Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Total War: Rome II

Hozzászólások

(#751) realist válasza malacka87 (#750) üzenetére


realist
őstag

kösz! valahogy nem jött össze eddig, megpróbálom így :)

A megfutamodó csapatokkal lehet valamit kezdeni, hogy gyorsan újraszerveződjenek vagy egyáltalán ne is futamodjanak meg?

(#752) nanorambo válasza Csapoati (#747) üzenetére


nanorambo
őstag

Milliós highend gépeik vannak. Ha azon nem megy, akkor máson sem fog.

(#753) 1m1s válasza nanorambo (#752) üzenetére


1m1s
tag

szerintem ez csak egy fricska a CA-nak hogy hé' mi ez a sz@r?
kétlem hogy nem tudnak összedobni egy gépet, amin rendesen megy. :D

(#754) csaba951 válasza realist (#751) üzenetére


csaba951
veterán

Többnyire nem. Ha szerencséd van, akkor egy idő után megnyugszanak, és újra lehet nekik parancsokat adni. Ha nincs szerencséd, akkor meg eleve elhagyják a csatateret. Ilyenkor már nem fogsz velük többet találkozni.

Esetleg próbálkozz meg azzal, hogy amikor elkezd villogni a zászlójuk, közel mész a vezéreddel, és kiadsz vele egy speciális kiáltást, amitől kicsit felmegy a moráljuk. Akkor kicsit nehezebben szaladnak el. De a legjobb az, hogyha eleve olyan egységekkel mész csatázni, amiknek alapban is nagy a morál értéke. Plusz a vezetőjüknek is van morált erősítő képessége.

Ehhez viszont az kell, hogy tudatosan építsd fel a provinciákban található épületeket. És persze ezek legyenek egyensúlyban a public orderrel, mert különben mindent tönkretesz a squalor.

Az sem árt, ha van olyan épületed, ami plusz támadási, védekezési felszereléssel látja el az egységeidet.

(#755) nanorambo válasza 1m1s (#753) üzenetére


nanorambo
őstag

Nagyobb ostromoknál játszhatatlan nekik is. :D
Mondták a videójukban, hogy még várják a patcheket, így nem akarnak véleményt mondani.

[ Szerkesztve ]

(#756) 1m1s válasza nanorambo (#755) üzenetére


1m1s
tag

most én is amúgy egy nagyobb ostrom előtt állok, de nincs kedvem lejátszani mert 10fps-ekkel szaggatok.
eddig a kisebb csatákban azért volt 25fps-em azzal még elvoltam, de nem akarok szenvedni így.

bízom benne minél hamarabb lesz valami fps javító peccs.

amúgy most jut eszembe, ezek a különleges képességek hősöknél leírva megtalálható valahol neten?
eddig csak a war cry-t használtam, mert azt értettem nagyjából mire van, a többit hanyagoltam. :D

(#757) Csapoati válasza nanorambo (#752) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mondd mar ezt meg a gepemnek is, hogy nem tudja futtatni. Nem 60 fps, nyilvan, de jatszhato.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#758) nanorambo válasza Csapoati (#757) üzenetére


nanorambo
őstag

És? Örülj neki! Náluk nem megy. PC-knél amúgy sem lehet általánosítani. Millió féle hardver-összeállítás van. Rengeteg a változó. Lehet, hogy highend gépük van, de valamelyik komponenst nem szereti a játék....

(#759) Bali27 válasza Csapoati (#757) üzenetére


Bali27
addikt

60 fps? 640X480 Lowon? vagy hogy?

(#760) Xerxész válasza Bali27 (#759) üzenetére


Xerxész
őstag

Az a vicc, hogy még 640*480-ban is szaggatna. :DDD Ha futtatható lenne akkorában... :)

(#761) Csapoati válasza Bali27 (#759) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Pont, hogy nem 60 fps. :)

#758: Ezt alairom, de akkor is fura. Mondjuk nem illik low-on tesztelni, mert akkor a grafikarol nem tudsz semmit sem irni.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#762) Kiki18


Kiki18
őstag

A játék nálam 1024*768-ban fut,minden kikapcsolva/lowon és így is 20-15 fps-em van.

De ezt észrevettem,hogy ha havazik a pályán,és fenyők vannak,valamint nincs víz....akkor 50-60 fps-em van.

A tesztet is lefuttattam,kicsit több mint 20fps lett az eredmény,de nem tudtam print screenelni... :F

(#763) 1m1s


1m1s
tag

nekem most valamit update-el steam, csak nem kaptunk egy újabb patch-et?

