Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Total War: Rome II

Hozzászólások

(#651) malacka87


malacka87
senior tag

Na elküldtem a régi procim Gianninak. Talán holnap vagy hétfőn jön az új 8350. Bár szerintem azzal se fog jobban futni. Ahogy olvastam ezt a cikket elszomorodtam. Itt jöhet akármilyen javítás nem fog segíteni. :-((((

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#652) Gabás válasza malacka87 (#651) üzenetére


Gabás
addikt

a cikk csak a két GPU-s rendszerekről szól

(#653) Stigma.HC válasza malacka87 (#651) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Nem kell félni, jobb lesz az majd meglátod. Mellé még jön pár patch is. Szépen is néznénk ki, ha nem javulna a teljesítmény. Remélem még a következő nvidia driver is dob majd rajta valamit.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#654) Malonee válasza Stigma.HC (#653) üzenetére


Malonee
tag

Azt nem tudjátok, hogy SLI/Crossfire támogatása lesz-e?

(#655) thomiboy válasza Kiki18 (#641) üzenetére


thomiboy
csendes tag

A legios egysegeket ha minden igaz ki kell fejelszteni, a fejleszteseknel a Magagment allat a Cohort Organisational irja is, hogy melyik egyseg milyen legionaris egysegel lesz helyeteesitve.

(#656) Stigma.HC válasza Malonee (#654) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Sokat nem tudok róla, egyedül kiki által linkelt cikkre tudok most hivatkozni, ahol nem sok jót jósolnak a működés szempontjából. Ha jól értelmeztem az olvasottakat.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#657) Kiki18 válasza Gabás (#652) üzenetére


Kiki18
őstag

Javarészt igen,de nem csak. Amlítették a Haswell támogatottságot,hogy kihasználja az EDO ramot,de hanyag lett az optimalizálás az Nvidia és AMD kártyákra.

A PC Exkluzív Total War: ROME II azonban semmit sem fejlődött, legalábbis pozitív irányban nem. A helyzet ugyanis az elődnél is rosszabb, mivel az Intel IGP-k már külön optimalizálást is kapnak, így a rendszer ezeket alkalmazza a GeForce és a Radeon mobil VGA-kra. A fentebb említett korlátok mellett ez képi hibákat, esetleges durva lassulásokat, és programösszeomlásokat eredményez. Ez logikus, mivel az AMD és az NVIDIA termékei más optimalizálásokat igényelnek, mint az Intel grafikus vezérlői, és ezeket nem tudja betölteni az alkalmazás.

Mi ugye pont ezeket tapasztaljuk,és hőbörgünk miatta. :(

thomiboy:Nagyon szépen köszöntem uram!

És most kicsit a játékról is:Tetszik a diplomácia,összeszedettebnek érzem,mint az elődöknél. Addig jóvan vagyok mindenkivel,ha egy népre támadok,akkor szövetségeseik ellen is harcolnom kell,ha van egy nép,akivel közösek az ellenségeink,akkör szövetséget ajánl nekem,ha megjelenik egy új nép,akkor egyből jön hozzám kereskedést/meg nem támadási paktumokat kötni. Volt,hogy legyengítettem egy népet,egyből tűzszünetet kért és 3000dénárt perkált le.
Eddig közelse éreztem annyi furcsaságot,mint az előd total warokban. :K

[ Szerkesztve ]

(#658) Kiki18


Kiki18
őstag

Nem tudom,ti hogy vagytok vele,de én max 6 szárazföldi,és 4 flottát tudok csinálni. Jelenleg a 6 szárazföldi megvan,és 3 flottám van,de ennél többet nem enged. Valami limitről ír,ha rámegyek a lehetőségre,és hogy foglaljak el több territóriumot.Ez megtettem,már 2 teljes provinciát is elfoglaltam,de még mindig semmi. Mivel tudnám növelni a seregeim számát 6-ról?

