Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Total War: Rome II

Hozzászólások

(#551) anytime válasza csaba951 (#550) üzenetére


anytime
őstag

:)
Megtettem volna, sot en is kivancsi lennek ra, de naktiv a jelolonezet :F

(#552) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

itt mindenki csak tesztel, senki sem játszik?

- no es importante -

(#553) wednesday válasza malacka87 (#546) üzenetére


wednesday
őstag

Lehet idegen földön vagy. Akkor szerintem nincs utánpótlás, nem töltődnek az egységek.

(#554) ForRedGlory válasza csaba951 (#550) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Haswell procit kíván az az opció ;]

(#555) nofi válasza Sixkiller6 (#552) üzenetére


nofi
őstag

Egyelőre még elég bugos, úgyhogy meg tudom érteni :)

Cirka három órát nyúztam, de nem egyszer fordul elő, hogy valami hülye ívben indult meg az adott osztag. Várostromnál kifejezetten vicces volt, ahogy a "lépcsőt" toló csapat csak egy helyben volt hajlandó forgolódni.
Mint említettem korábban a 3. prologue-ig nem tudok eljutni, a második meg nem hajlandó unlockolódni pedig végeztem vele.
Gondoltam multizom egyet, de talált vagy összesen 2 lockolt játékot.

Ezek még hagyján, nem idegen, hogy várni kell 1-2 patchet mire rendbe jönnek a dolgok. Ami viszont felháborít, hogy a prologoue tulajdonképpen szinte semmire nem jó. Ahhoz képest, hogy nem egy interjúban, previewban olvastam, mennyire jól átgondolt segítség lesz a játékban és majd szépen rávezetik a játékost. ehhez képest amit itt tudok arra még a Shogunból emlékszem. Oké, elmagyarázza a kameranézetet, de arról nem szólna, hogy vannak speciális képességek, futás/gyaloglás - stamina, morál, stb. Shogunban még abban is segített, hogy lovasság ellen mi a jó... Aztán a városnézetben sem valami bőbeszédű, az ott a kincstár, huzogáld az adó csúszkát és akkor elégeddetek lesznek. Vallás, kaja, rend? Majd egyszer csak közli, hogy jó lenne tengeren megközelíteni az adott várost én meg bénáztam vagy fél órát mire megtaláltam a városban a flottát, persze a csatáról semmit nem mondott, így történhetett meg, hogy 2 hajó ellen 8 süllyedt el.

Szóval vegyesek az érzéseim. Irdatlan mennyiségű kontent, számomra gyönyörű grafika, de szerintem elég hanyagul vetették elénk minden tekintetben. Ettől függetlenül tudom, hogy jó lesz ez, bele lehet szépen tanulni, a hibák is gondolom szépen csökkenni fognak és előbb utóbb beköszönt az örömbódottá. Még szerencse, hogy lassan utazom és már csak jövő héten lesz időm folytatni, hátha addig foltoznak ezt-azt, vagy legalább pár lelkes youtube-arc csinál némi tutorialt.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#556) Xerxész


Xerxész
őstag

Na, kipróbáltam én is, de hadd ne kelljen szégyenkeznem! :D
A konfigommal, 1280*720 felbontásban, medium grafikával siralmas. Maximum FPS volt kb. 11 a teszt, a többit inkább le sem írom. Utána elindítottam a prológot és bár nem kezdtem el az érdemi játékot (késő volt már), de ahogy mozgott a kamera, azt szűrtem le, hogy elvileg talán játszható lenne, viszont iszonyat ronda a grafika. Rondább, mint az első rész.

