Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Total War: Rome II

Hozzászólások

(#301) McCartman válasza anytime (#300) üzenetére


McCartman
senior tag

Maga az új rendszer nem bonyolult végső soron, legalábbis sokkal kevésbé mint az első látásra tűnne, ha van tapasztalatod az elődökkel és rászánod az időt gyorsan kiismered magad.
Engem maga a megjelenítés zavar, az előző rész sokkal letisztultabb, szebb volt. Nagy, színes, villogó ikonokkal túlzsúfolt, nem illik egy nagyívű, komoly stratégiai játékhoz, gyerekesnek hat a számomra.

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#302) McCartman válasza McCartman (#301) üzenetére


McCartman
senior tag

Magyarok nyugati szláv kultúrába sorolva. Ez már csak hab a tortán. Barmok.

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#303) anytime válasza McCartman (#302) üzenetére


anytime
őstag

A vegen bele sem kezdek ..., csak gondoltam, a Rome-ig eldemozgatok ezzel ..., de kehet, hogy megsem.

(#304) McCartman válasza anytime (#303) üzenetére


McCartman
senior tag

Sajnos fájóan szegényes a paletta stratégiai játékok terén, így mindezek ellenére is megérheti adni neki egy esélyt.
Sokat játszottam EU2vel, 3mal anno azért lehettek túl nagyok az elvárásaim az új résszel kapcsolatban.
Amúgy még mindig a második rész zenéje a legjobb amit valaha hallottam hasonló témában, megéri beszerezni a játékot csak a tracklist miatt. :)
Az egyik gyöngyszem, [link]. :D

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#305) anytime válasza McCartman (#304) üzenetére


anytime
őstag

Reggel meghallgatom, mar alszik mindenki, csak en tolom az agyban, tablettel a kezemben:)
En csak az elso resszel jatszottam, de azzal sokat es csak utana jott a TW-szeria :K , ezert is nem folytattam az EU-t.

(#306) McCartman


McCartman
senior tag

Alexandria

Athén

Babilon

Karthágó

Róma

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#307) Kiki18 válasza McCartman (#306) üzenetére


Kiki18
őstag

Gynyörű,nagyon élethűen van megcsinálva. Én a barbár városokat is megnézegetném (khm...falvakat) ,hogy milyen lesz a felépítésük.

Amúgy nem tudja valaki,hogy barbár városnak lehetnek olyan falai,amire fel tudnak menni az egységek? Vagy nem lesz ilyen,mint az első részben?

(#308) Mr.White válasza McCartman (#306) üzenetére


Mr.White
senior tag

+++

(#309) McCartman


McCartman
senior tag

Tengeri hadviselés

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#310) Sixkiller6 válasza McCartman (#309) üzenetére


Sixkiller6
őstag

az rendben van ahogy a nagy hajó lenyomja a piciket, de az nagyon meglepő és elszomorító hogy két közel azonos méretű hajó ütközésénél semmilyen hatás nincs, nem rázkódik meg a hajó, nem dől meg, nem szakad be az oldala.

- no es importante -

(#311) Kiki18 válasza Sixkiller6 (#310) üzenetére


Kiki18
őstag

Egyetértek,de talán finomítanak majd rajta. Vagy ha más nem,akkor valamilyen patch-el emelik a játékélményt. :K

(#312) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

azt tudjuk, hogy szeptember 3-án jön ki, nade azt tudjuk-e hogy mikortól lehet szedni (steam)? európai éjfél? usa éjfél? jó lenne tudni. bármi infó van erről?

- no es importante -

(#313) malacka87


malacka87
senior tag

[link]
Phalanx

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#314) aAron_ válasza malacka87 (#313) üzenetére


aAron_
őstag

emlékszem rome I-ben mindig milyen könnyen szétzúztam az AI phalanxát :D

What is your ikigai?

(#315) McCartman


McCartman
senior tag

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#316) malacka87


malacka87
senior tag

Lehet tudni hogy több szálon működik e a motorja? Jó lenne ha a kis 6magosom dolgozhatna rendesen:-)

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#317) wednesday válasza malacka87 (#316) üzenetére


wednesday
őstag

Intel támogatja a játékot, úgyhogy nem bízom benne, hogy sok magot fog kihasználni a motor. Minél kevesebb a szál annál nagyobb a fölény az Intel javára.