(#764) Kiki18 válasza 1m1s (#763) üzenetére


Kiki18
őstag

Úgy tudom,hogy pénteken jött ki egy kisebb javítás,de az inkább multi-ra koncentrált,és most egy kicsivel nagyobb patchet ígértek hétfőre...hogy mi van benne,nem tudom,mindjárt rákeresek.

Gamestar:[link]

[ Szerkesztve ]

(#765) 1m1s válasza Kiki18 (#764) üzenetére


1m1s
tag

akkor ez nem az, ez valami 22 megás valami.

a cikkből: "A közel tökéletes Total War: Rome 2" :D

hát ez tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#766) Kiki18 válasza 1m1s (#765) üzenetére


Kiki18
őstag

Lehet,hogy az a pénteki patch. :F

(#767) 1m1s válasza Kiki18 (#766) üzenetére


1m1s
tag

érdekes, mert péntek óta jópárszor elindítottam már a game-et és auto update-en van steam.

mindegy mert most meg egyből kifagy a játék, rtw exe leáll.

ennyit az egészről.

(#768) Kiki18 válasza 1m1s (#767) üzenetére


Kiki18
őstag

:DDD
Jelentsd a problémát,vagy próbálj megoldást keresni rá. :K

(#769) Xerxész válasza Kiki18 (#762) üzenetére


Xerxész
őstag

Hogy tudsz low grafóval játszani? Iszonyat rondán néz úgy ki... :F

Én tényleg nem vagyok graf mániás, mert akár totál lebutított grafikával 20 körüli FPS számmal is eljátszogatok, de ez a játék low beállítással csúnyább, mint az első rész. :)

[ Szerkesztve ]

(#770) 1m1s válasza Kiki18 (#768) üzenetére


1m1s
tag

engem már nem érdekel.most lekéne nyomnom egy nagyobb csatát, de így nem állok neki, majd jön a peccs azt vagy jó lesz vagy nem. :)

(#771) anytime válasza Xerxész (#769) üzenetére


anytime
őstag

Igen, hogy őszinte legyek, nekem ez a grafika nem jön be és eddig elég nagy csalódás ...
Pont tegnap este fogant meg a gondolat bennem, hogy a régivel játszok egyet, ez a gép mindent vinne max-on, amit még soha nem tudtam anno kipróbálni :)

(#772) 1m1s válasza anytime (#771) üzenetére


1m1s
tag

én is előkaptam az első részt, fényévekkel jobb. :P

(#773) petymeg válasza anytime (#771) üzenetére


petymeg
addikt

Egy pár hónapja, fél éve én is előszedtem és Roma Surrectum 2 moddal játszottam. Nagyon baba. Meg a Total Realism módok is jók. :K

Mediveal meg magyar moddal.

Időm lenne, el tudnék még simán ezekkel játszadozni így 3x éves fejjel is.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#774) Bali27 válasza petymeg (#773) üzenetére


Bali27
addikt

Előző gépemnek egyedül a Rome Surrectummal volt gondja:) Azaz gyönyörű meg vérprofi mod, csak az egyedül beszaggatott:) De magasan a legjobb:)

Rome 2 fejlesztők szerintetek tudják hogy nagy baj van a játékukkal? Vagy csak nálunk magyaroknál ilyen f_s a géppark?

[ Szerkesztve ]

(#775) stvnppp válasza Bali27 (#774) üzenetére


stvnppp
senior tag

Persze, hogy tudják, nem véletlenül volt már múlt héten patch, és erre a hétre is ígérnek.

(#776) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Ma jatszottam 30 kort, es az esetenkenti bugok mellett egyetlen dolog idegesit elegge, a 3-4 perces korvaltas. Ez tenyleg katasztrofalis.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#777) SSJmeszes válasza Csapoati (#776) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

huuuhuuu ezt ne is mond... nagyon remélem, hogy annak csinálnak valamit, mert az embernek elveszi a kedvét az egésztől...!

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#778) csaba951 válasza SSJmeszes (#777) üzenetére


csaba951
veterán

Erre egy gyors megoldás lenne az, ha a nagy térképet felosztanák 3-4 részre. Ezeken a kisebb területeken már tartana egy örökkévalóságig a körváltás. Civ-ben sem csak kizárólag a legnagyobb térképen lehet játszani.

Engem a szuper békés AI hadsereg zavar a csatákban. Nem normális, hogy ennyire nem akarnak harcolni.