Jól sejtem,hogy ezt a power-el tudom növelni? De akkor mivel növelem a powert? Hisz fél földközi tenger az enyém,folyamatosan hadjáratokat indítok,gazdaságileg is jól állok. :F

[ Szerkesztve ]

(#659) #79621120 válasza Sixkiller6 (#638) üzenetére


#79621120
törölt tag

Remélem a Darthmod csapat már gőzerővel dolgozik a hibák kijavításán .

(#660) vargabela


vargabela
csendes tag

Csak én nem látok vért a játékban? Be lehet valahol kapcsolni? Azt hittem nagyon véres játék lesz, hogy mindenhol cafatokban lesznek a katonák. De ez biztos nem EU szabvány, de jóval realisztikusabb lenne.

(#661) wednesday válasza vargabela (#660) üzenetére


wednesday
őstag

Már a Shogun 2-be is fizetős DLC-ként jött a Blood Pack. Nem tartom kizártnak, hogy itt is ugyan ez lesz.

(#662) aAron_


aAron_
őstag

hát én nagyon nagyon meglepődtem, mindenki mondta, hogy milyen rosszul fut, ennek ellenére az én korosodó konfigomon high beállítások mellett meglehetősen jól fut, teljesen élvezhető lesz így szerintem.

Phenom x4 955 @3.4 Ghz & GTX 460 @820 Mhz

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#663) aAron_ válasza aAron_ (#662) üzenetére


aAron_
őstag

vissza vonom az egészet... karthágói csata még lowon is kb képregény szerű, átlag 25 fps-em lehetett... az ilyen benchmark mire jó? semmi köze a valósághoz :W :Y

What is your ikigai?

(#664) Sixkiller6 válasza Kiki18 (#658) üzenetére


Sixkiller6
őstag

elvileg az Imperium mutatót az elején területek foglalásával illetve később a fő (I-II-III) célok teljesítésével lehet növelni.

- no es importante -

(#665) Malonee


Malonee
tag

Az Atinak kijött egy béta drivere crossfire profillal

(#666) Terrorista válasza Malonee (#665) üzenetére


Terrorista
senior tag

Ma pedig jön az első patch. Első ránézésre nem tűnik valami nagy javításnak, ami az optimalizációt illeti...

Valaki majd írja már meg mennyire lett jobb a játék.

[ Szerkesztve ]

(#667) Gabás válasza Kiki18 (#657) üzenetére


Gabás
addikt

az is két GPU: a CPU-é és egy dedikált, a szoftveres váltás pedig nem megy (jól)

[ Szerkesztve ]

(#668) Kiki18 válasza Sixkiller6 (#664) üzenetére


Kiki18
őstag

Most sikerült növelnem. Nagyon mikro méreteket növekszik a zöld csík,de kibírható. :K
Ahogy észrevettem,területfoglalásnál nő(városonként egy icipicit) ,valamint sikeres küldetésteljesítéseknél is növekszik. :K

(#669) 1m1s


1m1s
tag

mikorra várható a patch? még magyar meccs előtt ránéznék a játékra.
bár ahogy olvasom nem lesz nagy változás...

(#670) Csapoati válasza 1m1s (#669) üzenetére


Csapoati
nagyúr

En ratettem mar a betat, nem futott jobban.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#671) 1m1s válasza Csapoati (#670) üzenetére


1m1s
tag

és ezt hol találom?vagy automatikusan indításkor telepíti?
köszi!

(#672) Csapoati válasza 1m1s (#671) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem megy még fel automatikusan (délelőtt néztem), a steames könyvtáradban jobbklikk a Rome-ra, properties (vagy tulajdonságok, gondolom) és ott van ilyen, hogy betas fül, na azon belül ott a legördülősáv, válaszd ki a bétát és már tölti is lefelé.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#673) 1m1s válasza Csapoati (#672) üzenetére


1m1s
tag

köszi szépen!

(#674) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

tud vki neten elérhető unit-listát? wiki-k még nincsenek.