(#318) malacka87 válasza wednesday (#317) üzenetére


malacka87
senior tag

Elég szomorú...

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#319) aAron_ válasza malacka87 (#318) üzenetére


aAron_
őstag

shogun konkrétan 1 szálon futott csak igazán, szánalmas :W

What is your ikigai?

(#320) anytime válasza aAron_ (#319) üzenetére


anytime
őstag

Akr most nekem orulnom kell, ha minden igaz :B i5-4670

(#321) malacka87


malacka87
senior tag

Most majd a sok low szalad a boltba intel prociért amit anyuci fizet!:D
Ha lenne eszük akkor több magos procira is gondolni kellene ilyen egységszámokkal...+ Szerintem most már nem az a menő ha 1 magon tötymörög a játék.

[ Szerkesztve ]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#322) Mr.White


Mr.White
senior tag

ne bolondítsatok hogy 1 magon fog menni a játék!ez elég kiábrándító lenne.

(#323) McCartman


McCartman
senior tag

Kereskedelmi útvonalak

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#324) Kiki18 válasza Mr.White (#322) üzenetére


Kiki18
őstag

Én reménykedem a minimum 2-ben! Már ideje lenne. De az is tuti,hogy az Intelnek jóval jobban fog feküdni,mint az AMD-nek. :K

(#325) kovsol válasza Mr.White (#322) üzenetére


kovsol
titán

Ha nem írták át a motort akkor egy magot fog használni.
Shogun2 pl a beépített tesztje alatt így tolja a procit: [link] 3570k@4500Mhz.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#326) dobost


dobost
senior tag

Sziasztok!
Hol érdemes most megvenni a játékot? :)
Még a shogun II-t gyűröm, de a videók alapján nagyot fog szólni a Rome II is, úgyhogy úgy döntöttem, hogy előrendelem. :R
Itthon én itt találtam meg a legjobb áron.
Tud valaki jobbat?

Üdv,
Tamás

(#327) T_Stark


T_Stark
őstag

Mostanában nem igazán követtem az infókat, mit tudni eddig a gépigényről?

Procim Phenom II X4 945, 4GB DDR3 RAM, gondolom ezekkel nem lesz nagy gond (nem a high grafika a cél) de a VGA-m csak egy HD5670. Gondolom kevés lesz, cserélni akarom, de mire? Sokat nem szánok rá, mivel ez az egy játék érdekel csak :D
5770 elég lehet már? Vagy inkább 7770, 6850?

Jó lenne azért ha mediumban elmenne normálisan.

(#328) wednesday válasza T_Stark (#327) üzenetére


wednesday
őstag

7-es szériába gondolkodj, szerintem annak jobban fog feküdni.

7770, de egy 7790 is jó választás lehet, nincs olyan messze árban a 70-etől.

(#329) Sixkiller6 válasza T_Stark (#327) üzenetére


Sixkiller6
őstag

sógun 2 6850-nel gyönyörűen futott, és bőven medium beállítás fölött

- no es importante -

(#330) aAron_ válasza T_Stark (#327) üzenetére


aAron_
őstag

én nem cserélném a vga-t, inkább proci limited lesz, persze ez majd attól is függ milyen lesz végül az optimalizáltság. ezt még nem tudni

What is your ikigai?

(#331) dobost válasza aAron_ (#330) üzenetére


dobost
senior tag

Sztem a mai viszonyok között szégyen 1 magra optimalizálni, így a Rome IInek is illő legalább 2őt használni...
Shogun II tényleg 1 magot (nekem modult) használ, bár amikor az készült, akkor még nem volt annyira gáz. Ettől függetlenül 1 magon is elég szépen elfutkározik. :)

(#332) kovsol válasza dobost (#331) üzenetére


kovsol
titán

"1 magra optimalizálni"
Azt hívnák optimalizálásnak ha nem egy magon menne. Erre nem ez a megfelelő szó.

May the Force be with you!

(#333) T_Stark válasza aAron_ (#330) üzenetére


T_Stark
őstag

X4 945-tel proci limit? Még ha csak 2 magot is használna ki a játék, szerintem akkor is az 5670 a szűkebb keresztmetszet, de majd kiderül.

(#334) McCartman


McCartman
senior tag

Biztos, hogy több szálon fog futni, ettől nem kell tartani.