(#779) Bali27 válasza csaba951 (#778) üzenetére


Bali27
addikt

Romával voltam és keletre a fene tudja már kik kb a 3. körben megtámadtak pedig nem is csináltam semmit.
Remélem tényleg össze kapják magukat. Elhiszem hogy idő előtt adták ki, de nonszensz hogy only intel, meg a többi balfékség, ráadásul AMD ék is összekaphatnák magukat, mert a legujabb beta catalystban csak a Rome 2 tekintetében a crossfire funkciókat javították. Egyébként én extreme grafikával vagy ultrán vagy hogy hivják.. sem dobtam hátast tőle.

(#780) ForRedGlory válasza Bali27 (#779) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Pedig a grafikaval van a legkevesebb baj. Szerintem meg mocskos szep, persze ehhez lehet keves a fullhd...

(#781) Bali27 válasza ForRedGlory (#780) üzenetére


Bali27
addikt

cöcöcö... NASA-nál könnyű :) ahogy elnézem a configod :)

(#782) ForRedGlory válasza Bali27 (#781) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem könnyű, mert szaggat nekem is bizonyos szituációkban. Persze kimaxolva szaggat, de nem fogom lentebb venni a felbontást, mert optimalizálatlan szar. Inkább megvárom azt a patchet, ami rendbe rakja, bár nagyon kétlem, hogy hatalmas ugrásra lenne képes a játék patchek által... CoH2 szindróma erősen. :(

(#783) Tenken


Tenken
őstag

Számomra is teljesen érthetetlen, hogy miért pont egy olyan gpu-ra optimalizálnak (intel igp), amivel egészen biztosan nem lehet majd normálisan használni...
Oké, hogy ők fizettek, de bőven elég lenne egy normális multi-core kihasználás.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#784) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Hali!

Egy kérdés: lehet valahogy falakat építeni az összes településre, vagy ahol van ott van és kész?

(#785) Csapoati válasza kacsyx (#784) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem lehet kulon, ahogy en lattam.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#786) csaba951 válasza kacsyx (#784) üzenetére


csaba951
veterán

Állítólag csak a provinciák fővárosában állhat városfal, a többi településen nem.

(#787) Sixkiller6 válasza csaba951 (#786) üzenetére


Sixkiller6
őstag

ez pontosan így van

- no es importante -

(#788) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Köszi! Elég nagy baj ez. Mihez kezdjek most a mocskos rabszolgáimmal? Még csak egy nyamvadt utat sem lehet építeni ebben a nyamvadt játékban...

(#789) Csapoati válasza kacsyx (#788) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Epiteni valo ettol fuggetlenul meg rengeteg van. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#790) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

túl vagyok lassan 60 óra játékon, amiből kb 40 a svábokkal (Suebi), a maradék főleg Spárta volt.

svábokat közép/észak-eu, gallia és a brit szigetek meghódítása után abbahagytam, mert nem igazán kötött már le. elég kaotikus a seregfejlesztés, industry, agriculture, religious, city centre fejlesztéseken keresztül lehet az új seregekhez eljutni. ezt nem is igazán értettem, hogy mi szükség van erre. a seregek erejét jól lövi be a gép, alig kellett csatát vállalnom.
Nyugis indulást és élményt nyújt, mert nem nagyon támadnak be sehonnan sem.

a spártai vonal sokkal közelebb áll a korábbi játékokhoz, Industry vonalon jönnek az új seregek. Spártával viszonylag könnyű a játék, viszonylag hamar lerohantam a szövetségeseket (epirus, athén, makedónia), utána irány kisázsia és irány pannonia és dacia.
spártai hopliták nagyon jól teljesítenek, bár a gép nagyon alulbecsüli őket, gép által simán vesztesnek ítélt csatákat viszonlyag simán lehoztam, ezért aztán sokat kell harcolni velük.
Könnyű fejlődni a seregekkel, mert egész közelkelet ránkmozdul már a legelején, aztán persze kapnak az arcukra és sorra jönnek békét kötni.

szerencsére nagy gondom nincs a játék futásával, fullhd ultra/extrém-ben szépen fut.

játékélményben viszont egyértelmű negatívum, hogy a városok méretén kívül nem sok minden változik a fejlesztések hatására. jobb volt a róma 1, ahol egyre csillivillibb épületek születtek, még ha az a városképen nem is látszott, csak a listában.

