) (mind a ketto) :K

(#885) KingKress79 válasza 1m1s (#883) üzenetére


KingKress79
aktív tag

Köszönöm a válaszod. Ezt az oldalt nem ismertem.

PS4: KingKress

(#886) malacka87


malacka87
senior tag

Nem hiszem el ezt a mocskos.... sz gamet. Volt egy fagyásom 40körnél voltam olyan jól álltam hogy az hihetetlen. Most akarom folytatni és a régi kampányt tölti be ez meg elveszett... Most megint ment a levesbe 5óra...................

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#887) aAron_ válasza KingKress79 (#885) üzenetére


aAron_
őstag

a gyakorlatban könnyen lehet, hogy más... ha jól látom a hivatalos gépigény szerint dönti el => értelmetlen az egész

What is your ikigai?

(#888) Csapoati válasza malacka87 (#886) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ments a felhőbe is időnként az offline savek mellett.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#889) Kiki18 válasza nanorambo (#882) üzenetére


Kiki18
őstag

A Rome egy jó film volt,kár hogy nem lett folytatása... :(

Egyetértek veled,ha megcsinálták volna ezt ,komolyan emelne a játék szintjén. Viszont lehet,hogy az irányítás nehézkes lenne. :K

(#890) nanorambo válasza anytime (#884) üzenetére


nanorambo
őstag

Helyes. A kedvencem, a szökés mellett. :)

(#891) csaba951 válasza KingKress79 (#881) üzenetére


csaba951
veterán

VGA miatt teljesen esélytelen. Ami a gépedben van az internetezésre, meg YT videók lejátszására készült, semmi esetre sem komolyabb játékok futtatására. A géped többi része jó, elmennének rajta a mai játékok.

(#892) nanorambo


nanorambo
őstag

Heh. Csak úgy viccből csináltam custom battle-t egy-egy egységgel. Én voltam rómával egy légiós egységgel. Amikor rátámadtam az ellenségre, direkt lassított módban néztem mit művelnek és rohadt jól nézett ki. Az egyik légiós rávetette magát az ellenségre és agyonszúrta a földön, a másik átdobta a pajzsával az ellenséget, :C

(#893) Terrorista válasza nanorambo (#892) üzenetére


Terrorista
senior tag

Akkor lehet hogy mégis volt értelme pénzt költeni a motion capture-re. :D

(#894) Ijk válasza nanorambo (#892) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ez baromi jó csak pont annyi értelme van ahogy leírtad. Teljesen életszerű hogy rázúmolok csata közben a katonákra és lassítva nézegetem mit csinálnak. Persze ettől függetlenül jó dolog, de le merném fogadni hogy kegyetlenül zabálja az erőforrásokat, gyakorlatilag feleslegesen.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#895) nanorambo válasza Terrorista (#893) üzenetére


nanorambo
őstag

Nem! :DD

(#896) Terrorista válasza Ijk (#894) üzenetére


Terrorista
senior tag

Ez az egész csak a movie makereknek kedvez. Tény, hogy el lehet bambulni 1-1 rohamnál vagy menetelés közben, de a csaták jó részét úgyis fentről nézed. Azokat a csatákat ahol lehetne bámészkodni, meg autobattle-el tolja le az ember, mert nincs bennük kihívás.

(#897) KingKress79 válasza csaba951 (#891) üzenetére


KingKress79
aktív tag

Hát igen, ez még is csak egy laptop. Ahogy te is írtad nem játékra való. Azért köszönöm a válaszod!

PS4: KingKress

(#898) petymeg


petymeg
addikt

Tegnap végre ki tudtam próbálni a játékot.
Nagyon tetszik, csak az nem tetszik, hogy bár a gépem teljesítménye bőven túl van az ajánlotton (i5-3570+16 giga ram+hd 7870), mégis szaggat rendesen ful hd-ben high beállításokon. A csúcs egy tengeri csata volt ahol összesen 4 hajó volt, erre préselt ki magából 15 fps-t. Botrányos! 12 ezer forintért azért nem ezt vártam... :(

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#899) petymeg válasza petymeg (#898) üzenetére


petymeg
addikt

Még valami: az ellen is elég ostoba. Két egységes "hadseregekkel" szédeleg a területemen, tök esélytelenül támadgat. Idegesítő.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#900) Tenken válasza KingKress79 (#897) üzenetére


Tenken
őstag

Nem kell elkeseredni, laptoppal sem kell lemondani semmi jóról már az embernek. :)
Ajánlom a figyelmedbe EZT olvasgatni. Nekem 660Ti van jelenleg egy 2530p alatt.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Total War: Rome II
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.