Majd beszerzem a játékot, ha fejlesztettem a gépem (jövő év elejére tervezem). :)

(#557) csaba951 válasza anytime (#551) üzenetére


csaba951
veterán

De ez meg hogy lehet? Mégse az a procid van, mint ami az adatlapodon szerepel? Mert az Haswell, és simán támogatnia kellene mindenféle varázslat nélkül! :F

(#558) Ijk válasza Xerxész (#556) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mediumon valami katasztrofálisan gagyi a grafika, annál tényleg jobb még az első rész is. De cserébe legalább már azzal is be tud szaggatni, még egy jobb gépen is. :F

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#559) anytime válasza csaba951 (#557) üzenetére


anytime
őstag

Természetesen az van :K, a már a megvételkor ellenőriztem a segédprogramokkal :)
Nem tudom, majd ha ráérek, utánajárok a dolognak.

(#556) Xerxész - néhány oldallal korábban írtam, hogy tuti ütős lesz a gépigény, ha élvezetes grafikával szeretné az ember játszani. Akkor mindenki azt mondta, hogy így optimalizáció meg így meg úgy ..., aztán tessék, izzad mindenki és minden vas és még nem is lehet élvezni ..., ez nagyon szemét dolog.

Persze, ha a gépigénybe leírnák a valóban(B) ajánlott konfigot, akkor nagyjából tizedére csökkenne a vásárlóerő. HA megveszi az ember a progit, csorog a nyála és szép lassan öli bele a pénzt a vasba. Ez a kapitalizmus ... ja, nem véletlen a bejelentkezéskori Intel logo :), fizettek is érte rendesen ...

[ Szerkesztve ]

(#560) Xerxész válasza Ijk (#558) üzenetére


Xerxész
őstag

Jaja. :DDD

(#561) Kiki18


Kiki18
őstag

Nekem nem vészes. Amit elvártam,azt teljesíti a gép. Medium beállításon 25-27 FPS,és néha 3-4 másodpercre megáll és gondolkozik,aztán megy minden tovább...

Viszont lázadoznak a provinciáim,milyen épület kell ahhoz,hogy nyugodt legyen a népesség?

(#562) Sn00k


Sn00k
veterán

Ez steames game lenne :F , mert a store -ba most néztem fent van 55 euróért, de gondolom én a konfigommal meg se próbáljam futtatni... :U

3njoy the Lif3

(#563) Kiki18 válasza Sn00k (#562) üzenetére


Kiki18
őstag

Jó lesz az a konfig,sztem próbáld meg.Persze csak ha tényleg érdekel a játék,és megér ennyit neked. :DDD :K

(#564) nanus válasza Kiki18 (#563) üzenetére


nanus
senior tag

Futtasd simán megy az,-vedd meg máshonnan :K

Kiki18: aki templomba jár az imádkozik, nem lázadozik

[ Szerkesztve ]

(#565) dobost válasza Kiki18 (#561) üzenetére


dobost
senior tag

Ha jól emlékszem, akkor gyúrj olyan épületekre, amik a public order-hez adnak +-t.

(#566) Sixkiller6 válasza Kiki18 (#561) üzenetére


Sixkiller6
őstag

túlfejlesztetted az épületeket, 3-4. szint környékén már -12es bünti jön squalor miatt, nagyon meg kell válogatni, hogy hova mit építesz. folyamatosan nézni kell a magas szintű épületek hatásait (food és squalor), és csak akkor szabd felhúzni, ha belefér.
én kb 4edszer kezdem újra emiatt.

- no es importante -

(#567) Stigma.HC


Stigma.HC
senior tag

Felraktam mindent maximumra. Végén azért fps leesik a csatánál, egy-két dolgot visszaveszek és jó is lesz.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#568) anytime válasza Sixkiller6 (#566) üzenetére


anytime
őstag

Irigyellek, hogy ennyi időd van :)

(#569) Rexcor


Rexcor
őstag

Aki már játszott a játékkal, megéri megvenni? A konfigom elég lesz hozzá max-on vagy olyan ez is mint a CoH 2? :D

(#570) Sixkiller6 válasza anytime (#568) üzenetére


Sixkiller6
őstag

3 nap szabi :)

- no es importante -

(#571) malacka87 válasza Rexcor (#569) üzenetére


malacka87
senior tag

A tiéd elég lesz hozzá!:D Amd-s konfigokat nem szereti.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#572) Rexcor válasza malacka87 (#571) üzenetére