AI elég ostobának tűnik, legzavaróbb butaság talán, hogy egészen minimálseregekkel támadgatja meg a fullos városokat körről-körre az esély leghalványabb jele nélkül.
Csaták javarészt káoszba fodulnak, mindenki mindenki ellen jelleggel, bár a rendezettség erőszakos fenntartása nagyon sokat dob az esélyeinkel (bekerítés, oldalbatámadás)

balliszták brutális pusztítást tudnak bevinni, még mielőtt fizikai ütközetre kerülne a sor, ez viszont egy nagyon ostoba dologra világít rá: az ellenfél nem tesz semmit, csak hagyja, hogy a balliszták kivégezzék őket. semmi visszavonulás, vagy attak, csak várakozás.

ezért aztán a balliszták (onagerek, skorpók) használata nagyon ajánlott. giant ballista már lvl2es épülettel (Field Engineer's Workshop, Battering Ram tech kell hozzá) elérhető.

Rabszolgák témakörben még nem látok tisztán: bőven lehet belőlük szerezni a csatákkal, termelnek is szépen pénzt, de az általuk okozott negatív hangulatot kordában kell tartani. de el tudom képzelni a rabszolgatartó Athént, ahol a lakosság jó része slave. ki fogom próbálni.

elsőre ennyi

[ Szerkesztve ]

- no es importante -

(#791) petymeg válasza Sixkiller6 (#790) üzenetére


petymeg
addikt

Milyen a konfigod, hogy ilyen jól fut?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#792) Ijk válasza petymeg (#791) üzenetére


Ijk
nagyúr

Gondolom neki is ilyen félmillás konfigja van. :DDD

Akinek meg középkategóriás gépe, annak marad a Rome1-nél is szarabb, szaggatós grafika.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#793) petymeg válasza Ijk (#792) üzenetére


petymeg
addikt

Ez a játék milliomosoknak való. Időben és vagyonban is kell rá bőven. :U

Az elsővel rengeteget játszottam, de akkoriban még egyedül éltem. Balhé lenne azt, hiszem ha napi 10 órában hanyagolnám a munkámat vagy a páromat.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#794) Sixkiller6 válasza petymeg (#791) üzenetére


Sixkiller6
őstag

i5-2500, gtx 660ti, 8 gb ram
semmi extrém

- no es importante -

(#795) ForRedGlory válasza Sixkiller6 (#794) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Mit jelent nálad, hogy "szépen fut"? Mert ezek szerint mást gondolunk, mint Te. Mi kb 60 fps-t, te meg 20-at. Azon a gépen nehezen hihető hogy értelemes sebességgel fusson.

(#793) petymeg: Én is azt nézem, hogy egy hét alatt beletett 60 órát, lol :DDD

[ Szerkesztve ]

(#796) anytime válasza ForRedGlory (#795) üzenetére


anytime
őstag

ne személyeskedjünk, kérem szépen :)

(#797) 1m1s


1m1s
tag

minden benne van

ezt így megmutatnám a játék készítőinek is...

teljesen elment a kedvem hogy játszak vele.10fps-es kampánytérkép, 20fps-es csata, percekig tartó körváltás, ostoba ai.

nálam az év csalódása.

(#798) T_Stark


T_Stark
őstag

Hát így a hozzászólásokat olvasva, eléggé elment a kedvem az egésztől.
Csak emiatt akartam használtan 20K körül VGA-t venni, mert amúgy szinte egyáltalán nem játszok, de már ezt is meggondolom. Kiadnék 20K-t, és úgyis szarul menne, plusz a játék is ezer sebből vérzik...

Lehet túrok apróban 13-14ért egy 5770-et, és megy majd ahogy megy... :U

(#799) petymeg válasza Sixkiller6 (#794) üzenetére


petymeg
addikt

Remélem nem allergiás az amd gpu-ra... Nekem i5-3570+hd7870+8gb ram.

T-stark
Má' én se nagyon játszok, szerintem ez lesz az utolsó játék amire beruházok. Legközelebb majd a kölkeimnek veszek játékot.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#800) Sixkiller6 válasza ForRedGlory (#795) üzenetére


Sixkiller6
őstag

"szépen fut":
- kampánytérkép nem akad, nem döcög
- csaták folyamatos élményt adnak, csak max gyorsításon döcög (de azon a rome I is)
- nem húzom fel magam, hogy milyen szemét optimalizálatlan játék ez

de majd csinálok fps méréseket is, ha ez a kívánság, meg töltök capture movie-t youtubera
lehet h nem volt 60 óra, csak 50

és külön örülök, hogy végre valaki megmondja, hogy mit gondolok

- no es importante -

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Total War: Rome II
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.