- no es importante -

(#675) 1m1s


1m1s
tag

most szedtem le ati catalyst 13.10 betáját, próba szerencse.

meg elvileg van valami 27megás peccs. :D

(#676) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Basszus....

“At Creative Assembly we are working flat out to fix the 2% of ROME II players reporting technical problems"

Nyílván 2%-nál jelentkeztek csak hibák :W Mondjuk nálam kb hibátlan, leszámítva, hogy viszonylag alacsony az fps, de a fórumokat nézve kételkedem ennek a 2%-nak a valóságtartalmábanl.

(#677) aAron_ válasza ForRedGlory (#676) üzenetére


aAron_
őstag

a másik 98% inkább nem játszik vele

What is your ikigai?

(#678) 1m1s válasza 1m1s (#675) üzenetére


1m1s
tag

nem vettem észre semmi javulást, bár egy 27megás peccstől mit is várhatna az ember.

(#679) #79621120 válasza ForRedGlory (#676) üzenetére


#79621120
törölt tag

Na ezért nem érdemes előrendelni semmiféle PC játékot .

(#680) Csapoati válasza #79621120 (#679) üzenetére


Csapoati
nagyúr

En nem bantam meg. :)
Amugy 120 ezren jatszottak vele max. egyidoben a Steamen. Vegyunk akkor 150 ezres eladast. Annak mennyi is a 2%-a? 3000. Na, ha lattok 50-60 siros topikot, akkor gondoljatok erre a szamra. Amugy nyilvan javitasra szorul a jatek, de nem is katasztrofalis, ahogy azt a sirok allitjak. Manapsag ez a divat, egybol leszarozni mindent nevtelenul a monitor mogul. S allitom, hogy ez foleg a fiatalabbaknal altalanos.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#681) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Azért ez kurva jó... Nem szedi le a patchet (20 perce néz így ki, és újraindítás sem segít), így még elindítani sem tudom ezt a kupac fost...

[ Szerkesztve ]

(#682) ForRedGlory válasza ForRedGlory (#681) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Na közben csak lejött a patch. Elindítottam egy történelmi ütközetet, hát kár volt. Meglehetősen szaggat és ki is lépett a játék a vége előtt, pedig ránézésre jól álltam. :W Cserébe jól néz ki :DDD

Szerintem ez felejtős játék, kb 5 patch múlva lesz játszható, addig kitolom a többi Total Wart, tegnap beszereztem mindet, kivéve az Első Rómát :D

[ Szerkesztve ]

(#683) Terrorista


Terrorista
senior tag

Hát ezen jókat nevettem. Szánalmas. :D

(#684) Csapoati válasza ForRedGlory (#682) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Pedig az elso Rome a legjobb szerintem, foleg a kiegeszitovel. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#685) stvnppp válasza Terrorista (#683) üzenetére


stvnppp
senior tag

Pedig milyen jól szórakozik, amikor az ellenség szív a bugok miatt, fordított helyzetben meg megy a m^^therfˇ"cker. Azért szomorú, hogy ezt így ki merik adni, és hogy a kizárólag PC-re szánt játékok sincsenek megfelelően optimalizálva.

[ Szerkesztve ]

(#686) Csapoati válasza stvnppp (#685) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Pont PC-re a legnehezebb optimalizálni a sokféle CPU-VGA kombó miatt. Ettől még szomorú, csak nem váratlan.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#687) Stigma.HC


Stigma.HC
senior tag

Nekikezdtem én is a játéknak. Rögtön Athénnal. Spárta már az elején jött katonai szövetséget kötni és gyorsan be is daráltuk a felettünk lévő harmadik görög népet. Valahogy sikerült kicsikarnom Egyiptomból is egy szövetséget (ezt miért fogadta el lövésem sincs), gyors bele is rángatott egy háborúba amit készségesen el is fogadtam, erre rögtön 9 közel-keleti állammal állok háborúban :DDD Ami kicsit zavaró mert arra akartam terjeszkedni, de most valahogy védekeznem kell mert a közelebbiek seregei sorra jelennek meg a kapumnál.
Amúgy senki más nem hajlandó velem szövetséget kötni a környéken, még kereskedni se akarnak, leszámítva Spártát és Egyiptomot.
Lehet kapitulálok és kezdek egy új játékot :D