Rexcor
őstag

Köszi a gyors választ. :R

(#573) ForRedGlory válasza Rexcor (#572) üzenetére


ForRedGlory
félisten

(#574) Rexcor válasza ForRedGlory (#573) üzenetére


Rexcor
őstag

Még jó hogy nincs ekkora felbontásom "csak" egy 47"-os TV-m 1080p-vel. :)

(#575) anytime válasza Rexcor (#569) üzenetére


anytime
őstag

Ne viccelj, bőven :R

(#584) nanus válasza mbalo45 (#582) üzenetére


nanus
senior tag

videókártya(55ezer volt), mikor? ft/fps tesztet még nem számoltam ,egyébként menni fog ,az enyémen is megy pedig csak 53xxx volt:DDD

Sixkiller6: steam-ről honnan máshonnan :DD

aAron_: igy függ össze a kultúráltság az anyagi lehetőségekkel :B

[ Szerkesztve ]

(#588) Rexcor


Rexcor
őstag

Na futtattam én is egy tesztet. Minden max és minden amit lehetett bekapcsoltam. Nem lett valami fényes.

[ Szerkesztve ]

(#589) mbalo45 válasza Kiki18 (#586) üzenetére


mbalo45
csendes tag

http://ipon.hu/webshop/product/sapphire_11200_14_20g_hd7850_2gb_gddr5_oc_pcie_/240711

ez lenne a kártya..akkor csak ilyen 52körül lehetett

http://ipon.hu/webshop/product/amd_athlon_ii_x4_750k_3.40ghz_fm2_box/296317

ez a proci

http://ipon.hu/webshop/product/asrock_fm2a85x_extreme4/296222

alaplap

(#590) aAron_ válasza mbalo45 (#589) üzenetére


aAron_
őstag

VGA bőven elég lesz, CPU is szerintem ha húzod kicsit, de ez csak megérzés... nem tudom mi kell a játéknak, lehet, hogy a magas órajel elég lesz

What is your ikigai?

(#591) mbalo45 válasza aAron_ (#590) üzenetére


mbalo45
csendes tag

majd ha végre rászánja magát az oldal és betölt akkor kiderül :D

(#592) Rexcor válasza mbalo45 (#589) üzenetére


Rexcor
őstag

Szerintem ez nagyon kevés lesz, de majd kiderül. Ne legyen igazam.

(#593) anytime válasza aAron_ (#585) üzenetére


anytime
őstag

:K :C

(#594) mbalo45 válasza Rexcor (#592) üzenetére


mbalo45
csendes tag

én is mert már nagyon kockulnék egy jó stratégiai jtékkal ami pont ilyen korban zajlódik de alig van :D

(#595) csaba951


csaba951
veterán

Meg is van a teljes settem a Total War: ROME II Trading Cardból! :C

(#596) nanus


nanus
senior tag

Total War: Rome 2 Historical Battle: Raphia
1680X1050 extrem,

Ph II 955-3,6 Ghz -Vtx 7870 black (1150/1580)

[ Szerkesztve ]

(#597) trigorin


trigorin
aktív tag

Erről a Day One patch-ről van vmi hír? Vagy csak nekem kerülte el a figyelmem?

(#598) csaba951 válasza nanus (#596) üzenetére


csaba951
veterán

Ezek szerint a VGA-d bőven elég neki, a CPU-d viszont nagyon nem! :((

(#599) Rexcor válasza csaba951 (#598) üzenetére


Rexcor
őstag

Ennek a játéknak jelen állapotban semmi sem elég. Öröm nézni ahogy nálam is beesik néha nagyobb csatáknál ráközelítve 20 FPS alá. :(((

(#600) Ijk


Ijk
nagyúr

Tetszik hogy minden várost egy régióban egyszerre lehet fejleszteni, sokkal átláthatóbb mint külön-külön minden városra kattintgatni.
Viszont a kör az iszonyat hosszú, van vagy 50 frakció.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Total War: Rome II
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.