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#335) wednesday válasza T_Stark (#333) üzenetére


wednesday
őstag

Persze, hogy a VGA a szűk keresztmetszet. De egy TW be olyan limitet hoz létre az ember amilyet akar.

Lebutítja a grafikát, de berak 4 harsereget akkor CPU limit lesz. Aztán ha felnyomja a grafikát maxra akkor meg GPU. Egyébként a grafikát elnézve bizony szükség lesz egy erősebb VGA-ra. A 945-öshöz még egy 7850/70 is elmenne FullHD-hoz.

(#331) dobost : Már 2011-ben is gáz, hogy az 1, max 2 szál kihasználás. Még 2007 körül elment, hogy jó akkor kezdtek elterjedni a 2 magos CPU-k.

[ Szerkesztve ]

(#336) aAron_ válasza wednesday (#335) üzenetére


aAron_
őstag

szerintem meg a CPU, mert könnyen lehet, hogy hiába veszi le min-ra a grafikát lesznek olyan részek amikor 60 alá leesik az fps miközben a gpu mondjuk 50%-on megy. azt viszont kevésbé tudom elképzelni, hogy full low-on 100%-os gpu használat mellett ne legyen meg 60 fps bármilyen helyzetben.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#337) dobost válasza wednesday (#335) üzenetére


dobost
senior tag

Igaz. Remélem a motort egy kicsit átírták a Rome II-re. Bár a grafikát elnézve nem árt a több mag használata. ;]
Mondjuk ettől függetlenül a Shogun 2 elég jól elfutkározik 1 magon is.

Előrendelésnél megkapjuk most a kódot a Steam-hez a magyar boltokban?

(#338) malacka87 válasza dobost (#337) üzenetére


malacka87
senior tag

Igen meg!

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#339) dobost válasza malacka87 (#338) üzenetére


dobost
senior tag

2ből 2 mondta azt, hogy majd szeptember 3án érkezik a dobozos termék hozzám és abban lesz minden. :(

A legnagyobb, 3 számból álló boltban még árat se tudnak... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#340) Mr.White


Mr.White
senior tag

Én CD galaxisban rendeltem elő, de ha valaki tud majd valami bestbuyt ne tartsa magában. :)

(#341) dobost válasza Mr.White (#340) üzenetére


dobost
senior tag

Gameshopban olcsóbb. :)
Neked is dobozt szállítanak majd és nem csak adnak most egy kódot, amit majd a steam szeptember 3án letölt?

(#342) Mr.White válasza dobost (#341) üzenetére


Mr.White
senior tag

110 forinttal olcsóbb. :P

DLC+poszter+DVD, tehát nem csak a kódot kapod. :)

(#343) McCartman


McCartman
senior tag

Multi, gameplay

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#344) McCartman


McCartman
senior tag

Szeleukidák

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#345) McCartman


McCartman
senior tag

Októberben jön az "ingyenes" Szeleukida DLC valamint a fizetős Nomád törzsek culture pack 3 további néppel, szkíták, massagetae ill. roxolani.

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#346) stvnppp válasza McCartman (#345) üzenetére


stvnppp
senior tag

Azt nem tudod véletlenül, hogy ezek a DLC-k mit takarnak? Akkor várnak elérhetővé, játszhatóvá, vagy akkor kerülnek a térképre? Gondolom/remélem nem utóbbi, hanem legalább teljes értékű játékot kapunk!

(#347) McCartman válasza stvnppp (#346) üzenetére


McCartman
senior tag

Egész pontosan úgy fogalmaznak a szeleukidákkal kapcsolatban, hogy megjelennek a játszható népek listáján.
Térképen rajta lesznek, moddal talán még játszhatóvá is válhatnának, ezek a DLCk egyedi egységeket, épületeket, fejlesztési fát stb. adhatnak majd hozzá, tehát így válhatnak teljes értékű opcióvá, úgy gondolom.

[ Szerkesztve ]

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#348) malacka87


malacka87
senior tag

Pár német Gamestar video:
[link]
[link]
[link]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#349) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

Steam counter szerint kedd este 8kor (magyar idő szerint) élesedik

- no es importante -

(#350) aAron_ válasza Sixkiller6 (#349) üzenetére


aAron_
őstag

mi is? :U

mármint 2 hét múlva kedden, és nem holnapután

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Total War: Rome II
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.