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#688) aAron_ válasza Csapoati (#686) üzenetére


aAron_
őstag

ezzel azt akarta mondani, hogy pont mivel PC excluzív nem kéne konzol port szintűnek lennie (bár még azok is jobban futnak) az optimalizáltságnak. az sem igaz, hogy nehéz lett volna normális multithreading-et csinálni (pl), simán licenszelhettek volna más motort is ha az ővék ennyire sz@r, csak gondolom azért fizetni kellett volna meg megtanulni használni. :(((

What is your ikigai?

(#689) dobost válasza aAron_ (#688) üzenetére


dobost
senior tag

Egy Frostbite 3 azért kemény lett volna. :)

Szerencsére én olyan sok bugot nem tapasztaltam, bár a prológusnál érdekes volt, amikor azt mondta, hogy mergeljem a "szárazföldi" illetve tengeri flottát... csak az volt a gond, hogy már egy lépést se tudtam tenni... :DDD Nyilván az End Turn nem volt aktív.

(#690) Terrorista válasza aAron_ (#688) üzenetére


Terrorista
senior tag

Én csak azt nem értem, hogy ha az emberek a mai napig leülnek az első résszel játszani, aminek már eléggé régi a grafikai motorja, akkor miért kell minden kiadott résznél kvázi új grafikával előrukkolni?

Ott volt a Empire/Napoleon. Az már bőven az a szint, ami felett már tényleg nincs sok értelme a jobb grafikának. Sokkalta jobb a játékélmény, ha nem szaggat a játék és nincsenek optimalizálatlanságok, bugok. Lehetne a tartalommal foglalkozni és sokkal jobb/összetettebb játékokat készíthetnének. Nem kellene moddereknek szét moddolni az alapjátékot, hogy kvázi játszható legyen a játék.

De ha ez sem, akkor ott volt Shogun 2. Mi baj volt azzal a graf motorral? Sikerült jól összerakni. Ezzel szemben a Rome 2 grafikájától nem dobtam hátast. High beállítással olyan ocsmány minden, hogy benchmarkban az emberekre azt hittem zombik, annyira eltorzult a textúrájuk... A kívánt vas pedig indokolatlanul nagy a Shogunéhoz képest. :(

Nem jó ez így.

[ Szerkesztve ]

(#691) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

mivel sehol nem találok unit guide-ot / wiki-t, gondoltam összedobom legalább a unitok statjait.

Akinek van kedve segíteni, kérem írjon, küldök/megosztok egy excel template-et.

Első körben, csak az egyes frakciók alatt elérhető egységek statjait, jellemzőit (spear/melee/missile; light/medium/heavy; stb) és elérhetőségének feltételeit gyűjteném össze, hogy új játék kezdésekor tudjuk, hogy merre kell indulni, és melyik egység a jobb/rosszabb.

köszönöm!

- no es importante -

(#692) Bali27


Bali27
addikt

Na milyen a patch hatása? Félelmetes hogy mennyire optimalizálatlan ez a játék. Addig tuti nem veszem meg amig pl a Carthagoi csata veri high / ultrában 0 és 20 fps között mozog, a körváltások !!!már a legelején!!!! (mi lesz később) brutálisan gusztustalanul lassúak, mindezt összehozza egy Fx6100-al 4.0Ghzen, [ 1.szál 100% a többi 5 meg 50% körül mozog, szóval ki sincs használva a proci] és egy Giga 7870OC-vel, 12 Gb rammal a gépben, és SSD-re van telepítve a játék. Egyszerűen élvezhetetlen. :W

[ Szerkesztve ]

(#693) Sixkiller6 válasza Bali27 (#692) üzenetére


Sixkiller6
őstag

a gpu rendben is van, de az amd cpu sajnos gyengécske ehhez a játékhoz
(nekem i5-2500+gfx660ti kombóval szépen fut)

- no es importante -

(#694) csaba951 válasza Bali27 (#692) üzenetére


csaba951
veterán

Így, utólag nézve nem a véletlen műve, hogy az AMD CPU-k nincsenek felsorolva a System Requirements-ben. :(

(#695) Dinter válasza Bali27 (#692) üzenetére


Dinter
addikt

Az úgy durva. Nekem FX6300-am meg 5670-em van, de nem akadozik (annyira) mediumon. Bár az előző évekkel nem játszottam, azok nem tudom milyenek voltak ehhez képest.

(#696) stvnppp válasza Dinter (#695) üzenetére


stvnppp
senior tag

Oké, hogy mediumon elfut, de akkora a különbség a low és az ultra beállítás között, hogy a medium lehet kb a Rome 2, míg az ultra már lehetne Rome 3.

(#697) KINKY_007


KINKY_007
aktív tag

Mindenki rakja össze a katapultot, az jól működik, nem lassul be... :P
Nincs is kedvem feltelepíteni a játékot.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#698) anytime


anytime
őstag

nekem egyenlőre a graf-al nincs gondom, elviszi a gép
a problémám így elsőre inkább a nehezen átlátható fejlődési / fejlesztési rend ..., de ez legyen az én problémám :)

(#699) aAron_ válasza Terrorista (#690) üzenetére


aAron_
őstag

teljesen egyet értek, nekem is simán elég lenne pl az első rész grafikája :K nem az számít

(#689) dobost: az is, de azt azért elég nehéz lett volna az EA-től megkapni, én inkább cryengine-re gondoltam, de persze van még egy rakás egyéb jó lehetőség is (unreal/unity 3d)

(#693) Sixkiller6: maga a cpu nem gyenge, csak az egyszálas teljesítménye, azért legyünk pontosabbak, a játékkal van baj nem a cpu-val

egyébként Phenomon is borzalmas, tehát kijelenthetjük, hogy csak felsőkategóriás i5/i7 jó neki... :C

persze az is lehet, hogy ár/értékben a legjobb egy ivy celeron + HD 7970 kombó lenne :DDD

What is your ikigai?

(#700) Tenken


Tenken
őstag

Sziasztok!

Én is kipróbáltam a játékot, de sajnos elég vegyes érzelmeim vannak. Egyrészt a total war hangulat azonnal beszippant, a környezet is jó és tetszik, hogy elkülönülnek az egység típusok a népeknél/kultúráknál.

Viszont nekem 660Ti és 2760QM-el szaggat. Mediumon-on kell hagyni az élvezhető szintért. Nem is a csatákkal van a baj főleg, hanem a taktikai térképpel. Ott, ha egy ügynök körül megjelenik az a "fény effekt" az kb megöli az egészet. Ezt nem lehet valahol kilőni?
Amúgy eredetileg a proci hd3000-esével kezdte el hajtani, majd nv pulton hozzá rendeltem a rome-hoz is az nv vga-t, de lényeges változás úgy sem lett. Pedig van némi különbség a kettő között....

Spártával kezdtem el amúgy. A sereg és flotta limit emelkedik, ha nő a birodalom. Viszont ahogy elkezdtem terjeszkedni az új népek folyamatosan megtámadnak. Kérdés nélkül kb nekem esik mindenki, ami annyira nem para, mert most már van állandó helyőrség a provinciákban, de azért mégis. Ezt nem nevezném fejlett AI-nak...
Oké, hogy előbb utóbb úgy is az lesz a sorsuk, de azért jobban örültem volna, ha én döntöm el milyen sorrendben igázom le őket. :D

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Total War: Rome II
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.